ویزای توریستی استرالیا

 • ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی استرالیا و انواع آن
 • ویزای توریستی استرالیا و شرایط تمدید آن
 • ویزای توریستی استرالیا و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی استرالیا و شیوه درخواست آن
 • ویزای توریستی استرالیا و هزینه ها
 • ویزای توریستی استرالیا وکلام آخر
ویزای توریستی استرالیا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی استرالیا و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی استرالیا و نکات مربوط به این ویزا و شرایط اخذ ویزای توریستی دراین مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. تمامی اطلاعات مهم و نکات اصلی در باره ویزای توریستی استرالیا در ادامه  و  روند مقاله توضیح داده می شود تا چنانچه افراد و متقاضیان ویزای توریستی استرالیا که قصد اخذ این نوع ویزا ( ویزای کوتاه مدت) را دارند بتوانند به صورت کامل از نحوه اقدام و کسب آن واقف باشند . ممکن است افراد با کسب  ویزای توریستی استرالیا  اهداف متفاوت و متعددی داشته باشند، البته باید خاطر نشان کرد که این ونوع ویزاها   امتیازاتی چون کسب و اجازه کار، کسب اقامت دائم و دیگر موارد را  سلب میکند که در ادامه این مقاله به بررسی انواع ویزای توریستی می پردازیم. شما می توانید برای مطالعه بیشتر مقالات مارا در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و یا با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

ویزای توریستی استرالیا و شرایط عمومی

ویزای توریستی استرالیا را با نام  ساب کلس 600 می شناسند. ویزاهای توریستی یا ویزاهای بازدید کننده ای که برای گردشگران ، بازدیدکنندگان کسب و کار و یا برای دیدار از خانواده می باشد. این نوع ویزاها  برای مدت های 3ماهه ،6 ماهه و یا 12 ماهه صادر می گردد. ویزای توریستی گردشگری استرالیا به فرد اجازه می دهد که از استرالیا به عنوان یک توریست بازدید نماید و خانواده و دوستان اش را ملاقات نماید. که بعد از به اتمام رسیدن مدت اعتبار ویزا  میبایست مجدد به کشور خودش نیز برگردد. ویزا توریستی برای مقاصدی غیر از کسب و کار و تحصیل می باشد و قابلیت تغییر و تبدیل را ندارد. در کل ویزای گردشگری شامل تعطیلات ،تفریح و ملاقات خانواده و دوستان می باشد و در صورتی که فرد قصد تحصیل به صورت غیر رسمی در کمتر از 3 ماه را داشته باشد نیز می تواند برای این نوع از ویزا اقدام نماید.

ویزای توریستی یک ویزای کوتاه مدت است و برای مدت زمان تعییت شده می توانید اقامت داشته باشید. که این مدت زمان به عواملی چون :

 • متقاضی قصد دارد چه مدتی را در استرالیا بماند.
 • علت سفر و ماندن در استرالیا چیست.

که در اخر با نظر افسر ویزا برای متقاضی ویزای توریستی در مدت زمان مشخص صادر می گردد. این ویزا شامل اعضای خانواده متقاضی نمی شود ، و شخص می بایست برای هریک از اعضای خانواده درخواست جداگانه داده شود.

ویزای توریستی استرالیا و انواع آن

ویزای توریستی استرالیا  دارای 2 حالت می باشد :

1.یا در داخل استرالیا اعمال می شود( به عنوان مثال شخصی با نوعی دیگر از ویزا در استرالیا حضور دارد اما در حال انقضا می باشد اما فرد قصد دارد زمان بیشتری در این کشور بماند،ویزا توریستی برای این منظور مناسب می باشد.)

2.یا از خارج از استرالیا اقدام می شود.(به عنوان مثال زمانی که شخص قصد ملاقات خانواده و یا دوستانش را دارد ویزا توریستی این اجازه را می دهد.)

بازدید از خانواده که به حمایت و دعوت شخصی  که در استرالیا می باشد انجام می گیرد و فرد باید توسط یکی از  اعضای خانواده که شهروند استرالیایی می باشد یا اقامت دایم این کشور را دارد حمایت گردد.

بازدید کننده به عنوان متقاضی کسب و کار که این ویزا به فرد اجازه میدهد از استرالیا به دلایل تجاری و بازرگانی بازدید نماید،به این صورت که کسب و کار عمومی یا سوالات استخدامی و مذاکرات قرارداد و هم چنین شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه ها می تواند از طریق این ویزا انجام گیرد..این ویزا مالتی پل بوده و قابلیت رفت و آمد دارد.نکته قابل توجه این می باشد که با این ویزا صرفا می توان به بازدید و کسب اطلاعات پرداخت و نمی توان برای کار و فروش کالا و ارایه خدمات اقدام نمود و در صورتی که فرد قصد دارد به صورت کوتاه مدت در استرالیا به کار بپردازد باید از طریق ویزای ساب کلس 400 اقدام داشته باشد..برای این نوع از ویزای توریستی باید حتما از خارج از استرالیا اقدام و درخواست نمود.این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت تایپ C می باشد و مدت آن حداکثر تا 3 ماه می باشد.این ویزا غیر قابل تمدید می باشد مگر در شرایط اضطراری و در صورت اتمام مدت آن فرد باید برای ویزا مجدد درخواست دهد. فرد متقاضی این ویزا نمی تواند اعضا خانواده را به عنوان همراه با خود ببرد و همراهان باید برای ویزای توریستی گردشگری ساب کلس 600 در خواست دهند.

ویزای توریستی استرالیا و شرایط تمدید آن

ویزای توریستی استرالیا قابل تمدید نیست از این رو متقاضیان ویزای توریستی استرالیا نمی توانند در این کشور بمانند. شما باید به کشور خود بازگردید و یا برای ویزای دیگر درخواست دهید.

اقامت استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا
اخذ تابعیت استرالیا

ویزای توریستی استرالیا و مدارک مورد نیاز

از مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

نامه تمکن مالی

دعوتنامه

سفر شنگن

داشتن علقه مادی و معنوی و وضعیت تجرد و تاهل

بیمه سلامت ( در زمان سفر به استرالیا به طور شخصی مسئول تمام هزینه های بهداشتی و درمانی خود هستید از این رو توصیه می گردد برای پوشش دادن و کمک مالی حتما بیمه سلامت را تهیه فرمایید.)

مرحله اول : قبل از درخواست ویزای توریستی،  شخص میبایست گذرنامه خود را بررسی نماید چرا که اعتبار آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

مرحله دوم : جمع آوری مدارک شامل ارائه اطلاعات دقیق، ارائه اسناد هویتی شامل (عکس، اطلاعات شخصی ، کارت شناسایی، گواهی ازدواج و یا طلاق) ، اثبات دلیلی برای بازگشت به کشور مبدا( نامه کاری یا فیش حقوقی از کارفرما، اثبات اینکه شما دارایی هایی چون ملک در کشور مبدا دارید، اثبات اینکه خانواده شما در کشورتان هستند و قصد بازگشت به سوی آنها را دارید)، اظهار نامه بانکی مبنی بر اینکه شما پول کافی برای اقامت در استرالیا را دارید.

مرحله سوم : در خواست ویزا

مرحله چهارم : بعد از آنکه کنسولگری درخواست شما را دریافت کرد، در زمان لازم به شما اطلاع خواهد داد

مرحله پنجم : نتیجه ویزا صادر میگردد و افسران ویزا تصمیم خود را در مورد درخواست شما به صورت رسمی اعلام می نمایند. در اینجا باید خاطر نشان کرد که یک کپی از تصمیم نهایی افسران ویزا بریا درخواست شما در استرالیا نگه داری میشود.

ویزای توریستی استرالیا و شیوه درخواست آن

برای ویزای توریستی شرایط سلامتی افراد متقاضی بررسی خواهد شد. همچنین تمکن مالی افراد از این لحاظ که در استرالیا پول کافی داشته باشند یا به آن دسترسی داشته باشند و بتوانند خود را حمایت کنند نکته مهمی برای اخذ ویزای توریستی می باشد. نکته حایز اهمیت دیگر این است که فرد حتما قصد اقامت موقت در استرالیا را داشته باشد و بعد از حاصل شدن هدفش و اتمام مدت ویزا به کشور مبدا بازگردد و از طریق ارایه علقه و وابستگی به کشورش قصد بازگشت را به اثبات برساند. چرا که اکثر افراد از این طریق و ارایه اسناد غیر واقعی بعد از ورود به این کشور برای پناهندگی درخواست داده اند.

برای درخواست ویزا توریستی رعایت الزامات شخصیتی و ارایه اسناد در این باب مثل عدم سابقه کیفری و رفتار عادی مناسب بسیار مهم می باشد.

زمان پردازش و صادر شدن این ویزا عموما بین 16 تا 27 روز خواهد بود و اگر بیش از این مدت مقرر شده طول بکشد ممکن است در خواست شما :

 • درخواست شما به درستی پر نشده باشد.
 • اسنادی که نیاز بود را در در خواست خود وارد نکردید و یا اطلاعات بصورت کامل وارد نشده است.
 • و یا افسران ویزا به مدت زمان بیشتری برای تائید اطلاعات نیاز دارند.

ویزای توریستی استرالیا و هزینه ها

برای صادر شدن ویزای توریستی و هزینه های آن که برای هر شخص مبلغی معادل 355 دلار استرالیا خواهد بود. همچنین هزینه های دیگری برای گواهی پزشکی ،  گواهی پلیس و بیومتریک خواهید داشت.

ویزای توریستی نیوزلند
کلام آخر

ویزای توریستی استرالیا و تمامی نکات و موارد مرتبط به این ویزا در این مقاله مورد بحث قرار گرفت و تلاش شد تا انواع و اهداف ویزای توریستی تبیین گردد ،چنانچه در باب مسایل و موضوعات ویزای توریستی استرالیا و سایر مسایل فوق الذکر سوالات و ابهاماتی وجود دارد این امکان برای شما وجود دارد می توانید با مشاوران ارشد موسسه مشاوره MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی تمام تجربیات خود را در زمینه مهاجرت به اشتراک بگذارید و یا از مشاوره های تلفنی رایگان در مورد نکات مهاجرتی بهره مند شوید. هم چنین در باب سایر طرق مهاجرت علی الخصوص ویزای کاری و ویزا های کوتاه مدتی که در زمینه کار می باشد می توانید از ویدئو های موسسه در این زمینه استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *