ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا و بررسی شرایط ویزا در این کشور

ویزای ایتالیا و انواع آن از جمله ویزای درمانی و توریستی و کاری و تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا را در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا چه شرایطی نیاز دارد؟ ویزای درمانی کشور ایتالیا به چه افرادی اعطا می شود؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا شامل چه مواردی هستند؟ برای اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا چه شرایطی لازم است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها از شما دعوت می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای یافتن پاسخ سوالات دیگرتان از جمله مدت زمان جواب ویزای ایتالیا و مصاحبه  ویزای ایتالیا و تمکن مالی برای ویزای ایتالیا و اقامت ایتالیا به مقاله های موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) مراجعه نمایید و یا با تماس با شماره تلفن های موسسه از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسانی خبره و آگاه از شرایط اخذ ویزای ایتالیا بهره مند شوید و پاسخ سوالاتتان را به دست آورید. همچنین برای اخذ اطلاعات در رابطه با  مهاجرت به کشورهای برتر دیگر نظیر سرمایه گذاری و کار و تحصیل در کانادا و تحصیل در اتریش و فنلاند و … نیز می توانید از مشاورین ما به صورت رایگان اطلاعات بگیرید.

 

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • ویزای ایتالیا و شرایط عمومی
 • ویزای ایتالیا و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا

 • ویزای کاری ایتالیا
 • ویزای درمانی ایتالیا
 • ویزاهای بلندمدت ایتالیا
 • ویزاهای دیگر ایتالیا
 • ویزای ایتالیا و مدرک لازم برای اقدام
 • ویزای ایتالیا و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای ایتالیا و وقت سفارت ویزای ایتالیا
 • ویزای ایتالیا و توصیه های مهم
 • ویزای ایتالیا و سخن پایانی
ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا و شرایط عمومی

ایتالیا کشوری است شبه جزیره ای که در جنوب قاره اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر تاریخی رم بوده و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است اما اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلطند، به گونه ای که در دانشگاه های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود. نوع حکومت این کشور جمهوری بوده و جمعیت این کشور 60359546 نفر، و مساحت آن نیز 301340 کیلومتر مربع است. کشور ایتالیا با کشور های اتریش، فرانسه، اسلوونی، سوئیس هم مرز می باشد. همچنین واحد پول کشور اتالیا یورو بوده و تمامی معاملات در این کشور با این واحد پول انجام می گردد. کشور ایتالیا جزو کشورهای حوزه شنگن است. در سالیان اخیر ایتالیا با داشتن دانشگاه هایی رنک بالا توانسته نظر افراد زیادی را برای اخذ ویزای ایتالیا و مهاجرت به این کشور جلب کند، هرچند که وضعیت اقتصادی این کشور نابسامان می باشد. در ادامه برای شما عزیزان شرایط اخذ ویزای ایتالیا را از طریق روش های مختلف شرح خواهیم داد. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) می تواند به شما در زمینه ی اخذ ویزای ایتالیا کمک نماید.

اقامت ایتالیا
اقامت ایتالیا

ویزای ایتالیا و انواع ویزا

همان طور که می دانید کشور ایتالیا جزو کشور های حوزه شنگن می باشد، یعنی رفت و آمد به این کشور با داشتن ویزای شنگن به راحتی انجام می شود. ویزای شینگن به چهار دسته تقسیم می شود که در ادامه این 4 نوع را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • ویزای نوع A

  با داشتن این نوع ویزا فرد می تواند به راحتی حمل و نقل هوایی از طریق حوزه شنگن داشته باشد.

 • ویزای نوع B

  این ویزا مناسب کسانی است که می خواهند از کشوری به کشور دیگر مسافرت کنند و سفر آن ها از طریق کشورهای عضو حوزه شنگن انجام می شود. در واقع کشورهای عضو حوزه شنگن محل عبور آن ها برای رسیدن به مقصد موردنظر آن ها می باشد که از نوع کوتاه مدت محسوب می شود. همچنین ویزاهایی که درمرز صادر می شوند نیز جزو همین دسته می باشند.

 • ویزای نوع C

  این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که سفر آن ها به حوزه شنگن مدت معلومی به طول می انجامد. تایم این ویزا 90 روز می باشد. این ویزا می تواند 1، 2، 3 و یا 5 ساله باشد. این ویزای ایتالیا 2 نوع است:

 • SINGLE ENTRY VISA (یک ورودی):

  با این ویزا فرد اجازه دارد تنها یک بار به ایتالیا وارد شود. یعنی اگر فرد در مدت زمان اعتبار ویزا از ایتالیا خارج شود نمی تواند دوباره به ایتالیا وارد گردد.

 • MULTIPLE ENTRY VISA (چند ورودی):

  با این ویزا فرد اجازه دارد چند بار به ایتالیا وارد و خارج شود، یعنی امکان رفت و آمد برای فرد در مدت زمان اعتبار ویزا وجود دارد.

 • ویزای نوع D

  این نوع ویزا بیشتر مناسب کسانی است که با قصد تحصیل و کار به کشور ایتالیا وارد می شوند. طول مدت زمان این ویزا 90 روز است و به همین علت ویزایی بلند مدت محسوب می گردد. همچنین فرد اجازه دارد تا درمدت زمان اعتبار این نوع از ویزا در حوزه شنگن تردد داشته باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

مهاجرت تحصیلی

ویزای ایتالیا برای مقاصد تحصیلی مناسب کسانی است که قصد تحصیل یا انجام امور تحقیقاتی در کشور ایتالیا را دارند و به همین منظور به این کشور سفر می کنند. این ویزا برای افراد بالای 18 سال مناسب است که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی یا بالاتر در این کشور را دارند. تحصیل در مقاطع کارشناسی در ایتالیا مناسب افراد بین 9 تا 16 سال می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا 4 سال طول می کشد و به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی برای دانشجویان تدریس می گردد. تحصیل در این مقطع حدوداً رایگان بوده و متقاضی تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک زبان ایتالیایی با نمره b1 یا مدرک آیلتس با نمره 6 باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا 2 سال طول می کشد و به زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می گردد.

برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای ایتالیا متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 و یا مدرک زبان ایتالیایی b2 و همچنین معدل بالا باشد. تحصیل در این مقطع حدود 13 هزار یورو هزینه دارد که مقدار دقیق آن بسته به دانشگاه موردنظر است. همچنین در این مقطع دانشجو می تواند در ضمن تحصیل به مدت 20 ساعت کارکند. تحصیل در ایتالیا با در مقطع دکتری بین 3 تا 4 سال زمان لازم دارد. در این مقطع نیز همانند دیگر مقاطع تحصیلی دروس به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می گردد. برای تحصیل در این مقطع دانشجو نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7، معدل بالا، انگیزه نامه یا هدف نامه، داشتن استاد راهنما و داشتن مقالات پژوهشی ISI دارد.

ویزای کاری ایتالیا

اقامت ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا مختص کسانی است که قصد اشتغال به کار در کشور ایتالیا را دارند. یکی از شرایط اخذ این ویزا داشتن یک پیشنهاد کاری یا Job offer از طرف یک صاحب کار ایتالیایی می باشد. البته این کار بسیار مشکل است زیرا برای آن که یک کارفرما بتواند فردی بین المللی را با ویزای کاری به کشور ایتالیا وارد کند باید ابتدا آگهی کار خود را در ایتالیا به مدت 3 ماه و بعد در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر به مدت 3 ماه هم در کشور های عضو اتحادیه اروپا اعلام نماید و اگر در طی این 6 ماه فردی با مشخصات خواسته شده پیدا نشد کارفرما اجازه دارد قرارداد خود را با فردی بین المللی انجام دهد.

یافتن شغل برای افراد می تواند از طریق موسسات کاریابی ایتالیا صورت پذیرد. با توجه به نرخ بالای بیکاری در کشور ایتالیا، توصیه می گردد شما عزیزان به کار در کشورهایی مانند اتریش و آلمان فکر کنید که دارای وضعیت اقتصادی بسیار بهتری به نسبت ایتالیا می باشند. در نمودار زیر شما نرخ بیکاری کشور ایتالیا را در سال های اخیر مشاهده می کنید:

اقامت ایتالیا

ویزای درمانی ایتالیا

این نوع ویزای ایتالیا مخصوص افرادی است که قصد دارند از کشورهای جهان سوم برای انجام امور درمانی و معالجه به ایتالیا سفر کنند. این ویزا می تواند بلند مدت یا کوتاه مدت باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا عبارتند از:

 • نامه ای که نشان دهد درمان موردنظر برای فرد در کشور مبدا وجود ندارد.

 • نامه مربوطه برای بیمارستان ایتالیا که لزوم درمان فرد در بیمارستان را نشان دهد.

 • نامه مربوط به بیمارستان یا مرکز درمانی در کشور ایتالیا که نشان دهنده مدت زمان درمان و زمان ورود و خروج فرد به کشور ایتالیا است.

 • نامه تمکن مالی برای فرد و همراه او تا مدت زمان اعتبار ویزا

 • بیمه درمانی برای همراه بیمار

 • نامه ای که نشان دهنده آن باشد که فرد حدود 30 درصد از هزینه های درمان درکشور ایتالیا را پرداخت کرده است یا آن که هزینه ها توسط سازمانی خاص پرداخت می شود.

 • ارائه بلیط فرد بیمار و همراه او

ویزاهای بلندمدت ایتالیا

ویزای بلند مدت ایتالیا در حقیقت توعی از ویزای ایتالیا است که مدت آن90 روز یا بیشتر است. در بخش های قبلی درباره ویزای تحصیلی و درمانی ایتالیا مطالبی را خدمتتان ارائه دادیم. سایر ویزا های بلند مدت ایتالیا به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • ویزای تحقیقاتی کشور ایتالیا

  این ویزا برای امورد تحقیقاتی و پژوهشی بیش از 90 روز استفاده می شود و با ویزای تحصیلی تفاوت دارد و مدت آن به اندازه ویزای تحصیلی نیست.

 • ویزای دیپلماتیک کشور ایتالیا

  این ویزا برای کارکنان و وابستگان سفارت ایتالیا در کشورهای دیگر به این کشور صادر می شود.

 • ویزای داوطلبی کشور ایتالیا

  این ویزا مناسب افراد بین 20 تا 30 سال است که برای انجام فعالیت های داوطلبانه قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند.

 • ویزای بلند مدت برای دلایل مذهبی

  مناسب کسانی است که قصد شرکت در مراسمی مذهبی و آموزش مناسک دینی را در کشور ایتالیا دارند.

 • تمکن مالی

  این ویزا مناسب افرادی است که از تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های زندگی خود در ایتالیا را دارند. شرایط این نوع ویزای ایتالیا به این صورت است که متقاضی آن بایستی ثابت کنند حداقل مبلغ 4.000 یورو در ماه درآمد دارد که این در آمد شامل حقوق و در آمد ماهیانه می باشد. در حال حاضر برای ایرانیان این نوع ویزای ایتالیا امکان پذیر نمی باشد.

ویزاهای دیگر ایتالیا

ایتالیا ویزا های دیگری نیز دارد که در لیست ویزاهای عادی و یا بلند مدت نمی گنجند. از دیگر ویزاهای کشور ایتالیا می توان به ویزای کوتاه مدت این کشور اشاره کرد که عبارتند از:

 • ویزای توریستی

  این ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند به کشور ایتالیا یا حوزه شنگن سفر کنند. مدت زمان ویزای توریستی ایتالیا 90 روز است و معمولا غیر قابل تمدید می باشد.

 • ویزای تجاری

  این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند برای عقد قرارداد یا دلیل های تجاری و همچنین برای بررسی شرایط تجارت در منطقه به ایتالیا سفر کنند.

 • ویزای ورزشی

  این نوع ویزای ایتالیا برای بازیکنان و ورزشکاران می باشد که قصد ورود به مسابقات بین المللی و حضور در مسابقات ورزشی در کشور ایتالیا را دارند.

 • ویزای حمل و نقل فرودگاهی

  این ویزا برای افرادی مناسب است که امکان ورود به حوزه شنگن برای آن ها وجود ندارد و تنها می توانند از طریق شنگن ترانزیت کنند.

 • ویزای ملاقات

  این نوع ویزا مناسب کسانی است که از طرف سازمانی دولتی یا خصوصی برای حضور در مراسم یا رویدادی علمی با فرهنگی دعوت می شوند.

 • ویزای کوتاه مدت مذهبی

  این ویزا مناسب کسانی است که برای انجام یا شرکت در مراسم های مذهبی قصد ورود و اقامت کوتاه مدت به کشور ایتالیا را دارند.

 • ویزای سرمایه گذاری

  این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که در کشور ایتالیا قصد سرمایه گذاری دارند. برای سرمایه گذاری در ایتالیا حداقل 800 هزار یورو تمکن مالی لازم است.

   

مقالات مرتبط

ویزای ایتالیا و مدرک لازم برای اقدام

برای اخذ ویزای ایتالیا متقاضی باید مدارک هویتی مورد نیاز را در زمان مشخص شده به صورت صحیح به سفارت کشور ایتالیا ارائه نماید. این مدارک عبارتند از:

ویزای ایتالیا
 • تکمیل فرم برای درخواست ویزای ایتالیا

 • داشتن پاسپورت با اعتبار بیش از 3 ماه

 • ارائه عکس

   

 • ارائه نامه نشان دهنده تمکن مالی متقاضی از بانک

   

 • داشتن و ارائه بیمه مسافرتی جهت ورود به ایتالیا به میزان 30 هزار یورو

   

 • ارائه مدارک محل سکونت مثلا آدرس هتل یا خوابگاهی که متقاضی قصد دارد در آن جا بماند.

   

 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مورد نظر فرد مثلا برای ویزای تحصیلی فرد باید مدارک تحصیلی خود را ارائه دهد یا برای اخذ ویزای کاری ایتالیا نیاز به ارائه رزومه کاری فرد می باشد.

   

ویزای ایتالیا و وکیل متخصص ویزا

اخذ ویزای ایتالیا مسئله ای مهم است که نیاز به راهنمایی متخصص وارد در این امور را دارد. این روزها افراد زیادی را می بینیم که بدون داشتن راهنمای متخصص، اقدام به ارائه مدارک خود و درخواست ویزای ایتالیا می کنند ولی درخواست آن ها رد می شود. از آن جا که داشتن سابقه رد درخواست تاثیری منفی در پرنده شخص می گذارد پس چه بهتر که از همان اول با داشتن فردی متخصص، اقدام به درخواست ویزا کنیم. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در باب ویزای ایتالیا و اروپا می باشد. در این خصوص می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوران حرفه ای کمک بگیرید. این مشاوران از ابتدا که برای اخذ ویزای ایتالیا درخواست می دهید تا انتهای راه یعنی زمان اخذ ویزا در کنار شما هستند و شما را راهنمایی می کنند.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا و وقت سفارت ویزای ایتالیا

همان طور که اطلاع دارید، متقاضیان برای اخذ ویزای ایتالیا از هر کدام از روش های گفته شده ابتدا باید برای ارائه کردن درخواست خود به سفارت کشور ایتالیا و یا سایت آن جهت اخذ ویزای ایتالیا مراجعه داشته باشند. برای اخذ ویزای ایتالیا حدودا 30 الی 60 روز زمان نیاز است تا پروسه آن تکمیل گردد. به همین علت متقاضی باید حدودا 3 ماه قبل از آن که برای سفر به ایتالیا اقدام نماید برای رزرو وقت سفارت اقدام کند.

 • آدرس سفارت ایتالیا در ایران

  تهران- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا (بولوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

 • تلفن جهت تماس

  دفتر امور کنسولی: 88783498 21 0098

ویزای ایتالیا و توصیه های مهم

همان طور که در قسمت های قبل برای شما عزیزان توضیح دادیم، نرخ بیکاری در کشور ایتالیا بالا است و این موضوع نشان دهنده شرایط نامساعد اقتصاد این کشور می باشد به همین دلیل اگر شما متقاضی اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا کشور دیگری همچون آلمان و اتریش که نرخ بیکاری آن ها پایین است انتخاب کنی تا شانس یافتن کار برای شما بیشتر باشد. همچنین در رابطه با اخذ ویزای ایتالیا از طریق تحصیل باید این نکته را مدنظر قرار دهید که شما در صورتی می توانید به اقامت دائم و اخذ پاسپورت کشور ایتالیا برسید که پس از اتمام تحصیل خود در این کشور اقدام به یافتن کار در ایتالیا بکنید به همین علت بهتر است اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشورهایی مثل آلمان، هلند، دانمارک، اتریش، کانادا و انگلیس کنید تا بتوانید به اقامت دائم و سپس تابعیت و اخذ پاسورت این کشورها بدست آورید.

مقالات مرتبط

ویزای ایتالیا و سخن پایانی

ویزای ایتالیا، انواع ویزای کشور ایتالیا، شرایط و نحوه اخذ ویزای درمانی و تحصیلی و کاری و توریستی کشور ایتالیا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای این کشور و همچنین ویزای بلند مدت کشور ایتالیا را در این مقاله به صورت تخصصی برای شما عزیزان شرح دادیم. امید است توانسته باشیم با تهیه این مقاله در رابطه با ویزای ایتالیا به سوالات شما عزیزان در این رابطه پاسخ داده باشیم. این امکان وجود دارد تا شما بتواند پاسخ دیگر سوالاتتان را در مقاله های سایت موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) پیدا کنید و یا با موسسه تماس داشته باشید. همچنین شما می توانید نظرات یا سوالات خود را در که در رابطه با ویزای ایتالیا زیر این مقاله برای ما یادداشت نمایید. همکاران ما در زمان کوتاه به پیام های شما پاسخ خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *