ویزای تحصیلی هلند و بررسی آن

 • ویزای تحصیلی هلند و مقدمه ای بر آن
 • ویزای تحصیلی هلند و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مدارس هلند
 • ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی هلند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی هلند و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند
 • ویزای تحصیلی هلند و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی هلند و معرفی دانشگاه های برتر هلند
 • ویزای تحصیلی هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند
 • ویزای تحصیلی هلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی هلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی هلند و سخن پایانی
ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند و مقدمه ای بر آن

 ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در هلند در مقاطع مختلف در  این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در هلند به چه صورت است؟ آیا هلند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل ایرانیان می باشد؟ امروزه موضوع تحصیل در کشور هلند و ویزای تحصیلی هلند ذهن برخی افراد را به خود معطوف داشته است در این مقاله سعی بر این است تا به سوالات شما در مورد ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در این کشور پاسخ داده شود. توصیه می گردد این مقاله را بصورت کامل مطالعه نموده تا به پاسخ سوالات خود در این خصوص دست پیدا نمایید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید سوالات خود را زیر همین مقاله مطرح نموده تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش، در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. اگر میخواهید که آموزش کامل بگیرید و بدون نیاز به وکیل مهاجرت بتوانید اقدام کنید، به شما پیشنهاد می کنیم، ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت ما را خریداری نموده و تمام راه های مهاجرتی را فرا بگیرید. همکاران ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش می توانند شما را در این زمینه یاری نمایند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در هلند

ویزای تحصیلی هلند و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی هلند و واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای تحصیلی هلند و هم چنین دریافت اقامت در این کشوردر شرایطی امکان پذیر است که ابتدا فرد متقاضی ، پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور را دریافت نموده باشد. در ابتدا توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام برای ویزای تحصیلی هلند و یا اخذ پذیرش  از دانشگاه های این کشور،  با شرایط عمومی کشور هلند بیشتر آشنا شوید. کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و شانزده و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. زبان اصلی و رسمی این کشور هلندی است که شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد ولی ۹۱٪ از مردم کشور هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند و تحصیل به زبان انگلیسی هم در این کشور امکان پذیر است. دانشگاه های هلند از سطح علمی و رتبه بندی جهانی بسیار بالایی برخوردار هستند. با توجه به همین مسئله تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند یکی از روش های مهاجرت به این کشور در راستای اخذ اقامت هلند و دریافت تابعیت این کشور مورد تقاضای بسیاری از افراد به خصوص ایرانیان می باشد زیرا در این کشور حدوداً ۳۰ هزار نفر ایرانی سکونت دارند.

استارت آپ هلند
استارت آپ هلند

ویزای تحصیلی هلندو تحصیل در مدارس هلند

ویزای تحصیلی هلند برای تحصیل در مدارس به دو شکل انجام می شود. روش اول به این صورت است که فرد محصل به تنهایی برای تحصیل در مدارس هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید که در این صورت می تواند از خدمات مدارس بین المللی استفاده کند، که این نوع از مدارس شبانه روزی هستند و هزینه های بسیار بالایی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال را دارند. نوع دوم زمانی است که شخص محصل به عنوان همراه والدین خود ورود پیدا کرده باشد که در این صورت می تواند از خدمات مدارس دولتی نیز استفاده نماید. اگر شما متقاضی این هستید که فقط فرزند خود را به تنهایی برای تحصیل به یکی از کشور های خارجی بفرستید، کشور هایی مانند کانادا و یا انگلستان گزینه های مناسب تری هستند. ساختار و سیستم مدرسه در هلند به این صورت است که آموزش اجباری از سنین پنج سال تا 16 سال است، با این حال، بسیاری از کودکان از سن چهار سالگی شروع به حضور در مقطع پیش دبستانی می نمایند و تا سن ۱۲ سالگی مشغول به تحصیل در دوره اول و بعد از آن ورود به دوره دوم تحصیلی تا سن ۱۶ سالگی است و به صورت تخصصی تر ادامه تحصیل می دهند.

پذیرش تحصیلی هلند
هزینه تحصیل و زندگی در هلند

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم و آیلتس با حداقل نمره 6  الزامی است. البته کسانی که مدرک زبان با حد نصاب مورد قبول مقطع تحصیلی را ندارند می‌توانند در کلاس‌های آموزش تقویت زبان در کشور هلند شرکت نمایند. اما بهتر است که مدرک زبان مورد نیاز از ابتدای اقدام برای دریافت پذیرش و یا امر ویزا وجود داشته باشد. تحصیل در هلند و دریافت ویزای تحصیلی هلند در مقطع لیسانس 4 سال طول می‌کشد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی و یا انگلیسی است به همین دلیل متقاضیان تحصیل در هلند باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها در هلند مدرک  B1 یا  B2  زبان آلمانی و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ را داشته باشند. شایان ذکر است افرادی که مدرک زبان خود را در ایران گرفته‌اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های کالج زبان در هلند هستند، راحت‌تر موفق به اخذ ویزای تحصیلی هلند می شوند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند حدوداً بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای یکسال می باشد و دانشجویان در مقطع لیسانس می‌توانند ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته با حقوق 80  تا100 یورو کار کنند که این موضوع بدین معناست که حدوداً نیمی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند می تواند برای کسانی که بدنبال کشوری مناسب برای ادامه تحصیل و زندگی هستند، گزینه و انتخاب مناسبی باشد چرا که با اخذ پذیرش و تحصیل کارشناسی ارشد در هلند می توانید راه را برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی هلند باز کنید. برای تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد ، ارائه مدرک لیسانس و آیلتس با حداقل نمره ۶.۵  الزامی است. دریافت ویزای تحصیلی هلند در ابتدا منوط به دریافت پذیرش از دانشگاه می باشد و بعد از آن فرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع دکتری

افرادی که قصد تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی هلند را دارند ، در مقطع دکترا نیاز به فراهم نمودن یکسری شرایط به خصوص دارند. افرادی می توانند پذیرش این مقطع تحصیلی را دریافت نمایند که یک استاد راهنما در هلند رزومه آن ها را تایید نماید. متقاضی پذیرش دکترا باید در زمان درخواست مدرک زبان آیلتس7 و مقالات بین المللی ISI ارائه دهند در صورتی که مدارک مورد نظر را تهیه کنید می توانید برای پذیرش و سپس ویزای تحصیلی هلند اقدام نمایید.  متقاضی می تواند حین تحصیل به صورت تمام وقت در کشور هلند مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری:

 • ترجمه ی اصل و ریز نمرات مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف
 • داشتن مقاله های ISI
 • گواهی سوابق کاری
 • توصیه نامه از چند استاد
 • نمره زبان آیلتس ۷
 • داشتن پروپوزال
تحصیل رایگان در هلند
مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در هلند

ویزای تحصیلی هلند به همراه بورس تحصیلی

دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند می توانند از کمک هزینه تحصیلی و بورس تحصیلی هلند استفاده نمایند دولت هلند برای افراد و تبعه این کشور بورس هایی تا سن 30 سال جهت تحصیل رایگان را در نظر گرفته و اما نکته بسیار مهم آن است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و کشور هایی دیگر می توانند از بورس های تحصیلی این کشور استفاده نمایند اصولا این بورس ها تا 5000 هزار یورو می باشد که تقریباً صرفاً هزینه های زندگی را پوشش می دهد و برای هزینه های تحصیل کفایت نمی کند

 • بورسیه تحصیلی اراسموس

  هدف از تصویب این برنامه این است که دانشجویانی که استعداد بالایی دارند اما بضاعت مالی مناسبی ندارند بتوانند مسیر رشد علمی را طی کنند.

 • بورسیه تحصیلی دزموند

  این برنامه بورسیه مختص افرادی است که در فیلد کاری خود تجربه و تخصص و استعداد بالایی دارند.در واقع این بورسیه از طرف شرکت FMO هلند برای افرادی که در این شرکت قصد استخدام داشته باشند در نظر گرفته شده است .

اخذ بورس تحصیلی در هلند

ویزای تحصیلی هلند و هزینه تحصیل و زندگی در هلند

یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند وجود تمکن مالی مناسب می باشد، هزینه زندگی در کشور هلند بسته به  سبک زندگی شخص بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است و با توجه به شرایط رشته و دانشگاه تعریف می شود. در مقطع لیسانس بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در مقطع فوق لیسانس ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو و در مقطع دکترا کاملاً متفاوت است.

ویزای کانادا

ویزای تحصیلی هلند و بررسی ویزای همراه

اخذ ویزای تحصیلی هلند ابتدا برای فرد اصلی انجام می شود و در صورتی که فرد بخواهد همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرد باید برای آن ها درخواست دهد و در صورتی که فرد بتواند ثابت نماید توانایی مالی مناسب برای حمایت از آن ها را دارد،  ویزای همراه برای آنها نیز صادر می گردد. در برخی از موارد و دانشگاه ها از سوی دانشگاه برای اخذ ویزای همراه اقدام می شود. در صورتی که رزومه فرد همراه مناسب باشد می تواند برای کار در کشور هلند اقدام نماید.

ویزای تحصیلی هلند و کار دانشجویی

همانطور که اشاره شد فردی که ویزای تحصیلی هلند را دریافت می نماید، می تواند به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شود، که این کار نیمه وقت در مقاطع مختلف ساعات متفاوتی دارد. در مقطع لیسانس ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته در مقطع فوق لیسانس ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا تا ۳۰ ساعت در هفته امکان این موضوع وجود دارد. پس از اتمام دوره ی تحصیلی امکان کاریابی در هلند برای افرادی که تحصیل کرده این کشور هستند وجود دارد که می توان از این طریق اقامت این کشور را دریافت نمود.

ویزای تحصیلی هلند و معرفی دانشگاه های برتر هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در دانشگاه های هلند مزایای ویژه ای دارد. با اخذ ویزای تحصیلی هلند و مهاجرت به هلند، فرد  امکان اخذ ویزای شنگن را به دست می آورد. یکی از موارد قابل ذکر و قابل توجه در کشور هلند این است که این امکان وجود دارد که بعد از گذراندن یک سال تحصیل و کسب مدرک آن مقطع تحصیلی در دانشگاه های هلند، موجبات اخذ ویزای کار برای فرد فراهم گردد. دانشگاه های هلند استاندارد علمی بالایی دارند، به طوری که در بین دانشگاه های برتر دنیا برخی از دانشگاه های هلند در برخی از رشته ها، رتبه های  دو یا سه رقمی دارند. مدارک تمامی دانشگاه های هلند در سراسر دنیا معتبر است.. در ضمن دانشگاه های هلند با تمام مراکز علمی جهان مرتبط هستند.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلندو مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی هلند ، برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخابی بسیار مناسب می باشد. تحصیل در کشور هلند به زبان انگلیسی و هلندی می باشد و برای دریافت پذیرش تحصیلی و بعد از آن  ویزای تحصیلی کشور هلند باید مدارکی را ارائه دهد. در حال حاضر تقریبا در تمام رشته های تحصیلی که از طرف دانشگاه های هلند برای دانشجویان بین المللی ارائه شده ، به زبان انگلیسی و زبان هلندی کلاس برگزار می شود.

لیست مدارک مورد نیاز :

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک پذیرش
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب و نامه تمکن مالی مبنی بر وجود موجودی کافی در حساب شخص برای حداقل یک سال تحصیل و زندگی در هلند
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی

ویزای تحصیلی هلند و موقعیت کار پس از تحصیل

کشور هلند به افرادی که پس از اخذ ویزای تحصیل برای کار در این کشور می خواهند اقدام نمایند این شانس را می دهد که پس از اتمام دوره تحصیلی خود در کشور هلند به مدت ۱۲ ماه معادل یکسال زندگی کنند و شغل مورد نظر خود را جست و جو کنند  و پس از یافتن کار اقامت کاری هلند را دریافت نمایند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی هلند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی هلند و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و همچنین تحصیل در مقاطع مختلف در هلند در این مقاله به صورت تفصیلی مورد بررسی قرار گرفت.تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقاطع مختلف امکان پذیر است و می تواند شامل افراد با شرایط متفاوت شود. و در صورتی که فرد پس از تحصیل در کشور هلند کار کند و مالیات بپردازد می تواند اقامت این کشور و مجوز تردد در تمام اروپا را دریافت نماید. شما عزیزان جهت بررسی شرایط خود و اقدام از روش های قانونی برای مهاجرت به هلند و دریافت پاسپورت هلند، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. هم چنین می توانید در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5