ویزای توریستی آمریکا

 • ویزای توریستی آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای توریستی آمریکا و کلیات آن
 • ویزای توریستی آمریکا و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی آمریکا و ریجکتی
 • ویزای توریستی آمریکا (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی آمریکا و مدت درخواست
 • ویزای توریستی آمریکا و تمدید آن
 • ویزای توریستی آمریکا و خدمات موسسه Mie
 • ویزای توریستی آمریکا و وقت سفارت
 • ویزای توریستی آمریکا و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی آمریکا تضمینی
 • ویزای توریستی آمریکا بدون تضمینی و تفاوت آن با ویزای تضمینی
 • ویزای توریستی آمریکا و نکات مهم
 • ویزای توریستی آمریکا و کلام آخر
ویزای توریستی آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی آمریکا و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی آمریکا و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به آمریکا و ویزای توریستی آمریکا و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گردد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به آمریکا و ویزای توریستی آمریکا و دریافت اقامت آمریکا در این مقاله توضیح می دهیم. کشور آمریکا شرایط سختی را برای اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا قرار داده است به همین دلیل به شما متقاضیان اخذ ویزاهای آمریکا نظیر ویزای توریستی کشور آمریکا و… پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های تخصصی ما استفاده کنید.

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با نکات آمریکا

ویزای توریستی آمریکا و کلیات آن

ویزای توریستی آمریکا (visitor visa) یکی از انواع ویزاهای ایالات متحده آمریکا می باشد. ویزای توریستی آمریکا برای افرادی صادر می شود که قصد گشت و گذار و تفریح و مسافرتی کوتاه مدت به این کشور را دارند. ویزای توریستی آمریکا به دو گروه اصلی B-1 و B-2 تقسیم میشود. یکی از دلایلی که سفارت آمریکا برای صدور ویزا بسیار سخت گیری می کنند این است که در گذشته ایرانیان بسیار زیادی در این کشور پناهنده شده اند به همین دلیل سفارت این کشور نسبت به ایرانی ها این سوءظن را پیدا کرده است و به شدت سخت گیری می کند و باید به افسر ویزا ثابت شود که شما بعد از اتمام سفر خود، پناهنده نمی شوید و به کشور خود باز می گردید و شما باید این اطمینان را به افسر ویزا بدهید و باید پرونده و علقه خود را طوری برنامه ریزی کرده و بچینید که افسر ویزا را قانع کنید و برای این که این کار را به خوبی انجام دهید نیاز به مشاوران و وکلایی با تجربه و مجرب دارید که تجربه کافی از این امر که افسر ویزا به چه مواردی حساس است و چه ویزاهایی را رد می کند، دارید چون این کار یک کار کاملا حقوقی است و دقت کنید که حتما برای این کار از آژانس های مسافرتی کمک نگیرید چون آژانس های مسافرتی به قواعد حقوقی آشنا نیستند و در صورت ریجکت شدن ویزا نمی توانند به شما کمک کنند اما مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور می توانند در صورت ریجکتی ویزا نیز به شما کمک کنند و دلایل ریجکتی ویزا را بررسی کنند و پرونده را طوری بچینند که شانس موفقیت داشته باشند.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که صرف گرفتن ویزای ایالات متحده آمریکا به معنای اجازه ورود به خاک این کشور نیست و تنها به این معنی است که مامور کنسولگری شما را واجد شرایط برای ورود به خاک کشور آمریکا دانسته است اما بعد از ورود به فرودگاه شما باید از ایست بازرسی وزارت امنیت ایالات متحده آمریکا DHS  و CBP اجازه ورود بگیرند. یکی از راه هایی که شانس گرفتن ویزای توریستی را بالا می برد داشتن دعوتنامه از سمت شخصی در ایالات متحده آمریکا می باشد، اما باید توجه داشت که شخصی که به وسیله دعوتنامه با ویزای توریستی به آمریکا می رود در صورت مرتکب شدن هر نوع جرم و جنایتی و یا پناهنده شدن،کسی را که دعوتنامه فرستاده است را نیز گرفتار می کند و دیگر اجازه فرستادن دعوتنامه برای هیچ کس را نخواهد داشت. برای پیشگیری از اتفاقاتی از این قبیل، شخصی که دعوت نامه می‌فرستد می‌تواند برای آگاهی از حسن نیت این شخص، از او مبلغی را به عنوان وثیقه درخواست نماید.

ویزای توریستی آمریکا و مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی آمریکا نیازمند ارائه مدارک به سفارت می باشد. مدارک لازم برای ارائه به سفارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که یکی از مدارک در پرونده ناقص باشد و یا دارای نقص باشد پرونده دچار ریجکتی خواهد شد بنابراین باید با دقت فراوان به ارائه مدارک به سفارت پرداخت. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکا در ذیل آمده است:

 • داشتن پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار و سه صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه کپی بلیط رفت و برگشت و زمان‌های دقیق ورود و خروج آن که در کپی ثبت شده است.
 • مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی و وضعیت تعهد شخص و فتوکپی آنها
 • اثبات این موضوع به افسر سفارت که قصد سفر و گردش ای کوتاه مدت در آمریکا را دارد. (در این مورد به خصوص شخص می تواند با ارائه سند ملک، کارت دانشجویی وضعیت تحصیلی و کاری خود در کشور ایران اعتماد افسر ویزا را جلب نماید. )
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه دعوت‌نامه در صورت داشتن آن از سمت شخصی در آمریکا
 • ارائه دو قطعه عکس پنج در پنج با زمینه سفید با فرمت ذکر شده و خواسته شده از سفارت
 • اثبات تمکن مالی و گردش مالی شخص برای اثبات اینکه شخص توانایی این را دارد که از پس مخارج خود در طول سفر خود بر بیاید و پناهنده نخواهد شد.
 • اثبات اینکه در آمریکا محل اقامتی دارید یا هتل رزرو کرده اید.
 • فرم تکمیل شده DS_160
 • SOP

ویزای توریستی آمریکا و ریجکتی

ویزای توریستی آمریکا و اخذ آن امروزه همانطور که مستحضر هستید با توجه به تمام سخت‌گیری‌ها و فیلترهایی که سفارت آمریکا و ترامپ نسبت به ایرانیان اعمال می کنند بسیار مشکل می باشد و شانس ویزا بسیار کم می‌باشد و در اکثر مواقع با ریجکتی رو به رو می شود در این میان چگونگی ارائه پرونده به سفارت و دانستن حساسیت ‌های سفارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و وکلای آگاه به امور مهاجرتی و اخذ ویزا ها با دانستن حساسیت ها و علل ریجکتی ها می توانند شانس ویزای شما را بالا ببرند. زمان مشخصی در کنسولگری آمریکا مشخص شده است که در صورت ریجکت شدن ویزا باید به کنسولگری مراجعه کرد و نامه اعتراض را به سفارت ارائه داد. از علل شایع و عمده ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از علل عمده و شایع ریجکت شدن ویزا های توریستی عدم صداقت متقاضی و اشخاص در پرونده خود و اظهاراتش آن می باشد.
 • از دیگر علت‌های ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا سوء پیشینه ایرانیان میباشد در گذشته ایرانیان بسیاری به قصد سفر توریستی به آمریکا رفته و به ایران بازگشتند و در همانجا پناهنده شدند برای همین آفیسر ویزا نسبت به ایرانیان این سوء ظن را پیدا کرده است.
 • حتی آفیسر ویزا اگر احتمال دهد که شخص از اخذ ویزای توریستی هدف دیگری غیر از پناهندگی مانند کار کردن در آمریکا را دارد نیز موجب ریجکت شدن میشود.
 • سوابق کیفری و پرونده های کیفری شخص
 • ارائه مدارک تقلبی و غیر واقعی
 • عدم ارائه پاسپورت معتبر
 • نداشتن تمکن مالی و نداشتن هزینه سفر
 • و معتبر نبودن بیمه‌نامه

باید بدانیم که چه مدارکی بهتر است در پرونده ارائه شود و چه مدارکی ریسک پرونده را بالا می‌برد و بهتر است که ارائه مدارک با مشورت وکیل و مشاور مجرب انجام گیرد..

ویزای توریستی آمریکا (با وثیقه یا بدون وثیقه)

ویزای توریستی آمریکا می تواند با وثیقه و یا بدون وثیقه باشد. ویزای توریستی با وثیقه به ویزایی گفته می شود که شخصی که برای متقاضی دعوت نامه می‌فرستد برای آسودگی خیال خود و با آگاهی از حسن نیت متقاضی از او مبلغی را به عنوان وثیقه درخواست می‌کند ویزای توریستی بدون وثیقه نیز به ویزایی گفته می‌شود که همانگونه که از اسمش پیداست به وثیقه نیازی ندارد و شخص بدون وثیقه اقدام به اخذ این ویزا می‌کند. در ویزای توریستی با وثیقه شرکت‌های وجود دارند که حاضرند در قبال فرستادن دعوت نامه به فرد متقاضی اقدام به اخذ وثیقه از آنها نماید همچنین ممکن است وکلای نیز وجود داشته باشد که در قبال فرستادن دعوتنامه وثیقه از متقاضی دریافت نمایند، این وثیقه جهت تضمین حسن نیت متقاضی و و بازگشت او به کشور خود می باشد و بعد از بازگشت شخص به کشور تمامی این مبلغ به شخص عودت داده می شود.

ویزای توریستی آمریکا و مدت درخواست

ویزای توریستی آمریکا به دو دسته ویزای غیر مهاجرتی و ویزای مهاجرتی تقسیم می‌شود. ویزای غیر مهاجرتی آمریکا شامل ویزای‌B-1  وB-2 می باشد. ویزای B-1   متعلق به کسانی است که قصد تجارت در سر دارند و ویزای B-2  برای کسانی است که صرفاً قصدشان از سفر به آمریکا گشت و گذار و مسافرت تفریحی می باشد. در این میان مدت زمانی که شما با ویزای توریستی در آمریکا اجازه اقامت دارید حدود ۶ ماه می باشد در واقع اعتبار ویزای شما نیز شش ماه است و بسته به نوع ویزا که می‌تواند به ترتیب سینگل، دابل و مالتیپل باشد، به تعداد دفعات مشخص شده به خاک این کشور رفت و آمد کنید. در صورتی که ویزای شما از نوع سینگل باشد شما در مدت این ۶ ماه فقط یک بار اجازه ورود و خروج به خاک کشور آمریکا را خواهید داشت و در صورتی که این ویزای توریستی از نوع دابل باشد شما دو بار حق ورود و خروج به خاک این کشور را در بازه زمانی ذکر شده خواهید داشت اما اگر ویزا به صورت مالتیپل صادر شود شما می‌توانید هر چند بار که بخواهید در این مدت زمانی که گفته شد، به خاک کشور آمریکا رفت و آمد کنید.

ویزای توریستی آمریکا و تمدید آن

ویزای توریستی آمریکا و تمدید آن مستلزم این امر است که دلیل قانع کننده ای برای تمدید ویزای توریستی خود به سفارت و اداره مهاجرت این کشور ارائه نمایید. درصورتی که خواستار تمدید ویزای خود هستید باید ۴۵ روز قبل از اتمام ویزای خود در آمریکا اقدام به تمدید آن نمایید و در صورت داشتن شرایط لازم ویزای شما تمدید خواهد شد. شرایط لازم برای تمدید ویزا عبارتند از نداشتن سوء پیشینه و عدم انجام جرم و جنایت در خاک آمریکا و اعتبار داشتن پاسپورت شما در مدت اقامت شما در آمریکا و… در صورت داشتن شرایط ذکر شده و برخی شرایط دیگر می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. البته باید توجه داشت که برای تمدید ویزا مجبور به ترک خاک کشور آمریکا و تمدید آن از سفارت و بازگشت دوباره در صورت موافقت به این کشور می باشید مگر اینکه دلیل قانع کننده و محکمی را برای عدم ترک خاک آمریکا به اداره مهاجرت ارائه نمایید مثل طولانی شدن دوره درمانی مشخص و عوامل دیگر…..

ویزای توریستی آمریکا و خدمات موسسه Mie

ویزای توریستی آمریکا  مورد درخواست افراد بسیار زیادی است. این کشور پر از فرصت های نامحدود و بی شماری برای پیشرفت افراد و همچنین از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است. موسسه معتبرMIE  با بیش از ۱۵ سال سابقه خدمات در امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزاهای توریستی در کشورهای اروپایی و قاره آمریکا و هم چنین کشورهای آسیایی خدمات فراوانی را برای شما متقاضیان اخذ ویزای توریستی آمریکا فراهم نموده است. شما متقاضیان می توانید با تکیه و اعتماد به تجارب مشاورین و وکلای زبده ی ما در موسسه mie برای اخذ ویزای توریستی آمریکا با پایین آوردن حداکثر ریسک پرونده، و ریجکتی شدن ویزا، اقدام نمایید. قبل از هر چیزی باید بدانید که چگونگی ارائه پرونده شما به سفارت اهمیت بسیار زیادی دارد و این امر یک امر کاملا حقوقی است که بهتر است به وسیله یک وکیل کاردان و آگاه به امور مهاجرتی و اخذ ویزا انجام گیرد تا ریسک پرونده و ریجکتی شدن آن به حداقل برسد.

ویزای توریستی آمریکا و وقت سفارت

ویزای توریستی امریکا و اخذ آن مستلزم دریافت و رزرو وقت سفارت از یکی از کشورهای همسایه می باشد. اخذ وقت سفارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سفارت آمریکا در کشور مورد نظر دبی ترکیه و ارمنستان انجام می شود و هزینه ای که باید به سفارت پرداخت کنید بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار متغیر می باشد. بعد از اخذ وقت سفارت و دریافت ساعت و روز مشخص شده توسط سفارت متقاضی می‌بایست در وقت تعیین شده در سفارت آن کشور حضور به عمل بیاورد.

 • سفارت آمریکا در ارمنستان

نشانی: 1 American Ave., Yerevan

تلفن: 464700, 494200

سایت: www.usa.am

پست الکترونیک: usinfo@arminco.com   , consular@usa.am

 • سفارت آمریکا در آنکارا

آدرس:  ۱۱۰-Kavaklıdere, 06100 Atatürk Blvd

تلفن : ۹۰-۳۱۲) ۴۵۵-۵۵۵۵

فکس: (۹۰-۳۱۲) ۴۶۷-۰۰۱۹

روز و ساعات کار: دوشنبه تا پنجشنبه ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ – ۱۳:۳۰ تا ۱۷:۴۵ | جمعه ها ۸:۳۰ تا ۱۳:۰۰

وبسایت : http://ukinturkey.fco.gov.uk/en

آدرس وبسایت سفارت آمریکا:

https://www.usembassy.gov/

ویزای توریستی آمریکا و پروسه اقدام

ویزای توریستی آمریکا در طی مراحلی اخذ می شود که در زیر به ترتیب به آنها اشاره شده است:

 • انتخاب وکیلی با تجربه و معتبر و متخصص در امور مهاجرتی و اخذ ویزای توریستی آمریکا
 • آماده کردن مدارک و شرایط مورد نیاز برای ارائه دادن به سفارت آمریکا
 • ترجمه رسمی انگلیسی مدارک لازم در دفاتر ترجمه رسمی
 • قرار دادن مبلغی در حساب بانکی به منظور نشان دادن تمکن مالی (ترجیحا حساب کوتاه مدت در بانک های خصوصی مانند پاسارگاد و پارسیان باشد و موسسه مالی و اعتباری آن باشد)
 • اخذ وقت سفارت و رزرو آن به صورت اینترنتی یا حضوری از طریق سفارت های موجود در کشورهای همسایه (همانطور که میدانید کشور آمریکا در ایران هیچ سفارت ای ندارد.)
 • بعد از تعیین کردن وقت سفارت، حضور در سفارت آمریکا، در کشور انتخاب شده و پرداخت هزینه های مربوط به سفارت
 • انگشت نگاری
 • و در نهایت انتظار برای جواب سفارت ه معمولا ۱۵ روز به طول می انجامد.

ویزای توریستی آمریکا تضمینی

ویزای توریستی آمریکا در حال حاضر همان گونه که گفته شد هیچ گونه تضمین و گارانتی ندارد و اگر موسسه یا آژانس‌های مسافرتی ادعا کنند که می‌توانند تضمین کنند که ویزای کشوری را مثل آمریکا صد در صد می توان دریافت کرد دروغ و از نظر حقوقی جرم محسوب میشود زیرا نظر آفیسر ویزا کاملاً بسته به شخص خودش دارد و تنها کاری که موسسات حقوقی می توانند انجام دهند این است که پرونده و مدارک را طبق تجربه ای که دارند طوری بچینند که ریسک پرونده را پایین بیاورند تنها تضمینی که می شود در این باره داد این است که مبلغی که برای اخذ ویزا از شما گرفته می‌شود به شما تماما پس داده شود هرگونه ادعای خلاف این امر کاملاً کذب و از واقعیت دور می باشد.

ویزای توریستی آمریکا بدون تضمینی و تفاوت آن با ویزای تضمینی

ویزای توریستی آمریکا در حال حاضر همان گونه که گفته شد هیچ گونه تضمین و گارانتی ندارد و اگر موسسه یا آژانس‌های مسافرتی ادعا کنند که می‌توانند تضمین کنند که ویزای کشوری را مثل آمریکا صد در صد می توان دریافت کرد دروغ و از نظر حقوقی جرم محسوب میشود زیرا نظر آفیسر ویزا کاملاً بسته به شخص خودش دارد و تنها کاری که موسسات حقوقی می توانند انجام دهند این است که پرونده و مدارک را طبق تجربه ای که دارند طوری بچینند که ریسک پرونده را پایین بیاورند تنها تضمینی که می شود در این باره داد این است که مبلغی که برای اخذ ویزا از شما گرفته می‌شود به شما تماما پس داده شود هرگونه ادعای خلاف این امر کاملاً کذب و از واقعیت دور می باشد.

گرین کارت آمریکا
قوانین آمریکا
مهاجرت به آمریکا

ویزای توریستی آمریکا و نکات مهم

ویزای توریستی آمریکا همانطور که گفته شد هیچ گونه تضمین و گارانتی ندارد و کاملا بسته به نظر شخصی آفیسر ویزا میباشد. اخذ ویزای توریستی آمریکا تضمینی برای ورود به خاک این کشور نیست زیرا حتی بعد از اینکه وارد فرودگاه امریکا شدید به وزارت امنیت آمریکا DHS  و CBP  اجازه ورود شما به خاک این کشور را صادر میکند و در ایست بازرسی نظر خود را به شما اعلام می کند. هیچ موسسه ای و هیچ آژانس مسافرتی نمی‌تواند ویزای شما را تضمین کند و در صورتی که با چنین تیتری مواجه شدید به شما توصیه می شود که اصلا اعتماد نکنید.  همانطور که گفته شد ما دو نوع ویزای توریستی داریم که به B1 و B2معروف می باشد ویزای  B2برای کسانی است که قصد گشت و گذار در خاک این کشور را دارد و ویزای B1 برای کسانی است که میخواهند برای مدتی کوتاه با اهداف تجارتی وارد خاک ایالات متحده شود. نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که حتما چیدمان مدارک و ارائه پرونده به سفارت باید با کمک وکیل مجرب و متخصص در این امور انجام گیرد تا ریسک پرونده پایین بیاید موسسه حقوقی ملک پور این خدمات را به شما ارائه می دهد و با داشتن وکیل ها و مشاوران با تجربه شما را در این راه یاری می رساند.

ویزای توریستی آمریکا و کلام آخر

ویزای توریستی آمریکا و نکات مهم، پروسه اقدام برای اخذ ویزای توریستی آمریکا و به طور کلی کلیات و مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که مستحضر هستید در حال حاضر اخذ ویزای توریستی آمریکا و به طور کلی تمامی ویزاهای آمریکا ( کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و نامزدی) شرایط بسیار سختی دارد و سفارت این کشور بسیار سخت گیری می کند. به همین علت به شما توصیه می شود برای به دست آوردن اطلاعات و مشاوره رایگان مقاله های ما را مطالعه کرده و با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوران ما مشورت نمایید و از مشاوره تخصصی ما بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *