ویزای توریستی اسلواکی و بررسی آن

ویزای توریستی اسلواکی، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی اسلواکی و فرآیند اخذ آن در این مقاله به طور علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. در این مقاله سعی بر آن شده تا به تمامی سوالات و ابهامات در زمینه سفر توریستی به اسلواکی و اخذ ویزای توریستی این کشور به صورت ساده و خلاصه پاسخ داده شود. ویزای توریستی اسلواکی چگونه و تحت چه شرایطی صادر می شود؟ مدارک مورد نظر سفارت برای اعطای ویزای توریستی اسلواکی شامل چه مواردی می باشد؟ آیا از پروسه اخذ این ویزا اطلاعات کافی دارید؟ ما در این نوشتار درصدد بودیم تا با توضیح نکات مهم و کلیدی در باب ویزای توریستی اسلواکی تا حدود زیادی به سوالاتی که در این باره در ذهن شما ایجاد شده است را پاسخ گوییم.  از آنجا که شاید پروسه و اقدامات لازم در این زمینه تخصصی باشد شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند شوید.

 • ویزای توریستی اسلواکی و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی اسلواکی و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی اسلواکی و مدت درخواست
 • ویزای توریستی اسلواکی و تمدید آن
 • ویزای توریستی اسلواکی و وقت سفارت اسلواکی
 • ویزای توریستی اسلواکی و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی اسلواکی (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی اسلواکی و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی اسلواکی و ریجکتی
 • ویزای توریستی اسلواکی تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی اسلواکی و نکات مهم
ویزای توریستی اسلواکی ویزای توریستی اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی اسلواکی و شرایط عمومی

جاذبه های گردشگری کشور اسلواکی باعث آن شده است تا بسیاری از افراد را ترغیب به اخذ ویزای توریستی اسلواکی کرده تا آنان بتوانند به این کشور سفر کنند.دیدار از بناهای تاریخی تا ورزشهای زمستانی همگی عواملی است که باعث افزایش درخواست برای ویزای توریستی کشور اسلواکی گشته است .اسلواکی کشوری است در اروپای مرکزی که جمعیت آن حدود  5.5 میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوا می‌باشد. براتیسلاوا در حدود 413 هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول کشور اسلواکی یورو و زبان رسمی آن اسلواک است. جمهوری اسلواکی از غرب با جمهوری چک و اتریش از شمال با لهستان و در شرق با اوکراین همسایه می باشد. .همچنین  این کشور از جنوب با مجارستان دارای مرز مشترک است. اسلوواکی در سال1993 از کشور چکسلواکی جدا شده و به کشوری  مستقل تبدیل گشت و بعد از آن به عضویت اتحادیه اروپا و حوزه شنگن درآمد. اکثر جمعیت کشور اسلواکی را اسلواکی تباران تشکیل می دهند که غالبا آنان نیز مسیحی هستند. .نمودار ذیل بیانگر تعداد افرادی است که در سال های اخیر از کشور اسلواکی دیدن کرده اند:

تعداد توریست در اسلواکی ویزای توریستی اسلواکی

تعداد توریست در اسلواکی (بر حسب میلیون نفر)

پاسپورت اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی و مدارک مورد نیاز

ویزاهای کشور اسلواکی انواع گوناگونی دارد که بسته به هدف شخص این مجوز اقامت و ویزا صادر می شود. انواع ویزای اسلواکی به شرح زیر می باشد:

 • ویزای حمل و نقل فرودگاهی (type A)
 • ویزای ترانزیت (Type B)
 • ویزای کوتاه مدت (Type C)
 • ویزای بلند مدت (Type D )

اگر هدف از سفر به اسلواکی توریستی و گردشگری باشد شخص باید اقدام به اخذ ویزای توریستی اسلواکی یعنی Type C کرده تا بتواند به آنجا سفر کند. دارنده این ویزا  اجازه ورود و اقامت در منطقه شنگن را دارد که امکان دارد این اجازه برای یک ، دو یا چند مرتبه باشد. باید توجه کرد که شخص می تواند در کل کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشد. البته شخص تنها سه ماه در طول مدت زمان شش ماهه می تواند در این منطقه حضور داشته باشد. شخص متقاضی می بایست اقدام به پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی کشوراسلواکی کرده که این فرم به صورت رایگان و آنلاین از طریق سایت سفارت اسلواکی قابل تهیه و دانلود می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی اسلواکی عبارتند از:

 • سند مالکیت
 • بیمه درمانی مسافرتی

  معتبر برای تمام کشورهای عضو شنگن با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو

 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی

  امکان دارد سفارت برای هر فردی که درخواست ویزای توریستی اسلواکی را دارد تقاضای نشان دادن تمکن مالی برابر با 56 یورو برای هر نفر در هر روز اقامت در کشور اسلواکی را داشته باشد

 • باید در نظر داشت که نسبت به اهداف و نوع ویزا سفارت مربوطه می تواند اسناد و مدارک دیگری مانند تاییدیه استخدام و یا تایید در مورد وضعیت تحصیل و ... را از شخص متقاضی مطالبه نماید
 • تقاضا نامه فرم ویزای شنگن

  در صورت نداشتن صلاحیت قانونی فرم مذبور توسط قیم قانونی پر و امضا می شود و مدرک مثبت قیمومت باید ضمیمه فرم گردد

 • 1 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت شخص با اعتبار بیش از سه ماه که در ده سال گذشته صادر شده باشد
 • کارت ملی و شناسنامه
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما

  رفت و برگشت

انواع ویزاهای شنگن

ویزای توریستی اسلواکی و مدت درخواست

ویزای توریستی اسلواکی که نوعی ویزای کوتاه مدت است  به فرد اجازه می دهد که در کشور اسلواکی به مدت ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸0 روزه اقامت داشته باشد. این بدین معناست که در طول مدت شش ماه از سال فرد تنها به مدت 90 روز امکان حضور در کشور اسلواکی را خواهد داشت. روند درخواست ویزا ممکن است در برخی موارد طولانی باشد. بنابراین،  باید قبل از موعد سفر درخواست ویزا را تقدیم سفارت کرد. البته باید به این نکته توجه داشت که این مدت زمان بیش از سه ماه نباشد. روند درخواست ویزا معمولاً  15روز به طول می‌ انجامد، اما در برخی از  موارد استثنایی اتخاذ تصمیم در این خصوص امکان دارد تا 60 روز هم به طول بیانجامد.

نمونه ویزای اسلواکی ویزای توریستی اسلواکی

نمونه ویزای اسلواکی

شرایط زندگی در اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی و تمدید آن

همانطور که ذکر شد، ویزای توریستی اسلواکی برای مدت زمان محدودی صادر می شود و بعد از اتمام دوره حضور سه ماهه فرد باید خاک این کشور را ترک گوید. در صورتی که فرد خواستار اقامت بیشتر از طریق ویزای توریستی اسلواکی را داشته باشد، یعنی اگر اساس مجوز تغییری پیدا نکرده باشد شخص می تواند با مراجعه به مراکز خدمات شهروندی و مهاجرت درخواست تمدید اقامت خود را تقدیم کرده تا به آن رسیدگی نمایند.

ویزای توریستی اسلواکی و وقت سفارت اسلواکی

اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی آن است که فرد باید به سفارت مراجعه و وقت سفارت اخذ کند تا بتواند با ارایه مدارک ذکر شده  نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید که البته این وقت باید در حدود سه ماه  قبل از زمان سفر باشد.

آدرس جدید سفارت اسلواکی : تهران ، خیابان باهنر (نیاوران) ، خیابان مقدسی ، پلاک ۷۲

سایت سفارت اسلواکی در تهران : www.mzv.sk/teheran

ویزای توریستی اسلواکی و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی اسلواکی دارای مراحل مختلفی است که پس از انجام و اتمام مراحل شخص با موافقت سفارت مربوطه موفق به اخذ ویزا می شود که به این مراحل در ذیل خواهیم پرداخت:

 • آماده سازی مدارک مورد نیاز
 • ترجمه مدارک
 • افتتاح حساب برای نشان دادن تمکن مالی
 • اخذ وقت سفارت اسلواکی
 • پر کردن فرم های مربوطه
 • ارایه مدارک مورد نیاز به همراه فرم به سفارت
 • انتظار برای پاسخ سفارت به جهت صلاحیت اخذ ویزای توریستی اسلواکی در بازه زمانی دو هفته تا دو ماه
نمونه فرم ویزای شنگن ویزای توریستی اسلواکی

نمونه فرم ویزای شنگن

ویزای توریستی اسلواکی (با وثیقه یا بدون وثیقه)

منظور از ویزای توریستی بدون وثیقه آن است که به طور مثال شخص متقاضی ویزای توریستی اسلواکی از طرف شخصی مقیم اسلواکی و یا شرکت اسلواک و … دعوتنامه دارد و برای اخذ ویزا می تواند این دعوتنامه را ارائه دهد. در گاهی موارد که وجود دعوتنامه الزامی است اما فرد دارای دعوتنامه نمی باشد، شرکت ها و موسساتی وجود دارند که در قبال اخذ مبلغ مشخصی پول و یا مال برای شخص مورد نظر دعوتنامه صادر می کنند.

باید خاطر نشان می شود که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور گرد آوری شده است و هر گونه استفاده از آن بدون ذکر منبع از لحاظ قانونی و شرعی ممنوع و حرام می باشد. این مبلغ اخذ شده توسط این موسسات تا زمان بازگشت فرد به طور وثیقه نزد آنان باقی می ماند و بیشتر به این منظور است که از هدف شخص که صرفاً تفریح و برای سفر بوده است اطمینان حاصل شود و بازگشت فرد بعد از مهلت مقرر را تضمین نماید. باید این نکته را یادآور شد که در ویزای توریستی کشور اسلواکی نیز فرد نیاز به دعوتنامه دارد.

ویزای توریستی اسلواکی و خدمات مؤسسه MIE

در زمینه ویزای توریستی اسلواکی شخص می تواند به وسیله وکیل معتبر بین المللی اقدام به تقاضای ویزای شنگن و اخذ ویزای توریستی کشور اسلواکی نماید. از آنجا که یکی از خدمات متنوع موسسه MIE در موارد بین المللی در خصوص اخذ ویزای توریستی شنگن  و بررسی شرایط شخص متقاضی این ویزا می باشد، شخص می تواند با مراجعه به وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور از این خدمات بهره مند شود تا با استفاده از دانش روز افزون وکلای مجرب مجموعه موفق به اخذ ویزای توریستی کشور اسلواکی گردیده و از ریجکت شدن تقاضای اخذ ویزای خود جلوگیری نماید.

دفتر حقوقی ملک پور

ویزای توریستی اسلواکی و ریجکتی

ویزای توریستی اسلواکی نیز مانند بیشتر ویزاها امکان دارد توسط سفارت و افسر مربوطه رد و به اصطلاح ریجکت شود. در صورت ریجکت شدن تقاضای اخذ ویزای شما، علت آن در نامه جوابیه به شخص متقاضی اعلام می شود. .بعد از ریجکت شدن ویزای شنگن بهتر است به مدت شش ماه صبر کرد و مجدداً برای اخذ آن اقدام نمود، زیرا اگر کمتر از این مدت را برای درخواست مجدد درنظر داشه باشید احتمال ریجکت شدن مجدد برای شما وجود دارد. یکی از موارد که باعث ریجکت شدن می شود را می توان عدم ارائه مدارک کافی که دال بر بازگشت شخص به کشور باشد نام برد. شخص باید به این نکته مهم توجه داشته باشد که در صورت ریجکت شدن بهتر است قبل از هرگونه اقدام مجدد اعم از اعتراض و یا درخواست مجدد با یک وکیل متبحر در امر مهاجرت مشورت نماید.

موارد دیگری که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای توریستی اسلواکی گردد عبارتند از:

 • ارائه مدارک جعلی
 • فعالیت های مجرمانه
 • توضیحات ناکافی درباره اهداف سفر
 • عدم اثبات تمکن مالی

ویزای توریستی اسلواکی تضمینی و با گارانتی

به طور کلی باید این نکته را یاد آور شد که در مسائل بین المللی و خصوصاً راجع به صدورویزا تضمینی وجود ندارد. ویزای توریستی اسلواکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و تضمین ویزا کاملا یک امر غیر منطقی است، چون صدور ویزای توریستی کاملاً بسته به نظر شخص افسر سفارت و با توجه به مدارک ارایه شده توسط شخص است. لذا هیچ شخصی قادر به  تضمین اخذ ویزا نمی باشد.و تنها راه برای به حداقل رساندن احتمال ریجکت شدن آن است که فرد تمام مدارک را به طور کامل و دقیق به سفارت ارائه نماید و از وکلای مجرب که در این زمینه دارای تخصص هستند بهره گیری کند.

انواع ویزاهای شنگن

ویزای توریستی اسلواکی و نکات مهم

همانطور که در بالا توضیح داده شد برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی نکاتی حائز اهمیت می باشد که می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • پر کردن کامل و خوانای فرم
 • دقت در تطابق اطلاعات فردی
 • واریز کردن هزینه های ویزا

  برای افراد بزرگسال 60 یورو و برای کودکان 35 یورو می باشد

 • ضمیمه کردن مدارک مورد نیاز
 • حفظ و نگهداری از کد ارسال شده (در روز ارائه مدارک) تا روز حضور در سفارت
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی اسلواکی و سخن پایانی

ویزای توریستی اسلواکی ، نحوه اخذ آن و شرایط آن در این مقاله به تفصیل مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته شد و سعی بر آن شد تا نکات و مسائل مهم در این خصوص به تفصیل آورده شود. با توجه به آنکه ویزای توریستی اسلواکی ویزای شنگن محسوب می شود اخذ آن دارای حساسیت و پیچیدگی های خاص خود می باشد.همانطور که اشاره شد اسلواکی جزو کشورهای شنگن بوده و با داشتن ویزای توریستی کشور اسلواکی این امکان برای شما وجود دارد تا به کشورهای مختلف سفر کنید. شما می توانید برای بررسی شرایط خود برای دریافت ویزای توریستی اسلواکی و جلوگیری از ریجکت شدن درخواست ویزای خود و همچنین دریافت اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند شوید.همچنین می توانید در انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات سوالات خود را مطرح نموده تا در کوتاه ترین زمان پاسخ آن را دریابید.