ویزای توریستی ایتالیا و بررسی آن

ویزای توریستی ایتالیا ، مدارک مورد نیاز و شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا و روند اخذ آن در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در این نوشتار سعی بر آن شده تا به تمامی نکات پیرامون اخذ ویزای توریستی ایتالیا به صورت ساده و خلاصه پرداخته شود. همواره سوالاتی در زمینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا برای شما عزیزان پیش می آید از جمله اینکه شرایط اخذ ویزای شنگن ایتالیا چیست؟ آیا ویزای توریستی ایتالیا قابل تبدیل و یا تمدید می باشد؟

ایتالیا کشوری زیبا در جنوب اروپا است که به دلیل فرهنگ و تاریخ غنی و از طرفی آب و هوای مدیترانه ای و متنوع خود، مکانی جذاب برای گردشگران می­باشد و همه ساله جمعیت زیادی توریست از نقاط مختلف جهان را به خود جلب می نماید. در این مقاله که به کوشش تیم مجرب موسسه حقوقی ملک­پور ، همکار MIE اتریش تهیه و تنظیم گردیده است، تمام تلاش خود را نموده ایم تا به سوالات و ابهامات شما عزیزان در باب ویزای توریستی ایتالیا پاسخ کامل و جامع دهیم. در ضمن شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می­توانید با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

 • ویزای توریستی ایتالیا و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن
 • ویزای توریستی ایتالیا و مدت درخواست
 • ویزای توریستی ایتالیا و تمدید آن
 • ویزای توریستی ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا
 • ویزای توریستی ایتالیا و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی ایتالیا (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی ایتالیا و خدمات موسسه MIE
 • ویزای توریستی ایتالیا و ریجکتی
 • ویزای توریستی ایتالیا تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی ایتالیا و نکات مهم
ویزای توریستی ایتالیا ویزای توریستی ایتالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی ایتالیا و شرایط عمومی

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و هم مرز با کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه، سوئیس و اسلوونی می ­باشد. دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه نیز جزو این کشور محسوب می­ شوند. پایتخت این کشور رم بوده که به عنوان اقامتگاه پاپ نیز شناخته می ­شود. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. توریسم به عنوان مهمترین عامل اقتصادی ایتالیا شناخته شده است و بر اساس آمار یونسکو بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در این کشور واقع شده است. درآمد حاصل از گردشگری در ایتالیا از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۱۹ به طور متوسط 2542.75 میلیون یورو گزارش شده است.

این عدد در سال ۲۰۱۸ به اوج مقدار خود یعنی 5821  میلیون یورو رسیده و کم‌ترین میزان آن نیز ۱۱۲۸.۴۷ میلیون یورو در دسامبر ۲۰۰۱ بوده است. رم، فلورانس و ونیز به عنوان مهمترین شهرهای جذاب برای گردشگران در این کشور شناخته می شوند. علاوه بر جنبه تاریخی، تنوع موزه ها و مکان های باستانی، کشور ایتالیا از نظر طبیعی و غذایی نیز بسیار متنوع و جذاب است. از سال 1997 ایتالیا در گروه کشورهای عضو شنگن قرار گرفت و علاقه مندان ویزای توریستی ایتالیا جهت بازدید از این کشور، در صورتی که عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن نباشند، باید ویزای شنگن درخواست دهند. در نمودار زیر شاخص درآمد حاصل از گردشگری در اقتصاد ایتالیا را مشاهده می کنید.

درآمد حاصل از گردشگری در اقتصاد ایتالیا ویزای توریستی ایتالیا

درآمد حاصل از گردشگری در اقتصاد ایتالیا

پاسپورت ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن

برای بازدید از ایتالیا به منظور گردشگری، بازدید کنندگان نیاز به ویزای کوتاه مدت این کشور دارند. ویزای اقامت کوتاه مدت نیز به ویزای “C” یا “ویزای شنگن” معروف است. ویزای شنگن ویزای استاندارد اروپایی است که برای تمام 26 کشور در منطقه شنگن، از جمله ایتالیا معتبر است.  این ویزا مهاجرت کوتاه مدت برای مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه از تاریخ ورود به منطقه شنگن صادر می شود. این نوع ویزا به صورت یک بار ورود( سینگل) و چندین بار ورود (مالتی) صادر می شود.

ویزای شنگن اقامت کوتاه مدت تنها به منظور گردشگری محدود نمی شود. این ویزا برای بازدید های خانوادگی، درمانی یا سفر تجاری نیز قابل استفاده است. همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مجارستان جهت ورود به ایتالیا، تنها نیاز به ارائه سند شناسایی دارند. در عین حال، اگر شما تبعه ی کشور غیر اتحادیه اروپا یا EEA  بوده و تمایل دارید از ایتالیا، سان مارینو یا واتیکان بازدید کنید برای ورود باید ویزای کوتاه مدت شنگن دریافت نمایید. در زیر اسناد مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا ذکر شده است.

 • پر کردن فرم در خواست ویزای توریستی ایتالیا برای تمام افراد حتی کودکان
 • پرداخت هزینه جهت بررسی درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • پاسپورت معتبر که در ده سال اخیر صادر شده باشد و به مدت حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد
 • دو قطعه عکس
 • دوصفحه خالی در پاسپورت برای مهر ورود و خروج ویزای ایتالیا
 • بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل 30000 یورو
 • اطلاعات دقیق برنامه سفر خود را با نشان دادن بلیط پرواز و یا رزرو بلیط، تاریخ سفر، رزرو هتل در ایتالیا ارائه دهید

  همچنین اگر قصد بازدید از مناطق دیگر محدوده شنگن را دارید حتما باید نام کشورهای دیگر را نیز قید کنید

 • باید مدارک اقامت خود مانند رزرو هتل تأیید شده یا دعوت نامه ای از طرف اسپانسر در ایتالیا را ارائه دهید
 • در صورت داشتن دعوت نامه شخصی در ایتالیا، فرد دعوت کننده باید هدف سفر و جزییات سفر شما اعم از مدت اقامت و زمان خروج و غیره را در یک نامه ذکر نماید
 • اثبات وضعیت شهروندی که می‌تواند گواهی ازدواج، گواهی تولد کودک، گواهی تولد همسر و غیره باشد
 • نامه تمکن مالی برای 3 ماه
 • اثبات تامین مالی سفر
انواع ویزاهای شنگن

ویزای توریستی ایتالیا و مدت درخواست

مدت زمان پردازش ویزای کوتاه مدت ایتالیا می تواند تا 15 روز طول بکشد . با این حال، با توجه به وضعیت خاص شما، این دوره ممکن است تا 30 و حتی 60 روز طول بکشد، زیرا ممکن است سفارت ایتالیا با دیگر کنسولگریهای شنگن مشورت کند.

برای جلوگیری از تاخیر در صدور ویزای اقامت کوتاه مدت ایتالیا، شما باید درخواست خود را در اسرع وقت ارائه دهید. بهتر است سه ماه قبل از اینکه به ایتالیا سفر کنید درخواست خود را ارسال نمایید.

ویزای توریستی ایتالیا و تمدید آن

یکی از سوالات اصلی کسانی که از اروپا دیدن می‌کنند این است که در پایان اعتبار ویزای شنگن آیا راهی برای گسترش اقامت آن‌ها در اروپا وجود دارد؟ باید گفت طبق قوانین شنگن مدت اقامت کوتاه مدت برای 90 روز در طول 6 ماه از سال است ولی در موارد خاص مثل نیاز به افزایش طول دوره درمان پزشکی برای بیمار و یا کسب وکار غیر منتظره امکان تمدید این ویزا وجود دارد و در واقع نوع ویزا به ویزای بلند مدت از نوع D تغییر می­یابد.

ویزای توریستی ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا

گام اول در اخذ ویزای توریستی ایتالیا، اخذ وقت سفارت این کشور می باشد. به این منظور ابتدا باید برای قرار ملاقات وقت بگیرید. پس از تأییدیه وقت ملاقات، از برگه قرار ملاقات و فهرست مدارکی که به ایمیل شما ارسال می­گردد پرینت بگیرید. در هنگام مراجعه به سفارت حتما باید تأییدیه، رسید پرداخت هزینه و مدارک مورد نیاز و فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا را به همراه داشته باشید. فرم تقاضا را به صورت آنلاین پر کنید یا آن را از آدرس زیر دانلود کنید. این نکته مهم را بخاطر داشته باشید که حتماً امضا خود را ضمیمه فرم درخواست کنید. 

فرم درخواست ویزای ایتالیا

متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا باید برای تحویل فرم درخواست و کل مدارک به سفارت حضوری مراجعه کنند. فرم های ناقص پذیرفته نمی شود. فرد متقاضی می­تواند از طریق سایت سفارت با توجه به شماره پاسپورت، تاریخ تولد و شناسه پیگیر وضعیت صدور ویزای خود باشد. به محض دریافت پیامک و یا ایمیل مبنی بر تایید تقاضا، فرد متقاضی ویزای توریستی ایتالیا مدارکی مثل رسید پرداخت یا فاکتور را ارائه می دهد. همچنین امکان ارسال پاسپورت از طریق پست به آدرس فرد مورد نظر امکان پذیر می باشد. آدرس سایت سفارت ایتالیا در تهران به شرح زیر می باشد.

https://ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran/fa/ambasciata/

لازم به ذکر است با توجه به قرارداد سفارت ایتالیا با شرکت کاکس اند کینگس گلوبال سرویس منیجمنت پی تی ال لیمیتد (Cox and Kings Global Services LLC) دفتر مرکزی واقع در کشور سنگاپور، درخواست وقت ملاقات برای ویزای توریستی، تحصیلی، تحقیقاتی و تجاری کوتاه مدت، از طریق سایت www.ckgsir.com   صورت می گیرد. این وقت ملاقات می­تواند با توجه به فصول سال متفاوت باشد.

آدرس و شماره تماس سفارت ایتالیا:
تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

شماره تلفن: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱

ویزای توریستی ایتالیا و پروسه اقدام

فرد متقاضی ویزای توریستی ایتالیا ابتدا باید به سفارت ایتالیا و دفاتر کنسولگری آن مراجه نموده و سپس فرم درخواست ویزا را پر نمایند. لازم به ذکر است پر کردن این فرم برای کودکان هم اجباری است. برای قرار ملاقات می بایست وقت سفارت اخذ نموده و جهت بررسی درخواست ویزای توریستی ایتالیا ملزم به پرداخت هزینه می باشید این هزینه برای بزرگسالان 60 یورو، برای کودکان 12 سال به بالا 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. اسناد ومدارک مورد نیاز که در بالا ذکر شده است را در روز ملاقات ارائه کنید و بعداز آن می توانید از طریق ایمیل یا پیامک پیگیر صدور ویزای توریستی ایتالیا باشید.

ویزای توریستی ایتالیا (با وثیقه یا بدون وثیقه)

اگر اولین بار است که تقاضای ویزای توریستی ایتالیا را دارید، برای افزایش شانس اخذ ویزای توریستی ایتالیا بهتر است دعوت نامه داشته باشید. اگر امکان داشتن دعوت نامه را ندارید، می توانید به موسسات و مراکزی مراجعه نموده و از طریق آنها اقدام نماید. این دعوت نامه را می توان از طریق افراد و یا شرکت های دیگر بدست آورد و در ازای آن، از شما وثیقه دریافت می شود. این وثیقه به صورت امانت نزد موسسه به منظور اطمینان از بازگشت شما به کشور می باشد.

ویزای توریستی ایتالیا و خدمات مؤسسه MIE

همه ساله افراد زیادی به منظور گردشگری و بازدید از کشور زیبای ایتالیا، مشتاق اخذ ویزای توریستی ایتالیا هستند. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش با سابقه 15 ساله در امر مهاجرت خدمات گسترده ای در زمینه های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره ارائه می نماید. شما عزیزان می توانید جهت اخذ ویزای توریستی با موسسه ما تماس حاصل نمایید. مشاورین ارشد ما با بررسی پرونده شما، در صورتی که امکان اخذ این ویزا را داشته باشید مدارک مورد نیاز را به شما اعلام نموده و کلیه پروسه اخذ ویزای توریستی ایتالیا را برای شما انجام می دهند.

دفتر حقوقی ملک پور

ویزای توریستی ایتالیا و ریجکتی

دلایل مختلفی می تواند موجب رد شدن تقاضای ویزای توریستی ایتالیا باشد. در واقع زمانی که از افسر کنسولگری دلایل سفر شما و یا مدارک ارائه شده توسط شما را تایید ننماید می تواند درخواست شما را رد کند. واضح و درست نبودن دلیل سفر، مشخص نبودن محل اقامت، اطلاعات جعلی، سابقه کیفری، نامعتبر بودن پاسپورت، کم بودن تمکن مالی و غیره می تواند باعث ردی ویزا گردد. در صورتی که ویزای توریستی ایتالیا شما ریجکت شده باشد، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشورت نموده و از راهنمایی آن ها جهت به حداقل رساندن ریسک ویزا استفاده نمایید.

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی و با گارانتی

نکته مهم در ارتباط با اخذ ویزای توریستی ایتالیا این است که به خاطر داشته باشید هیچ گاه تضمینی مبنی بر اخذ صد در صدی ویزا وجود ندارد. این نکته برای تمامی روش های مهاجرتی و تمامی ویزاها صادق می باشد، زیرا نظر اصلی در خصوص قبولی و یا ردی ویزای شما به افسر پرونده مربوط می باشد. اما می توان با بررسی مدارک فرد متقاضی ریسک پرونده را تخمین زد.

پیشنهاد ما به افرادی که متقاضی ویزای توریستی ایتالیا می باشد این است که حتماً از سوابق موسسه و مراکزی که جهت اخذ ویزا مراجعه می کنند اطلاعات کافی بدست آورند و وکلایی را انتخاب نمایند که در این زمینه شناخته شده می باشند تا با چیدمان درست مدارک و راهنمایی های علمی، ریسک ویزا را کاهش دهند. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش با سابقه درخشان در امر مهاجرت، این گارانتی را به موکلین خود می دهد که در صورت رد شدن ویزا تمام حق الوکاله مربوط به ویزا را به متقاضی برگشت دهد.

ویزای ایتالیا ویزای توریستی ایتالیا

ویزای ایتالیا

انواع ویزاهای شنگن

ویزای توریستی ایتالیا و نکات مهم

در باب ویزای توریستی ایتالیا لازم است یادآور شویم که، ویزای کوتاه مدت ایتالیا دارای اعتبار90 روز در بازه زمانی 180 روزه می باشد. در واقع با داشتن ویزای شنگن ایتالیا فرد 6 ماه در سال اجازه رفت وآمد در کل منطقه شنگن را دارد. برای دریافت این ویزا لازم است فرم درخواست را در کنسولگری ایتالیا در کشور خود تکمیل نمایید. این فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل شود و در صورت لزوم ترجمه ایتالیایی نیز انجام دهید. سپس وقت مصاحبه دریافت نمایید، مدارک مورد نیاز را ارائه نموده و هزینه بررسی را پرداخت کرده و در انتها پیگیر پاسخ باشید. لازم به ذکر است در صورتی که فرد متقاضی زیر سن قانونی باشد باید نامه مبنی بر اجازه والدین ارائه شود همچنین در زمان مصاحبه سفارت حضور پدر و مادر الزامی است. ویزای توریستی ایتالیا، از نوع ویزاهای کوتاه مدت بوده و فرد اجازه کار کردن با این نوع ویزا ندارد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی ایتالیا و سخن پایانی

ویزای توریستی ایتالیا به دلیل جاذبه های گردشگری، تاریخی و طبیعی آن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. کشور ایتالیا در صنعت توریسم جایگاه ارزشمندی در دنیا دارد. در این مقاله که به کوشش تیم مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و تنظیم گردیده است، تمام تلاش خود را نموده ایم تا به سوالات و ابهامات شما مخاطبان همیشگی در خصوص ویزای توریستی ایتالیا پاسخی علمی و کامل داده شود. در این مقاله علمی شرایط و مدارک جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا ، دلایل ریجکتی ویزا شنگن، نحوه اقدام و شرایط سفارت ایتالیا در ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در انتهای مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود. همچنین لازم به ذکر است که، برای رفع ابهامات و سوالات بیشتر میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIEاتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان متخصصان ما بهره مند گردید.