ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا از چه نوعی است؟ آیا هر کسی می تواند ویزای توریستی آمریکا را دریافت نماید؟ چه کسانی قصد دارند ویزای توریستی آمریکا دریافت نمایند؟ شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا چه شرایطی است؟ برای دریافت ویزای توریستی آمریکا چه مدارکی نیاز است؟ آیا تمایل به سفر به امریکا دارید؟ شرایط اخذ ویزای توریستی امریکا را میدانید؟ چگونه میتوانید ویزای توریستی آمریکا را اخذ کنید؟ برای ویزای توریستی آمریکا چه مدارکی مورد نیاز است ؟ آیا برای اخذ ویزای توریستی آمریکا باید ویزای شنگن داشت ؟ آیا میتوان ویزای توریستی آمریکا را برای کل خانواده اخذ کرد ؟ برای ویزای توریستی آمریکا از چه سفارت کدام کشورها میتوان اقدام کرد؟ برای ویزای توریستی آمریکا وثیقه مورد نیاز است ؟

اگر در باب ویزای توریستی آمریکا سوالاتی دارید با موسسه مشاوره ای  MIE تماس گرفته و از مشاورین ارشد این موسسه در باب ویزای توریستی آمریکا بهره مند شوید این مقاله در باب ویزای توریستی آمریکا برای شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره ایMIE نگارش شده است . و به کلیه سوالات شما راجع به ویزای توریستی آمریکا پاسخ داده می شود .

ویزای توریستی آمریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا – شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا – نحوۀ درخواست  ویزای توریستی آمریکا

آیا شما هم از شرایط سخت اخذ ویزای توریستی آمریکا شنیده اید؟

یا شاید از سختیهای راه اخذ ویزای آمریکا از همه افراد شنیده اید، و حتی فکر اینکه اقدام به اخذ ویزای توریستی آمریکا کنید را نکرده اید ! و اینگونه پنداشته اید که ما اصلآ شانس موفقیت در اخذ ویزای توریستی آمریکا و یا اخذ ویزای آمریکا را نداریم ! البته شاید هم فکرتان بیراه نباشد ، قطعآ بر همگان مبرهن است که کشور آمریکا شرایط و فیلتر های سختی را بر سر راه افرادی که قصد اخذ انواع ویزاهای آمریکا ، نظیر ویزای توریستی آمریکا ، ویزای کاری آمریکا ، ویزای ازدواج آمریکا ، ویزای نامزدی آمریکا ، ویزای سرمایه گذاری در آمریکا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، را دارند اعمال کرده است. و بعضآ افراد فقط بفکر آن هستند که پا به خاک آمریکا بگذارند و درخواست پناهندگی دهند که این روش کاملآ از نظر موسسۀ مشاوره ایMIE ناپسند و غیرقانونی و در شآن و منزلت یک ایرانی نیست و با راههای قانونی و مشورت با کاردان امر و وکلای زبده در امور اخذ انواع ویزاهای آمریکا مانند ویزای توریستی آمریکا و یا کلآ اخذ ویزای آمریکا، هم میتوان به سرمنزل مقصود نائل آمد، زیرا قطعآ همۀ افراد از شرایط اخذ ویزای آمریکا اطلاعات کافی ندارند و اطلاع ندارند که چه مواردی ممکن است موجب رد شدن درخواست ویزای آمریکا شود ، و مطمئنآ یک وکیل کارکشته در امر اخذ ویزای آمریکا از نحوۀ اخذ ویزای آمریکا اطلاع دارد و میتواند شما را در راه اخذ ویزای آمریکا ویا اخذ ویزای توریستی آمریکا ویا اخذ انواع ویزاهای آمریکا یاری نماید.

ویزای توریستی آمریکا ( B-1/B-2 )

در این نوشتار سعی بر این شده تا شما عزیزان را قدری با شرایط و نحوۀ اخذ ویزای توریستی آمریکا بیشتر آشنا کنیم و کمی بیشتر در مورد جزئیات مهم آن صحبت کنیم ، سفر به آمریکا شاید آرزوی بسیاری از ما باشد، حال چه به جهت سفر و بازدید از ایالات متحده آمریکا و حتی دید و بازدید از خانواده خود، چه مهاجرت جهت اقامت دائم در این کشور پر از جذابیت و فرصت های نامحدود برای پیشرفت . جهت سفر و ورود به خاک ایالات متحده از کشورهای خارجی ، متقاضی باید روادید ورود به ایالات متحده را در پاسپورت خود داشته باشد. البته ممکن است بعضی از مسافران خارجی بین المللی واجد شرایط ورود به خاک ایالات متحده بدون نیاز به اخذ روادید مسافرت به این کشور باشند .اطلاعات بیشتر در این زمینه در سایت Travel.state.govموجود میباشد.

بخاطر وجود علاقمندان بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا مخصوصآ ایران برای مهاجرت به آمریکا و حتی درخواست پناهندگی از طریق ورود به آمریکا با ویزای توریستی ،دولت آمریکا فیلترهای زیاد و دشواری بر سر راه اخذ ویزای آمریکا قرار داده تا از این اقدامات جلوگیری بعمل بیاورد ، در زمان بررسی درخواست ویزای توریستی ، افسر ویزای سفارت آمریکا باید مطمئن شود که شما حتمآ به کشور خود باز خواهید گشت .حال این اطمینان را چگونه به افسر ویزا بدهیم که ما علقه و دلیلی برای برگشت به کشور خود را داریم نیز یک علم است ،که چگونه پروندۀ خود را بچینید و بدانید که حساسیت ها روی چه مواردی بیشتر میباشد و دلایل رد شدن درخواست ویزا چه مواردی میتواند باشد و چگونه شانس ویزای خود را افزایش دهیم .

برخلاف دیدگاه عموم که این امر را امری ساده تلقی میکنند ترتیب چیدن پرونده و مدارک خیلی مهم است و اینکه بدانید که چه چیزهایی را بگویید یا نگویید ،(البته داشتن صداقت در زمان مصاحبه بسیار مهم است که در ادامه هم در این مورد بیشتر صحبت میکنیم) ، قطعآ با چیدن پرونده بصورت اصولی و علمی و براساس تجربه شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی افزایش خواهید داد، و این به این معنا نیست که اگر خود بتنهایی این امور را انجام دهید هیچ شانسی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا ندارید، بلکه مقدار قابل توجهی شانس شما کمتر خواهد بود. در صورت تمایل شما وکلای متخصص ما در موسسۀ مشاوره ایMIE میتوانند شما را در این امر راهنمایی و یاری نمایند.

شاید خیلی از علاقمندان سفر به آمریکا از این امر مهم اطلاع نداشته باشند که گرفتن ویزای آمریکا ، ورود به خاک آمریکا را تضمین نمیکند ، در اصل داشتن ویزای آمریکا فقط نشان دهندۀ آنست که مسئول کنسولگری آمریکا در کشوری که در آن تقاضای خود را داده اید ،صلاحیت شما برای ورود به آمریکا را جهت کار و هدف خاصی که اعلام نموده اید مورد تایید قرار داده، و داشتن روادید آمریکا در ابتدا فقط به شما اجازۀ ورود به درگاههای ورودی به آمریکا را از چند طریق هوایی(فرودگاه) و زمینی(مرز زمینی) و دریایی(بنادر) را میدهد و پس از آن در این درگاهها شما باید به بازرسان وزارت امنیت میهن آمریکا (DHS)و ادارۀ حفاظت از مرزها و گمرکات (CBP)درخواست ورود به خاک آمریکا را بدهید، DHSو CBPپروندۀ شما را بررسی و اجازۀ نهایی ورود به خاک آمریکا را صادر خواهند کرد . مسولیت رسیدگی به امور مهاجرتی شما در زمان حضور شما در خاک آمریکا به عهدۀ بازرسان وزارت امنیت میهن آمریکا DHSمیباشد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت کاری

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای توریستی آمریکا

روادید ایالات متحده آمریکا به دو دسته تقسیم میشود :

روادید غیرمهاجرتی : جهت مسافرت و اقامت موقت در خاک ایالات متحده

روادید مهاجرتی : جهت سفر و زندگی و اقامت دائم در خاک ایالات متحده

روادید توریستی ایالت متحده جهت اقامت موقت (غیرمهاجرتی)

روادید غیر مهاجرتی یا همان بازدید و توریستی آمریکا به دو دستۀ اصلی B-1 و B-2تقسیم میشوند ، نوع ویزای شما به هدف شما از مسافرت به خاک ایالات متحده بستگی دارد، و هدف شما از سفر به آمریکا تعیین کنندۀ نوع ویزای شما میباشد.

“روادید بازدید” یا همان Visitor Visa، جهت کسانی میباشد که یا بطور موقت با اهداف تجاری پا به خاک این کشور میگذارند که تایپ ویزای مخصوص آنها (B-1)میباشد ، و یا بطور موقت با اهدافی از قبیل مسافرت و گردش و تفریح ، معالجات پزشکی و اقدامات درمانی ، و یا بازدید اعضای خانواده و دوستان ،پا به خاک ایالات متحده میگذارند که تایپ ویزای مخصوص آنها (B-2)میباشد ، و یا تلفیقی از این دو نوع که با ویزای (B-1/B-2)به ایالات متحده وارد میشوند.با داشتن روادید بازدید یا همان ویزای توریستی آمریکا، شما اجازۀ تحصیل و یا کار در ایالات متحده را نخواهید داشت.

سفر با ویزای بازدید تجاری (B-1)، جهت سفر به قصد فعالیتهای تجاری و اقتصادی و مشاوره با همکاران تجاری ، یا انجام مذاکرات در مورد قرارداد ، شرکت در سمینارها و همایش های علمی ، تجاری ، تحصیلی و حرفه ایی و شرکت در نمایشگاههای تجاری ، یا شرکت در کنفرانس های متعدد مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده، یا مجامع علمی ، پژوهشی، صنعتی و تحقیقاتی،این نوع  ویزا برای متقاضی صادر خواهد شد.

سفر با ویزای بازدید (B-2)، با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا ، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا ، شرکت در برنامه های بشر دوستانه ، این نوع ویزا با نظر آفیسر کنسولگری ایالات متحده در سفارت آمریکا، برای متقاضیان صادر خواهد شد .

در این مقاله تمرکز ما بیشتر بر روی سفر با ویزای بازدید (B-2)یا همان ویزای توریستی آمریکا است.

ویزای توریستی آمریکا

نحوۀ ارائۀ درخواست روادید غیر مهاجرتی:

به جهت اینکه سفارت ایالت متحده در ایران موجود نیست ، تمامی ایرانیانی که قصد دریافت ویزای غیرمهاجرتی جهت اقامت موقت (ویزای توریستی آمریکا) در ایالات متحده را دارند میتوانند در هریک از سفارتخانه ها یا کنسولگری های ایالات متحده آمریکا در کشورهای مختلف ،درخواست ویزای خود را ارائه دهند. توصیه میکنیم حتمآ قبل از سفر خود در اسرع وقت درخواست خود را ارائه دهید و اگر در کشور دیگری غیر از ایران اقامت دارید توصیه ما اینست که در همان کشور محل اقامت خود درخواستتان را تنظیم بفرمایید.

جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست صدور ویزا لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ایی بعمل آید. به هنگام مصاحبه بدون استفاده از جوهر بسرعت از اثر انگشتان شما تصویر برداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. بعضی از درخواست های صدور ویزا نیاز به بررسی و رسیدگی بیشتری دارند، بطوریکه پس از انجام مصاحبه توسط آفیسر با متقاضی روادید ، صدور روادید به زمان بیشتری نیاز دارد. البته امکان تقاضای همزمان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری و تقاضای صدور ویزای توریستی نیز برای متقاضی وجود دارد. و همچنین متقاضی درصورتیکه واجد شرایط ویزای کار باشد میتواند همزمان با درخواست صدور روادید توریستی، در مدت زمان معین شده از طرف ادارۀ مهاجرت آمریکا درخواست صدور ویزای کار خود را نیز ارائه دهد.

امکان انجام مصاحبه به زبان فارسی در سفارت ایالات متحده واقع در کشورهای ذیل برای هموطنان ما محیا شده است:

–        سرکنسولگری ایالات متحده ، آنکارا ، ترکیه

–        سرکنسولگری ایالات متحده ، ایروان ، ارمنستان

–        سرکنسولگری ایالات متحده ، دبی ، امارات متحده عربی

مراحل بعدی برای ارائۀ درخواست توسط متقاضی صدور روادید:

–        پر کردن فرم درخواست صدور روادید غیرمهاجرتی بصورت آنلاین ، فرم DS-160

–        برنامه ریزی برای مصاحبه ، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه

–        آماده شدن برای انجام مصاحبه –مبلغ اعلامی جهت رسیدگی به درخواست صدور روادید را بپردازید و مدارک مورد نیازتان را نیز جمع آوری فرمایید.

مدارک مورد نیاز ارائه به کنسولگری ایالات متحده جهت درخواست صدور ویزای توریستی:

–        ارائۀ یک انگیزه نامه از سمت شما که در آن هدف و قصدتان از سفر به آمریکا را در آن آورده اید، که میبایست شامل یک یا چند قصد از مقاصدی که در بالا آورده ایم باشد.

–        ارائۀ مدارک مالی خود و در صورت وجود، شخص حامی مالی شما.

–        ارائۀ پرینت حساب و موجودی بانکی و مدارک دالّ بر دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا دریافت حقوق بازنشستگی.

–        ارائه مدارک مالی جهت اثبات کردن میزان درآمد سالیانه و سال گذشتۀ متقاضی در محل اقامت خود

–        ارائه برنامه زمانبندی شدۀ تفریحی و کاری و مرتبط به سفر متقاضی

–        ارائه اصل گذرنامه و کپی از صفحۀ اول و تمامی صفحاتی که مهر ویزای قبلی آمریکا و یا کشورهای دیگر در آنها موجود است و کپی تمام صفحاتی که مطالب مهم در آنها درج شده است ، و کپی تمام صفحاتی که در آن مهر ورود و خروج به کشور محل اقامت و کشورهای دیگر در آنها موجود میباشد.

–        داشتن ویزای شنگن میتواند اعتبار پاسپورت شما را بالا برده و شانس اخذ ویزای شما را بالاتر میبرد.

–        ارائه مدارک اثبات کننده و نشاندهندۀ وجود علقه و وابستگی و دلیل ،جهت برگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود مانند:

داشتن وابستگی خانوادگی و عاطفی مانند داشتن همسر و فرزند و والدین در کشور محل اقامت.

-داشتن مدارکی دالّ بر وابستگی شغلی و داشتن کسب و کار خصوصآ وابسته بودن به سازمان یا شرکت خاصی در کشور محل اقامت متقاضی.

-ارائه مدارک مرخصی و استخدامی و شرح وظایف، و در صورت داشتن کسب و کار خصوصی ارائه مدارک ثبت شرکت و تعداد کارمندان و مدارک دیگر.

-داشتن وابستگی های مالی از قبیل اسناد املاک مسکونی و یا تجاری و کلیۀ دارایی ها.

-داشتن وابستگی تحصیلی ، در خصوص متقاضیانی که در کشور محل اقامتشان در حال تحصیل میباشند.

-داشتن وابستگی های اعتقادی و دینی و مذهبی در کشور محل اقامت متقاضی.

-داشتن وابستگی فرهنگی و اجتماعی بطور مثال وابسته بودن به گروه های خاص فرهنگی و یا اجتماعی.

-ارائه مدارک مالیاتی.

اصولآ سفارت ایالات متحدۀ آمریکا حداکثر تا ۳۰ روز پس از ارائۀ درخواست ،روادید را صادر مینماید ، ولیکن در بعضی شرایط و برخی از پرونده ها که نیاز به بررسی بیشتری دارند فرآیند اداری آنها تا ۶۰ روز پس از ارائه درخواست صدور روادید به طول می انجامد . البته در مورد هر پرونده زمان آن بسته به ضرورت و شرایط خاص آن متغیر و متفاوت است، بهمین خاطر پیشنهاد میشود که متقاضیان پیش از اقدام جهت پیگیری وضعیت اداری درخواست روادید خود، حداقل ۹۰ روز پس از انجام مصاحبه و یا ارائۀ مدارک تکمیلی خود که پس از مصاحبه صورت گرفته است ، صبر بفرمایند. و اگر قصد سفر به ایالات متحده را دارید و نیاز به اخذ ویزا دارید حتمآ زمان مصاحبۀ خود را بسیار پیشتر از زمان برنامه ریزی شدۀ سفر خود تعیین کنید. امکان تمدید ویزا از داخل خاک ایالات متحده نیز در صورت داشتن دلایل قانع کننده موجود میباشد.

بعضی از دلایلی که افسر درخواست ویزای شما را رد میکند را در ذیل آورده ایم:

–        خدمت سربازی در سپاه .

–        رد شدن درخواست ویزای ایالات متحده در زمان قبل .

–        رد شدن درخواست ویزایکشورهای دیگر و یا ویزای شنگن .

–        سفرهمزمان با خانواده ، همسر و فرزندان.

–        نداشتن تمکن مالی .

–        نداشتن سند ملک بنام

–        نداشتن صداقت در مصاحبۀ حضوری در سفارت و یا کتمان حقیقت .

–        باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی.

–        داشتن دعوتنامه از یکی از خویشان نزدیک که اقامت دائم آمریکا را دارند ، زیرا افسر ویزا مطمئن میشود که شما قصد ماندن در خاک آمریکا را دارید.

–        داشتن دعوتنامه از یکی از نزدیکان مانند همسر .

–        داشتن دعوتنامه از نزدیکانی که خود اقدام به پناهندگی نموده اند.

–        هر علتی که افسر ویزا حس کند که شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی نمایید.

درصورتیکه قبلآ جهت اخذ ویزای آمریکا اقدام نموده اید ولیکن درخواست شما رد شده است، و اصطلاحآ شما ریجکت شده اید، این حق را دارید که دوباره درخواست بدهید اما صادقانه باید گفت که شانس شما جهت موفقیت در اخذ ویزای ایالات متحده بسیار اندک است و ممکن است حتی تا ده مرتبۀ دیگر هم درخواست شما همچنان رد شود و دلیل خوبی بدست افسر ویزا جهت رد کردن دوبارۀ شما میدهد. و همچنین اگر بی محابا و شتابزده و بدون مشورت با متخصصین این امر و با نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ،در امر درخواست ویزا عمل نمایید بدون شک خود را در معرض خطر ریجکت شدن و تبعات قید شده در بالا قرار میدهید.

داشتن پلن و برنامۀ سفر جهت اخذ روادید ایالات متحده خیلی مهم است و میتواند شانس شما را بمقدار قابل توجهی افزایش دهد، بطور مثال داشتن برنامۀ سفر و اقدام از طریق تورهای توریستی آمریکا میتواند کمک شایانی در جهت اخذ ویزای توریستی به شما نماید. موسسۀ مشاوره ایMIE برگزار کنندۀ تورهای ایالات متحدۀ آمریکا و تخصص در زمینۀ اخذ ویزای توریستی آمریکا ، میتواند شما را جهت رسیدن به این هدف یاری نماید.

میزان تمکن مالی هر فرد جهت اخذ ویزای ایالات متحده رابطۀ مستقیم با هدف وی از سفر دارد و بستگی به مدت زمان سفر دارد ،  که شامل پرداخت هزینه های اقامتی ، گشت و گذار ، پرداخت حق بیمه ، توانایی مالی جهت پرداخت بابت بلیط سفر، خورد و خوراک ، مخارج پیش بینی نشده مانند بیماری … میباشد.

توجه بفرمایید که کنسولگری ایالات متحده و افسر ویزا تنها تصمیم گیرندۀ نهایی در مورد اخذ و یا رد درخواست صدور روادید شما میباشند و هرگونه وعدۀ اخذ روادید ایالات متحده بصورت تضمینی از سوی آژانسها و موسسات مهاجرتی و وکلای مهاجرتی و هر شخصی ، کذب میباشد.

همچنین اگر قصد سفر و پا گذاردن به ایالات متحده به قصد ماندن از طرق قانونی را دارید و اگر شانس خود را پایین میبینید میتوانید بجای هدر دادن وقت در کشور محل اقامتتان از آن زمان، جهت رفتن به کشورهای دیگر از طرق تحصیلی و یا کاری و یا حتی گرفتن اقامت دائم و پاسپورت آن کشورها در زمانی نسبتآ کوتاه استفاده نموده و بعد از آن میتوانید بدون دغدغه و گرفتاری خود را به ایالات متحده بصورتی قانونی اعم از کاری و یا ادامه تحصیل منتقل نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با وکلای ما در موسسۀ مشاوره ایMIE مشاوره  بفرمایید.

مطالعه و درک یک روادید :

. شمارۀ گذرنامۀ خود را کنترل کنید که صحیح باشد.

. نام و نام خانوادگی خود را کنترل کنید که صحیح باشد.

. محل صدور روادید را کنترل کنید که صحیح باشد.

. تاریخ تولد خود را کنترل کنید که صحیح باشد.

حرف Rبمعنای Regular Passportگذرنامۀ معمولیاست، Class  نوع روادیدرا مشخص میسازد، نوع روادید صادر شده را با هدف مسافرت خود حتمآ کنترل بفرمایید.

حرف Mبه معنای Multiple Timesروادیدبا اجازۀ ورود چند باره میباشد و اگر در کنار آن عددی باشد بمعنای آنست که به آن تعداد دفعات میتوانید وارد خاک ایالات متحده شوید. معمولآ برای ایرانیان روادید بصورتsingleو برای یک بار ورود به خاک آمریکا صادر میگردد و در صورت خروج از خاک ایالات متحده میبایست دوباره به یکی از سفارات آمریکا رجوع و درخواست صدور روادید مجدد نمایند.

کلمۀ Annotationممکن است شامل اطلاعات اضافی دیگری در مورد روادید شما باشد، این مورد مشخص کنندۀ SEVISو نام محل تحصیل شما میباشد.

عبارت Expiration Date، مشخص کنندۀ آخرین روزی است که شما میتوانید وارد ایالات متحدۀ آمریکا شوید، این تاریخ ارتباطی با مدت زمانی که شما ممکن است در امریکا اقامت داشته باشید ، ندارد.

برای اخذ ویزای توریستی آمریکا قبل از پرداخت هزینه های هنگفت دلاری با وکلای ارشد موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین این موسسه بهره مند شوید  .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *