ویزای تحصیلی دانمارک

 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر
 • ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی دانمارک و سخن پایانی
ویزای تحصیلی دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی دانمارک و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی دانمارک ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و موارد مربوط به ویزای تحصیلی دانمارک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار میگیرد. آیا تحصیل در دانمارک امکانپذیر است؟ شرایط اخذ ویزای دانشجویی دانمارک چگونه است؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی دانمارک چیست؟ آیا دانشجو می تواند خانواده خود را به دانمارک ببرد؟ اینها سوالاتی است که ممکن است بخواهید پاسخ آن را بدانید. ما در این مقاله به تفصیل در مورد ویزای تحصیلی دانمارک صحبت می کنیم. شما می توانید پس از مطالعه مقاله در صورت وجود ابهام و یا سوال، سوالات خود را در باره مهاجرت تحصیلی به دانمارک و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در قسمت دیدگاههای همین مقاله مطرح نموده و پاسخ آنرا به صورت رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی

کشور دانمارک شادترین کشور دنیاست. سطح رفاه اجتماعی تقریبا برابر و داشتن حقوق شهروندی مساوی باعث شده که مهاجرت به دانمارک مورد توجه افراد زیادی واقع شود. دانشگاههای دانمارک از رتبه خوبی در جهان برخوردارند و سطح علمی اکثر دانشگاههای دانمارک بسیار بالاست. محیط امن و بسیار صمیمی دانشگاهها از جذابیت های تحصیل در دانمارک است. تحصیل مبتنی بر تجربه و استفاده از راههای نوآورانه و خلاق در آموزش در دانشگاهها و مدارس دانمارک یکی از مزیت های کشور دانمارک است. کار همزمان با تحصیل برای دانشجو و اجازه کار فول تایم برای همراه دانشجو نیز یکی دیگر از مزیت های تحصیل در دانمارک برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. در مقابل هزینه های تحصیل در دانمارک نسبتا بالاست که البته می شود با کار دانشجویی بخشی از هزینه ها را پوشش داد. در ادامه به بررسی و تحلیل جزییات ویزای تحصیلی دانمارک می پردازیم.

 • ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در مدارس

  نظام آموزشی در مدارس دانمارک به دو مرحله آموزش ابتدایی و متوسطه تقسیم می شود.

  آموزش ابتدایی و متوسطه:

  مدارس دولتی در دانمارک زیر نظر شهرداری است. مدارس ابتدایی در دانمارک 10 ساله است یعنی 10 سال به طول می انجامد و ابتدایی و متوسطه با هم است. قبل از سطح ابتدایی نیز مهدکودک است که پس از مهد کودک و قبل از ورود به مدرسه یک سال دوره ای شبیه به پیش دبستانی وجود دارد که اجباری است و برای آماده ساختن کودکان و آشنایی انها با فضای مدرسه و دوران بعدی تحصیلی است. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع منع قانونی دارد و شرعا و عرفا حرام است. در این دوره ها دانش آموزان در مراحل مختلفی ارزیابی می شوند و آمادگی انها در این 10 سال سنجیده میشود. پس از این 10 سال دانش اموزان وارد دوره های آموزش عالی متوسطه می شوند که بین 2 تا 5 سال به طول می انجامد. این دوره ها به سه بخش دبیرستان عمومی که دانش اموزان را برای ورود به دانشگاه اماده می کنند و بخش دانشکده فنی و حرفه ای که مختص کسانیست که تمایلی به ورود به دانشگاه ندارند و می خواهد وارد بازار کار شوند و بخض سوم نیز آموزش و پرورش حرفه ای است که شامل رشته های ورزشی، تجارت، برنامه های فنی میشود. قابل ذکر است که کشور دانمارک برای تحصیل در مدارس دانمارک برنامه ای ندارد و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دبستان و دبیرستان امکان پذیر نیست.

 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع کارشناسی

  اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در دوره کارشناسی امکان پذیر است. دوره های کارشناسی در دانمارک سه ساله است و پس از پایان دوره دانشجو با کسب امتیاز 180  ECTS می تواند دوره کارشناسی را به پایان برساند. در دانمارک برای همه رشته ها دوره کارشناسی وجود دارد. دوره های کارشناسی هنر نیز سه ساله است. این دوره های لیسانس دررشته های هنرهای زیبا، معماری و موسیقی است. دوره های دیگری نیز در دانمارک وجود دارد که معادل لیسانس است و برای ورود مستقیم به دوره های کارشناسی ارشد ارائه می گردد. شخصی که این دوره ها را می گذراند دیگر نیازی به داشتن مدرک لیسانس ندارد. این دوره ها 2 ساله است و برای پذیرش نیاز به مدرک دیپلم و 2 سال تجربه کاری دارد.

 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع کارشناسی ارشد

  اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت است که شما باید ابتدا برای مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاههای دانمارک پذیرش بگیرید. دوره های کارشناسی ارشد به طور معمول 2 ساله است و نیاز به امتیاز پایان دوره 120  ECTS برای اخذ مدرک ارشد دارد. اما دوره هایی مثل پزشکی و دامپزشکی در دوره ارشد طولانی تر است و بین 2.5تا 5 سال به طول می انجامد.

  اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته های هنر به مدت 2 تا  3سال به طول می انجامد و برای پایان دوره نیاز به امتیاز 120  ECTS  دارد.

 • ویزای تحصیلی دانمارک و مقطع دکتری

  دوره دکترا در دانمارک شامل یک پروژه تحقیقاتیست. برای اخذ پذیرش دردوره های دکترا در دانمارک نیاز به یک مدرک کارشناسی ارشد دارید. همچنین به طور کلی برای اخذ پذیرش در دوره دکترا نیاز به مصاحبه و پیدا کردن استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر است. داشتن سوپروایزر در دوره دکترا بسیار مهم است. دوره دکترا در دانمارک معمولا سه ساله است. در کل سه سال دانشجو باید بر روی یک پروژه تحقیقاتی کار و پایان نامه ارائه دهد.

  به طور کلی ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا نیز امکان پذیر بوده و در صورت اخذ پذیرش از دانشگاههای دانمارک در دوره دکترا شخص می تواند برای ویزای تحصیلی دانمارک درخواست ارائه دهد. موسسه حقوقی ملکپور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت می تواند راهگشای شما باشد. قبل از اقدام به اخذ پذیرش و ویزا توصیه می کنیم با مشاورین ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر همچنین میتوانید مقاله موسسه حقوقی ملکپور را در رابطه با تحصیل در دانمارک مطالعه نمایید.

ویزای تحصیلی دانمارک و هزینه های تحصیل و زندگی

در این قسمت به هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک می پردازیم.

هزینه تحصیل در دانمارک:

هزینه تحصیل در دانشگاههای دانمارک بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل در دانمارک برای دانشجویانی که از اتحادیه اروپا می آیند مانند دانشجویان تبعه دانمارک است اما متقاضیان ویزای تحصیلی دانمارک که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای تحصیل در دانمارک باید هزینه پرداخت نمایند. هزینه ها در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تقریبا یکسان است. برای دانشجویان بین المللی هزینه تحصیل از 6 هزار تا 16 هزار یورو در سال با توجه به دانشگاه ورشته متغیر است. به طور مثال تحصیل در رشته های علوم اجتماعی از حدود 600 یورو در سال هم می تواند باشد. دانشجویان رشته های پزشکی هزینه تحصیلشان تا سالی 35 هزار یورو برآورد می گردد. متوسط هزینه ها در دانشکده ها در دانمارک از سالی 12 تا 15 هزار یورو در سال است. هزینه های دکترا در دانمارک بین 10 تا 16هزار یورو در سال است. اما لازم به ذکر است که تحصیل در دوره های دکتار در دانمارک معمولا با بورسیه همراه است که بخش زیادی و یا کل هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد.

هزینه زندگی در دانمارک:

همانطور که می دانید هزینه های زندگی هر شخص در هر نقطه دنیا با توجه به روش و سبک زندگی شخص متفاوت است. بنابراین نمی توان به طور قطع بیان کرد که هزینه های زندگی در هر کشوری چقدر است. هزینه های زندگی در دانمارک نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است و دانمارک کشور گرانیست البته میزان درآمد نیز در دانمارک بالاست. به طور کل برای هر نفر هزینه زندگی در دانمارک به طور متوسط بین 600 تا 900 یورو در ماه است. اما با توجه به متوسط هزینه ها کارشناسان به طور میانگین هزینه های زندگی در هر کشورر را برآورد نموده اند که ما در اینجا به بعضی از هزینه های زندگی در دانمارک  اشاره می نماییم.

عنوان مبلغ
یک وعده غذا در یک رستوران گران 110 کرون
سه وعده غذا دریکرستوران معمولی برای دو نفر 500 کرون
مک دونالد 70 کرون
کاپو چینو 34.82 کرون
نوشابه 20.64 کرون
یک بطری آب معدنی 15.81کرون
یک بطریشیر 1 لیتری 7.94 کرون
نیم کیلو گوشت سفید 15.67 کرون
یک کیلو برنج سفید 13.6 کرون
12 عدد تخم مرغ 23.02

ویزای تحصیلی دانمارک و کار دانشجویی

دانشجویان در دانمارک اجازه کار دارند که در کل دانشجویان مقاطع مختلف تا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. البته اجازه کار باید در ویزای تحصیلی دانمارک قید شده باشد و یا دانشجویان پس از ورود به دانمارک درخواست اجازه کار نمایند. دانشجویان معمولا در ماههای ژوئن و جولای و اگوست اجازه کار فول تایم خواهند داشت. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کار در دانمارک مقاله ما را با همین موضوع مطالعه نمایید.

ویزای تحصیلی دانمارک و بررسی ویزای همراه

بسیاری از کشورها برای تحصیل به همراه دانشجو ویزا نمی دهند. اما تعداد معدودی از کشورها هستند که ویزای همراه نیز دارند و به خانواده دانشجو نیز ویزا می دهند. دانمارک از کشورهاییست که به همراه دانشجو نیز ویزا می دهند. در دانمارک همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو می توانند ویزا گرفته و با دانشجو به دانمارک بروند. همچنین همراه در دانمارک اجازه کار فول تایم داشته و می تواند کار کند. این مزیتی بزرگ برای پوشش هزینه های بالای زندگی در دانمارک است.

هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر

دانمارک یکی از قدیمیترین کشورهای جهان است. طبق آخرین طبقه بندی دانشگاههای جهان از نظر سطح علمی و رتبه بندی دانشگاهی تایمز، دانمارک دارای 7 دانشگاه برتر است در جدول زیر نام و رتبه 7 دانشگاه برتر دانمارک را برای شما اورده ایم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه کپنهاگ 34
دانشگاه ارهاوس 106
دانشکده تکنیک دانمارک 122
دانشگاه آلبورگ 260
دانشگده بیزنس کپنهاگ 582
دانشگاه دانمارک جنوبی 294
دانشگاه رزکیلد 601

ویزای تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

در این قسمت به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می پردازیم.  برای دریافت ویزای هر کشوری باید به سفارت آن کشور در نزدیکترین محل به خود مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت ویزا بلافاصله پس از اخذ پذیرش اقدام نمایید. بررسی درخواست ویزا با توجه به شلوغی و خلوتی سفارت ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

 • موجودی حساب مبنی بر تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در دانمارک
 • مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6.5
 • گذرنامه معتبر که حداقل 18 ماه از تاریخ درخواست ویزا اعتبار دارد
 • نامه پذیرش از دانشگاه مقصد
 • مدارک همراه در صورت داشتن همراه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • انجام ازمایشات بیومتریک
 • پرداخت هزینه ویزا در سفارت 15100 کرون به صورت نقدی و هزینه وی اف اس مبلغ 1500 کرون
 • انجام مصاحبه در سفارت
 • عکس با سایز عکس پاسپورت
 • دریافت رسید تاییدیه از دانشگاه مقصد
 • انگیزه نامه
 • آخرین مدارک تحصیلی متقاضی با تایید وزارت امور خارجه

مدارک لازم برای پذیرش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاههای دانمارک به شرح ذیل است:

 • مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 و یا تافل 94-101
 • مدارک تحصیلی دیپلم و ریزنمرات به همراه ترجمه و تاییدیه وزارت امور خارجه برای مقطع لیسانس
 • مدارک تحصیلی دیپلم و لیسانس به همراه ریزنمرات و ترجمه و تایید شده برای مقطع کارشناسی ارشد
 • مدارک تحصیلی دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد به همراه ترجمه و تایید برای مقطع دکترا
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید قبلی برای دوره دکترا
تحصیل پزشکی در دانمارک
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک
بورسیه دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

نرخ بیکاری در کشور دانمارک در سال 2018 به طور میانگین 3.8 درصد بوده است. این موضوع نشان می دهد که کشور دانمارک از نظر کاری شرایط خوبی دارد و افراد بیکار بسیار کم هستند. متقاضیان ویزای تحصیلی دانمارک  می توانند در صورت تمایل پس از فارغ التحصیلی در دانمارک مشغول به کار شوند. قوانین کشور دانمارک به این صورت است که به دانشجو اجازه می دهد پس از فارغ التحصیلی 6 ماه در دانمارک به دنبال شغل مورد نظر خود باشد و در صورت یافتن کار قرارداد کاری گرفته و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نماید. همچنین شایان ذکر است که در صورت پیدا نکردن کار مورد نظر می توان  ویزا را پس از مدت 6 ماه در صورت نیاز  6 ماه دیگر تمدید نمود.

نرخ بیکاری در دانمارک در ماههای سال 2018

ویزای تحصیلی دانمارک

آدرس برخی از سایت های کاریابی دانمارک

 • Work in Denmark 
 • jobindex.dk
 • stepstone.dk
 • graduateland.com
 • randstad.dk
 • it-jobbank.dk
 • adecco.dk
 • http://jobbank.dk

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله مرتبط با کار در دانمارک را  مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دریافت اقامت دائم با تحصیل در دانمارک امکانپذیر نیست. قوانین کشورهای مختلف متفاوت است. اما کسانی که با ویزای تحصیلی دانمارک اقدام به مهاجرت می نمایند نمی توانند پس از تحصیل در دانمارک بمانند مگر اینکه در 6 ماهی که اجازه یافتن کار دارند کار پیدا نموده و ویزای خود را به کاری تبدیل نمایند که در این صورت می توانند در دانمارک اقامت داشته و زندگی کند. در صورت تمدید قرارداد کاری، شخص می تواند درخواست اقامت نماید و پس از 3 سال به وی یک ویزای 4 ساله می دهند و پس از این 4 سال که در مجموع 7 سال می گذرد شخص می تواند برای تابعیت دانمارک اقدام نماید. موسسه حقوقی ملکپور با حضور وکلای مجرب ایرانی وبین المللی آماده ارائه مشاوره در خصوص مهاجرت به دانمارک است.  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کار دانمارک، مقاله ما را در لینک زیر مطالعه نمایید.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک و سخن پایانی

ویزای تحصیلی دانمارک و انواع آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. مهاجرت تحصیلی به دانمارک یکی از راههای آسان برای رسیدن به اروپا و من جمله دانمارک است. کشور دانمارک شادترین کشور دنیا سطح رفاه اجتماعی بالایی دارد. در این مقاله تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، کار پس از تحصیل در دانمارک، شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک را مورد تحلیل قراردادیم. شما می توانید موارد بیشتر را با جستجو در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو و به مقالات و فایل های ویدیویی و صوتی رایگان موسسه حقوقی ملکپور در وبسایتهای ملکپور دسترسی پیدا کرده و انها را مورد مطالعه و مشاهده قرار دهید. همچنین یکی از محصولات بی نظیر ما را با نام ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت و اقامت می توانید از وبسایتهای ملکپور تهیه و مشاهده نمایید تا پاسخ سوالات خود را در مورد مهاجرت به کشورهای مختلف و روشهای مهاجرت دریافت نموده و بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید. همچنین می توانید در صورت وجود سوال و ابهام پس از مطالعه مقالات در زیر مقاله قسمت دیدگاهها سوالات خود را مطرح و پاسخ آن را به صورت رایگان دریافت نمایید و یا با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان جهت مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت بهره مند گردید.

5 پاسخ
 1. اسما
  اسما گفته:

  سلام
  من 27ساله هستم و فارغ التحصیل هوافضا،و همسرم مهندس عمران با 11سال سابقه کار و مهارت در نقشه برداری
  امکان تحصیل دندانپزشکی برای من در دانمارک وجود داره؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   مدرک دیپلم شما می تواند موثر باشد و در کشور دانمارک باید زبان دانمارکی را بلد باشید با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی می توانید در کشورهایی مانند ترکیه و روسیه امکان پذیر خواهد بود
   شما می توانید در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی به مشاورین موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 2. لاله
  لاله گفته:

  سلام خسته نباشید
  من سال ۸۹ از رشته مدیریت بازرگانی فارغ‌التحصیل شدم،دو سال سابقه کار با بیمه دارم،۳۲ ساله هستم و سرمایه ای حدود ۳۷۰ میلیون تومان دارم،متاهل هستم،همسرم لیسانس آی تی با ۶ سال سابقه کار و ۳۵ ساله،شرایط من برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس و گرفتن ویزای تحصیلی چطوره؟ اصلا امکانش وجود داره بهم ویزا بدن؟ و اینکه آیا ویزای همراه همزمان با ویزای من می آد؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز برای شما امکان اخذ پذیرش وجود دارد اما باید برای کشورهایی اقدام نمایید که اجازه بردن خانواده را به شما بدهند. اگر سرمایه خود را کمی افزایش دهید بهتر است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *