ویزای تحصیلی اتریش

بررسی شرایط دریافت ویزای تحصیلی

 • ویزای تحصیلی اتریش و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش
 • ویزای تحصیلی اتریش و شرایط ومدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا
 • ویزای تحصیلی اتریش و بررسی انواع دانشگاههای اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های این کشور
 • ویزای تحصیلی اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اتریش برای پزشکان
 • ویزای تحصیلی اتریش و شرایط الحاق همراه
 • ویزای تحصیلی اتریش و محدودیتها در اخذ این ویزا
 • ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های تحصیل
 • ویزای تحصیلی اتریش و سخن پایانی
تحصیل در اتریش

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای تحصیلی اتریش و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی اتریش ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش و چگونگی مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل در اتریش در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار میگیرد . شرایط دریافت ویزای تحصیلی در اتریش چگونه است؟ آیا برای تحصیل در اتریش می توان با خانواده به اتریش رفت؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش چگونه است؟ از آنجاییکه تحصیل در دانشگاههای اتریش به صورت رایگان می باشد ، بسیاری از دانشجویان خارجی از سرتاسر جهان علاقه زیادی به تحصیل در اتریش دارند بنابراین هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاههای اتریش درخواست ویزای تحصیلی اتریش را می دهند. ما در این مقاله به سوالات شما در زمینه ویزای تحصیلی اتریش پاسخ خواهیم داد. پس از مطالعه مقاله در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

ویدیوی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورد مهاجرت تحصیلی به اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورد مهاجرت تحصیلی به اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی اتریش برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل درکشور اتریش را دارند ، به این صورت است که ، در ابتدا باید از یکی از دانشگاههای اتریش پذیرش را داشته باشند و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. پذیرش می تواند از دانشگاههای خصوصی باشد یا دانشگاه های دولتی ، و یا دانشجویانی که بورس دریافت می کنند  نیز میتواند برای دریافت ویزا از سفارت کشور اتریش اقدام نمایند . برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش ابتدا تمامی مدارک لازم و گواهی پذیرش خود را برای سفارت اتریش ایمیل نموده و درخواست وقت مصاحبه دانشجویی مینمایید . بعد از انجام مصاحبه و پس از اخذ ویزای تحصیلی ابتدا به شما اقامت یکساله داده می شود که هر سال قابل تمدید است که بایستی جهت تمدید اقامت تحصیلی خود به اداره MA35 در کشور اتریش مراجعه نموده و 3 ماه قبل از اتمام اقامت قبلی درخواست تمدید اقامت نمایید و برای این امر بایستی ثابت نموده که هزینه تحصیل سال آینده را در حساب خود دارید .

پرچم اتریش
اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی

 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس

  برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش و تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس باید مدرک 12 ساله دیپلم و ریز نمرات  ارائه شود ، طول این دوره  معمولا چهار ساله است و دانشجو اجازه کار کردن به مدت ده ساعت در هفته را دارد . دانشجویان بین المللی درصورتیکه قصد دارند در مقطع لیسانس اغلب در دانشگاههای دولتی در اتریش تحصیل کنند بایستی یک گواهی عدم منع تحصیل از کشور خود ارائه دهند .

 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع فوق لیسانس

  درخواست برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع فوق لیسانس اغلب بیشتر است ، زیرا در این مقطع فرد میتواند مرتبط با رشته تحصیلی خود و با ارائه مدارک لازم برای پذیرش شامل دیپلم  12 ساله و ارائه مدرک کارشناسی و ریزنمرات از دانشگاههای اتریش پذیرش دریافت کند ( بایستی مدارک تحصیلی و هویتی ترجمه شود) . دانشجو در این مقطع اجازه کار کردن به مدت بیست ساعت در هفته داده می شود . بطور قطع نامه عدم منع تحصیل را نیز بایستی ارائه دهید .

 • ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکترا

  جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش از طریق پذیرش در مقطع دکترا شخص بایستی بتواند یک استاد راهنما پیدا کند ، این دوره بین 4 تا 5 سال زمان میبرد ، این پروسه بطورکلی پروسه نسبتا سختی است که درصورتیکه فرد از نظر سطح علمی و پژوهشی بتواند خود را اثبات کند امکانپذیر است ، در این راستا بایستی مقالات ISI  ، رزومه پژوهشی ، معدل بالا ، توصیه نامه و انگیزه نامه و گواهی عدم منع تحصیل و علاوه بر آن نیاز به سطح بالایی از زبان میباشد که توصیه میشود سطح زبان خود را تا حد زبان آلمانی C1 یا C2 ارتقا دهید .

ویدیوی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورداپلای وویزای تحصیلی اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورد اپلای وویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش برای پزشکان

اخذ ویزای تحصیلی اتریش برای پزشکان دارای شرایط خوبی میباشد ، اما متاسفانه مدارک پزشکان و پیراپزشکان در کشورهای دیگر برای اینکه بتوانند وارد بازار کار شوند از ابتدا مورد قبول قرار نمی گیرد  بنابراین بایستی ابتدا مدارک خود را معادلسازی نمایند تا اصل مدرک آنها تایید شود ، در این پروسه فرد میتواند از طریق تحصیل اقدام نموده و ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کند، که بطور خودکار با گذراندن تعدادی واحدهای درسی و یا  قبولی در  آزمون معادلسازی پروسه معادلسازی خود را کامل نماید ، برای این پروسه سطح زبان شما بایستی در سطح b2 یا C1 باشد ، اما بطور قطع با زبان سطح A2 نیز میتوانید ویزای تحصیلی اتریش را دریافت نمایید

ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای پذیرش دانشگاههای اتریش ، مدارکی باید ارائه و ترجمه شود ، این مدارک لازم جهت پذیرش در اتریش شامل :

 • پاسپورت و کپی آن

 • عکس

 • گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه آن ها به زبان آلمانی

 • ارائه مدرک زبان آلمانی برای دانشگاههای دولتی

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی برای دانشگاههای انگلیسی زبان

 • ریز نمرات و ترجمه به زبان آلمانی

 • مدرک لیسانس و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع ارشد

 • مدرک فوق لیسانس و انگیزه نامه و توصیه نامه اساتید پیشین و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع دکترا

لازم به ذکر است تمامی مدارک باید مهر و تایید دادگستری را داشته باشند ، همچنین موسسه ملک پور در پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش شما عزیزان را یاری خواهد کرد .

مدارک لازم برای پذیرش اتریش
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
نحوه اخذ بورسیه تحصیلی

ویزای تحصیلی اتریش وشرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا

ویزای تحصیلی اتریش  همانطور که اشاره شد در ابتدا نیاز به پذیرش از دانشگاههای اتریش دارد و پس از ارائه مدارک به سفارت و تایید مدارک از سفارت کشور اتریش در ایران ، ویزای یک ساله صادر می شود که قابل تمدید میباشد، مدارکی که باید به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی  کشور اتریش ارائه شود شامل:

 • نامه پذیرش از دانشگاهای اتریش

 • تمکن مالی

 • سند اقامت ( سندی که مشخص کند خوابگاه یا ملکی را برای اقامت خود اجاره کرده اید )

 • پاسپورت

 • مدارک هایی مانند شناسنامه ، سند ازدواج ( برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی

 • عدم سابقه کیفری

 • بیمه دانشجویی

 • عکس

ویزای تحصیلی اتریش را میتوان از طریق اخذ پذیرش در دانشگاههای مختلف اتریش بدست آورد زیرا در کشور اتریش دانشگاههای مختلفی وجود دارد که شامل دانشگاههای دولتی تحصیل رایگان در اتریش ، دانشگاههای خصوصی ، دانشگاههای علوم کاربردی (Fachhochschulen) و موسسات تربیت معلم می شوند . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده و هر گونه کپی برداری از این مقاله شرعا و قانونا حرام است و پیگرد قانونی دارد.

 • دانشگاههای دولتی

  امکان اخذ ویزای تحصیلی اتریش و ورود به دانشگاههای دولتی آن که تحصیل در آنها بصورت رایگان است ، برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز امکانپذیر است . تنها برای ورود به این دانشگاهها بایستی مبلغی بابت ثبت نام پرداخت شود که حدود 350 تا 750 یورو را برای هر ترم درنظر داشت ، علاوه بر آن جهت پذیرش در دانشگاههای دولتی اتریش دانشجو بایستی سطحی از زبان آلمانی را داشته باشد زیرا یکی از شروط دریافت پذیرش  در دانشگاههای دولتی داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح A2 میباشد و پس از ورود به دانشگاه به دانشجو فرصت داده میشود تا سطح زبان خود را ارتقا دهد .

 • دانشگاههای خصوصی

  گاها اخذ ویزا از طریق دانشگاههای خصوصی برای بسیاری از افراد آسانتر است زیرا برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش میتوان مدرک زبان انگلیسی را بجای مدرک زبان آلمانی ارائه داد ، سطح لازم جهت پذیرش در دانشگاههای خصوصی اتریش حدود آیلتس 6 یا 6.5 تعیین شده است اما تفاوت دانشگاههای خصوصی با دانشگاههای دولتی در میزان هزینه های دانشگاهها است زیرا برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی و  از این طریق فرد بایستی شهریه دانشگاه را پرداخت نماید که این شهریه بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است اما میتوان حدود شهریه دانشگاهها را از 4.000 یورو تا 12.000 یورو تخمین زد.

تحصیل رایگان در اتریش
تحصیل در دانشگاه وین

ویزای تحصیلی اتریش و بررسی دانشگاههای آن

در سالهای جاری دانشگاههای اتریش در سطح جهان از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار بوده اند بطوریکه دانشگاه وین اتریش در رتبه بندی QS ، رتبه 154 جهانی را دارد و بدنبال آن دانشگاه تکنولوژی وین در رتبه 182 واقع شده است و پس از آن رتبه دانشگاه اینسبروک 286 مشخص شده است . از این رو در زیر تعدادی از دانشگاههای شناخته شده اتریش که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند را معرفی مینماییم :

دانشگاههای اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و شرایط الحاق همراه

ویزای تحصیلی اتریش این شرایط را برای دانشجو فراهم می کند که بتوانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال تقاضای الحاق همراه را داشته باشند ، برای دریافت این ویزا باید تمکن مالی در حساب فرد نشان داده شود  و همراه سطح زبان A1 را به سفارت ارائه شود ، بطور قطع بهتر است که هر دو هم زمان اقدام نکرده و ابتدا دانشجو اقدام نماید و پس از اخذ ویزای تحصیلی برای همراهان خود درخواست الحاق همراه را ارائه دهد .

تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و محدودیتها در اخذ این ویزا

ویزای تحصیلی اتریش در کنار تمام شرایط خوبی که دارد محدودیتهایی را نیز شامل می شود از جمله اینکه دانشگاههای رایگان اتریش تنها دانشجویانی را میپذیرند که از دانشگاه سراسری ایران قبول شده باشند ، البته دانشجویان دانشگاههای غیرانتفاعی نیز میتوانند تحت شرایطی شانس داشته باشند اما ممکن است این پروسه برای آنها ریسک بهمراه داشته باشد ، علاوه بر آن این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاههای رایگان اتریش آزمون ورودی داشته که این آزمون به زبان آلمانی نیز برگزار میشود که بطور قطع این موضوع جزو محدودیت ها شمرده شده و شانس پذیرش را پایین می آورد .

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورد بورسیه تحصیلی دانشگاه غیر انتفاعی در اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملکپور درمورد کار ضمن تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های زندگی

برای دریافت ویزای تحصیل در اتریش ، باید هزینه هایی مثل هزینه تحصیل و زندگی در اتریش   برای مدت تحصیل مانند مسکن و خوابگاه ، خوراک ، وسایل نقلیه را به صورت تمکن مالی به سفارت ارائه داد ، هزینه ها با توجه به شهرهای مختلف و شرایط فردی متفاوت است اما بطور میانگین حدود 800 یورو تا 1200 یورو بسته به نوع زندگی و تعداد اعضای خوانواده بایستی برای هزینه زندگی شما درنظر گرفته شود .

هزینه زندگی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش وسخن پایانی

ویزای تحصیلی اتریش همانطور که اشاره شد یکی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش است ، زیرا با اخذ ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در اتریش امکان مهاجرت و اخذ اقامت این کشورفراهم شده وعلاوه بر آن با ویزای تحصیلی اتریش هم به خود شخص هم همراه او اجازه کار داده می شود ، از این رو میتوان این کشور را جزو یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل شناخت و در این راستا موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش با استفاده از وکلا و مشاورین مجرب ، شما را در اخذ ویزای تحصیلی اتریش و اعزام دانشجو به اتریش یاری مینماید ، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید . در صورت تمایل می توانید دیدگاه ها و نظرات خود را در بخش زیر مطرح بفرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

16 پاسخ
 1. ملیکا محبوب نژاد
  ملیکا محبوب نژاد گفته:

  با سلام
  تبریک فراوان برای قدم نو رسیده عزیز
  من و خواهرم درخواست ۱۰۰ درصد تخفیف و راهنمایی برای دانشگاه های رایگان اتریش را داریم.
  من برای مقطع فوق لیسانس و خواهرم برای لیسانس
  با سپاس فراوان از زحمات شما
  پدرم هدیه پرنسس شما را محفوظ نگه داشته است.

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب دوست گرامی
   سپاس فراوان از حسن توجه و ابراز محبت های شما. دستور شما امکان پذیر خواهد بود فقط اینکه چه رشته ایی در حال حاضر تحصیل نموده اید و از چه دانشگاهی مدرک دریافت کرده اید در این خصوص می تواند تاثیر گذار باشد. شما می توانید با مشاوران موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید. در ضمن موسسه در حال حاضر در جشنواره تخفیفات قرار دارد و می توانید از این تخفیفات استفاده نمایید. برای شما دوست گرامی و خانواده محترمتان آرزوی بهروزی و موفقیت داریم.
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 2. سحربندعلیزاده
  سحربندعلیزاده گفته:

  با سلام و عرض ادب
  ممنون از اطلاعات شما
  بسیار کامل و مفید بود
  بنده قصد دارم حتما برای تحصیل در اتریش اقدام کنم
  آیا امکان تقویت زبان در حین انجام پروسه ویزا هم وجود دارد؟
  با تشکر از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب خیر زمان مصاحبه ویزا از شما مدرک زبان می خواهند و شما باید قبل از اقدام برای ویزا مدرک زبان راداشته باشید.

   پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز. بله این امکان است که شما خود پذیرش را اخذ نموده و برای اخذ ویزا از طریق موسسه ملک پور اقدام نمایید.

   پاسخ
 3. محسن
  محسن گفته:

  سلام، سپاس از سایت عالی و فوق العاده ی شما، آیا برای تحصیل در رشته ی پزشکی، باید حتما در کنکور سراسری ایران قبول شده باشیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 4. سحربندعلیزاده
  سحربندعلیزاده گفته:

  با سلام
  ممنون از مطالب مفید شما
  من با 30 سال سن، سطح زبان آ2 آلمانی و مدرک کارشناسی ارشد حقوق
  چقدر شانس دریافت ویزای تحصیلی اترش رو دارم؟
  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما با توجه به اینکه رشته ی حقوق در هر کشوری را کشور دیگر قبول ندارد می بایست به تحصیل یک رشته مرتبط با رشته خود در اتریش بپردازید و امکان ادامه تحصیل در این رشته برای شما وجود ندارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5