ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • ویزای تحصیلی قبرس و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع لیسانس

 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی قبرس و امکان دریافت انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی
 • ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی قبرس و کار حین تحصیل
 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط ویزای اعضای خانواده و همراه
 • ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای تحصیلی قبرس و کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی قبرس و اقامت پس از تحصیل و اقامت دائم قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و سخن پایانی
ویزای تحصیلی قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی قبرس و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی قبرس و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی قبرس و شرایط تحصیل در این کشور در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. نکاتی که در باب مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی قبرس که قبل از هرگونه اقدام باید به آن توجه داشت سوالاتی از قبیل اینکه آیا اخذ ویزای تحصیلی در این کشور در نهایت منجر به دریافت اقامت خواهد شد؟ آیا کشور قبرس مقصد مناسبی برای تحصیل است؟  در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان سوالاتی برای شما باقی ماند و یا نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی آن

جمهوری قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور جزیره ای، شامل دو بخش ترک نشین و یونانی نشین می باشد که زبان رسمی هر دو یونانی و ترکی است. جمعیت این کشور 1میلیون و صد هزار نفر است و پایتخت آن نیکوزیا می باشد. همچنین واحد پول آن یورو و مساحت آن 9251 کیلومتر مربع است. دانشجویان بین المللی می توانند با هزینه اندک در دانشگاه های بین المللی این کشورتحصیل کنند و در محیطی مهاجر پذیر با فرهنگ و آداب و رسوم سایر کشورها نیز آشنا گردند. از زمان پیوست قبرس به اتحادیه اروپا کیفیت تحصیل در این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است. دپارتمان DAAEE ترکیه وظیفه رسیدگی به میزان بودجه و کم و کاست های مراکز علمی این کشور را بر عهده دارد.

قبرس
اطلاعات عمومی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس در مقاطع مختلف

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس در مدارس این کشور نیز بسیار مورد تقاضای مهاجرین بوده است. جهت تحصیل در مدارس قبرس نیاز است که زبان انگلیسی یا یونانی آموخته باشید. همچنین تحصیل در مدارس بین المللی قبرس به زبان انگلیسی رایگان می باشد و فرزندانی که پدر یا مادرشان اقامت دائم این کشور را دارا هستند، به راحتی می توانند در این مدارس تحصیل کنند. مدارس قبرس از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردارند. به طوریکه دانش آموزان می توانند به راحتی زبان های انگلیسی و یونانی را در حین تحصیل در مدارس نیز بیاموزند. هزینه ی تحصیل در مدارس این کشور بسته به مقطع تحصیلی دانش آموز بین 3500 یورو تا8000 یورو می باشد و هزینه مدارس شبانه روزی بیشتر می باشد و حدود 25000 یورو می باشد.

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع لیسانس

ویزای تحصیلی قبرس

افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس را دارند می بایست پس از 12 سال تحصیل در مدارس را پشت سر گذاشته باشند و دارای مدرک دیپلم 12 ساله رسمی باشند. افرادی که در مقطع کارشناسی در قبرس تحصیل می کنند پس از طی 4 سال و پشت سر گذاشتن 250 واحد درسی موفق به اخذ مدرک کارشناسی خواهند شد. متقاضیان تحصیل در قبرس می باست به زبان انگلیسی مسلط باشند و دارای مدرک زبان آیلتس 6 باشند اگر چه که این مدرک را نداشته باشند می توانند در کشور قبرس زبان خود را تقویت کنند تا مدرک زبان آیلتس 6 را دریافت نمایند.

هزینه های تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی بستگی به رشته و دانشگاه متفاوت است و در بازه ای بین 3 الی 10 هزار یورو قرار می گیرد. دانشجویان در این کشور اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل خود دارند و می توانند به مدت ده ساعت در هفته را به کار مشغول باشند.  عزیزانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند باید علاوه بر مدرک زبان و دیپلم 12 ساله مدارکی دیگری چون پاسپورت و مدارک هویتی معتبر با ترجمه رسمی، فرم پذیرش و سه قطعه عکس را داشته باشند.

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

ویزای تحصیلی قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده اند امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین یک سال و نیم الی دو سال طول خواهد کشید. همانطور که پیش تر نیز خدمت شما عزیزان توضیح داده شد تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است. افراد می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5/6 را داشته باشند که البته در صورت دارا بودن مدرک زبان ترکی یا یونانی امکان تحصیل با این زبان ها نیز امکان پذیر است.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس در بازه ای بین 3 الی 12 هزار یورو هست که به طور میانگین و در اغلب موارد هزینه های تحصیل در این مقطع 5 هزار یورو است. علاوه بر مدارک فوق الذکر متقاضیان تحصیل در این کشور می بایست نامه معرفی به استاد را نیز داشته باشند.

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در مقطع دکتری

دریافت ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا در واقع جایگاه تدریس و تحقیق دارد، هدف و نیت تحصیل در مقطع دکترا کسب شایستگی های علمی در موضوع تحقیق و پژوهش است. کشور قبرس از نظر علمی رو به رشد است و مسوولان این کشور در تلاشند تا بتوااند سطح علمی این کشور را ارتقا دهند. جهت تحصیل در این مقطع در کشور قبرس، نیاز است که مدرک کارشناسی ارشد را به مسوولین تحویل دهید و رزومه قوی و مقالات معتبری به آن ها ارائه نمایید.

نکته ی مهم و قابل ذکر در این مقطع داشتن سوپروایزر می باشد که بتواند در تمام این مراحل شما را همراهی نماید. پیدا نمودن سوپروایزر کار راحتی نمی باشد و فرد می بایست بتواند از طریق ارتباط با دانشگاه های مربوطه و ایمیل به اساتید و ارائه رزومه خود، تاییدیه سوپروایزر مربوطه را، اخذ نماید.

ویزای تحصیلی قبرس و امکان دریافت انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی

ویزای تحصیلی در قبرس می تواند با بورسیه تحصیلی همراه باشد. بورسیه تحصیلی در کشور قبرس برای دانشجویان خارجی از سوی دانشگاه ها و دولت کشور قبرس پیش بینی و مدون شده است. دریافت بورسیه تحصیلی با این شرط می باشد که شخص رزومه علمی قوی و معدل بالا داشته باشد. سوابق شغلی و  تحصیلی فرد می تواند در این رویه تاثیر گذار باشد. دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، باید تحت نظارت دایره ارزیابی دانشگاه ها انجام شود. موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه شرایط کلی دریافت بورسیه تحصیلی را برای شما بیان کرده است.

 • سوابق تحصیلی و نمرات خوب و درخشان در حد سطح A

 • نمرات و سطح تحصیلی دانشگاهی در حد عالی در سطح بین المللی و جهانی

زمانی که با توجه به رای و تصمیم دایره ارزیابی بورسیه، تصمیم نهایی صادر شد، این برنامه ممکن است تا سقف 25% یا 50% هزینه های شهریه دانشگاه و یا هزینه های زندگی را پوشش دهد. همچنین است که کشور قبرس برای افرادی که شرایط تحصیلی چشمگیری دارند نیز برنامه هایی را درنظر گرفته است تا 100%هزینه های تحصیل را پوشش دهد. بورسیه تحصیلی کشور قبرس می تواند بر اساس مدت تحصیل دانشجویان،‌ متغیر باشد.

 • دوره های چهار ساله لیسانس

 • دوره های کارشناسی ارشد دو ساله

پاسپورت قبرس
تحصیل در قبرس

نکته بسیار مهم این است که اگر طول مدت تحصیل دانشجو بیش از حد مجاز شود، الباقی هزینه های تحصیل را خود دانشجو شخصا باید پرداخت کند. ویزای تحصیلی قبرس در این کشور ممکن است با نوعی از بورسیه همراه باشد که دانشجو را در محیطی یا مکانی مورد استخدام واقع کند. این برنامه عموما در مقاطع دکتری ارائه می شود و فرد می تواند به عنوان دستیار ی در بخش های اداری مشغول به کار شود. حقوقی که در این بخش به آن ها پرداخت می شود عموما شامل هزینه های زندگی و تحصیلی آن ها می شود. هر چند که در اکثر مواقع با بورسیه، هزینه های تحصیلی آن ها کمتر می شود.

بورسیه های ارائه شده در کشور قبرس شامل موارد ذیل است:

 • برنامه بورسیه تحصیلی بنیاد امید

 • برنامه بورسیه تحصیلی Bolc

 • برنامه بورسیه تحصیلیEdoofa

 • برنامه بورسیه تحصیلی Novus biologicals

ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور قبرس در مقایسه با باقی کشور های اروپایی معمولاً کمتر است و مقرون به صرفه است. البته باید این نکته را مد نظر داشت که هزینه تحصیل وابسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تفاوت دارد ، این شهریه بین ۲۰۰۰ یورو تا ۳۵۰۰ یورو در سال تفاوت دارد و برای رشته های علوم پایه و پزشکی و پیرا پزشکی معمولاً تا۷۰۰۰ یورو در سال است. یکی از مواردی که قبل از دریافت ویزای تحصیلی قبرس و یا دیگر کشور ها باید به آن توجه کرد هزینه های زندگی در کشور مقصد است.هزینه زندگی در کشور قبرس به طور متوسط بین ۳۰۰ تا ۶۵۰ یورو در ماه است و به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه ها می تواند مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی باشد.

هزینه زندگی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و کار حین تحصیل

کشور قبرس به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را می دهد ولی از بدو ورود این اجازه به دانشجویان داده نمی شود و فرد در زمانی که پیشنهاد شغلی داشته باشد با مراجعه به اداره مهاجرت می تواند اجازه کار را دریافت نماید. در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، مقطع فوق لیسانس 20  ساعت در هفته و مقطع دکترا نیز 30 ساعت در هفته فرد دانشجو اجازه کار دارد. به ازای هر ساعت کار بین ۷ الی ۱۰ یورو حقوق در نظر گرفته شده است و فرد دانشجو می تواند با توافق با کارفرمای خود در روز های تعطیل به صورت تمام وقت کار کند.

نکته قابل ذکر در مورد کاریابی توجه به نرخ بیکاری در کشور ها است. در ادامه جدولی که نشان می دهد نرخ بیکاری در کشور قبرس چگونه است قرار داده شده است ، ۹.۲ در صد نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۸ است که نرخ بالایی به نسبت دیگر کشور های اروپایی دارد. یکی از فاکتور هایی که در زمان انتخاب مقصد مهاجرت باید در نظر داشته باشید نرخ بیکاری و اقتصاد کشور مقصد است. قبرس از این نظر به نسبت کشور های تاپ اروپایی مانند هلند، اتریش و دانمارک در رتبه پایین تری قرار دارد.

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط ویزای اعضای خانواده و همراه

همراه در حقوق بین الملل به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اطلاق می شود. در بسیاری از کشور ها بعد از ورود فرد اصلی به همراهان وی هم اجازه ورود داده می شود و در بعضی موارد همراه اجازه کار در کشور مقصد را از سوی اداره مهاجرت و اداره کار دریافت می کند ولی کشور قبرس برای همراه ویزا صادر نمی کند و  امکان داشتن همراه و پیوست خانواده به واسطه ویزای تحصیلی قبرس وجود ندارد و این یکی از نقاط ضعف برای انتخاب این کشور بشمار می رود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن حرام و غیر قانونی می باشد.

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های قبرس

قبل از دریافت ویزای تحصیلی قبرس بهتر است در مورد دانشگاه ها و رشته های موجود برای تحصیل در این کشور اطلاعاتی کسب شود و بهتر تصمیم گیری شود. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه های این کشور به همراه نوع آنان را خدمت شما عزیزان نام می بریم:

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و مدارک لازم برای اقدام

دریافت ویزای تحصیلی قبرس همانند دیگر کشور ها مستلزم ارائه مدارکی برای اقدام می باشد. زمان ارائه این مدارک تا زمان دریافت جواب ویزا حدوداً بین ۱ ماه تا ۳ ماه است. در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز نوشته شده است.

 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه چهار قطعه عکس

 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده ویزا

 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن

 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز در مقطع تحصیلی

 • نامه تمکن مالی که نشان دهنده این باشد فرد توانایی پوشش هزینه های زندگی خود طی مدت اقامت خود در قبرس را دارد.

 • پرداخت هزینه ویزا که 20 پوند قبرس می باشد

 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری

 • گواهی سلامت

ویزای تحصیلی قبرس و کار پس از تحصیل

ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل در این کشور، خود به خود موجب اخذ اقامت نمی گردد. پس از تحصیل در این کشور می بایست به جست و جوی کار در این کشور مشغول شد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که کشور قبرس دارای کارخانه جات و شرکت های فراوانی نمی باشد که به راحتی بتواند نیروهای مهاجر بسیاری را جذب نماید. لذا فرد پس از تحصیل نیز امکان پیدا نمودن کار در شرکت های مختلف و کارخانه ها را ندارد و به سختی چنین کاری را می تواند در این کشور بیاید و می بایست همچون دوران ما بین تحصیل در رستوران ها و کافی شاپ ها مشغول به کار شود. لذا اقامت از طریق کار پس از تحصیل در این کشور، سخت می باشد و فرد میبایست از روش های دیگری همچون سرمایه گذاری و ازدواج و … جهت اخذ اقامت اقدام نماید. نرخ بیکاری در این کشور را مشاهده می کنید که حدود 7 می باشد و نسبت به کشورهای اروپایی همچون اتریش و آلمان نرخ زیادی است.

ویزای تحصیلی قبرس
نرخ بیکاری در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و اقامت پس از تحصیل و اقامت دائم قبرس

اقامت تحصیلی در قبرس همانند دیگر کشورها تنها یک اقامت بلند مدت موقت است که به فرد اجازه اقامت در مدت ویزای تحصیلی قبرس را می دهد. فرد فارغ التحصیل این کشور اجازه دارد به مدت ۶ ماه شغل مورد نظر خود را جست و جو نماید و جذب بازار کار شود که بتواند از این طریق اقامت را تمدید نماید و در نهایت بتواند برای اقامت دائم درخواست دهد.

ویزای تحصیلی قبرس

پروسه و فرآیند اقامت دائم در کشور قبرس مانند دیگر کشورها مستلزم این است که فرد بتواند یا در این کشور سرمایه گذاری نماید و یا اینکه کاریابی انجام دهد.فرآیند اخذ اقامت دائم قبرس به واسطه اقامت کاری ۵ سال است و برای اخذ پاسپورت این کشور فرد متقاضی باید پروسه ای ۷ ساله را طی کند که باید ثابت کند از این ۷ سال ۴ سال را در این کشور کار کرده است.

بورس تحصیلی در قبرس
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای تحصیلی قبرس و سخن پایانی

ویزای تحصیلی قبرس و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی قبرس و شرایط تحصیل در این کشور در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. و سوالاتی که در ابتدای مقاله پرسیده شد و هدف این مقاله بود پاسخ داده شد. امید است با خواندن این مطالب آگاهی نسبت به شرایط تحصیل در قبرس دریافت فرموده باشید. ویزای تحصیلی قبرس، یکی از روش هایی است که به نسبت سایر روش ها کم هزینه تر می باشد وافراد بسیاری برای مهاجرت به قبرس از این روش اقدام می نمایند. البته کشورهای اروپایی بسیاری وجود دارند که نسبت به قبرس، امکانات پیشرفته تری دارند و کم هزینه تر نیز می باشند. جهت بررسی شرایط خود و انتخاب کشور موردنظر و هرکونه سوالی در رابطه با ویزای تحصیلی قبرس می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره ی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله نظرات و سوالات خود را بیان نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *