ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

نحوه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا چگونه است؟ انواع ویزای تحصیلی استرالیا کدامند؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا چیست؟ مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را می دانید؟ آیا  در پروسه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا امکان بردن همراه وجود دارد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا چه مدارکی می باشد؟ آیا از هزینه ویزای تحصیلی استرالیا مطلع هستید؟ مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا چه میزان می باشد؟ ویزای دانشجویی استرالیا برای همراهان متقاضی چه شرایطی دارد؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره اخذ ویزای تحصیلی استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با ویزای تحصیلی استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره ویزای تحصیلی استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

امروزه اشخاص بسیاری مایل به تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا هستند و کشور استرالیا نیز به جهت امکانات بسیار بالایی که دارد مقصد بسیاری از مهاجران جهت تحصیل و کار می باشد.

درتمامی مقاطع تحصیلی استرالیا قابلیت جذب دانشجوی خارجی وجود دارد، به همین منظور دانشجویان خارجی امکان تحصیل از دبستان تا دبیرستان و سپس برای ادامه تحصیلشان امکان تحصیل درسایر مقاطع دانشگاهی را دارا می ‌باشند.

از مهمترین مزایای تحصیل در استرالیا امکان اخذ ویزای همسر در ویزای تحصیلی استرالیا و وجود دانشگاه‌ های برتر دنیا با رتبه‌ های زیر۱۰۰ در رنکینگ جهانی دراسترالیا می باشد.

از دیگر نکات کشور استرالیا، برخورداری از مجوز کار قانونی به مدت ۲۰ ساعت درهفته در حین تحصیل است که شخص با کار‌ نیمه‌ وقت دراسترالیا، می تواند هزینه های زندگی خود را تا حدودی تامین نماید.

متقاضی می تواند در ویزای تحصیلی استرالیا برای همراه اعم از همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خویش درخواست ویزا نماید و همسر متقاضی می‌تواند به صورت تمام‌ وقت به کار مشغول باشد.

دریافت ویزا به مدت حداقل یک سال و نیم بعد از تحصیل برای پیدا کردن کار در استرالیا ویژه افرادی که حداقل دو سال در استرالیا تحصیل کرده‌ اند.

درنهایت درصورت دارا ‌بودن شرایط، اقدام برای اقامت دائم در استرالیا ازمهم‌ ترین مزایای ویزای تحصیلی استرالیا می‌باشد و نکته قابل توجه در اینجا مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در استرالیا می باشد.

برای تحصیل در دبستان برای دانش ‌آموزان ایرانی پس از پایان دبستان و از سن ۱۲ سال به بعد امکان اقدام وجود دارد. ضمن اینکه یکی از والدین نیز تا سن ۱۸ سالگی می ‌تواند به عنوان همراه با فرزند خود اقدام نماید. برای ادامه تحصیل درمقطع لیسانس و بالاتر در صورتی که نمرات دانشجو کافی نباشد، باید دوره پیش‌ نیاز را که معمولا یک تا دو ترم تحصیلی می‌ باشد، بگذراند سپس وارد مقطع مورد نظر شود. داشتن نمره زبانIELTS   آکادمیک ۶.۵  و با حداقل نمره ۶ در چهار مهارت الزامیست. مگر دانشجو حداقل به مدت ۲ سال در یکی از دانشگاه ها و مدارس انگلیسی زبان درس خوانده باشد. درصورتی که نمره زبان در هر یکی از۴ مهارت کمتراز۶ باشد بابت هر نیم نمره دانشجو موظف است که به مدت۱۰ هفته کلاس زبان را قبل ازشروع دوره بگذراند.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در استرالیا برای کسانی که تمایل به ادامه تحصیل به صورت تحقیقاتی دارند به خصوص دانشجویان مقطع دکترا، داشتن Proposal قوی است. همچنین اخذ بورسیه برای دانشجویانی قابل اقدام است که معدل آنها بالاتر از ۱۷ باشد. داشتن مقالات بین‌ المللی و نمره زبان بالا وهمچنینProposal  مناسب نیز از دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی استرالیا می ‌باشد.

 

هزینه تحصیل در استرالیا:

هزینه تحصیل دراسترالیا نسبتا زیاد می‌ باشد اما با توجه به کیفیت آموزشی و وجود دانشگاه‌ های برتر در کشور استرالیا، ارزش سرمایه ‌گذاری را دارد. هزینه های موجود در کشور استرالیا عبارت است از:

  • هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دبیرستان ۶ هزار دلار در سال
  • هزینه تحصیل در استرالیا درمقطع لیسانس ۱۵ هزار دلار در سال
  • هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق ‌لیسانس ۱۸هزار دلار در سال
  • هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا ۲۰ هزار دلار در سال

 

هزینه متوسط زندگی یک دانشجو دراسترالیا عبارت است از:

بطور متوسط هزینه ماهیانه از۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار استرالیایی متغیر می ‌باشد و به شهر محل سکونت و نحوه زندگی هر فرد بستگی دارد.

 

هزینه‌ های رایج زندگی در کشور استرالیا برای دانشجویان بطور متوسط شامل موارد زیر می باشد:

هزینه اجاره منزل از هفته ‌ای ۱۵۰ دلار تا۶۰۰ دلار

هزینه رفت وآمد با وسیله نقلیه عمومی هفته ‌ای۴۰ تا ۸۰ دلار

 

پروسه زمانی اخذ پذیرش دانشجویی و ویزا در کشور استرالیا:

پروسه زمانی دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا برای مقاطع و دانشگاه‌ های مختلف متغیر می ‌باشد اما معمولا از۶ هفته برای مقطع دبیرستان شروع شده و برای مقطع دکترا ممکن است تا ۳ الی۴ ماه نیز به طول انجامد. طول مدت زمان بررسی پرونده جهت دریافت ویزا نیز معمولا از ۸ تا ۱۲هفته می‌ باشد.

 

مهمترین انواع ویزاهای تحصیلی استرالیا شامل موارد زیر می باشد:

  • ویزاهای آموزش عالی ویزاهای۵۷۳ و‌ ۵۷۴

این نوع ویزاها برای افرادی است که مایل به تحقیق در سطح آموزش عالی و اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا هستند.

 

  • ویزای تحصیل و آموزش حرفه ای ویزای ۵۷۲

این نوع ویزا برای افرادی است که مایل به تحصیل و یا آموزش تمام وقت در رشته های فنی و حرفه ای در استرالیا هستند.

 

  • ویزای تحصیلی استرالیا به زبان انگلیسی ویزای ۵۷۰

این نوع ویزا برای افرادی است که مایل هستند بصورت تمام وقت و فشرده زبان انگلیسی را فراگیری کنند.

 

  • ویزای تحصیلی‌ مدارس ویزای ۵۷۱

این نوع ویزای تحصیلی استرالیا برای تحصیل در مدارس کشور استرالیا به صورت تمام وقت می ‌باشد.

 

  • ویزاهای سرپرستی محصل ویزای ۵۸۰

این ویزا برای کسانی‌ است که می خواهند به عنوان سرپرست یک فرد زیر ۱۸ سال که در یکی‌ از مدارس استرالیا  تحصیل می‌ کند وارد شوند. باید یک محصل غیر استرالیایی در استرالیا و یا در موارد خاصی، یک محصل بالای ۱۸سال، برای نگهداری از آن محصل، به کشور استرالیا وارد شده و در این کشور اقامت داشته باشد.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، هزینه های ویزای تحصیلی استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی استرالیا با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان  این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *