ویزای تحصیلی ارمنستان

 • ویزای تحصیلی ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مدارس ارمنستان
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و مزایای تحصیل در ارمنستان
 • ویزای تحصیلی ارمنستان به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و معرفی دانشگاه های ارمنستان
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت در آن
 • ویزای تحصیلی ارمنستان و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ارمنستان ومقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی ارمنستان ،شرایط اخذ اقامت آن و تحصیل در مقاطع مختلف آن مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط کار بعد از اتمام تحصیل در این کشور چگونه است؟ آیا اجازه کار دانشجویی برای دانشجویان  در حین تحصیل وجو دارد؟ آیا بورسیه تحصیلی و کمک هزینه برای دانشجویان با رزومه خوب تعلق می گیرد؟ نکات مهم ویزای تحصیلی ارمنستان و مقاطع مختلف تحصیلی آن در این مقاله بررسی خواهد شد و با نگارش این مقاله سعی بر آن داشتیم که ابهامات ذهنی و سوالات شما را در زمینه ویزای تحصیلی ارمنستان پاسخ دهیم.  برای به دست آوردن اطلاعات کامل تر و گرفتن مشاوره می توانید با همکاران ما در در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان  دریافت نمائید. هم چنین اگر مایل هستید که درباره راه و مسیر مهاجرتی خود نیز تصمیم بگیرید، پیشنهاد می کنیم که ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را خریداری نموده و یا ویدیوهای رایگان ما را در اینستاگرام یا یوتیوب مشاهده کنید.

پاسپورت ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط عمومی آن

ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط عمومی این کشور و تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پایتخت این کشور ایروان است و زبان رسمی این کشور ارمنی می باشد.  این کشور حدود ۲،۹۳۶،۰۷۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور واقع در قفقاز جنوبی است و جزو کشورهای همسایه در شمال ایران و در میان دریای سیاه و خزر قرار دارد. دین رسمی این کشور نیز مسیحی می باشد. همسایگان این کشور به ترتیب از شمال با گرجستان، از شرق با آذربایجان، از غرب با ترکیه ، از جنوب با نخجوان هم مرز می باشد. از نظر آب و هوایی دارای زمستانی سرد و تابستان های نسبتا خنک می باشد. این کشور برای ایرانیانی که قصد گشت و گذار از این کشور را دارند، ویزا نمی خواهد. البته شهروندان یک سری از کشورها برای ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارند. طبق یک سری موافقت نامه های دوجانبه و

ارمنستان

چند جانبه بعضی از کشورها برای  ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارند. اما دانش جویان ایرانی برای تحصیل در ارمنستان باید برای گرفتن ویزا به نزدیک ترین سفارت ارمنستان  مراجعه کنند. البته در ابتدا می بایست پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های ارمنستان دریافت کرده و با در دست داشتن مدارک دیگر به نزدیک ترین سفارت مراجعه نمایند. در زیر لیست کشورهایی که برای گشت و گذار در ارمنستان نیاز به ویزا ندارند و اجازه اقامت ۱۸۰ روز در سال را دارند آورده ایم، اقامت طولانی برای صاحبان مجوز اقامت امکان پذیز است:

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مدارس ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر می باشد. البته در جدولی لیست مدارس انگلیسی زبان نیز آورده شده است. این مدارس برای دانشجویان خارج از کشور (مدیران شرکت های چند ملیتی، کودکان دیپلمات ها، کارکنان سازمان های غیر دولتی) باشند. ممکن است برخی از شهروندان این کشور نیز در این مدارس وجود داشته باشند، اما مدارس برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. مدارس معمولا از یک برنامه درسی از ایالات متحده، انگلستان، فرانسه، کانادا یا استرالیا و نیوزیلند استفاده می کنند. هزینه تحصیل بر اساس استانداردهای محلی گران است، اما استانداردهای بالا را برای یادگیری فراهم می کند. امکانات شبانه روزی در برخی از مدارس در دسترس است، اما اکثر کلاسهای روزانه را ارائه می دهند.

ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع کارشناسی

برای اخذ ویزای ارمنستان  داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های ارمنستان و هم چنین فارغ التحصیل شدن در مقطع دیپلم و داشتن ریز نمرات آن صورت می پذیرد. تحصیل در مقطع کارشناسی برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور حدوداً به مدت چهار سال به طول می انجامد. بعد از این که پذیرش دانشگاه صادر شد از طریق نزدیک ترین کنسولگری ارمنستان در ایران برای اخذ ویزای آن می بایست اقدام نمایند. داشتن این ویزا برای متقاضیان ایرانی تحصیل در این مقطع الزامی می باشد. در این مقطع شخص اجازه کار حدود ۱۰ ساعت در هفته را دارد که می‌تواند از این طریق بخش کوچکی از هزینه‌های زندگی خود را به وسیله کار حین تحصیل دریافت نماید. تحصیل در این مقطع به زبان ارمنی، فرانسوی، انگلیسی و روسی امکان پذیر می باشد. که البته اگر به زبان انگلیسی باشد نیاز به آیلتس ۶ و اگر به زبان ارمنی باشد و شخص مسلط به این زبان نباشد، دوره های آموزشی قبل از شروع تحصیل برای آنها برگزار می شود.

مهاجرت به ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 ویزای تحصیلی ارمنستان بعد از دریافت پذیرش نهایی در این مقطع  در یکی از دانشگاه های ارمنستان می‌بایست اخذ شود. این مقطع نیز مانند مقطع قبل به ۴ زبان امکان پذیر می باشد، که در صورتی که به زبان انگلیسی هم باشد نیاز به آیلتس ۶.۵ دارد. نکته مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان وجود دارد، این است که بتوانید علقه قوی و تمکن مالی از خود به سفارت این کشور نشان دهید تا سفارت بداند که شما از پس هزینه های زندگی خود برمی آیید و قصد پناهنده شدن در این کشور را ندارید. این مقطع حدودا دو سال به طول می انجامد. در این مقطع دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار دانشجویی در هفته را دارد.

تحصیل پزشکی در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و تحصیل در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی ارمنستان برای مقطع دکتری با در نظر گرفتن این شرایط که متقاضیان می بایست استاد راهنمایی داشته باشند که سطح علمی آنها را تایید کند انجام می پذیرد.  البته در صورتی که از شرایط و رزومه خوبی برخوردار باشند  می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی نیز اقدام نمایند.  تحصیل در این مقطع حدودا از ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان اجازه کار دانشجویی نیز دارند. هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعا حرام است و منع و پیگرد قانونی دارد. نکته مهمی که در رابطه با تحصیل در این مقطع وجود دارد که متقاضیان می بایست سابقه تحصیل به مدت ۳ سال در این کشور را داشته باشند.

ویزای تحصیلی ارمنستان و مزایای تحصیل در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان به این جهت بسیار پر طرفدار است که این کشور هم مرز با ایران است. مزایای دیگر این کشور می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز اشاره کرد. امکان گرفتن بورس تحصیلی نیز تحت شرایطی خاص وجود دارد. هم چنین از مهم ترین مزایا این است که امکان بردن همراه نیز برای کسانی که در این کشور دانشجو هستند نیز وجود دارد و برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال امکان پذیر می باشد. نظام آموزشی در ارمنستان تنوع بسیار زیادی دارد.

 • دانشگاه

  این مؤسسات آموزش عالی دوره های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی را در طیف وسیعی از رشته ها مانند علوم و فنون، مطالعات طبیعی و اجتماعی و مطالعات فرهنگی ارائه می دهند. علاوه بر این، این موسسات تحقیق علمی و فرصت های تحصیلی را برای دانش آموزان ارائه می دهند.

 • موسسه

  این موسسات آموزش عالی دوره های تخصصی و تحصیلات تکمیلی را برای تحصیل و تحقیقات علمی در زمینه های مختلف اقتصادی، علمی و فرهنگی ارائه می دهند.

 • آکادمی ها

  این موسسات آموزش عالی برنامه هایی برای آموزش مجدد را فراهم می کنند تا مهارت های حرفه ای را ارتقاء دهند. همچنین دوره های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.

 • کنسرواتوار

  این موسسات آموزش عالی دوره های آموزشی در زمینه موسیقی ارائه می دهند.

ویزای تحصیلی ارمنستان به همراه بورس تحصیلی

ویزای تحصیلی ارمنستان می‌تواند با بورسیه تحصیلی نیز همراه باشد. بورس تحصیلی معمولا برای مقاطع بالا یعنی حداقل مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا و فوق دکترا امکان پذیر می باشد و بخش زیادی از هزینه‌های زندگی وتحصیل، شهریه دانشگاه‌ها، بیمه‌های درمانی، کرایه حمل و نقل و هزینه مسکن و خورد و خوراک دانشجو را پوشش میدهد. با وجود تمام شرایطی که گفته شد، تعداد این بورسیه ها بسیار محدود می باشد و شانس دریافت این بورسیه ها متاسفانه برای دانشجویان پایین می باشد. برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشجویان می بایست رزومه بسیار قوی ارائه دهند. داشتن معدل بالا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ارائه مقالات و همچنین نوشتن کتاب یا داشتن پورپوزال، می‌تواند شانس آنها را برای دریافت این بورسیه بالا ببرد.

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و هزینه های تحصیل و زندگی

ویزای تحصیلی ارمنستان  و هزینه های زندگی و تحصیل به صورت متوسط در این کشور در جداول زیر بررسی خواهد شد. البته هزینه شهریه دانشگاه و دوره های مختلف با هم متفاوت است اما به صورت میانگین بالای ۸۵۲ دلار به می باشد.

تحصیل پزشکی در ارمنستان
بورس تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و معرفی دانشگاه های ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و دانشگاه های برتر این کشور در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

ویزای تحصیلی ارمنستان
اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

ویزای تحصیلی ارمنستان و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن در ادامه بررسی خواهد شد. اخذ ویزای دانشجویی قبل از خروج از کشور برای شما الزامی می باشد. البته می باست در ابتدا

 • فرم درخواست ویزا : باید به طور کامل پر شده و امضا شود
 • سند سفر معتبر : گذرنامه
 • سه عکس از گذرنامه
 • دعوتنامه ( در صورت لزوم )
 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی ارمنستان
 • مدارک پزشکی بیمه معتبر
 • هزینه ویزا: هزینه ویزا متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ویزا، به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه ارمنستان مراجعه نمایید
 • مدرک زبان انگلیسی: گواهی نمره TOEFL / IELTS
 • مدارک تحصیلی: گواهینامه ها، درجه ها ؛ گواهی پایان تحصیلات متوسطه یا گواهینامه های دانشگاه
 • مجوز اقامت

ویزای تحصیلی ارمنستان و ویزای همراه

ویزای تحصیلی ارمنستان  و اخذ ویزای همراه همیشه برای دانشجو یان بین المللی مورد توجه بوده است. چرا که قصد بردن همراه می تواند در انتخاب کشور و  ادامه تحصیل در آن کشور تاثیر گذار باشد. همانطور که مستحضر هستید طبق قوانین بین المللی برای امر مهاجرت همراه به فرزندان زیر 18 سال و همسر تعلق می گیرد و برای این افراد  تعریف شده است. بنابراین دانشجویانی که متاهل می باشند می توانند به عنوان همراه همسر و فرزند خود را ضمن تحصیل در ارمنستان در کنار خود داشته باشند. از این رو افرادی که بتوانند اقامت تحصیلی خود را در ارمنستان به دست آورند در صورت درخواست، مجوز ورود همراه را به ارمنستان به دست می آورند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه :

 • اسناد و مدارک هویتی
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوپیشینه
 • نامه ای در جهت اثبات تمکن مالی

ویزای تحصیلی ارمنستان و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت در آن

ویزای تحصیلی ارمنستان و اخذ آن توسط دانشجویان بین المللی بیش از 40 کشور از سرتاسر دنیا اتفاق می افتد. در حال حاضر 7000 دانشجو در 50 دانشگاه خصوصی و بین المللی ارمنستان مشغول به تحصیل هستند. با این حال با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور امکان پیدا کردن کار دانشجویی برای آنها وجود ندارد. با این حال بعد از اتمام تحصیل به آنها فرصت داده می شود که به دنبال کار بگردند و اگر کار پیدا کنند به آنها اقامت موقت 1 ساله داده می شود که با تمدید قرارداد این اقامت موقت می تواند تمدید شود ولی در نهایت تبدیل به تابعیت نمی شود.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی ارمنستان و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ارمنستان در مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط و مدارک آن مورد بررسی قرار گرفت. چند نمونه از دانشگاه های برتر این کشور که رتبه بسیار بالایی نیز دارند به ترتیب ذکر گردید. اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان نیازمند گرفتن وقت از سفارت یا کنسولگری این کشور می باشد. برای داشتن اطلاعات تکمیلی تر و بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. البته امکان اینکه در زیر مقالات سوالات خود را نیز مطرح کنید وجود دارد. کارشناسان در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات شما را می دهند. ما را در صفحات اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام و فیس بوک دنبال کنید و ویدیو های آموزشی ما را ببینید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *