ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مدارس
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه زندگی در آلمان
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و معرفی دانشگاه های برتر آلمان
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و سخن پایانی
ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی، ویزای تحصیلی آلمان و ویزای همراه کشور آلمان دراین مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، کشور آلمان جزء کشور های پر طرفدار جهت مهاجرت می باشد به دلیل اینکه این کشور قطب صنعتی اروپا محسوب می شود و خیلی از شرکت های بزرگ دنیا در کشور آلمان واقع شده است. ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین به چه صورت است؟ آیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در آلمان می توان همراه نیز ورود داشته باشد؟ هزینه زندگی در آلمان چقدر می باشد؟ احتمالا سوالات زیادی در ذهن شما می باشد که ما در این مقاله علمی به آنها می پردازیم، اگر سوالاتی در مورد ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و یا مهاجرت به کشور آلمان دارید، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین با تجربه شما عزیزان را راهنمایی کنند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و شرایط عمومی آن

کشور آلمان در اروپا  مرکزی و غربی واقع شده است و با کشور هایی نظیر دانمارک، هلند، لهستان، اتریش و لوکزامبورگ هم مرز می باشد.جمعیت کشور آلمان 81.083.600 می باشد و مساحت این کشور 357.168 کیلومتر می باشد.کشور آلمان دارای 16 ایالت می باشد و پایتخت این کشور برلین می باشد و زبان رسمی کشور آلمانی آلمان می باشد. واحد پول کشور آلمان یورو می باشد. کشور آلمان جزء کشور های با اقتصاد قوی می باشد و خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به کشور پیشرفته دارد. یکی از راه های مهاجرت به آلمان  از طریق تحصیل می باشد که  افراد بایستی ویزای تحصیلی را بدست آورند البته این نوع ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین نیز وجود دارد، و همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند به عنوان همراه ورود داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه تحصیل در آلمان، کمک فراوانی نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقاطع مختلف

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مدارس

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

ویزای تحصیلی آلمان برای دانش آموزان که بین سن  زیر 7 سال می باشند، امکان پذیر است و طول دوره تحصیل در دبستان تا 10 سال می باشد و پس از پایان تحصیل در دوره دبستان می توانند به دبیرستان ورود داشته باشند توجه داشته باشید که تحصیل در دوره دبستان اجباری می باشد و بعد از آن در صورت قبول شدن می توان به مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داد. افراد زیر 18 سال که آشنایی به زبان آلمانی ندارند و مدرک زبان آلمانی نیز ندارند این امکان وجود دارد که زبان را در مدارس کشور آلمان آموزش ببیند، البته هزینه تحصیل را نیز بایستی در نظر داشته باشید که بین 25 تا 35 هزار یورو می باشد. مدارس در آلمان به 3 صورت می باشد، که در این قسمت به آنها می پردازیم:

 • مدارس فنی و حرفه ای

  برای ورود به این مدارس بایستی نمرات لازم را بدست آورید. این مدارس برای افرادی است که سطح علمی کمتری دارند. نمره باید بین 5 تا 9 باشد که بتوانند ورود داشته باشند.

 • مدارس نظری

  پس از تحصیل در دبیرستان و در این مدارس می توان به صورت مستقیم ورود داشته باشند. نمره قبولی در این مقطع بایستی بین 10 تا 13 باشد.

 • مدارس کار و دانش

   این نوع مدارس برای دانش آموزانی است که قصد کار کردن در کشور آلمان را دارند و نیاز به گذراندن دوره می باشد. نمره قبولی در این دوره 5 تا 10 می باشد.

البته والدین نمی توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند و ولی این امکان وجود دارد که برای تحصیل فرزندان اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی آلمان می باشد، تحصیل در این مقطع به مدت 4 سال طول می کشد و معمولا بین 6 تا 8 ترم می باشد. برای تحصیل در این مقطع بایستی دیپلم 12 ساله تحصیل ارائه و ترجمه شود همچنین توجه داشته باشید بایستی مدارک به تایید کشور آلمان برسد، تحصیل در دانشگاه های آلمان به دو صورت می باشد، تحصیل در دانشگاه های رایگان که به زبان آلمانی می باشد و تحصیل در دانشگاه های خصوصی که به زبان انگلیسی می باشد که برای ورود مدرک آیلتس 6 لازم می باشد و برای دانشگاه های آلمانی مدرک زبان B1  لازم می باشد. معمولا تا سن 23 سال می توان برای این مقطع درخواست داد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی بین 10 تا 18 هزار یورو می باشد. دانشجو در صورت متاهل بودن می تواند درخواست ویزای تحصیلی برای متاهلین را داشته باشند و همسر و فرزندان زیر 18 سال به عنوان همراه ویزای همراه را دریافت کنند. دانشجو در این مقطع اجازه 10 ساعت کار کردن در هفته را دارند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به مدت 2 سال می باشد و نیاز به مدرک کارشناسی و دیپلم می باشد.با توجه به اینکه دانشگاه های آلمان دارای رنکینگ بالایی جهت تحصیل می باشد و افراد زیادی تمایل به تحصیل در این مقطع را دارند. تحصیل در این مقطع بیشتر به زبان انگلیسی می باشد و حداقل مدرک آیلتس 6.5 باید ارائه بشود و تحصیل در دانشگاه های رایگان به زبان آلمانی می باشد، و نیاز به مدرک زبان B1 می باشد. دانشجو در این مقطع اجازه کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته را دارد. و معمولا در صورت داشتن کارشناسی تا سن 28 و 29 شانس ورود دارند. ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

دوره تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان بین 3 تا 4 سال می باشد و نیاز به مدارکی نظیر مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد، کارشناسی و دیپلم 12 ساله می باشد. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع دکتری حتما بایستی استاد راهنما و سوپروایزر داشته باشند. همچنین مدارک زبان آلمانی یا انگلیسی بایستی ارائه شود. دانشجو در این مقطع اجازه 30 ساعت کار کردن در طول هفته را دارند. و اگر در صورتی که دانشجو متاهل باشد می تواند برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین تحت عنوان ویزای همراه درخواست را ارائه دهد ، معمولا تا سن 33 و 34 سال می توان برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و اخذ بورسیه تحصیلی

توجه داشته باشید تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان تقریبا به صورت رایگان می باشد ولی برای برخی از دانشجویان که رزومه علمی مناسب و قوی دارند می توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست دهند. البته توجه داشته باشید که بیشتر این ونوع بورسیه ها در مقطع دکترا می باشد. ما در این قسمت به برخی از بورسیه های کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی می پردازیم:

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان
ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

برای آگاهی شما عزیزان در این قسمت به بورسیه های تحصیلی می پردازیم:

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

یکی از مهمترین نکاتی که بایستی برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در نظر داشته باشید هزینه های زندگی در کشور آلمان می باشد. توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در کشور آلمان است که بایستی بررسی شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در آلمان با توجه به سطح زندگی شما متغیر می باشد ولی به طور معمول هزینه دانشجو به صورت میانگین تقریبا بین 800 تا 900 یورو می باشد. ما در این قسمت به هزینه های زندگی در کشور آلمان می پردازیم:

هزینه زندگی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و کار دانشجویی

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین مهم می باشد، بحث کار دانشجویی می باشد، افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را از طریق تحصیل را دارند، یکی از نکاتی که خیلی مهم است بحث کار است، مخصوصا اگر فرد از طریق ویزای تحصیلی برای متاهلین به کشور آلمان مهاجرت کرده باشد. توجه داشته باشید که دانشجویان در آلمان به صورت کامل  اجازه کار کردن ندارند، و در مقاطع مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال در مقطع کارشناسی 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و در مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته اجازه کار کردن را دارند. این شانس برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی وجود دارد که با توجه به تخصص خود و رشته مهارتی به بازار کار ورود داشته باشند. نرخ بیکاری کشور آلمان پایین می باشد و دانشجویان بهتر است در کار دانشجویی مهارت های لازم را آموزش ببینند و با توجه به آن بتوانند بعد از تحصیل تجربه لازم را داشته باشند.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

یکی از مهمترین نکاتی که برای تحصیل بایستی در نظر گرفت، ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین می باشد که به عنوان همراه بایستی ورود داشته باشند. کشور آلمان جزء کشور هایی است که از قانون ویزای همراه پیروی می کند که برای همسر و فرزندان زیر 18 سال این شانس وجود دارد که به عنوان همراه ورود داشته باشند. البته نکاتی بایستی بررسی شود که شانس ویزا بالا باشد، به طور مثال محل زندگی دانشجو برای  خانواده زندگی باید مشخص باشد. شرایط ویزای همراه به صورت زیر است:

 • ارائه مکان مناسب زندگی برای اعضای خانواده

 • ارائه تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی در کشور آلمان

 • ارئه مدرک زبان آلمانی در حد A1 برای همسر و فرزندان بین 16 تا 18 سال

 • دوره تحصیلی حداقل به مدت 1 سال بایستی باشد.

 • حق حضانت فرزند به عهده شخص درخواست کننده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه:

 • سند ازدواج و ترجمه

 • مدارک هویتی و ترجمه

 • تمکن مالی

 • پاسپورت

 • عکس

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

خیلی از افراد تمایل به تحصیل در کشور آلمان را دارند به دلیل اینکه کشور آلمان جزء کشور هایی است که دانشگاه های معتبری و با رنکینگ بالا دارند. کیفیت تحصیل در دانشگاه های آلمان مشابه کشور هایی مانند آمریکا و انگلستان است و تفاوت این کشور ها در دانشگاه ها و هزینه های زندگی است که تحصیل در دانشگاه های آلمان به صورت رایگان می باشد.  ما در این قسمت به دانشگاه های معتبر کشور آلمان می پردازیم:

دانشگاههای آلمان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین مدارکی مورد نیاز است، در ابتدا برای اخذ ویزا بایستی از دانشگاه مربوط پذیرش را اخذ نمایید و پس از آن از سفارت درخواست وقت جهت مصاحبه را ارائه داد. توجه داشته باشید که رزرو وقت در کشور آلمان معمولا طولانی می باشد. بستگی به نوع دانشگاه بایستی مدرک زبان نیز باید ارائه شود به طور مثال تحصیل در دانشگاه های رایگان که به زبان آلمان است مدرک زبان آلمانی ارائه شود. مدارکی که باید به سفارت کشور آلمان برای اخذ ویزا را ارائه داد شامل مدارک زیر است:

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین
 • مدرک پذیرش از دانشگاه مربوط

 • مدارک تحصیلی گذشته و ریز نمرات همراه با تجربه

 • تکمیل فرم انگیزه نامه

 • مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی بستگی به نوع دانشگاه

 • اسناد بیمه

 • ارائه نامه تمکن مالی بانک

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از نکات مهم در خصوص تحصیل و مهاجرت تحصیلی،کار پس از تحصیل می باشد. افراد باید بدانند که پس از تحصیل و گذراندن دوره موردنظر، می توانند به مدت ۱۸ ماه در کشور مربوطه حضور داشته باشند و بر اساس رشته ی موردنظر خود اقدام به جستجوی کار نمایند. در واقع دانشجویان پس از تحصیل، می بایست ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. پس از پیدا نمودن کار ۶ ماه به فرد، بلوکارت داده می شود و پس از آن فرد می تواند حدود ۳۳ ماه بعد، با پرداخت مالیات و حضور مداوم در کشور، اقدام به اخذ اقامت دائم نماید. نمودار نرخ بیکاری آلمان را در زیر مشاهده می کنید که کمتر از ۴ درصد می باشد و بسیار عالی است.

نرخ بیکاری در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

یکی از راه های اخذ اقامت کشور آلمان از طریق تحصیل می باشد ولی توجه داشته باشید تحصیل به تنهایی موجب اقامت نمی شود. بعد از تحصیل به فرد اجازه داده می شود که در کشور بماند و در صورت یافتن شغل و انعقاد قرارداد شغلی می توانند اقامت را دریافت نمایند.  هنگامی که قرارداد شغلی منعقد شد و فرد مالیات را از طریق کار در آلمان پرداخت کنند اقامت 5 ساله را می توانند دریافت نمایند. و پس از گذشت 3 سال می توانند برای درخواست تابعیت اقدام کنند. برای اخذ تابعیت بایستی به سطح زبان در حد b1 تسلط داشته باشید و عدم سوء پیشنه نیز مهم می باشد. پس از آن در آزمون شهروندی می توانید شرکت نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل دکترا در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان
ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و سخن پایانی

ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین و هزینه زندگی در آلمان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. کشور آلمان جزء کشور های با اقتصاد قوی می باشد و با توجه به این که نرخ بیکاری این کشور پایین می باشد خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند. یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل می باشد که افراد متاهل می توانند از ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین استفاده نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه آماده راهنمایی به شما عزیزان می باشد، اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی برای متاهلین دارید و یا به سایر کشور های اروپایی و …. می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید تا مشاورین به صورت مجانی به شما عزیزان پاسخ دهند. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را مطرح نمایید.

2 پاسخ
 1. عزیز
  عزیز گفته:

  سلام در خواست کار در اتحادیه اروپا
  سن ۴۵
  مدرک لیسانس. و فوق لیسانس برق الکترونیک
  دارای مدارک icdl و Cana و CNBC و شبکه های کامپیوتری و سابقه ۱۹ ساله در مخابرات ایران و تهران

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب شرایط شمابرای کار بسیار خوب است اما شرایط سنی شما کمی ریسک دارد می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *