لهستان

ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان برای سفر به این کشور مورد نیاز است. آیا به گرفتن ویزای توریستی لهستان فکر می کنید؟ آیا بهترین راه گرفتن ویزای توریستی لهستان را می دانید؟ در مورد ویزای توریستی لهستان چه می دانید؟ آیا اخذ ویزای توریستی لهستان با دیگر کشورهای اروپا متفاوت است؟ آیا ویزای توریستی لهستان همان ویزای شنگن است یا به ویزای جداگانه ای برای ورود به این کشور نیازمندیم؟ ویزای توریستی لهستان چه مدت زمانی دارای اعتبار است؟ این ها سوالات معمولیست که در زمینه ویزای توریستی لهستان پرسیده می شود و در این مقاله سعی می کنیم به آنها جواب بدهیم.

بسیاری از مردم دنیا اشتیاق و ذوقی وافر نسبت به سفر و گردشگری دارند،لذا مردم، کشورهای متفاوتی را بنا بر علاقه ی خویش برای دیدار از آثار تاریخی،طبیعت و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ممالک مختلف دنیا   در طول سالیان زندگی خویش برای سفر انتخاب مینمایند.ما نیز با توجه به اشتیاق هموطنان عزیزمان و احترام به علایق و سلایق آنها در انتخاب کشورها برای سفر و گردشگری،در این مطلب به موضوع ویزای توریستی کشور لهستان به عنوان یکی از کشورهای زیبای اروپایی و هدف گردشگری مردم پرداخته ایم.

لهستان یکی از زیبا ترین کشورهای اروپای شرقی است و در مرکز اروپا با آب و هوایی گرم در تابستانهایی کوتاه و سرد در زمستانهایی بسیار بلندش میباشد.این کشور عضو اتحادیه ی اروپا بوده و در محدوده ی شینگن واقع گردیده است.پایتخت کشور لهستان،ورشو است و بزرگترین شهرهای آن؛ورشو،کاراکوف،وروکلو،جیدنسک و پوزنان میباشد.زبان رسمی این کشور؛ لهستانی ،پول رایج آنها زلوتی و مذهب اکثریت مردمش را کاتولیک تشکیل میدهد.لهستان با کشورهای آلمان،چک و اسلوواکی،کالینینگراد، لیتوانی ، بلاروس و اوکراین همسایه بوده و دارای جاذبه های تاریخی ،طبیعی بسیار زیبا میباشد.این کشور در زمینه ی صنایع ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل و محصولات کشاورزی و حیوانی فعالیت میکند و محصولاتش را صادر مینماید.

اما همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد کشور لهستان جزو محدوده ی شینگن بوده و این بدان معناست که برای سفر به کشور لهستان و ورود به آن  افراد متقاضی باید  ویزای شینگن دریافت نمایند و مردم به وسیله ی این ویزا میتوانند در کشورهای این حوزه سفر نمایند.نکته ی مهم این است که ویزاهای شینگن انواع مختلفی از قبیل ویزای توریستی(c)،ویزای ملی(d) که اصولا ویزایی تجاری است و برای سفرهای تجاری صادر میشود، ویزای ترانزیت فرودگاهی(a) و ویزای (b)ویزای عبوری که تنها میتوان از کشوری که در آن وارد میشوید برای عبور به کشور خارج از حوزه ی شینگن استفاده کنید،میباشد.کشور لهستان نیز مانند تمامی کشورهای دنیا قواعد و مقررات خود را برای دریافت ویزا دارا میباشد و مطابق انواع ویزای شینگن و قواعد خود به افراد بنابر درخواستشان ویزا اعطا مینماید. ویزای توریستی لهستان یا کوتاه مدت است و برای گردشگری،شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای علمی،شرکت در نمایشگاه ها و شرکت در مسابقات ورزشی صادر میشود و یا بلند مدت هستند و برای کار،همراه(اعضای خانواده)سرمایه گذاری و ثبت شرکت،تحصیل ویا قراداد کاری با یک شرکت لهستانی صادر میشود.

اکنون برای آگاهی شما عزیزان به توضیح مفصلی راجع به  قواعد،شرایط ، مدارک مورد نیاز و دیگر مسایل مربوط به صدور ویزای توریستی و انواع ویزاهای  دیگر شینگن درکشور لهستان میپردازیم.

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن یکپارچه به دارنده این حق را می دهد تا در محدوده کشورهای شینگن اقامت داشته باشد.

این ویزا با اعتبار نواحی محدود تنها به دارنده اجازه میدهد در محدوده کشورهایی که این ویزا اعتبار دارد اقامت داشته باشند.

ویزای ملی نوع D

اگر قصد دارید در لهستان برای بیش از ۹۰ روز در طول یک یا چند بار ویزیت در دوره نیم ساله از تاریخ اولین ورود، اقامت داشته باشید باید برای ویزای ملی نوع D پذیرفته شوید.

این ویزا به دارنده اجازه می دهد تا

 • در سراسر دوره اعتبارش در لهستان اقامت داشته باشد
 • در محدوده دیگر کشورهای شینگن به مدت سه ماه در دوره نیم ساله رفته و اقامت داشته باشد.

ویزای ترانزیت فرودگاه

اگر قصد دارید بصورت هوایی از کشور سومی به کشور سوم دیگری با توقف در فرودگاهی در محدوده شینگن سفر کنید (در محدوده جمهوری چک) و همچنین:

 1. نمیخواهید محدوده ترانزیت بین الملیی فرودگاه را ترک کنید
 2. شهروند افعانستان، بنگلادش، کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سودان یا سریلانکا هستید، باید برای ویزای ترانزیت فرودگاه نوع A اقدام کنید.

هنگام برنامه ریزی برای ترانزیت در فرودگاهی در کشور شینگن به جز لهستان، به شما توصیه میکنیم مستقیماً با کنسولگری کشور مرتبط با اطلاعات ویزا تماس یگیرید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی نوع A به دارندگان تنها اجازه می دهد در محدوده ترانزیت بین المللی اقامت داشته باشند (به دارنده این حق را نیمدهد تا وارد کشورهای شینگن شده یا محدوده ترانزیت فرودگاه را ترک کند)

چه مدتی میتوانم در محدوده لهستان/ شینگن با ویزای نوع C یا D بمانم؟

مدت اقامت برای ملیت های خارجی در لهستان (دارندگان ویزا نوع D) یا محدوده شینگن (دارندگان ویزای نوع C) در ویزا (مدت اقامت که با عدد نشان داده شده است) نمایش داده شده است، اقامت این نوع تنها در مدت اعتبار ویزا امکانپذیر است (ویزا از …..  تا ….. اعتبار دارد)

هنگام ثبت نام برای درخواست ویزای شینگن نوع C چه مدارکی لازم دارید؟

 1. مدارک سفر
 • که حداقل برای سه ماه بعد از خروج برنامه ریزی شده تان از لهستان/ کشورهای شینگن اعتبار دارد
 • با حداقل ۲ صفحه خالی
 • طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد
 1. فرم درخواست ویزای تکمیل شده با امضا
 2. عکس
 3. تعرفه ویزا
 4. بیمه سلامت با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو که در کل کشورهای شینگن اعتبار دارد.
 5. مدارک تکمیل کننده که موارد زیر را تائید می کنند:
 • هدف از ورود به کشور
 • مالکیت دارایی/ کالاها
 • مالکیت وجه و سرمایه کافی برای پوشش دهی هزینه ورود، اقامت و خروج از محدوده شینگن لهستان
 • تمایل به ترک کشور شینگن پس از انقضا ویزا

انواع و تعداد مدارک تکمیلی ممکن است بسته به اداره کنسولگری تغییر کند. در این قسمت به شما توصیه میکنیم برای دستیابی به اطلاعات کامل مرتبط با مدارک لازم هنگام درخواست ویزای توریستی لهستان ، تماس داشته باشید.

هننگام درخواست برای ویزای نوع D به چه مدارکی نیاز دارید؟

 1. مدرک سفر
 2. فرم درخواست ویزای کامل و امضا شده
 3. عکس
 4. تعرفه ویزا
 5. بیمه سلامت
 6. مدارک تکمیلی تائید کننده
 • هدف از ورود به کشور
 • مالکیت وجه و سرمایه کافی برای پوشش دهی هزینه ورود، اقامت و خروج از محدوده شینگن لهستان
 • لزوم اقامت در کشور لهستان برای بیش از ۹۰ روز در دوره نیم ساله

انواع و تعداد مدارک تکمیلی ممکن است بسته به اداره کنسولگری تغییر کند. در این قسمت به شما توصیه میکنیم برای دستیابی به اطلاعات کامل مرتبط با مدارک لازم هنگام درخواست ویزا، تماس داشته باشید.

کنسولگری کدام کشور شینگن باید درخواست ویزای شینگن شما را بررسی و پردازش کند؟

کنسولگری کشور شینگنی که مقصد اصلی بازدید شما است در حقیقت کنسول گری است که باید درخواست ویزای شما را بررسی کند.

اگر اصلاً قصد دیدن لهستان را ندارید، نمیتوانید درخواست ویزای شینگن خود را از اداره کنسولگری لهستان بخواهید.

اگر میخواهید چند کشور شینگن را ببینید، کنسولگری لهستان میتواند درخواست شما را تنها در صوررتی بررسی کند که لهستان مقصد اصلی ورود شما به محدوده شینگن است و اینکه اگر لهستان کشوری است که قصد دارید بیشترین زمان خود را در آنجا سپری کنید.

اگر میخواهید در لهستان یا کشورهای شینگن دیگر به مدت بیش از ۹۰ روز در یک دوره نیم ساله از تاریخ اولین ورد اقامت داشته باشید، یا اگر میخواهید از محدوده شینگن عبور کنید، باید برای ویزای شینگن نوع C درخواست بدهید.

موسسه ی مشاوره ای MIE برترین ومعتیرترین موسسه ی مشاوره ای خاورمیانه با بهره از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای دادگستری شما را در امر ویزای توریستی لهستان همراهی میکنند،شما هموطن عزیز میتوانید از طریق تماس با دفاتر موسسه مشاوره ای  MIE از مشاوره ی تلفنی مشاوران متخصص موسسه حقوقی MIE بهره مند شوید و از طریقی امن و صحیح برای ویزای توریستی لهستان اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *