ویزای تحصیلی مجارستان

 • ویزای تحصیلی مجارستان ومقدمه ای برآن
 • ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی مجارستان به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی مجارستان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی مجارستان و معرفی دانشگاه های برتر مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی مجارستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی مجارستان و کلام آخر
ویزای تحصیلی مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی مجارستان ومقدمه ای برآن

ویزای تحصیلی مجارستان ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چگونه است؟ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟ هزینه های زندگی در مجارستان چقدر است؟ با مطالعه این مقاله پاسخ همه سوالات خود را در مورد تحصیل در مجارستان بدست خواهید آورد. سفارت مجارستان در حال حاضر نسبت به سایر کشورهای اروپایی سخت گیری فراوانی برای ویزای تححصیلی ندارد اما به دلیل تغییرات قوانین و سخت تر شدن شرایط مهاجرت به مجارستان به شما دانشجویان پیشنهاد می نمائیم قبل از هر گونه اقدامی از وکیل مهاجرت به مجارستان که در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی مجارستان تخصص کافی دارند بهره مند شوید که در این راستا می توانید از موسسه اعزام معتبر MIE اتریش مشاوره رایگان به دست آورید، تحصیل در مجارستان می تواند پلی برای رسیدن به کشورهای اروپایی باشد، امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور  به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب شرایط ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک آن خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. شما می توانید پس از مطالعه مقاله در صورت تمایل با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان دارای شرایط و قواعدی می باشد ، در ادامه شرایط عمومی تحصیل در مجارستان بررسی می گردد ، سیستم مدرسه در مجارستان نسبتا متمرکز است. کلاس های مدرسه معمولا با دوره های پیش دبستانی از سنین 3 تا 7 سالگی شروع می شود که تا قبل از سن شانزده سالگرد تولدشان باید حتما به مدرسه بروند. آموزش به زبان مجارستانی است و در میان موضوعات آموزش داده شده یک یا دو زبان خارجی، معمولا انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی است.

سه نوع مدرسه متوسطه در مجارستان وجود دارد:

Gimnázium (دوره غیر فنی حرفه ای؛ دانشجویان را برای تحصیلات عالی آماده می کند و حداقل 2 زبان خارجی را می آموزند)

Szakközépiskola (مدرسه فنی حرفه ای که برای تحصیلات عالی نیز آماده می شوند)

Szakmunkásképzo Szakiskola (مدرسه فنی حرفه ای)

پس از اتمام دوره متوسطه، دانش آموزان امتحان مدرسه را (Matura یا érettségi bizonyitvány)به زبان مجارستانی می گذرانند .

ویزای تحصیلی در مجارستان در مقطع دبستان

ویزای تحصیلی مجارستان در مقاطع مختلف صادر می گردد اما هر کدام دارای شرایط و قواعدی می باشد، در مجارستان، کودکان معمولا 6 ساله مدرسه را شروع می کنند و تا سن 18 سالگی ادامه می دهند. بوداپست چندین فرصت آموزشی برای کودکان غیر مجارستانی در هر سنی، بیشتر به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و همچنین برخی از زبان های دیگر ارائه می دهد.

برخی از مدارس مجارستان عبارتند از :

مدارس انگلیسی زبان

مدرسه بین المللی بوداپست بزرگترین مدرسه ی انگلیسی دو زبانه در مجارستان است که برنامه های انگلیسی و دو زبانه مجارستانی-انگلیسی را با توجه به برنامه درسی بین المللی کمبریج، برنامه درسی بین المللی که ترکیبی از الزامات برنامه درسی ملی انگلیسی و برنامه درسی ملی مجارستان است، ارائه می دهد.

مدرسه بین المللی SEK Budapest یک برنامه درسی دو زبانه انگلیسی-مجارستانی با نگرش بین المللی ارائه می دهد. این بخشی از شبکه ای است که مدارس را در انگلیس، ایالات متحده و آفریقای جنوبی در حال اجرا دارد که خدمات مختلف دیگری مانند سرویس مدرسه، تنوع غذایی و حسابرسی و سفر علمی را ارائه می دهد. دانش آموزان ملزم به پوشیدن یک لباس هستند که می توانند در فروشگاه مدرسه خریداری کنند.

مدرسه بین المللی بریتانیکا قدیمی ترین مدرسه بریتانیا در مجارستان است. این نسخه پیشرفته برنامه درسی ملی انگلستان را ارائه می دهد. دانش آموزان می توانند نسخه بین المللی GCSE، و همچنین آزمون های AS و A را دریافت کنند. این مدرسه دارای کتابخانه ای با حدود 13،000 کتاب داستان و 6500 کتاب درسی است.

مدارس فرانسوی و آلمانی زبان

مدرسه فرانسوی گوستاو ایفل متعلق به شبکه آژانس آموزش فرانسه در خارج از کشور است گه برای کودکان از دوره مهد کودک تا فارغ التحصیلی دبیرستان ارائه می دهند. این مدرسه همچنین منوهای ناهار متنوعی را ارائه می دهد، همچنین محدودیت های غذایی را در نظر گرفته است، خدمات سرویس مدرسه و فعالیت های فوق برنامه ی ورزشی را در برنامه کاری خود دارد.این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است.

مدرسه اروپایی اتریش-مجارستان اروپا یک مدرسه دو زبانه آلمانی و مجارستانی است که در ارتباط نزدیک با سیستم کاتولیک برادران دانشکده های مسیحی فعالیت می کند؛ با این حال، فرزندان مذاهب دیگر نیز در آن به راحتی تحصیل می کنند. آنها کودکان 6 تا 14 ساله را آموزش می دهند و اکثر کارکنانش از اتریش می آیند، با معلمان مجارستانی که تاریخ، ادبیات و زبان های مجارستانی را پوشش می دهد. آنها همچنین انگلیسی را به صورت اجباری از کلاس پنجم و همچنین کلاس های اسپانیایی اختیاری ارائه می دهند.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع راهنمایی

دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع راهنمایی برای اتباع خارجی امکان پذیر می باشد، مدرسه متوسطه (راهنمایی) سن 14 تا 18 سال را شامل می شود، با چند استثناء که سن آنها 10 یا 12 سالگی است. مدارس راهنمایی متوسطه برای افرادی که علاقه مند به رفتن به تحصیلات عالی هستند می باشد که آموزش های پیشرفته ارائه می دهند و برخی از آنها ممکن است برنامه های تحصیلی را از سن 10 یا 12 سالگی ارائه دهند.

دانش آموزان ممکن است به هر مدرسه برای هر نوع تحصیل فکر بکنند، بنابراین آزادی کامل انتخاب وجود دارد. مدارس نیز متقاضیان را رتبه بندی می کنند و این رتبه بندی، اساسا بر اساس عملکرد دانش آموزان، یعنی نمرات از مدرسه ابتدایی، امتحانات ورودی و مصاحبه ها است. روند ثبت نام بسیار رقابتی است و سیستم کاملا شفاف است.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع دبیرستان

تحصیل در مقطع دبیرستان متقاضیان فراوانی دارد ، بر همین اساس هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان به دنبال دریافت ویزای تحصیلی مجارستان هستند، مدارس متوسطه دبیرستان بیشتر بر برخی حرفه ها متمرکز هستند، اما آنها همچنین گواهینامه بالغیت را می پذیرند که اجازه ورود به تحصیلات عالی را می دهد. مدارس حرفه ای مدارک تحصیلی ندارند. در سال 2011، 38.5 درصد از دانش آموزان مدارس متوسطه را در نظر گرفتند، 36.8 درصد مدارس متوسطه و 24.7 درصد مدارس حرفه ای بودند.

از سال 2000، ثبت نام به مدارس متوسطه از طریق یک طرح تطبیق متمرکز در سطح ملی سازمان یافته است. مدارس برنامه های تحصیلی عمومی یا تخصصی با مقررات متفاوت ارائه می دهند.

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در مقاطع دانشگاهی به خصوص در مقطع کارشناسی ساده تر به نظر می رسد، برای پذیرش در یک دانشگاه یا کالج در مجارستان، دانش آموزان باید شرایط خاص ورود را داشته باشند. به طور عمده شامل دیپلم دبیرستان مدارک تحصیلی و امتحان ورودی است.

دیپلم دبیرستان و ریز نمرات

هر دو دیپلم و ریز نمرات از تحصیلات قبلی شما باید به زبان مجارستانی یا انگلیسی ترجمه شوند، که البته بستگی به زبان برنامه اجرا شده دارد.

آزمون ورودی

این فقط بخشی از شرایط وروید برای برخی دوره های خاص در مجارستان است. اگر آزمون سراسری تحصیلی را در کشور خودتان قبول نشده اید یا دانشجوی اروپایی نیستید، احتمالا باید قبل از درخواست برای تحصیل در یک دوره آمادگی در موسسه ای که علاقه مند هستید ثبت نام کنید. این دوره ها حدود 2 ترم است و هزینه های پرداختی تحصیلی بسته به برنامه و مؤسسه متفاوت است.

دانش آموزان در مجارستان بر اساس مطالعات قبلی خود در هنگام درخواست برای یک محل در موسسه عالی رتبه بندی شده اند. این رتبه بندی بر اساس GPA دانش آموز (میانگین نمرات) از تحصیلات قبلی و گاهی اوقات همچنین تجربه کار در صورت درخواست برای برنامه های خاص که نیاز به آن است می باشد.

زبان مورد نیاز

برای برنامه های آموزش زبان انگلیسی در مجارستان، بخشی از امتحان ورودی مهارت های انگلیسی زبان دانش آموزان را ارزیابی می کند. در غیر این صورت، از دانش آموزان ممکن است خواسته شود مدارک را در قالب نمرات آزمون های آیلتس یا TOEFL ارائه دهند. حداقل میانگین نمره زبان انگلیسی که مدارس مجارستان درخواست می کنند عبارتند از:

 • بین 5.0 تا 6.0 برای آزمون آیلتس
 • بین 60 تا 80 برای آزمون TOEFL

برای برنامه های آموزش و پرورش ارائه شده به زبان های دیگر (آلمانی بسیار معمول است) شرایط خاصی برای مهارت های آلمانی شما وجود دارد

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می بایست شرایط مساعدی از لحاظ مالی ارائه نمائید، قبل از اخذ ویزا باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت نماید، سال تحصیلی مجارستان در ماه سپتامبر / اکتبر آغاز می شود. مهلت درخواست برای اکثر برنامه های کارشناسی ارشد در مجارستان 15 فوریه است برای شروع سپتامبر همان سال و 15 نوامبر برای شروع فوریه  سال بعد می باشد. برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی، مهلت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، بنابراین مطمئن شوید که با موسسه خود چک کنید.

شرایط ورود

به طور کلی، برای پذیرش در رشته کارشناسی ارشد دو ساله، متقاضیان باید مدرک لیسانس خود را در مدت حداقل 3 سال داشته باشند. برای ورود به یک دوره کارشناسی ارشد یک ساله (به ویژه در موسسات خصوصی که ممکن است دوره های معتبر توسط مقامات خارجی را ارائه دهند)، یک دوره کارشناسی چهار ساله لازم است.

تصمیم گیری در مورد درخواست ها بر اساس:

 • عملکرد تحصیلی شما (از جمله میانگین نمره شما، در صورت لزوم).
 • مهارت های زبان شما: انگلیسی یا مجارستانی اگر میخواهید به دنبال کارشناسی ارشد در زبان کشور مقصد باشید.
 • بعضی از موسسات ممکن است از شما بخواهند که یک آزمون پذیرفته شده، یا یک مصاحبه (چهره به چهره و یا از طریق اسکایپ) را ارسال کنید.

فرآیند برنامه

دو راه برای پذیرش در دانشگاه های مجارستان وجود دارد :

 • آنلاین، از طریق سیستم FEVLI (معادل سیستم UCAS انگلستان / UKPASS)، اگر چه به دانش نسبتا خوب زبان مجارستانی نیاز دارد.
 • به طور مستقیم از طریق دانشگاه از طریق ایمیل.

برخی مدارک لازم برای پذیرش عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست
 • دیپلم، لیسانس و ریز نمرات آن ها
 • یک CV
 • اسکن گذرنامه.
 • شواهد تجارب حرفه ای، در صورت لزوم.
 • توصیه نامه ها
 • مدارک تحصیلی زبان انگلیسی برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی یا یک گواهی زبان مجارستانی اگر بخواهید دوره ای را که در مجارستان برگزار می شود را انتخاب کنید.
  بین 5.5 تا 6.5 در IELTS

  • بین 70 تا 90 در آزمون TOEFL
  • ویزای دانشجویان کارشناسی ارشد در مجارستان

همه دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد در مجارستان هستند، باید بدون توجه به جایی که از آن می آیند از طریق مقامات محلی ثبت نام کنند. همچنین روادید خاصی وجود دارد که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید از آن استفاده کنند.

ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد، در اینجا چند دلیل برای ورود به دوره ی دکتری در سال ۲۰۱۹ آمده است:

 • دانشگاه های بسیار تخصصی: همچون دانشگاه های جامع، سیستم آموزش عالی مجارستان نیز شامل تعدادی از موسسات است که با توجه به رشته های خاصی مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی –که مناسب برای تحقیقات دکترای پیشرفته هستند.
 • کمک هزینه دولتی تحصیلی دکترا: دولت مجارستان هزینه های تحصیلی کامل و هزینه زندگی را برای تعدادی از دانشگاها، از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا، ایاالت متحده و سوئیس در برنامه های دکترا و غیره فراهم می کند.
 • مناظر و تضادها :پایتخت مجارستان، بوداپست، به همان اندازه ی می کده های ویرانش مشهور است، همانطور که برای منظره خیره کننده رود دانوب و ساختمان های تاریخی که ساحل های آن را پوشش می دهد، مشهور است.

اطلاعات کلیدی تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

دانشگاه ها

69

جوایز نوبل 13
قدیمی ترین دانشگاه University of Pécs (1367)
داشجویان بین المللی 21,707
دوره دکتری 3-5 سال
هزینه متوسط €5,000-15,000
سال تحصیلی سپتامبر تا جولای

فرآیند دکترا در مجارستان

بر خلاف برخی دیگر از سیستم های دکترا (که صرفا بر روی تحقیقات مستقل تمرکز می کنند) برنامه های دکترا مجارستان به دو مرحله تقسیم می شوند:

مرحله اول برای 1-2 سال طول می کشد و شامل برنامه درسی واحد ، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و سایر آموزش هایی با ارزش 120 اعتبار ECTS می باشد. این مرحله طراحی شده است تا دانش مفصل آکادمیک را به عنوان پایه ای برای تحقیقات مستقل شما ارائه دهد.

مرحله دوم برای 2-3 سال طول می کشد که طی آن شما به عنوان یک نامزد کامل دکترا شناخته می شوید که وظیف ی شما تحقیق در مورد پروژه اصلی می باشد. اکثر برنامه ها نیز یک سال اختیاری برای نوشتن پایاننامه شما را فراهم می کنند.

در مجموع، این دو بخش به این معنی است که طول دوره دکتری در مجارستان تمام وقت و معمولا 3-6 سال است. این طولانی تر از برنامه ی داکتری استاندارد است که در برخی از کشورهای دیگر اعطا می شود.

سوپروایزر

به طور معمول یک سوپروایزر از دانشکده اختصاص داده می شود. این فرد با تخصص مربوطه در زمینه شما و تجربه حرفه ای لازم برای هدایت شما در طریق پروسه PhD خواهد بود. دانشگاه های مجارستان معمولا این رویه را رسمی نمی کنند و این فقط بین شما و سرپرست شما می باشد.

هزینه ها و بودجه

دانشگاه های مجارستان برای تعیین هزینه های دکترای خود آزاد هستند.

 • دانشجویانی که از دولت تأمین می شوند، هزینه های دکترا را پرداخت نمی کنند و از دولت مجارستان دریافت کمک هزینه ها می کنند. اتحادیه اروپا، دانشجویان اروپایی و دانشجویان سوئیس معمولا برای این حمایت واجد شرایط هستند.
 • دانشجویانی که هزینه پرداخت می کنند، هزینه های تعیین شده توسط دانشگاه تعیین می شوند و هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهند. آنها می توانند این کار را با استفاده از سایر کمک هزینه تحصیلی، درآمد یا پس انداز دکترا انجام دهند.

هزینه های متوسط مقطع دکتری

با فرض اینکه شما برای دکترای خود هزینه می پردازید، معمولا از 5000 تا 15،000 یورو در سال هزینه می شود. این هزینه ها برای دانشجویان صرف نظر از ملیت برآورد می شود.

مدارک لازم جهت پذیرش دکتری

 • یک رکورد از مدرک کارشناسی ارشد (از جمله برخی از اطلاعات مربوط به محتوای دوره و شرایط تحصیلی شما)
 • نامه ی شخصی که علاقه شما به مطالعه دکترا را نشان می دهد
 • ارجاعات علمی و / یا حرفه ای
 • مدارک مهارت های زبان مناسب برای برنامه شما

 • زبان مجارستانی (Magyar) زبان رسمی آموزش در دانشگاه های مجارستان است. با این حال، معقول است که برنامه های دکترا به زبان انگلیسی ارائه شود.

در طی 93 روز پس از ورود، باید در اداره مهاجرت و ملیت ثبت نام کنید، مدارک پذیرش تحصیلی خود را همراه با شناسه (مانند گذرنامه خود) ارائه دهید. پس از آن یک کارت اقامت دریافت خواهید کرد که تأیید می کند که شما در طول دوره دکترای خود مجاز به زندگی در مجارستان هستید.

ویزای تحصیلی مجارستان به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در مجارستان همراه با بورسیه تحصیلی برای اتباع بیگانه نیز امکان پذیر می باشد و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در این مقطع هم کمی متفاوت تر می باشد، برای دانشجویان بین المللی که در مرحله دوم تحصیلات با نمرات خوب تمایل دارند ادامه تحصیل بدهند، واجد شرایط درخواست کمک هزینه تحصیلی مجارستان به طور کامل برای برنامه های لیسانس و پزشکی می باشند.

 • همه دانشجویان باید یک پرونده سلامت خوب داشته باشند بدون هیچ گونه بیماری عمده، بنابراین شما باید یک گواهی برای انجام یک معاینه پزشکی به شورای کمک هزینه تحصیلی مجارستان ارسال کنید.
 • برای درخواست برنامه تحصیلی مجارستان به طور کامل، نیازی نیست که IELTS ارائه دهید، اگر بتوانید مدارک معتبری را ارائه دهید که مدرک تحصیلی قبلی شما به زبان انگلیسی تدریس می شده است، کافی می باشد.
 • لیست برخی از کشورهای واجد شرایط برای بورس تحصیلی مجارستان:
  پاکستان،مصر، آرژانتین، بوسنی، هرزگوین، اتیوپی، برزیل، نیجریه، گرجستان، ایران، ژاپن، مراکش، عراق، قرقیزستان، لبنان، مغولستان، فلسطین، الجزایر، چین، آلبانی، آنگولا، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، اکوادور، غنا، هند، اندونزی، عراق، قزاقستان، کنیا، کره، کوزوو، مقدونیه، آفریقای جنوبی، فیلیپین میانمار، ترکیه، یمن، روسیه، ویتنام، سوریه، اردن، تونس، ترکمنستان و اوکراین.

ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در هر جایی بستگی به روش زندگی شخص دارد.اما به طور میانگین هزینه های زندگی در کشورهای مختلف را می توان محاسبه نمود. در مجارستان نیز هزینه های زندگی به طور میانگین در جدول زیر آمده است.

در جدول زیر به برخی از هزینه های زندگی در مجارستان اشاره خواهیم نمود .

مورد هزینه
آپارتمان ۱۱۲- ۱۵۹ پوند
غذا در رستوران ارزان ۳.۷ پوند
غذا در مک دونالد ۳.۶۲ پوند
آبجوی محلی نیم لیتری ۰.۷۳ پوند
کاپوچینو ۰.۸۲ پوند
نوشابه ۳۳۰ سی سی ۰.۵۹ پوند
آب ۳۳۰ سی سی ۰.۳۹ پوند
یک قرص نان ۰.۴۲ پوند
یک بسته سیگار ۲.۴۳ پوند
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی ۰.۸۵ پوند
بلیط سینما ۳.۶۴ پوند

ویزای تحصیلی مجارستان و کار دانشجویی

دانشجویان خارجی مجاز به اشتغال نیمه وقت در حین تحصیل هستند، اما پیدا کردن کار بدون مهارت های مجارستانی مشکل خواهد بود. دستمزد در حدود £ 1.25- £ 2.00 در هر ساعت می باشد که برای شغل های دانشجویی معمولی بسیار کم است، بنابراین دانش آموزان خارجی ممکن است بازگشت به خانه در طول تعطیلات به جای کار کردن را مفیدتر ببینند.این مقاله در باب ویزای تحصیلی مجارستان توسط موسسه حقوقی ملکپور نگارش شده است و برای دریافت مشاوره تخصصی می توانید با موسسه ارتباط برقرار نمائید.

طبق قانون دانشجویان برای بیش از 24 ساعت در هفته و برای بیش از 90 روز یا شصت و شش روز کاری در خارج از شرایط  مقررات قانونی حق کار کردن ندارند.

ویزای تحصیلی مجارستان و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی مجارستان و اخذ ویزای همراه دارای شرایط و قوانین خاص به خود می باشد، اضافه شدن اعضای خانواده نوعی از ویزای وابسته به همسر و فرزندان مجرد ساکنان و شهروندان فرد دارای ویزا می باشد. بسته به روش اصلی متقاضی، درخواست ویزای خانوادگی می تواند همراه با درخواست اقامت اصلی یا پس از اولین اقامت داوطلبانه ارائه شود. صاحبان ویزاهای وابسته همانگونه که متقاضی اصلی هستند، دارای حقوق مشابهی خواهند بود.

شما ممکن است دیگر اعضای خانواده نزدیک خود داشته باشید که واجد شرایط روش اضافه شدن اعضای خانواده نیستند. در این مورد، آنها ممکن است همچنان اقامت مجارستان را براساس برنامه های خودشان در مجارستان دریافت کنند.

تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه
هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان و معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های مجارستان می پردازیم ، که دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید از دانشگاه های معتبر مجارستان پذیرش دریافت کنند.

دانشگاه ها بر اساس معیار تایمز (2019) رننک  QS (2019) بهترین رتبه بندی جهانی (2018)
Semmelweis University 401 663
Eötvös Loránd University 601 701 489
University of Pécs 601 701 995
University of Szeged 601 470 729
Budapest University of Technology and Economics 801 801 894
University of Debrecen 801 601 634
Corvinus University of Budapest 1001 801

ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

مهمترین سوال متقاضیان تحصیل در مجارستان این است که برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ دانشجویان از کشورهای جهان سوم (خارج از اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس) نیاز به ویزای نوع D طولانی مدت برای ورود به مجارستان دارند، هر چند برخی از استثنا ها ممکن است به شهروندان کشورهای خاص اعمال شود. شما می توانید الزامات خود را بررسی کنید و درخواست خود را در یک کنسولگری مجارستان در کشور خود شروع کنید.

به طور معمول برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • نامه تأیید پذیرش از دانشگاه شما
 • اثبات اینکه شما سرمایه لازم برای هزینه تحصیل برای دوره خود را پرداخت کرده اید
 • شواهد مدارک زبان
 • مدارک معتبر مسافرتی (از جمله هر سفر بازگشتی)
 • مدارک بیمه درمانی
 • مدارک منابع مالی کافی برای حمایت از خود در مجارستان (این باید یک نامه ی بانکی، توافقنامه تأمین مالی یا سند دیگری باشد که تایید می کند که شما حداقل به 700 یورو در هر ماه دسترسی داشته باشید)

هزینه درخواست ویزا معمولا 60 دلار است.

ویزای تحصیلی مجارستان به شما اجازه خواهد داد که تا 180 روز به مجارستان وارد شوید و در طی این مدت شما باید برای اجازه اقامت در اداره مهاجرت و ملیت محلی خود درخواست دهید. شما باید شخصا این کار را انجام دهید تا اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس شما) گرفته شود.

ویزای تحصیلی مجارستان و موقعیت کار پس از تحصیل

امکان تغییر ویزای تحصیلی مجارستان وجود دارد و با یافتن شغل می توان آن را تغییر داد، اما شروع کار یا شروع یک کسب و کار درست بعد از فارغ التحصیلی بسیار مشکل است. برای کمک به دانشجویان خارجی و پر کردن شکاف میان فارغ التحصیلی از دانشگاه های مجارستان و شروع فعالیت های سودآور، نوع جدیدی از اجازه اقامت برای فارغ التحصیلان تازه کار وجود دارد. این تبدیل اجازه تحصیل به اجازه کار این فرصت را به متقاضیان می دهد که بعد از فارغ التحصیلی 9 ماه دیگر در مجارستان اقامت داشته باشند که زمان زیادی برای پیدا کردن شغل یا شروع کسب و کار است، در این صورت این مجوز موقت می تواند به اجازه اقامت بر اساس فعالیت سودمند تبدیل شود.

هر دانشجوی خارجی که مدرک تحصیلی از دانشگاه یا کالج مجارستان (یا هر موسسه تحصیلی عالی دیگر) دریافت می کند واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان است، اما شما باید درخواست خود را حداقل 15 روز قبل از پایان مجوز اقامت دانشجویی خود تحویل دهید.

برای این درخواست، شما باید تأیید کنید که:

 • شما یا به دنبال یک کار یا راه اندازی یک شرکت باشید
 • شما به عنوان مثال با یک نامه بانکی که نشان می دهد که شما پول کافی دارید و یا به طور مرتب از خارج از کشور پول دریافت می کنید، پولی برای اقامت در مجارستان دارید.
 • شما یک بیمه بهداشت معتبر دارید
 • شما مسکن دارید
 • شما در صورت رد شدن درخواستتان اتحادیه اروپا را ترک می کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

در بالا شرایط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان تشریح شد، حال در باب وضعیت اقامت در مجارستان توضیحاتی خدمت شما ارائه می گردد، در سال اول، ویزا را در کنسولگری دریافت خواهید کرد که می توانید به مجارستان سفر کنید. این ویزا تا 30 روز از تاریخ ورود به شنگن معتبر است.

 از سال دوم، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند اجازه اقامت در دفتر مهاجرت مجارستان دریافت کنند. شما باید اشتغال خود را (اجازه کار و قرارداد کار ) و محل اقامت خود (به عنوان مثال، قرارداد اجاره) ثابت کنید. این روند می تواند تا 30 روز طول بکشد.

کارت مهاجرت

کارت مهاجرت به کسی می رسد که:

 • حداقل 3 سال در مجارستان اقامت داشته و از مجارستان بیش تر از 90 روز سالانه در این کشور غیبت نداشته باشد و در حال حاضر در مجارستان اقامت داشته باشد.
 • افراد زیر می توانند برای یک کارت مهاجرت پس از یک سال درخواست:
  – افرادی که دارای خویشاوندان مجارستانی هستند (به عنوان مثال والدین، پدربزرگ و مادربزرگ شما مجرد بودند حتی حتی برای یک دوره کوتاه)
  – افرادی که با یک شهروند مجارستانی یا یک خارجی که یک کارت مهاجرت مجارستانی دارد (حداقل برای 2 سال) ازدواج کرده اند.

این روند می تواند تا شش ماه طول بکشد، زیرا مقامات اسناد ارائه شده، وضعیت اشتغال، معیشت و محل اقامت متقاضی را بررسی می کنند.

ویزای تحصیلی مجارستان و کلام آخر

ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در مقاله بالا مورد بحث و بررسی واقع شد، امیدواریم که با مطالعه مقاله فوق به سوالات و ابهامات شما در باب شرایط تحصیل در مجارستان، ویزای تحصیلی مجارستان پاسخ مناسب داده باشیم، شرایط تحصیل در مدارس مجارستان، تحصیل مجارستان در مقاطع مختلف دانشگاهی، مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان، معرفی دانشگاه های معتبر مجارستان، اقامت پس از تحصیل در مجارستان از جمله مواردی بود که در مقاله بررسی شد ، مجارستان می تواند یکی از گزینه های تحصیل در خارج از کشور باشد چراکه اخذ ویزای آن نسبت به سایر کشورهای اروپای ساده تر می باشد، در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاترین زمان ممکن دریابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *