اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای ازدواج در انگلیس

ویزای ازدواج در انگلیس این اجازه را می دهد که با ازدواج با فردی که تابعیت انگلیسی دارد، اجازه اقامت در این کشور را به دست بیاورید. ویزای ازدواج در انگلیس دارای چه شرایطی است؟ برای ویزای ازدواج در انگلیس باید چه مدارکی را داشته باشید؟ قوانین کشور در مورد ویزای ازدواج در انگلیس چگونه هستند؟ این ها همه سوالاتیست که در مورد ویزای ازدواج در انگلیس ممکن است داشته باشید.

در این مقاله که توسط مشاورین و کارشناسان ارشد مؤسسه مشاوره ای MIE برای شما عزیزان تهیه و گرد آوری گردیده است، می توانید تمامی اطلاعات مربوط به اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج، ویزای نامزدی – چگونگی اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در انگلیس، شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج و نامزدی در انگلیس، شرح مراحلی که شما طی خواهید نمود تا به اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای ازدواج در انگلیس دست پیدا کنید، را به دست آورید. همچنین شما عزیزان می توانید در صورت وجود هر گونه شبهه و همچنین توضیحات کامل تر در خصوص اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج یا نامزدی در انگلیس، با مشاوران و وکلای برجسته امور حقوق بین الملل در موسسات همکار مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در مورد امور مهاجرتی خود، اخذ انواع ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، انواع ویزای کار و…. در سایر کشورها بهره مند شوید.

ویزای ازدواج در انگلیس برای متقاضیانی می باشد که قصد ازدواج با شهروندان یا افراد مقیم دائم کشور انگلستان را دارند. این نوع ویزا به ۲ دسته ی ۱- ویزای ازدواج و ۲- ویزای نامزدی تقسیم می گردد که در هر ۲ نوع مذکور فرد باید شرایطی را داشته باشد که سفارت و مراجع صالح را قانع کند. ما در این مقاله قصد داریم اخذ اقامت و تابعیت انگلیس از طریق ازدواج را با توجه به مطالب سایت اصلی دولت انگلیس برای شما شرح دهیم .
در صورتی که فردی همسر و یا پارتنر یک شخص شهروند انگلیسی باشد می تواند اقامت آن کشور را به دست بیاورد اما باید دارای شرایط زیر باشد:
۱-حداقل ۱۸ سال داشته باشد .
۲-این فرد نباید دارای هیچ سابقه کیفری و جرم و جنایتی باشد .
۳-شخص باید بتواند زبان انگلیسی را به راحتی صحبت کند و از لحاظ اقتصادی و فرهنگی شرایط زندگی در انگلستان را داشته باشد.
۴-فردی که در انگلستان حضور دارد باید مقیم آن کشور باشد یا نوعی از اقامت را داشته باشد .

راه دومی که برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج وجود دارد این است که با افرادی که خارج از خاک انگلستان مشغول به کار تمام وقت مربوط به دولت انگلستان هستند یا در سازمان و شرکتی فعالیت می کنند که از لحاظ حقوقی به انگلستان وابسته است ازدواج کنید و همراه آن شخص بتوانید واجد شرایط اخذ ویزای ازدواج انگلستان باشید که در این مورد فرد باید دارای شرایط زیر باشید .
۱-فرد باید حداقل سه سال قبل از اینکه درخواست بدهد باید در خاک انگلستان زندگی کرده باشد
۲-در مدت این سه سال می تواند ۲۷۰ روز را در خارج از خاک انگلستان زندگی کند .
۳-نباید بیش از ۹۰ روز در طی ۱۲ ماه پیش از ثبت درخواست خود خارج از خاک انگلستان زندگی کرده باشد .
۴-به هیچ وجه نباید هیچکدام از قوانین مهاجرتی کشور انگلستان را نقض کرده باشد .

اگر فردی بخواهد از طریق ازدواج با یک شخص تبعه انگلستان اقامت این کشور را به دست بیاورد باید دارای شرایط ذیل باشد :
اولین شرط این است که فرد باید نشان دهد که حداقل حقوق ۱۸۶۰۰ پوند در سال را که برای یک زوج است را دارد که اثبات این مورد هم از راه هایی وجه نقد – داشتن کار آزاد – و حساب بانکی و استخدام قابل اثبات است که البته برای هر فرد شرایط متفاوت است و باید پرونده فرد مورد نظر با جزئیات بررسی شود .
در ویزای نامزدی پس از مجموع شرایط ویزا برای ۶ ماه صادر می شود و ۲طرف فرصت دارند ظرف ۶ ماه با یکدیگر ازدواج نمایند .
در این مورد فرد اجازه کار و درس خواندن دارد همچنین متقاضیانی که ویزای بالای ۶ ماه دارند یا ویزای دانشجویی دارند می توانند ویزای خود را به این ویزا تبدیل کنند .

ویزای ویزیتوری نامزدی

ویزای ویزیتوری نامزدی برای افرادی که شرایط زیر را داشته باشند صادر می گردد :
-افرادی که قصد ورودشان به انگلستان ازدواج در این کشور است
-اشخاصی که می خواهند این ازدواج را در انگلستان ثبت کنند
که معمولا بررسی این نوع ویزا ۳ هفته به طول می انجامد که اعتبار آن هم ۶ ماهه است.

برای اخذ ویزای همسر غیررسمی در انگلیس شرایط ذیل الزامی می باشد :
1- شریک زندگی فرد باید به صورت قانونی در انگلیس مقیم باشد واز لحاظ قوانین مهاجرت منع قانونی برای اقامت در انگلیس نداشته باشد.
2- زن و مرد نباید ازدواج ثبت شده ای داشته باشند
فرد باید ثابت نماید که هزینه های خود و همسرش را به طور کامل تامین می نماید و به کمک های اجتماعی انگلیس نیازی ندارد .

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مختصر در مورد اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج در انگلیس بود که به صورت مختصر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه مهاجرتی MIE بهره مند گردید.

منابع:
https://www.gov.uk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *