ویزای توریستی ارمنستان

 

ویزای توریستی ارمنستان تحت چه شرایطی دریافت می شود ؟ آیا قوانین اخذ ویزای توریستی ارمنستان را میدانید ؟ شرایط اخذ ویزای توریستی ارمنستان به چه صورت می باشد؟ ایا علاقمند به دریافت ویزای توریستی ارمنستان و سفر به این کشور می باشید؟ ایا شما واجد شرایط گرفتن ویزای توریستی ارمنستان می باشید؟ برای کسب اطلاعات درخصوص ویزای توریستی ارمنستان و سفر به این کشور خواهشمندیم ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید امید است که پاسخ پاره ای از سوالات خود در مورد ویزای توریستی ارمنستان را در این مقاله بیابید، ضمن اینکه دفاتر همکار موسسه ی مهاجرتی MIE با کادری مجرب از وکلا ومشاورین متخصص همه روزه پاسخگوی عزیزان در این امر می باشند، علاقمندان می توانند با یک تماس تلفنی با موسسات همکار ما از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردند.

در ابتدا مختصری راجع به کشور ارمنستان و سپس در خصوص ویزای توریستی ارمنستان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

جمهوری ارمنستان یک کشور مستقل، دموکراتیک، اجتماعی و حقوقی است که در غرب اسیا واقع شده است. قدرت دولتی در این کشور بموجب قانون اساسی و بر اساس اصل تفکیک قوای مقننه، مجریه و قضاییه می باشد. پایتخت ارمنستان ایروان و مردم ان به زبان ارمنی صحبت می کنند و واحد پول این کشور درام می باشد. ارامنه همان نوادگان نوح می باشند که در یک کوه در محدوده ارارات درقلب ارمنستان می باشد ساکن شدند.

 

انواع ویزاهای ارمنستان

یک) ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی ارمنستان: ویزای ویزیتور یا بازدید از ارمنستان  برای افرادی صادر می شود که برای اهداف گردشگری، بازدید بستگان ویا افراد دیگر، کسب وکار ودیگر علایق حرفه ای، درمان پزشکی ویا سایر اقامتهای کوتاه مدت است که یا بصورت سینگل انتری (یکبار ورود) ویا مولتیپل انتری(که شخص طی مدت اعتبار ویزا به دفعات می تواند وارد ارمنستان شده وخارج شود) می باشد که با فرض طولانی مدت بودن ان نهایتا به مدت یکسال ومولتی پل صادر می شود.

دو) ویزای رسمی: که به صورت مولتیپل انتری برای کارکنان غیر دیپلماتیک ونمایندگان دیپلماتیک خارجی یا سازمان های بین المللی و خانواده هایشان با اعتبار 3 ساله صادر می شود. ویا بصورت سینگل انتری یا مولتیپل انتری با اعتبار یکساله برای مقامات خارجی که به دعوت مقامات ارمنی یا نمایندگیهای دیپلماتیک خارجی یا سازمانهای بین المللی به ارمنستان وارد می شوند.

سه) ویزای دیپلماتیک: که برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و برای افراد با وضعیت دیپلماتیک صادر می شودو همچنین خانواده هایشان به صورت مولتی پل با اعتبار 3 ساله یا تک ورودی (سینگل انتری) با اعتبار 120 روزصادر می شود.

چهار) ویزای ترانزیت: که به صورت تک ورودی یا چند ورودی با اعتبار یک سال اقامت در ارمنستان که سه روزه هست وحداکثر تا چهار روز قابلیت تمدید را دارا می باشد وبرای کسانی صادر می شود که قصد مسافرت به دیگر کشورها ولی از راه ارمنستان را دارند.

پنج) ویزای تجارت یا بیزنس، و ششم)ویزای تحصیلی ارمنستان می باشد.

در کل شما با هر هدفی که می خواهید وارد ارمنستان می شوید باید این شرایط را فراهم نمایید: داشتن یک پاسپورت معتبرکه اعتبار ان نباید کمتر از شش ماه باشد، داشتن ویزای ارمنستان یا یک سند که حاکی از وضعیت اقامت شما در ارمنستان می باشد مگر اینکه قوانین ارمنستان یا توافقات بین المللی مواردی غیر از این را نیز برای اجازه ورود شما به خاک ارمنستان معتبر شمارند برای مثال از انجا که امروزه برای ایرانیان امکان ورود به ارمنستان بدون اخذ ویزا نیز امکان پذیر می باشد تنها با ارایه بلیط ورزرواسیون هتل و مدت اقامت امکان ورود به این کشور را خواهید داشت.

برای اخذ ویزای توریستی ارمنستان باید به بخش کنسولی سفارت ارمنستان یا کنسولگری ارمنستان مراجعه نمودو متقاضیان باید به سفارت ارمنستان در کشور خود مراجعه کنندو مبالغی را به یورو برای اخذ وقت سفارت پرداخت نمایند. حتی امکان گرفتن ویزای ارمنستان بصورت انلاین وبدون مراحعه به سفارت امکان پذیر می باشد، ویزایی که با این روش در یافت می شود ویزای الکترونیکی یا

EVisa

می باشد. برای کسانیکه بصورت انلاین اقدام به اخذ ویزای توریستی ارمنستان می نمایند باید مبلغ ویزا را نیز توسط کارتهای اعتباری پرداخت نمایند مانند مستر کارت یا ویزا کارت.ویزای الکترونیک به صورت یکبار ورود وحداکثر برای 120 روز صادر می شود که برای درخواست این نوع ویزا باید به وبسایت ویزا الکترونیک وزارت امور خارجه ارمنستان ورود نمایید

مدارک لازم برای گرفتن اجازه ورود به ارمنستان:

اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه

دو قطعه عکس 3در4

برگه رزرو هتل

فرم مشخصات فردی و فرم اپلیکیشن یا فرم درخواست ویزای ارمنستان

ودر پاره ای موارد ارایه بلیط رفت وبرگشت.

ویزای توریستی ارمنستان رایج ترین نوع ویزا برای ورود به ارمنستان می باشد که معمولا بمدت 21 روز و بصورت یکبار ورود صادر می شود گرچه برای مدت های طولانی تر هم می توان درخواست ویزای توریستی ارمنستان را داد وبرای کسانیکه اتباع کشورهای زیر می باشند وبرای حداکثر 180 روز در خواست اقامت در ارمنستان می دهند در صورتیکه اتباع این کشورها باشند نیازی به اخذ ویزا برای ورود به ارمنستان ندارند که از جمله انها: ایران، کلیه شهروندان اتحادیه اروپا، نروژ، سوییس، اوکراین،امریکا، تاجیکستان، ایسلند، لیختن اشتاین، اوروگویه، بلاروس، روسیه، ارژانتین، اذربایجان، برزیل، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، موناکو و ازبکستان می باشند.

دیگر کشورها برای ورود به ارمنستان بعنوان توریست نیاز به اخذ ویزا دارند اما در این میان اتباع بعضی ازاین کشورها می توانند در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی ایروان یا ایستگاه راه اهن ایروم ودیگر مرزهای زمینی برای حداکثر اقامت 120 روز اقدام به دریافت ویزای توریستی ارمنستان کنند و بعضی از این کشورها مانندتمامی کشورهای افریقایی به جز افریقای جنوبی، افغانستان، بنگلادش، نپال، پاکستان، فلسطین، عربستان سعودی، سریلانکا، سوریه و ویتنام می بایست حتما از قبل و با مراجعه به کنسولگری ارمنستان در کشور متبوع خود تقاضای اخذ ویزا نمایند. در بعضی موارد کسانی هستند که با داشتن یک دعوتنامه از یک از نزدیکان یا یک کمپانی برای همکاری یا دعوتنامه برای شرکت در یک همایش متقاضی ویزای توریستی ارمنستان می باشند، در این موارد دعوتنامه باید بصورت رسمی و مهر وموم شده و امضاشده توسط فرستنده دعوتنامه تنظیم شده باشد وحاوی اطلاعات زیر باشد:

. کد ثبتی سازمانی که برای شما دعوتنامه را ارسال نموده

. تاریخ وزمان ورود وخروج شما و مدت زمان اقامت شما در ارمنستان

.اطلاعات راجع به خود فرد دعوت شده مانند نوع گذرنامه، شماره سریال گذرنامه،تاریخ صدور واعتبار گذرنامه، شهروند وتبعه کدام کشور است، شماره تلفن، شغل، جنسیت، نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، زادگاه، ادرس محل سکونت، ملیت ودلیل ارسال دعوتنامه.

هزینه های درخواست ویزای توریستی ارمنستان :

ویزای توریستی سینگل انتری تا 21 روز، 3000 درام ارمنستان یا 6یورو

ویزای توریستی سینگل انتری تا 120 روز، 15000 درام یا 29 یورو

ویزای توریستی مولتیپل تا 60 روز اقامت وبا اعتبار 6 ماهه، 20000 درام یا 38 یورو

ویزای توریستی مولتیپل تا 120 روز اقامت و با اعتبار یکساله، 40000 درام یا77 یورو

ویزای ترانزیت سینگل انتری، 10000 درام یا 19 یورو

ویزای ترانزیت مولتیپل انتری، 18000درام یا 35 یورو

ویزای رسمی و دیپلماتیک و همچنین هر نوع ویزا برای بچه های زیر 18 سال هزینه ای ندارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای توریستی ارمنستان می توانید به ادرس زیر مراجعه نمایید:

https://www.armeniainfo.am/about/?section=visas

https://mfa.am/en/visa/

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *