ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و بررسی آن

ویزای تحصیلی ایتالیا شرایط تحصیل در ایتالیا و شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا و معایب تحصیل در ایتالیا و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان میسر است؟ شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا چگونه است؟ آیا اعزام دانشجو به ایتالیا به صورت رایگان امکان پذیر است؟ اما در این ماه به سوالات شما در رابطه با ویزای تحصیلی ایتالیا و نکات مرتبط با آن و از جمله به وقت سفارت دانشجویی ایتالیا پاسخ خواهیم داد. شما می توانید پس از مطالعه در حال حاضر که بیشتر پیرامون موضوع ویزای تحصیلی ایتالیا است. در صورتی که سوالاتی در رابطه با تحصیل و بورسیه تحصیلی ایتالیا و کشورهای برتر دیگری نظیر تحصیل در کانادا و اتریش و … دارید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. یکی از محصولات ویژه و ارزنده موسسه ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت است که پیشنهاد می کنیم آن را تهیه و مشاهده نمایید تا بتوانید حتی خودتان بدون نیاز به وکیل برای مهاجرت اقدام نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

 • ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مدارس
 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و بورسیه تحصیلی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و دانشگاه های این کشور
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک لازم برای ویزا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا و سخن پایانی
ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و شرایط عمومی

ایتالیا به کشور چکمهای معروف است این کشور از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است و فرهنگی دیرینه دارد. ایتالیا رتبه پنجم کشور پرجمعیت اروپا را داراست و در جهان رتبه ۲۳ را دارد کشور ایتالیا مهد هنر و تمدن باستان در اروپا بوده و قدیمی ترین دانشگاه جهان در این کشور قرار دارد. همچنین دانشگاه های معتبر دنیا در ایتالیا قرار دارند و دانشمندانی چون داوینچی و گالیله متولد و فارغ التحصیل دانشگاه ایتالیا هستند. کشور ایتالیا در سال های اخیر به علت رکود اقتصادی رونق چندانی ندارد و متقاضیان تحصیل کمتر به این کشور فکر می کنند. جمعیت کشور ایتالیا ۵۵۹ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۷۴۴ نفر و مساحت آن ۳۰۱. ۱۳۵۳ کیلومتر مربع می باشد که در ادامه به بررسی شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا خواهیم پرداخت. در صورت هرگونه سوال در رابطه با ویزای تحصیلی ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره شوید.

اقامت ایتالیا
اقامت ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا در مقاطع مختلف

 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مدارس

  تحصیل در مدارس ایتالیا از سن ۶ تا ۱۶ سالگی اجباری است یعنی زیر ۶ سال و مهدکودک اجباری نیست کودکان. سن ۶ تا ۱۱ سالگی در مقطع دبستان ۱۱ تا ۱۴ سالگی در مقطع متوسطه اول و از ۱۴ تا ۱۹ سالگی. متوسطه دوم تحصیل می نمایند همان طور که گفتیم تحصیل تا سن ۱۶ سالگی اجباری است اما بعد از ۱۶ سالگی کسانی که. قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند می‌توانند تا ۱۹ سالگی برای ورود به دانشگاه آماده شوند و تحصیل در مدارس ایتالیا به دو صورت خصوصی. و دولتی در دسترس است اما در ایتالیا کیفیت مدارس دولتی از مدارس خصوصی بالاتر است در جدول زیر به معرفی چند مدرسه از مدارس ایتالیا می پردازیم.

ویزای تحصیلی ایتالیا
 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی

  طول دوره تحصیل کارشناسی در ایتالیا ۴ سال است تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و متن. در دسترس است برای تحصیل در ایتالیا در این مقطع قبل از اقدام برای ویزا باید نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید. از این اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایتالیا نیازی به ویزا ندارند اما متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایتالیا. نیاز به دریافت اجازه اقامت یعنی ویزای تحصیلی دارند برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی. زبان نیاز است که باید متقاضی آیلتس ۶ ارائه نماید در ایتالیا پس از یک ترم تحصیل اگر دانشجو بتواند ثابت کند که توان. پرداخت هزینه های تحصیل را ندارد می تواند بورسیه دریافت کند.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در ایتالیا در مقطع کارشناسی :

ویزای تحصیلی ایتالیا
 • پاسپورت معتبر

 • دیپلم متوسطه و ریز نمرات

 • مدرک زبان آیلتس ۶ یا ایتالیایی B1

 • گواهی تمکن مالی

 • نامه پذیرش دانشگاه

در ادامه لازم به ذکر است که متقاضیان باید برای تحصیل در ایتالیا در آزمون سر. یا عکس شرکت کنند و پس از قبولی وارد دانشگاه شوند

 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا دو سال است و به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی قابل انجام است به طور کلی. هر کشوری تحصیل به زبان رسمی آن کشور رایگان اما به زبان انگلیسی مشمول هزینه است در ایتالیا هم به همین منوال. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان شهریه دانشگاه بین ۵ تا ۲۰ هزار یورو متغیر است که این میزان بسته به رشته و دانشگاه تفاوت دارد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند و همچنین برای تحصیل به زبان انگلیسی باید آیلتس ۶. ارائه دهند.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع ارشد:

 • پذیرش از دانشگاه

 • مدرک آیلتس 6.5 یا ایتالیایی سطح C

 • گواهی تمکن مالی

 • مدرک کارشناسی و ریز نمرات دیپلم و ریز نمرات

 • ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری

  مقطع دکترا در ایتالیا پژوهش محور است متقاضی باید برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه مورد نظر استاد راهنما پی. کند و رزومه خود را با عنوان پروژه تحقیقاتی برای استاد راهنما ارسال کند در صورت تایید استاد راهنما فرد می تواند برای. نحوه پذیرش و سپس میزا اقدام نماید تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی انجام می پذیرد برای تحصیل به زبان انگلیسی. داشتن آیلتس ۷ الزامی است همچنین متقاضی باید رزومه قوی داشته باشد از جمله مقالات آی اس آی و معدل بالا طول دوره. دکترا در ایتالیا ۳ تا ۴ سال است.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا :

 • پاسپورت معتبر

 • تمکن مالی

 • نامه پذیرش

 • مدرک آیلتس ۷

 • مدارک کارشناسی ارشد کارشناسی و دیپلم به علاوه ریزنمرات

ویزای تحصیلی ایتالیا و بورسیه تحصیلی

کشور ایتالیا برنامه هایی را تحت عنوان بورسیه های مختلف برای تحصیل در این کشور برای دانشجویان کم بضاعت در نظر گرفته است. دانشجویانی که بتواند ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های خود را ندارند از این بورسیه ها بهره مند می گردند در جدول. زیر به برخی از این بورسیه ها می پردازیم.

ویزای تحصیلی ایتالیا

مقالات مرتبط

ویزای تحصیلی ایتالیا و دانشگاه های این کشور

بسیاری از دانشگاه های ایتالیا از دانشگاه های قدیمی معروف و معتبر در دنیا هستند ۳۰ تا از برترین دانشگاه های دنیا در ایتالیا. دارند که در رتبه بندی جهانی رتبه زیر ۵۰۰ را کسب کرده‌اند در جدول زیر به معرفی چند دانشگاه برتر ایتالیا می پردازیم.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک لازم برای ویزا

در بخش های قبلی به مدارک مورد نیاز هر مقطع به طور جداگانه پرداختیم اما در این قسمت به صورت کلی و عمده مدارک مورد نیاز مشترک در تمامی مقاطع را برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا معرفی میکنیم.

 • نامه پذیرش

 • گذرنامه معتبر.

 • فرم درخواست ویزا

 • ارائه تمکن مالی

 • رزومه تحصیلی

 • اثبات محل سکونت

 • گواهی سوء پیشینه

ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای همراه

ویزای تحصیلی ایتالیا

دغدغه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که متاهل هستند ویزای همراه است متاسفانه کشوری تا. آیا به دانشجو ویزای همراه نمی‌دهد و خانواده دانشجو امکان الحاق به وی را ندارند تنها می توانند هر از گاهی در قالب ویزای توریستی برای دیدار به ایتالیا سفر کنند.

ویزای تحصیلی ایتالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

در همه کشورهای دنیا قانون به این صورت است که در صورتی که دانشجوی خارجی تحصیلاتش به پایان برسد در صورتی که کار پیدا کند. می‌تواند در کشور محل تحصیل مانده و زندگی کند در ایتالیا نیز قانون به همین صورت است کشور ایتالیا به دانشجویان خارجی اجازه میدهد. که پس از فارغ التحصیلی ۶ ماه در این کشور ویزای خود را تمدید نموده و به دنبال کار باشند و در صورتیکه کار پیدا کنند می‌توانند ویزا. تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و اقامت کاری دریافت نمایند اما با توجه به رکود اقتصادی سالهای اخیر و نرخ بالای. کاری در این کشور متاسفانه این کشور بستر مناسبی برای پیدا کردن کار و کسب درآمد نیست در ادامه می توانید نمودار نرخ بیکاری ایتالیا را مشاهده نمایید.

اقامت ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه های تحصیل و زندگی

زن هزینه زندگی در ایتالیا بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است و میانگین هزینه های زندگی در این کشور بین ۷۰۰ تا. یورو در ماه متغیر است که بخش اعظم آن به هزینه مسکن تعلق دارد در جدول زیر برخی از هزینه های ضروری زندگی در ایتالیا را شما آورده ایم.

ویزای تحصیلی ایتالیا
اقامت ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا

همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد و علاقمندان به تحصیل در ایتالیا باید در نظر داشته باشند که  ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم و پاسپورت نشده و افراد باید ویزای خود را به کاری تبدیل کنند تا منجر به اقامت دائم شود. اگر شخص مجرد باشد، بعد از اتمام تحصیل در محیط حضور داشته و حدود یکسال زمان دارد تا ویزای خود را به کاری تبدیل کند. اگر شخص دارای همراه می باشد، همانگونه که توضیح داده شد، همراه اجازه کار تمام وقت داشته  و با اخذ پیشنهاد شغلی ویزای همراه به کاری تبدیل شده و منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود. همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد، ویزای تحصیلی منجر به اخذ تابعیت کشور ایتالیا نشده و افراد بعد از فارغ التحصیلی یکسال زمان دارند که ویزای خود را به کاری تبدیل کنند تا اقامت ایتالیا را اخذ کنند.  و اگر شخص متاهل می باشد، همراه شخص می تواند بعد از اخذ ویزای کاری، برای همراهان خود نیز اقامت اخذ کرده و پاسپورت نیز تعلق می گیرد.

مقالات مرتبط

ویزای تحصیلی ایتالیا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی ایتالیا را در مقاطع مختلف در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم این که تحصیل در ایتالیا چه نکاتی دارد. و برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا چه مدارکی مورد نیاز است را مورد بررسی و مطالعه قرار دادیم و برای تحصیل در ایتالیا ابتدا باید. پذیرش گرفته و سپس برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایید. همانطور که مطالعه نمودیم همراهان دانشجو، امکان دریافت ویزای همراه وجود ندارد و فقط همراهان می توانند با ویزای توریستی برای دیدار اقدام نمایند. همچنین متوجه شدیم که دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته و در مقطع ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند. دانشگاههای ایتالیا بورسیه هایی را نیز برای دانشجویان متقاضی دریافت بورسیه در این کشور در نظر گرفته اند.در ادامه اگر سوالی در مورد تحصیل در ایتالیا تحصیل در کانادا و یا کشور. دیگر دارید می‌توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل و مشاوره رایگان دریافت نمایید و اگر سوالی هم دارید می توانید. پایان همین مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح و با تعداد ستاره ها به مقاله ما رای دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *