ویزای تحصیلی آمریکا

 • ویزای تحصیلی آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی آمریکا و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی آمریکا به همراه بورسیه
 • ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی آمریکا و معرفی دانشگاه های آمریکا
 • ویزای تحصیلی آمریکا و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
 • ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی آمریکا و سخن پایانی
ویزای تحصیلی آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی آمریکا و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی آمریکا و مقاطع مختلف تحصیلی و سایر موارد مرتبط در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. ویزای تحصیلی آمریکا سالیان دراز است که مورد تقاضای دانشجویان بین المللی می باشد زیرا بر همگان روشن است که دانشگاه های آمریکا در سطح جهانی اعتبار بالایی دارند و این کشور پول زیادی را صرف تحقیق و ارتقای سطح علمی دانشگاه های خود می کند. همچنین با ویزای تحصیلی آمریکا و حضور در این کشور امکان آشنایی با اکثر فرهنگ ها و قومیت ها فراهم می گردد، چرا که یک بستر چند ملیتی توسط دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم است. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور(MIE) نگارش یافته است , به امید اینکه پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشورهای مختلف ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از وبسایتهای موسسه حقوقی ملکپور تهیه و مشاهده نمایید و یا با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل پزشکی در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی آمریکا به طور کلی، برای شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است لازم می باشد و ابتدا باید ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت خود یا یک ویزای اقامت دائم را دریافت کند. برای تحصیل در ایالات متحده باید یک ویزای دانشجویی داشته باشید و دوره ی تحصیلی و نوع مدرسه ای که شما برای ویزای تحصیلی آمریکا برنامه ریزی می کنید، تعیین می کند که آیا شما نیاز به ویزای F یا ویزای M دارید.

تحصیل داروسازی در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مدارس آن پیش از آموزش عالی، بدین شرح است : دانش آموزان آمریکایی در مجموع 12 ساله در مدارس ابتدایی و متوسطه شرکت می کنند. در حدود شش سالگی، کودکان U.S. شروع به تحصیل در مدرسه ابتدایی می کنند که معمولا “مدرسه ابتدایی” نامیده می شوند. آنها پنج یا شش سال در این مقطع حضور دارند و سپس به مدرسه متوسطه می روند. دبیرستان شامل دو مرحله می شود. دیپلم یا گواهینامه پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان اعطا می شود. پس از فارغ التحصیلی دبیرستان (کلاس 12)، دانشجویان آمریکایی ممکن است به کالج یا دانشگاه بروند. تحصیلات کالج یا دانشگاه به عنوان “آموزش عالی” شناخته شده می شود.

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی بدین شرح است که تمام دانشجویان باید با توجه به دوره مورد نیاز مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند. حداقل معیارها  آیلتس 6.0 و تافل 80 است. دانشجویان برای ورود به دوره های مهندسی باید نمره 300 را در آزمون GRE  کسب کنند. متقاضیان رشته های مدیریت باید 600 را در آزمون GMAT  دریافت کنند تا شانس قبولی در دانشگاه های خوب آمریکا را داشته باشند. همچنین این دوره چیزی حدود 3 تا 4 سال زمان می برد.

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ویزا تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اشخاصی که متقاضی تحصیل در مقطع ارشد در این کشور میباشند هم اکنون هموار است. آمریکا به عنوان محبوب ترین مقصد دانشجویی در جهان دوره های بسیار متعدد و متنوعی را در مقطع ارشد ارائه میکند متقاضیان تحصیل ارشد در این کشور میتوانند جزو 900 هزار دانشجوی بین المللی در این کشور باشند. تحصیل در کشور آمریکا عموما رایگان نیست و هزینه دارد ولی وقتی صحبت از بورسیه میشود کشور آمریکا آفر های بسیار خوبی برای اشخاص نخبه و از نظر آکادمیک قوی دارد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا بسیار متنوع و متفاوت میباشد و به علت گستره دانشگاه های این کشور نمیتوان حدود دقیقی را ارائه کرد ولی به صورت متوسط میتوان بین 20 الی 35 هزار دلار در سال را جهت تحصیل در مقطع ارشد در نظر گرفت.

نکات کلیدی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا
تعداد دانشگاه ها 4583
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه هاروارد
تعداد دانشجویان بین المللی 971417
طول دوره های ارشد 2 ساله
شهریه دانشگاه سالیانه 20 الی 35 هزار دلار (دانشگاه های دولتی)
سال آکادمیک سپتامبر الی ژوئن

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع دکترا

ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در مقطع دکترا نسبت به کشورهای دیگر نظیر انگلستان متفاوت می باشد. در کشور انگلستان و کانادا تحصیل در مقطع دکترا عموما 3 الی 4 ساله میباشد در حالی که تحصیل دکترا در کشور آمریکا به صورت عالی بین 4 تا 6 سال بطول می انجامد. یکی از علت های این امر این است که در انگلستان شخص با مشخص کردن پروژه خود وارد مقطع دکترا میشود ولی در آمریکا شخص ابتدا وارد مقطع دکترا شده و پروژه تحقیقاتی شخص طی یکی دو سال اول شکل گرفته و مشخص میشود. تحصیل در مقطع دکترا معمولا دو فاز دارد. فاز اول که دوره های تحصیلی و آموزشی را میگذراند که معمولا 2 سال بطول می انجامد و در فاز دوم که معمولا از سال سوم تحصیل شروع میشود دانشجو باید دوره های پژوهشی خود را انجام دهد و سال آخر در مقابل کمیته از پروژه خود دفاع کند و در آزمون نهایی نیز قبول شود.

ویزای تحصیلی آمریکا به همراه بورسیه

ویزای تحصیلی آمریکا به همراه بورس تحصیلی یکی از نکات بسیار مهم میباشد که شخص هنگامی که قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارد باید مد نظر داشته باشد. به علت هزینه های بالای تحصیل در کشور آمریکا شخص در صورتی که پیش زمینه های آکادمیک قوی دارد میتواند شانس خود را برای دریافت بورسیه های تحصیلی نیز امتحان کند. انواع مختلفی کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی وجود دارد که برخی از بورسیه ها بخشی از شهریه و برخی بورسیه ها شهریه کامل دانشگاه را شامل میشوند و در موارد نادر به برخی افراد بورسیه کامل اهدا میشود که حتی هزینه های زندگی فرد را نیز کامل تامین میکند.

بورسیه های دولتی آمریکا :  برخی بورسیه های تحصیلی که بورسیه های دولتی این کشور میباشند و عموماً در مقاطع ارشد و دکترا به دانشجویان شاخص اعطا میشوند که این نوع بورسیه ها هزینه های زندگی شخص را هم کامل تامین میکنند. بورسیه های فولبرایت و هامفری از این نوع بورسیه ها میباشند.

بورسیه های دانشگاه آمریکا: برخی دانشگاه ها و کالج ها در کشور امریکا بورسیه های خاصی (گاهی هم فول فاند) به دانشجویان برتر بین المللی که وارد دانشگاه ها میشوند ارائه میدهند که مبلغ مشخصی معمولا به عنوان فاند به شخص دانشجو اهدا میشود. بورسیه های کالج های بریا، آمهرتس، کلارک را میتوان به عنوان مثال نام برد

ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی

ویزای تحصیلی آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا به علت تعداد بالای دانشگاه ها و وسعت کشور آمریکا بسیار متفاوت می باشد. هزینه های زندگی تا حدودی به سبک زندگی شخص بستگی دارد و منطقه و ایالتی که شخص در آن زندگی میکند نیز عامل بسیار مهمی می باشد. به همین دلیل شخص قبل از اقدام جهت تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا جدا از هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی در شهر و ایالت مورد نظر را نیز بداند. به طور معمول زندگی دانشجویی در کشور آمریکا چیزی نزدیک به 10 الی 12 هزار دلار در سال هزینه دارد که ماهیانه مبلغی نزدیک به 700 الی 1000 دلار میشود. این هزینه شامل هزینه های زندگی، غذا، رفت و آمد، اینترنت، لباس، تفریح و … می باشد.

هزینه های تحصیل نظیر کتاب و وسایل تحصیلی حدود 500 الی 1000 دلار در سال

 • هزینه رفت و آمد در آمریکا 300 الی 700 دلار در سال
 • هزینه مسکن بین 5 الی 7 هزار دلار در سال
 • هزینه غذا 2500 دلار در سال
 • هزینه لباس نیز حدود 500 دلار در سال
 • هزینه های شخصی متغیر نزدیک به 2000 دلار در سال

هزینه های تحصیل نیز در کشور آمریکا همانطور که اشاره شد به علت گسترده بودن و متعدد بودن دانشگاه ها وکالج های این کشور بسیار متفاوت است ولی عموماً کمتر از 5 هزار دلار در سال و بیش از 50 هزار دلار در سال نمیباشد. برای مثال شهریه تحصیل بدون اخذ بورسیه در دانشگاهی مثل هاروارد نزدیک به 50 هزار دلار در سال هزینه دارد.

ویزای تحصیلی آمریکا و معرفی دانشگاه های آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا و اخذ ویزای تحصیل در آمریکا به علت وجود بهترین دانشگاه های جهان می باشد که بسیار بین متقاضیان تحصیل در دنیا محبوب میباشد. در هر رنکینگ بین المللی و وب سایت های رنک دهی به دانشگاه ها که نگاه میکنیم حداقل دو سوم 20 دانشگاه برتر دنیا در کشور آمریکا قرار دارند. در کشور آمریکا بیش از 1800 دانشگاه معتبر وجود دارد که هرچه رنک دانشگاه و اعتبار دانشگاه بالاتر باشد شانس دانشجو جهت اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا نیز بیشتر میشود. قطعا شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با پذیرش از دانشگاه میشیگان بسیار بیشتر از شانس دریافت ویزا با پذیرش از یک دانشگاه با رنکینگ چند رقمی است. در زیر نام و رنکینگ برخی دانشگاه های برتر آمریکا برای شما عزیزان فراهم گردیده است.

رنک بین المللی در جهان شهر
1 کمبریج
2 استنفورد
3 کمبریج
9 کالیفورنیا – پسدینا
9 شیکاگو- ایلینویز
14 نیویورک
15 نیو هون

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با دکترای عمران در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با دکترا در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

ویزای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی عموماً به صورت ویزای F1 صادر میشود. برای دریافت ویزای دانشجویی مراحل زیر باید انجام شود:

پذیرش در یک مقطع تحصیلی: قبل از اقدام جهت دریافت ویزا f1 ابتدا باید از پذیرش دانشگاه یا موسسه ای که از آن پذیرش صادر شده است اطمینان پیدا کنید.

پرداخت مبلغ 180$  برای دریافت sevis-l20

تکمیل فرم ویزا f1

تعیین وقت قبلی برای مصاحبه در سفارت و انجام این مصاحبه،  میزان زمان انتظار برای مصاحبه بر اساس مکان، فصل و ویزا متفاوت است، بنابراین باید زودتر درخواست خود را ارائه کنید. ویزای دانشجویی F-1 می تواند تا 120 روز قبل از دوره شروع تحصیل شما صادر شود. منتهی شما فقط می توانید  30 روز قبل از تاریخ شروع، وارد ایالات متحده شوید.

مدارک زیر برای مصاحبه ویزای F-1 شما لازم است:

    گذرنامه معتبر

    درخواست و تکمیل فرم DS-160

    دریافت رسید پرداخت هزینه

    یک عکس گذرنامه

    گواهی حق الزحمه برای دانشجویان غير مهاجر (F-1) (فرم 1-20)

مدارک اضافی ممکن است برای اثبات واجد شرایط بودن شما برای ویزای دانشجویی F-1،  تقاضا شود از جمله رونویسی تحصیلی، دیپلم، مدرک یا گواهی. نمرات آزمون مانند TOEFL، SAT، GRE، یا GMAT نیز ممکن است درخواست شود و همچنین اثبات قصد شما برای خروج از ایالات متحده بعد از اینکه تمامی این مراحل را طی کردید و اثبات ثبات مالی.

اعزام دانشجو به آمریکا
هزینه های تحصیل و زندگی آمریکا
شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای همراه

ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای همراه طبق قوانین اداره مهاجرت آمریکا اینگونه تعیین شده است: همسر شخص دانشجو میتواند در زمان تحصیل در کنار همسر خود باشد و اقامت این کشور را دریافت کند. ولی اجازه کار همسر شخص بستگی به نوع ویزای تحصیلی دانشجو دارد:

همسر دانشجویانی که ویزا f-2 در آمریکا دارند اجازه کار در این کشور را در زمان تحصیل همسر خود ندارند.

همسر دانشجویانی که ویزا J-2 دریافت کرده اند میتوانند در صورت دریافت مجوز کار در این کشور کار کنند و اجازه تحصیل نیز دارند.

البته با توجه به اتفاقاتی که پس از انتخاب ترامپ رخ داد و ممنوعیت ویزاهای ایرانیان دریافت اقامت همسر شخص دانشجو ممکن است امری بسیار سخت باشد و حتی سالها بطول انجامد. به همین علت به اشخاصی که متاهل هستند و قصد همراه بردن همسر خود را نیز دارند پیشنهاد میشود قبل از اقدام در این خصوص حتما با وکیل و متخصص در این امر مشورت نماید

ویزای تحصیلی آمریکا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی آمریکا و پروسه اخذ آن در این مقاله بررسی شد و امیدواریم که این مقاله پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده باشد. همچنین در این مقاله بررسی شد که چرا آمریکا و دانشگاه های آن اولین انتخاب دانشجویان بین المللی است. همانطور که ذکر شد تنوع زیاد رشته های تحصیلی و اعتبار جهانی دانشگاه های آمریکا آن را به چنین مقصدی تبدیل کرده است و اگر شما نیز تمایل به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دارید می توانید با مشاورین موسسات همکار دکتر ملک پور (MIE) مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید. همچنین می توانید محصول بی نظیر ویدیوی انتخاب مسیر مهاجرت را از وبسایتهای ملکپور تهیه و مشاهده نمایید و بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. پس از مطالعه مقاله در صورت وجود سوال می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاهها در انتهای همین مقاله و یا بخش پرسشهای همگانی مطرح نمایید و پاسخ خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *