ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان ونکات مهم آن

 • ویزای توریستی آلمان و مقدمه ای بر آن
 • ویزای توریستی آلمان و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی آلمان و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی آلمان و مدت درخواست
 • ویزای توریستی آلمان و تمدید آن
 • ویزای توریستی آلمان و وقت سفارت آلمان
 • ویزای توریستی آلمان و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی آلمان ( با وثیقه یا بدون وثیقه )
 • ویزای توریستی آلمان و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی آلمان و ریجکتی
 • ویزای توریستی آلمان تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی آلمان و نکات مهم
 • ویزای توریستی آلمان و سخن پایانی
ویزای توریستی آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی آلمان و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی آلمان، شرایط دریافت ویزای توریستی کشور آلمان و چگونگی انجام امور برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. بسیاری از افراد هستند که خواهان دریافت ویزای توریستی کشور آلمان هستند. اما ممکن است این گونه افراد اطلاعات خاصی از روند و مراحل انجام این کار نداشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور بر آن است تا تمامی شرایط و مراحل نحوه دریافت ویزای توریستی آلمان را برای شما باز گو کند. عموم افراد با مطالعه این مقاله نیازی به دریافت وکیل مهاجرت نخواهند داشت اما اگر یک وکیل بین المللی روی پرونده شما تمرکز داشته باشد کافی است. ویزای توریستی آلمان عموما برای مقاصد و اهداف مختلفی همچون دیدن اقوام، امور تجاری و اداری و یا تفریحی صادر می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به موارد زیر مراجعه کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان

ویزای توریستی آلمان و شرایط عمومی آن

افرادی که درخواست ویزای توریستی آلمان را دارند باید قبل از ورود به این کشور شرایط عمومی آن را بررسی نمانید و شاید لازم باشد شناختی از شرایط عمومی این کشور برای افراد وجود داشته باشد. آلمان از دسته کشور های پرجعیت و عظیم اتحادیه اروپا می باشد. دولت این کشور پایتخت این کشور را شهر برلین انتخاب کرده است. آلمان با کشورهای زیادی هم مرز می باشد و از شمال به دریای شمال و دریای بالتیک راه دارد. المان با توجه به وسعتی که دارد با کشورهای همچون دانمارک، اتریش، سوییس، لهستان، فرانسه و بلژیک هم مرز می باشد. مردم این کشور به 2 زبان انگلیسی و آلمانی مسلط می باشند، ولی قابل ذکر است که زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد و 95% مردم این کشور به زبان رسمی خود صحبت می کنند. طبق اخرین سرشماری صورت گرفته آلمان 81.083.000 میلیون جمعیت دارد. لازم به ذکر است آلمان پر جمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا می باشد. قابل توجه افرادی که درخواست شناخت از این کشور را دارند، اولین افرادی که وارد این کشور شده اند رومی ها می باشند. همراهان عزیز شما برای برقراری ارتباط با این کشور باید از پیش شماره +49 استفاده نمایید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای توریستی آلمان و مدارک مورد نیاز

برای گرفتن ویزای توریستی آلمان نیازمند داشتن مدارکی هستید، که در زیر به ترتیب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر یکی از مدارک ویزا ناقص باشد یا به اشتباه قرار داده شده باشد، امکان این که ویزا رد شود بسیار زیاد است. به خاطر همین مسئله باید بسیار با دقت به چیدن مدارک پرداخت تا ریسک ویزا را به حداقل ممکن رساند. لیست مدارک به شرح زیر می باشد:

 • در دست داشتن پاسپورتی معتبر که حداقل ۳ صفحه خالی و ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • • باید کپی بلیط رفت و برگشت و زمان‌های دقیق ورود و خروج آن از کشور را که در کپی ثبت شده است، ارائه داد.
 • داشتن مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی و وضعیت تعهل شخص و یک نسخه کپی از آنها
 • باید بتوانید این موضوع را که قصد گشت و گذار و سفری کوتاه را به آلمان دارید به افسر سفارت ثابت کنید. ( در این مورد شخص می تواند با ارائه سند ملک، کارت اشتغال به تحصیل و کاری خود در ایران اعتماد افسر ویزا را جلب نماید. )
 • داشتن بیمه نامه
 • داشتن دعوت‌نامه رسمی از سمت کسی در آلمان
 • ارائه دو قطعه عکس پنج در پنج با زمینه سفید با فرمت خواسته شده از سفارت
 • اثبات تمکن مالی و تاییدیه مالی شخص برای اثبات اینکه شخص می تواند از پس مخارج خود در طول سفر بر بیاید و پناهنده نخواهد شد.
 • اثبات اینکه در آلمان محل اقامتی دارید یا هتل رزرو کرده اید.
 • فرم تکمیل شده DS_160
 • SOP

ویزای توریستی آلمان و مدت درخواست

ویزای توریستی آلمان

یکی از مواردی که توجه متقاضیان را به خود جلب می کند و بسیار حایز اهمیت می باشد، مدت زمان اقدام جهت اخذ ویزای توریستی آلمان می باشد. متقاضیان که درخواست ویزای توریستی را دارند، باید قبل از هرگونه اقدام درخواست وقت سفارت خود را طرح نمایند تا در زمان مورد نظر مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه دهند. درخواست وقت مشاوره باید به صورت آنلاین انجام گیرد. اصولا مدت درخواست شما 1 هفته زمان می برد و شما باید در زمان مورد نظر تمام مدارک مورد نظر خود را به سفارت ارائه دهید. متقاضیان توجه داشته باشید که بررسی مدارک شما حدودا 1 ماه زمان می برد. همراهان گرامی باید توجه داشت که در برخی مواقع زمان 1 ماه شما به 2 تا 3 ماه افزایش می یابد. متقاضیان می توانند برای انجام تمامی این مراحل از مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور راهنمایی دریافت نمایند. هرگونه کپی برداری از این مقالات به لحاظ شرعی  وقانونی جرم محسوب می شود و حرام است و در صورت مواجهه با این موارد پیگرد قانونی خواهد داشت.

ویزای توریستی آلمان و تمدید آن

برای تمدید ویزای توریستی آلمان باید به نکات مهمی توجه داشت. طبیعی است که ویزای توریستی آلمان مدت مشخص و اعتبار محدودی دارد که افراد بعد از اتمام آن می بایست به کشور خود بازگردند. اما در مواردی هم اتفاق میفتد که شخص به خاطر اتفاقاتی که پیش می آید ناگزیر از ماندن در خاک این کشور می باشند که قطعا باید تدابیری در مقابله با این اتفاقات اندیشیده شده باشد.  در این موارد افراد اگر دلیل قانع کننده ای برای تمدید ویزای خود داشته باشند، باید درخواست رسمی به سفارت ارائه بدهند و از راه قانونی اقدام کنند. اما اگر بدون دلیل قانع کننده ای در یکی از کشورهای حوزه شنگن بمانید مرتکب کار غیر قانونی شده اید و جریمه های سنگینی برای شما خواهد داشت و نهایتا نیز منجر به اخراج شدن شما می شود.

دلایلی که میتوان به وسیله آنها ویزا را تمدید کرد به شرح زیر می باشد:

 • دلایل اضطراری نظیر اتفاقات غیر مترقبه مانند وقوع جنگ، تظاهرات، سیل، زلزله و مناسب نبودن شرایط آب و هوایی

 • دلایل شخصی مانند: ازدواج، تشیع جنازه

 • دلایل پزشکی مانند: مراحل درمانی

ویزای آلمان

ویزای توریستی آلمان و وقت سفارت آلمان

اگر شما نیز متقاضی دریافت ویزای توریستی آلمان می باشید، حتما می بایست به صورت آنلاین از سفارت وقت بگیرید و تمام پروسه در عرض ۴ ماه انجام می شود. این پروسه نیازی به حضور فیزیکی در سفارت ندارد و به صورت اینترنتی از طریق سایت سفارت نوبت دهی انجام می شود.  در ادامه آدرس وبسایت رسمی سفارت آلمان آورده شده است تا متقاضیانی که مایل به اقدام می باشند بتوانند از این وبسایت استفاده نمایند:

https://www.germany-visa.org/

ساعات کاری سفارت آلمان در ایران:

ساعات کار بخش ویزا: یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 06/45 تا 14/30 (با تعیین وقت قبلی)

سفارت در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

ساعات کار بخش تأیید مدارک: یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 7/30 تا 10/30 (با تعیین وقت قبلی)

 شماره تماس سفارت:

+98 21 39 99 16 70

نشانی سفارت : تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

ویزای توریستی آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان

ویزای توریستی آلمان و پروسه اقدام

پروسه اخذ ویزای توریستی آلمان به شرح زیر می باشد:

در ابتدا بهتر است که برای گرفتن ویزا به یک وکیل مجرب و کاردان مراجعه کنید. به خاطر اینکه یک وکیل به علت تجربه ای که در امور دارد بهتر می تواند راهنمایی کند که چه مدارکی در پرونده ارائه شود به نفع متقاضی می تواند باشد و شانس ویزا را به حداکثر ممکن می رساند. بعد از انتخاب وکیل باید شروع به آماده کردن مدارک لازم کرد و مدارکی که نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند را به زبان انگلیسی ترجمه کرد، داشتن دعوتنامه الزامی می باشد و در صورت نداشتن دعوتنامه از سمت شخصی موسسه حقوقی ملک پور می تواند دعوتنامه به جای متقاضی ارائه دهد. در مرحله بعد می بایست مبلغی که به عنوان تمکن مالی در حساب قرار داده شود در حساب قرار داد. ( ترجیحا حساب باید کوتاه مدت باشد). درمراحل پایانی بعد از انگشت نگاری می بایست منتظر نتیجه سفارت شد.

سرمایه گذاری در آلمان

ویزای توریستی آلمان ( با وثیقه یا بدون وثیقه )

ویزای توریستی آلمان

عموما برای دریافت ویزای توریستی آلمان، در صورتی که دعوتنامه نداشته باشید، شما نیاز به وثیقه خواهید داشت. این وثیقه ها برای آن دسته از افرادی هستند که ممکن است قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشند. به عبارت دیگر موضوعی به نام وثیقه در امور اداری در سفارت آلمان وجود ندارد. این وثیقه را موسسات حقوقی یا آژانس های هواپیمایی از افراد متقاضی دریافت می کنند. به این صورت است که عموما با پرداخت وجه نقد در حساب های بین المللی یا داخل کشوری موسسه حقوقی ملک پور، در مبلغ های تعریف شده، افراد را از قصد پناهنده شدن در کشور آلمان منصرف می کنیم. چرا که اگر با اقدام موسسه حقوقی ملک پور شما به کشور آلمان وارد شوید و درخواست پناهندگی دهید، ممکن است نتایج و پیامد های بدی برای موسسه داشته باشد. از این رو ما از شما تقاضا داریم که اگر قصد دریافت ویزای توریستی آلمان را دارید، با پرداخت وثیقه به موسسه از اقدام برای پناهنده شدن خود داری کنید. این مقاله توسط گروه حقوقی ملک پور در موضوع ویزای توریستی آلمان نگارش شده است و هر گونه کپی و رو نوشت از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

ویزای توریستی آلمان و خدمات موسسه MIE

موسسه حقوقی ملک پور در زمینه دریافت ویزای توریستی آلمان می تواند خدمات بسیار ارزنده ای را به شما عزیزان ارائه دهد. موسسه حقوقی ملک پور عموما در این راستا می تواند برای شما وکیل بین المللی در نظر گیرد. خدماتی همچون دریافت ویزای توریستی آلمان،‌ صدور دعوت نامه توریستی، انجام تمامی امور مشاوره و راهنمایی های برتر می تواند از طرف موسسه حقوقی ملک پور صورت گیرد. در این راستا می توانید با شماره های دفاتر مختلف ما در سطح جهان حاصل فرمایید و اطلاعات خود را به صورت تلفنی، رایگان افزایش دهید. اطلاعات دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در ادامه این پاراگراف ضمیمه شده است. همچنین موسسه حقوقی ملک پور در اقدامی نوین، نظرات موکلین و گالری ویزاهای انجام شده را در این سایت قرار داده است. این کار باعث می شود که شما بتوانید برای انتخاب این موسسه، نظرات موکلین و اعتبار موسسه را بهتر دریابید و بتوانید در انتخاب خود مطمئن تر شوید. در لینک زیر می توانید به این موارد دسترسی پیدا کنید.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان و ریجکتی

دفتر حقوقی ملک پور

در صورتی که ویزای توریستی آلمان ریجکت شود، مجدادا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی می توان دوباره درخواست ویزای توریستی کرد. البته یادمان باشد که لازمه گرفتن ویزای توریستی داشتن دعوتنامه می باشد. اگر مدارکی در پرونده ناقص باشد و یا حتی اضافه باشد امکان ریجکت شدن از سمت افسر سفارت بالا می رود.  یکی از فاکتورهای مهم در امر ویزا نشان دادن علقه بسیار قوی از سمت شخص اقدام کننده می باشد که افسر سفارت را قانع کند که شخص قصد پناهنده شدن در خاک آلمان را ندارد. برای این کار می بایست تمکن مالی سند ملکی یا مدارک دیگری نظیر متاهل بودن ارائه داد. حتی در بعضی موارد سوابق کیفری شخص و یا ارائه مدارک تقلبی می تواند منجر به ریجکتی شود. معتبر نبودن بیمه نامه یا پاسپورت هم می تواند از عوامل مهم دیگر باشد که باعث عدم اعتماد افسر ویزا می شود.

ویزای توریستی آلمان تضمینی و با گارانتی

ما در امر ویزای توریستی واژه ای تحت عنوان تضمین یا گارانتی نداریم، زیرا تعهد وکیل به وسیله است نه به نتیجه! بنابراین اگر کسی ادعا می کند که به صورت تضمینی ویزا برای شما خواهد گرفت و یا در متن قرارداد این را ذکر کند، متقاضی حتی حق شکایت کردن از آن وکیل را خواهد داشت. چون ویزا در سفارت صادر می شود و در ید وکیل یا هیچ شخص دیگری نیست. وکیل تنها با داشتن تجربه در طول سالیان می تواند با چیدن درست مدارک شانس ویزای شما را بالا ببرد. چه بسا که در بسیاری از موارد افسر سفارت بسیار سلیقه ای در این امر عمل و تصمیم گیری می کند و واقعا در این گونه موارد کاری از دست کسی ساخته نیست.

ویزای توریستی آلمان و نکات مهم

نکات مهمی که در اخذ ویزای توریستی آلمان می بایست رعایت شود و به آن توجه داشت به ترتیب در ادامه آورده خواهد شد.

 • توجه داشته باشید که هیچ کسی نمی تواند گرفتن ویزا را به شما تضمین کند.
 • لطفا توجه داشته باشید که با یک ویزای شنگن شما مجاز به کار و یا تحصیل نیستید، بنابراین لازم است که برای ویزای دانشجویی یا ویزای کار به صورت جداگانه درخواست دهید.
 • کسانی که اقامت دائم یا پاسپورت شنگن را دارند، نیازی به اخذ ویزا برای ورود به آلمان ندارند.
 • برای مصاحبه در سفارت هم میتوانید به صورت آنلاین مصاحبه را انجام دهید و هم به صورت حضوری.
 • برای گرفتن ویزا می بایست هزینه آن را که ۶۰ یورو می باشد را پرداخت کرد.
 • پردازش ویزای کوتاه مدت به آلمان حدود ده روز طول می کشد، با این حال بستگی به شلوغی سفارت نیز دارد.
 • طولانی ترین مدت زمانی که می توانید در آلمان با یک ویزای توریستی شنگن باقی بمانید سه ماه است.
 • اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می توانید وارد منطقه شنگن شوید در حالی که مدت اقامت تعداد روزهایی است که می توانید در شنگن صرف کنید، بنابراین، اعتبار ویزا همیشه طولانی تر از مدت اقامت است.
 • اگر می خواهید اطلاعات کاملی از انواع ویزاها و راه های اقدام کردن برای آنها به دست آورید، توصیه ما به شما خرید ویدیو آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد که به صورت رایگان نیز بعد از خریداری برای شما به روز رسانی خواهد شد.
ویزای توریستی آلمان و سخن پایانی

ویزای توریستی آلمان و شرایط و نکات مهم آن و همچنین پروسه کامل برای اقدام در این مقاله کامل مورد بررسی قرار گرفت. توصیه می کنیم اگر شا نیز متقاضی گشت و گذار در آلمان و اخذ ویزای توریستی آلمان هستید پیش از اقدام حتما مقالات ما را در وب سایت های رسمی ما مطالعه کنید و در صورت بروز هرگونه ابهام می توانید سوالات خود را در زیر همین مقاله یادداشت کنید که در اسرع وقت مشاورین ما به سوالات شما پاسخ دهند. توجه داشته باشید که نوبت دهی و وقت سفارت برای ویزای توریستی آلمان مانند ویزاهای کاری یا تحصیلی نیست که زمان بسیار زیادی طول بکشد و اصولا ۴ یا ۵ ماهه پروسه انجام می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *