ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و بررسی آن

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی، شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. به تمامی سوالات مرتبط با تحصیل در آفریقای جنوبی و اخذ ویزای تحصیلی آن به صورت ساده و خلاصه پاسخ داده خواهد شد. سوالاتی از قبیل اینکه آیا با تحصیل در آفریقای جنوبی می توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟ آیا تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی امکان پذیر است؟ آیا امکان بردن همراه برای دارنده ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی وجود دارد؟

یکی از مزایای تحصیل در کشور آفریقای جنوبی انگلیسی زبان بودن دانشگاه های این کشور است. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در زمینه تحصیل درآفریقای جنوبی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، مقالات و ویدئوهای رایگان موجود در وبسایت ملک پور را مطالعه و مشاهده نموده و یا با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان حاذق ما بهره مند گردید تا از این راه پاسخ سوالات خود را اخذ نموده و ابهاماتتان را برطرف نمایید.

 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و معرفی دانشگاه های برتر آن
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و شرایط عمومی

به منظور تحصیل در آفریقای جنوبی در ابتدا دانستن اطلاعاتی در مورد شرایط عمومی این کشور مفید خواهد بود. آفریقای جنوبی کشوری آفیرقایی واقع در جنوب قاره آفریقا به پایتختی پرتوریاست. از بزرگترین شهرهای این کشور می توان به کیپ تاون و زوهانسبورگ اشاره نمود. جمعیت آفریقای جنوبی 50.586.757 نفر و مساحت آن 1.221.037 کیلومتر مربع می باشد. این کشور با نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو مرز مشارک دارد. واحد پول آفریقای جنوبی راند است که در اقتصاد بین المللی با ZAR شناخته می شود. هچنین زبان رسمی این کشور آفریکان و انگلیسی به همراه 9 زبان بومی دیگر است. نوع حکومت این کشور نیز جمهوری پارلمانی و دین رسمی مردم آن مسیحی است. در ادامه این مقاله به شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی پرداخته خواهد شد.

شرایط عمومی تحصیل در آفریقای جنوبی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

شرایط عمومی تحصیل در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی ایرلند و تحصیل در مدارس

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع مدارس تا سطح 9 (تحصیلات عمومی و مقطع آموزشی) بصورت اجباریست. پس از سطح 9، دانش آموزان در این کشور وارد دوره تحصیلات ثانویه و مقطع آموزشی (سطوح 10 تا 12) می شوند. تحصیل در آفریقای جنوبی توسط اداره سنجش آموزش و پرورش برنامه ریزی و اجرا می شود. گواهی ارشد ملی مدرک پایان تحصیلات دوره دوم یا ثانویه آفریقای جنوبی می باشد که اوسط اومالوسی (Umalusi) اعطا به دانش آموزان در پایان سطح 12 اعطا می گردد. دانش آموزان علاقمند به کارآموزی و کار فنی می توانند در دوره های مربوطه نیز تحصیل نموده و گواهینامه های N1، N2 و N3 را اخذ نمایند. اخذ این گواهینامه ها به تسهیل کار پس از تحصیل کمک شایانی خواهد نمود. مدارک پایان تحصیلات دوره دوم یا ثانویه و N3 هر دو زیر مجموعه مدرک دوره 4 نظام آموزشی ملی آفریقای جنوبی محسوب می شوند. مدرک ارشد ملی به دانش آموزانی که در 7 موضوع آموزشی شامل زبان اول تا سوم و ریاضیات نمره قبولی اخذ نمایند اعطا خواهد شد.

در ذیل بارم بندی نمرات در نظام آموزشی آفریقای جنوبی تقدیم حضورتان شده است:

توصیف درصد سطح نمره
عالی 80 تا 100 7
قابل تقدیر 70 تا 79 6
قابل توجه 60 تا 69 5
مناسب 50 تا 59 4
متوسط 40 تا 49 3
ضعیف 30 تا 39 2
مردود 0 تا 29 1

در ذیل اسامی برخی از مدارس آفریقای جنوبی آورده شده است:

Hudson Park High School Rondebosch Boys’ High School
Rondebosch Boys’ High School Port Shepstone High School
Victoria Park High School Hoërskool Oos-Moot

 

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در آفریقای جنوبی نیازمند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم است. به منظور اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای تحصیل در مقطع لیسانس، داشتن مدرک زبان آیلتس 6 مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی امکان پذیر است. از جمله رشته های پر طرفدار برای تحصیل در این مقطع تحصیلی می توان به علوم کامپیوتر، جنگلداری و عمران اشاره نمود. همچنین برای تحصیل در رشته های پرطرفدار این کشور قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور الزامیست. تحصیل در این مقطع تحصیلی عموماً 4 ساله می باشد.

تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی نیازمند ارائه مدرک تحصیلی لیسانس می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به منظور تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور، ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 تا 7 مورد نیاز خواهد بود. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. از جمله رشته های پر طرفدار این مقطع تحصیلی می توان به حقوق، بازرگانی و علوم اجتماعی اشاره کرد. تحصیل در این مقطع تحصیلی 2 سال به طول خواهد انجامید.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در آفریقای جنوبی نیازمند داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد. مهمترین نکته قابل توجه برای تحصیل در این مقطع این است که به منظور اخذ پذیرش برای این مقطع تحصیلی در آفریقای جنوبی، داشتن سوپروایزر الزامیست. به منظور اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی برای تحصیل در این مقطع، داشتن و ارائه مدرک زبان آیلتس 7 به مورد نیاز می باشد. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع نیازمند داشتن رزومه علمی قوی، مقالات ISI و سایر مدارک مشابه خواهد بود. تحصیل در این مقطع به دو صورت نظری-پژوهشی و پژوهش محورامکان پذیر بوده و بین 3 تا 5 سال به طول خواهد انجامید از مزایای تحصیل در این مقطع می توان به کار حین تحصیل بصورت پژوهش برای دانشگاه محل تحصیل و دریافت حق الزحمه برای آن اشاره نمود.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در آفریقای جنوبی از طریق بورسیه تحصیلی امکان پذیر می باشد. هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی به نسبت کانادا و آمریکا پایین تر است ولی با این حال دولت این کشور امکان تحصیل رایگان از طریق بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم کرده است. دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی آسان نبوده و نیازمند داشتن رزومه تحصیلی قوی، نمره زبان بالا، مقالات ISI و پیشینه تحقیقاتی می باشد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً ممنوع می باشد.البته برخی از بورسیه های تحصیلی آفریقای جنوبی نیز تنها مختص دانشجویان کشور های آفریقایی هستند. طریقه اخذ بورسیه تحصیلی آفریقای جنوبی ارتباط با اساتید دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی یافتن یک استاد راهنما می باشد چرا که پس از یافتن استاد راهنما استاد در این صورت اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجو بسیار آسان تر و امکان پذیر تر خواهد بود.

در ذیل اسامی برخی از بورسیه های تحصیلی آفریقای جنوبی آورده شده است:

بورسیه کامل دو زبانه مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه موسسه سوئدی برای تحصیل در آفریقای جنوبی
بورسیه کامل OPEC برای توسعه بین المللی بورسیه آقاخان برای کشورهای در حال توسعه
بورسیه مشترک OPEC  و OFID برای تحصیل دانشجویان بین المللی در آفریقای جنوبی ویژه کشورهای در حال توسعه به مبلغ 50 هزار دلار بورسیه بنیاد تحقیقات ملی (NRF) برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ویژه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آفریقای جنوبی
بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل و زندگی

به منظور تحصیل در آفریقای جنوبی، دانستن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. به دست آوردن فرصت تحصیل در کشور چند ملیتی مانند آفریقای جنوبی جالب به نظر می رسد. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور ممکن است از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد . به طور متوسط ، به طور میانگین هزینه شهریه دانشگاه های این کشور از ۱۴۰۰۰ راند تا 34000 راند در سال متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی بسته به سبک زندگی فرد و شهر محل سکونت متفاوت خواهد بود. به طور میانگین این هزینه بین 24 تا 32 هزار راند خواهد بود که ریز هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی از قرار زیر می باشد.

غذا

1 قرص نان  12 تا 15 راند 1 کیلوگرم سیب زمینی 15 تا 25 راند
2 لیتر شیر 20 تا 25 راند 12 عدد تخم مرغ 23 تا 30 راند
پیتزا 50 تا 100 راند مواد غذایی روزانه / وعده های غذایی برای یک نفر 2000 تا 4000 راند

سایر هزینه ها

اجاره منزل 5000 راند حمل و نقل شخصی 500 راند
بلیط اتوبوس 350 تا 500 راند

بلیط سینما 70 تا 90 راند

هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و کار دانشجویی

به منظور تامین بخشی از هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی، کار دانشجویی یا همان کار جین تحصیل بهترین گزینه به شمار می رود. دانشجویان بین المللی آفریقای جنوبی مجاز به کار پاره وقت به مدت بیش از 20 ساعت در هفته می باشند. همچنین، دانشجویان ملزم به انجام پکار عملی به عنوان بخشی از پژوهش یا پایان نامه خود در دانشگاه خود و یا سازمان مربوطه می باشند. برای اخذ مجوز کار حین تحصیلی، دانشجو ملزم به پر کردن فرم درخواست برای «اجازه کار» می باشند. فرم باید همراه با اسناد مورد نیاز به نزدیکترین سفارت آفریقای جنوبی ارسال شود.

میزان حقوق در آفریقای جنوبی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

میزان حقوق در آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز اخذ مجوز کار حین تحصیل در آفریقای جنوبی:

 • داشتن پیشنهاد رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه
 • رضایت نامه دانشگاه
 • نامه اشتغال به تحصیل و یا ویزای تحصیلی دانشجو
کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه

یکی از موارد مهم برای متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی، امکان اخذ ویزای همراه برای الحاق خانواده می باشد. در کشور آفریقای جنوبی طبق قوانین مهاجرتی شخص دانشجو می تواند از ابتدا برای همراه درخواست ویزای همراه اقدام نماید که این ویزا تا 3 سال معتبر می باشد. نکته منفی در این زمینه عدم اجازه کار یا حتی تحصیل همراه دانشجو در آفریقای جنوبی می باشد باعث بالا رفتن هزینه های زندگی برای خانواده دانشجو خواهد شد.. در نتیجه پیشنهاد ما تحصیل در کشورهایی مانند اتریش است که همراه اجازه کار را در آن کشور خواهد داشت.

مدارک اخذ ویزای همراه:

 • تکمیل صحیح فرم درخواست ویزای همراه
 • شناسنامه و پاسپورت معتبر اعضای خانواده
 • آدرس و شماره تماس دارنده ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خانواده

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و معرفی دانشگاه های برتر

به منظور تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی دانستن اعتبار دانشگاه مورد نظر دارای اهمیت می باشد، چرا که در صورت تحصیل در دانشگاه دارای اعتبار پایین شانس کاریابی حین تحصیل در این کشور و کشور مبدا برای دانشجو پایین خواهد بود. در جدول زیر دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی به همراه رتبه و اعتبار آنها مشخص شده اند:

 

نام دانشگاه رنکینگ بین المللی
دانشگاه کیپ تاون 200
دانشگاه ویتواترزرند 381
دانشگاه پرتوریا بین 561 تا 570
دانشگاه استلن بوش 560 تا 670
دانشگاه ژوهانسبورگ 750 تا 800
دانشگاه کوازولو ناتال 750 تا 800
دانشگاه رودس

800 تا 1000

معرفی دانشگاه کیپ تاون

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در آفریقای جنوبی نیازمند داشتن و ارائه مدارکی به سفارت این کشور می باشدتا به وسیله آن دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی از قرار زیر است:

 • پاسپورت متقاضی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • تائیدیه ثبت نام
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدا
 • اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی
 • بیمه سلامت
 • سند ازدواج در صورت تاهل

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و موقعیت کار پس از تحصیل

مهمترین موضوع پس از اتمام تحصیلات در آفریقای جنوبی امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و ادامه زندگی در آفریقای جنوبی از این طریق می باشد. کشور آفریقای جنوبی ویزا جستجوی کار را برای شهروندان خارجی به منظور تامین نیروهای کار مورد نیاز خود تعبیه نموده است که از طریق آن دانشجویان می توانند پس از تحصیل در این کشور به جستجوی کار پرداخته و در صورت معقد قرارداد کاری با اخذ ویزای کار این کشور به ادامه زندگی در آفریقای جنوبی بپردازند. لذا فارغ التحصیلان دانشگاه های آفریقای جنوبی شانس زیادی برای کار و اشتغال پس از تحصیل در این کشور خواهند داشت.

نرخ بیکاری آفریقای جنوبی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

نرخ بیکاری آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همانند سایر کشورهای جهان، تحصیل در آفریقای جنوبی به طور مستقیم مجر به اخذ اقامت دائم این کشور نخواهد شدو متقاضیان به این منظور می بایست ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نمایند تا از این طریق پس از چند سال کار و پرداخت مالیات در این کشور موفق به اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی شوند.  در نتیجه دانشجویان با 5 سال کار  در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی درخواست بدهند. متقاضی پس از 5 سال از اخذ اقامت دائم این کشور در صورت داشتن شرایط لازم می توانند درخواست پاسپورت و تابعیت این کشور را داشته باشند.

اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی
ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و سخن پایانی

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی، شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی از تمامی جهات آن مورد بررسی قرار گرفت. کشور آفریقای جنوبی به دلیل بعد مسافت و همچنین وجود کشورهای جایگزین بهتر مانند اتریش، هلند، دانمارک و غیره کمتر مورد توجه قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ظرافت ها و شرایطی دارد که در این مقاله سعی بر آن شد تا به آنها پرداخته شود. شما همواره می توانید در صورت داشتنن سوالات و ابهامات دیگر در زمینه تحصیل در آفریقای جنوبی و سایر راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما بهره بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در این زمینه در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.