ویزای تحصیلی اروپا

و بررسی شرایط تحصیل در اروپا

 • ویزای تحصیلی اروپا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی اروپا در مدارس
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی اروپا به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی اروپا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی اروپا و معرفی دانشگاه های برتر اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اروپا
 • ویزای تحصیلی اروپا موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی اروپا و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی اروپا و سخن پایانی
ویزای تحصیلی اروپا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی اروپا و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی اروپا، مدارک مورد نیاز و همچنین موقعیت کار پس از تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا سوالات متعددی در این زمینه دارند که سعی کرده ایم به بسیاری از این سوالات پاسخ دهیم. آیا اجازه کار همزمان با تحصیل برای دانشجویان امکانپذیر است؟ مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی منجر به اقامت آن کشور می شود؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا چیست؟ در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات کامل و جامعی در زمینه ویزای تحصیلی اروپا همچون اقامت اتریش از طریق تحصیل و تحصیل در آلمان و … ارائه دهیم که شما می توانید با مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات خود را در زمینه ویزای تحصیلی افزایش دهید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و کشور مقصد خود را با مشاوره تخصصی انتخاب کنید و مشاوره مهاجرت به اتریش و آلمان و سایر کشورهای اروپایی را از مشاورین ما دریافت نمایید. همچنین قبل از اخذ مشاوره تخصصی مقالات مربوط به تحصیل در کشورهای مختلف اروپایی و اخذ ویزای تحصیلی را مطالعه کرده و با اطلاعات کامل مشاوره تخصصی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اروپا دریافت کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با آمریکا یا اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی آن

در این مقاله به بررسی ویزای تحصیلی اروپا پرداخته ایم ولی قبل از اقدام باید در مورد شرایط عمومی این نوع ویزا تحقیق کامل کرده باشیم. اخذ ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف امکانپذیر بوده و هر کشوری شهریه متفاوت دارد و باید در مورد دانشگاههای برتر و همچنین هزینه تحصیل و زندگی کشورهای مختلف نظیر آلمان و اتریش و … اطلاعات کامل اخذ کنید. شما عزیزان باید بدانید که ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و برای اخذ اقامت دائم کشور مورد نظر باید ویزای خود را به کاری تبدیل کنید. دانشجویان در زمین تحصیل اجازه همراه داشته ولی در برخی کشورها دانشجو می تواند با همراه ورود همزمان داشته باشد ولی در برخی کشورها همراه با ۳ ماه فاصله به نفر اصلی ملحق می شود. یکی دیگر از پروسه های مهم اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مورد مدارک مورد نیاز می باشد که در این مقاله به طور کامل توضیح داده ایم ولی قبل از اقدام با وکیل مجرب  موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) در زمینه ویزای تحصیلی اروپا و همچنین تمامی شرایط عمومی صحبت کنید.

اطلاعات عمومی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقاطع مختلف

ویزای تحصیلی اروپا در مدارس

ویزای تحصیلی اروپا

یکی از زیر عنوانهای مهم این مقاله در مورد ویزای تحصیلی اروپا در مدارس می باشد که متقاضیان زیادی داشته و افراد سوالات زیادی در مورد ویزای تحصیلی اروپا در مدارس را دارند که در این قسمت سعی کرده ایم به توضیح کامل بپردازیم. بیشتر افراد متقاضی تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی می باشند ولی شما عزیزان باید در نظر داشته باشید که افرادی می توانند در این کشورها در دوران مدرسه تحصیل رایگان داشته باشند که اقامت این کشور را داشته باشند. نکته مهم قابل ذکر این است که علیرغم پرداخت هزینه تحصیل و زندگی، دانش آموز باید در کشور اروپایی مورد نظر قیم داشته باشد تا بتواند اجازه اخذ ویزای تحصیلی اروپا را داشته باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از کشورها که فرزندتان می تواند در این کشورها تحصیل کند، با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی تر را از مشاورین عزیز دریافت کنید. نکته مهم دیگر این است موسسه حقوقی ملک پور می تواند برای برخی از دانشگاههای دولتی اتریش پذیرش گرفته و هزینه تحصیل و زندگی ۱ سال حدود ۵۰۰۰ یورور می باشد. همانگونه که ذکر شد برای اطلاعات تکمیلی با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. در حالت کلی برای افرادی که اقامت کشورهای اروپایی نظیر سوئد، نروژ، دانمارک، هلند، سوئیس و … را ندارند باید سالیانه حدود ۴۰۰۰۰ یورو را برای هزینه تحصیل و زندگی در نظر بگیرند.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی اروپا

یکی دیگر از مهمترین مقاطع برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد که در این قسمت اطلاعات ضروری مربوط به مقطع کارشناسی را توضیح داده ایم. کشورهای مختلف دارای قوانین مختلف بوده و در برخی کشورها مانند هلند، فنلاند و یا اتریش افراد می توانند با گپ تحصیلی حدود ۵ سال برای ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی اقدام کنند. ولی برخی کشورها نظیر دانمارک و یا آامن افراد باید دارای گپ تحصیلی حداکثر ۳ سال باشند تا بتوانیم برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنیم. هر کشوری دارای شهریه متفاوتی بوده ولی به طور کلی اکثر دانشگاههای  کشورهای اروپایی دارای شهریه حدود ۹۰۰۰ یورو الی ۱۴۰۰۰ یورو بوده ولی در برخی کشورهای اروپایی شهریه سالانه حدود ۴۰۰۰ یورو الی ۵۰۰۰ یورو بوده و افراد با هزینه تحصیل کم می توانند در این دانشگاهها تحصیل کنند. نکته مهم دیگر این است که بعد از اتمام تحصیل افراد می توانند با راهنمایی دانگاه وارد دانشگاه شوند. یکی دیگر از مهمترین پیش نیازهای اخذ ویزای تحصیلی اروپا نمره آیلتس می باشد که اکثر دانشگاههای اروپا نمره ۵.۵ و یا ۶ می خواهند که نسبت به هر کشور متغیر می باشد.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی اروپا

مقطع کارشناسی ارشد یکی دیگر از مهمترین دوره هایی است که افراد تمایل دارند در این مقطع تحصیل کرده و ویزای تحصیلی اروپا را داشته باشند. همانطور که در قسمت های قبلی ذکر شد، متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا می توانند برای کشورهای اروپایی مختلف نظیر آلمان، نروژ، هلند، آلمان، دانمارک، اتریش و … اقدام کنند و هر کدام شرایط خاص خود را دارد. ولی به طور کلی، افرادی که تمایل به تحصیل رایگان و اخذ ویزای تحصیلی اروپا را دارند باید زبان رسمی آن کشور را بلد بوده تا بتوانند رایگان تحصیل کنند. نروژ یکی از کشورهایی است که افراد با ارائه آیلتس ۶.۵ تحصیل رایگان داشته باشند. همچنین برای تحصیل رایگان در کشور آلمان و اتریش باید به زبان آلمانی تسلط داشته و بتوانید رایگان در این کشور تحصیل کنید. افرادی که می خواهد با زبان انگلیسی در یکی از کشورهای اروپایی تحصیل کنندبایند هزینه تحصیل یکال حدود ۱۱۰۰۰ الی  ۱۴۰۰۰ یورو را در نظر بگیرند.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی اروپا

دکتری یکی دیگر از مقاطعی هست که بیشتر افراد تمایل به تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی اروپا را دارند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری باید دارای یک یا چند مقاله ISI بوده و همچنین دارای مدرک آیلتس حداقل ۶.۵ باشند. متقاضیان باید قبل از اقدام با کارفرماها به مکاتبه پرداخته تا برای خود سوپروایزر پیدا منند. در صورت نداشتن سوپروایزر احتمال پذیرش خیلی کم خواهد بود. افراد می توانند با ارائه رزومه خوب می توانند پذیرش فول فان یا نیمه فاند گرفته که شانل همه هزیته های تحصیل و زندگی شخص می شود. افراد با اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری به صورت تمام فاند اجازه کار در بیرون از دانشگاه را نداشته، چون این دانشجوها دارای حقوق بوده که تمام هزینه های تحصیل  و زندگی را شامل می شود. علاقمندان به اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری می توانند با مشاورین ارشد صحبت کرده و رزومه خود را برای ما ارسال کنند تا بتوانیم برای شما عزیزان اقدام کرده و در کشورهای عضو اتحادیه اروپا پذیرش بگیریم.

ویزای تحصیلی اروپا به همراه بورسیه تحصیلی

سوالات متعددی در مرود اخذ ویزای تحصیلی اروپا به همراه بورسیه تحصیلی پرسیده می شود که در این قسمت سعی کرده ایم به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شو متقاضیا برای ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری می توانند با ارائه رزومه قوی تحصیل رایگان داشته که بورسیه تحصیلی شامل تمام هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. ولی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، افراد باید به زبان آن کشور آشنایی کافی داشته و بتواند به زبان کشور مقصد تکلم داشته و همچنین مدرک حداقل B2ارائه دهد. در غیر اینصورت، افرادی که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی اروپا می باشند باید آیلتس ۵.۵ یا ۶ ارائه داده و با پرداخت شهریه حدود ۹۰۰۰ یورو الی ۱۴۰۰۰ یورو تحصیل کنند که براساس کشور، دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی متغیر می باشد. و همانگونه که ذکر شد، اترشتنها کشوری است که افراد با ارائه آیلتس ۶.۵ می توانند به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل رایگان داشته باشند.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه اراسموس

  بورسیه اراسموس در واقع برای دانشجویانی ارائه می شود که در منطقه اقتصادی اروپا و یا اتحادیه اروپا ساکن باشند.

 • بورسیه اراسموس موندوس

  این نوع از بورسیه برای دانشجویانی ارائه می شود که در مقطع کارشناسی و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا غیر اتحادیه اروپا فارغ التحصیل شده باشند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا

هزینه تحصیل و زندگی یکی دیگر از سوالات مهم و رایجی است که توسط افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی اروپا را دارند پرسیده می شود. هزینه تحصیل در کشورهای مختلف برای مقاطه تحصیلی مختلف متغیر می باشد ولی به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از ۹۰۰۰ یورو الی ۱۵۰۰۰ یورو متغیر بوده که برای کسب اطلاعات دققتر در مورد کشور مورد نظر می توانید با مشاورین صحبت کنید. یکی دیگر از مهمترین مقاطع تحصیلی برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری می باشد که برای افرادی که دارای رزومه خوب می باشند با فاند بوده و هزینه تحصیل و زندگی رایگان می باشد. یکی دیگر از مهمترین سوالات متقاضیان علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مورد هزینه زندگی بوده که به طور کلی هزینه زندگی یکسال در اکثر کشورهای اروپایی حدود ۱۲۰۰۰ یورو می باشد.

ویزای تحصیلی اروپا و کار دانشجویی

ویزای تحصیلی اروپا

افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی اروپا می شوند باید در نظر داشته باشند که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اجازه کار نیمه وقت داشته و برای مقاطع کارشناسی دانشجویان می توانند هفته ای حدود ۱۵ ساعت کار کرده و قسمتی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. دانشجویان در مقطع دکتری اگر دارای پذیرش با فاند باشند، می توانند حدود ۲۵ ساعت در هفته کار کرده که کمک زیادی برای دانشجو در تامین هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. لازم به ذکر است مقاله مربوط به ویزای تحصیلی اروپا توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر اخلاقی می باشد. اگر دانشجو متاهل باشد، همراه نیز اجازه کار تمام وقت داشته و می تواند با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاری خود از یک کارفرما پیشنهاد شغلی اخذ کرده که منر به اخذ ویزای کاری می شود. همانگونه که می دانیم ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و افراد باید ویزای خود را به کاری تبدیل کرده تا منجر به اقامت شود.

ویزای تحصیلی اروپا و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی اروپا

افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می شوند، اجازه همراه داشته و می توانند برای همراهان خود درخواست داده وهمراهان به متقاضی اصلی ملحق شوند.  در برخی کشورها نظیر هلند، اتریش، فنلاند، آلمان همراهان نمی توانند ورود همزمان داشته و همراهان با حدود ۳ ماه فاصله به نفر اصلی ملحق می شوند. ولی در برخی کشورها نظیر سوئد ورود همراه با نفر اصلی همزمان می باشد و همچنین همراه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. نکته مهم این است که همراه اجازه کار تمام وقت داشته و در صورت اخذ پیشنهاد شغلی ، ویزای تحصیلی به کاری تبدیل می شود که منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت می شود. فرزند متقاضی ویزای تحصیلی اروپا نیز می تواند در کشورهای اروپایی تحصیل رایگان داشته و در برخی کشورها نیز فرزندان زیر ۱۸ سال دارای حقوق می باشند. برای اخذ اطلاعات کاملتر می توانید با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور صحبت کرده و اطلاعات خود را در مورد ویزای تحصیلی اروپا تکمیل کرده و در صورت اقدام با شناخت کافی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی اروپا و معرفی دانشگاه های برتر اروپا

یکی دیگر از زیرعنوانهای مقاله ویزای تحصیلی اروپا در مورد دانشگاههای برتر اروپا می باشد که در این قسمت به برخی از دانشگاههای برتر اشاره کرده ایم ولی برای دریافت اطلاعات دقیقتر در مورد کشور مورد نظر می توانید مقالات نوشته شده مرتبط را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده و اطلاعات تکمیلی را مطالعه فرمایید. در برخی دانشگاهها به دلیل بالا بودن رنک جهانی و همچنین کیفیت آموزشی خوب می توانید بعد از اتمام تحصیل به راحتی وارد بازار کار شده و دغدغه ای در کاریابی نخواهید داشت.

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اروپا

مدارک مورد نیاز یکی دیگراز مهمترین مراحل اخذ ویزای تحصیلی اروپا می باشد که متقاضیان باید در آماده سازی مدارک و نحوه چیدمان و ارائه مدارک اطلاعات کامل داشته باشند. در این قسمت از مقاله ویزای تحصیلی اروپا به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا پرداخته ایم ولی از آنجایی که آماده سازی مدارک یکی از مراحل مهم اخذ ویزای تحصیلی اروپا می باشد، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که قبل از آماده سازی مدارک با وکیل مجرب صحبت کرده و اطلاعات دقیقتری در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزای تحصیلی کسب کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا:

ویزای تحصیلی اروپا
 • ارائه پاسپورت متقاضی

 • ارائه ترجمه مدارک دیپلم به همراه ریزنمرات

 • ارائه ترجمه مدرک لیسانس به همراه ترجمه

 • ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس به همراه ترجمه

 • ارائه مدارک شناسایی به همراه ترجمه

 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی

ویزای تحصیلی اروپا موقعیت کار پس از تحصیل

یکی دیگر از مهمترین مباحث در مقاله ویزای تحصیلی اروپا در مورد موقعیت کار پس از تحصیل می باشد که در این قسمت از این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم. همانگونه که می دانیم ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و شما باید ویزای خود را به سایر ویزاها نظیر ویزای کاری که منجر به اقامت می شود تبدیل کنید. دانشجویانی که در کشورهای اروپایی در مقاطع مختلق تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری فارغ التحصیل می شوند می توانند ۱ سال در این کشور حضور داشته و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. پیشنهاد ما به متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اروپا این است که برای رشته تحصیلی اقدام کنید که بعد از فارغ التحصیلی بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید. افراد بعد از اخذ پیشنهاد شغلی و ویزای کاری می توانند در آن کشور حضور داشته و بعد از ۵ سال اقامت دائم آن کشور را کسب کنند و همچنین دو سال بعد از اخذ اقامت دائم پاسپورت آن کشور را می گیرند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی اروپا و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد، ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و برای کسب اقامت و تابعیت کشور مورد نظر باید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. شما عزیزان بعد از فارغ التحصیلی ۱ سال زمان دارید تا با اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما ویزای خود را به کاری تبدل کنید. بعد از اخذ ویزای کاری شما و همراهان که شامل همسر و فرزند می شود می توانید بعد از ۵ سال اقامت دائم آن کشور را اخذ کرده و یک یا دو سال بعد از اخذ اقامت دائم پاسپورت آن کشور را می گیرید. از آنجایی که در صورت تبدیل نکردن ویزای تحصیلی به کاری شما باید کشور را ترک کنید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام برای پذیرش با وکیل مجرب در مورد رشته های تحصیلی و مشاغل مورد نیاز مشورت کرده تا بعد از اتمام تحصیلی به راحتی و در کمترین زمان بتوانید پیشنهاد شغلی دریافت کرده و ویزای کاری اخذ کنید.

تحصیل در نروژ
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین
ویزای تحصیلی اروپا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی اروپا، شرایط اخذ تابعیت و همچنین نحوه اخذ ویزای تحصیلی اروپا در این مقاله به طور مفصل و کامل مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بحث شد، ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و شما باید برای اخذ اقامت دائم و همچنین تابعیت کشور مورد نظر ویزای خود را به کاری تبدیل کنید. در یکی دیگر از قسمت های مقاله ویزای تحصیلی اروپا در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی صحبت کردیم و پیشنهاد کردیم که قبل از اقدام در مورد مدارک مورد نیاز اخذ این نوع ویزا با وکیل مجرب مشورت کنید. شما می توانید اطلاعات کامل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی اروپا را با مطالعه دقیق این مقاله اخذ کنید. در صورت وجود هر ابهامی و همچنین اخذ اطلاعات تخصصی تر با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با مشاورین ارشد صحبت کنید. یکی دیگر از بهترین منابع در زمینه افزایش اطلاعات در زمینه مهاجرت ویدوئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد. در صورت تمایل به اخذ پاسخ خود در کوتاهترین زمان، قسمت پایانی مقاله را تکمیل کرده و سوال خود را مطرح نمایید تا در کوتاهترین زمان جواب سوال خود را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *