وویزای توریستی مکزیک و بررسی شرایط آن

ویزای توریستی مکزیک، روش اخذ این ویزا برای سفر به مکزیک با اهداف گردشگری و مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای توریستی مکزیک در این مقاله به صورت علمی بررسی می شود. مکزیک از جمله کشورهای مورد توجه گردشگران می باشد از این همواره این سوال مطرح بوده است که آیا اخذ ویزای توریستی مکزیک برای ایرانیان میسر می باشد؟ چه مدارکی باید ارائه داد که دریافت این ویزا را تضمین کند؟ در این نوشتار کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش، تلاش نموده اند که با بررسی تمامی جنبه های مهم و اصلی در رابطه با ویزای توریستی مکزیک به این گونه سوالات پاسخ داده و تمامی ابهامات را رفع نمایند. شما همواره می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان در رابطه با تمامی ویزاهای توریستی و انواع ویزاهای دیگر با دفاتر مؤسسه تماس حاصل نمایید.

 • ویزای توریستی مکزیک و شرایط عمومی
 • ویزای توریستی مکزیک و انواع آن
 • ویزای توریستی مکزیک و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی مکزیک و مدت درخواست
 • ویزای توریستی مکزیک و تمدید آن
 • ویزای توریستی مکزیک و وقت سفارت مکزیک
 • ویزای توریستی مکزیک و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی مکزیک با وثیقه یا بدون وثیقه
 • ویزای توریستی مکزیک و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی مکزیک و ریجکتی
 • ویزای توریستی مکزیک به صورت تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی مکزیک و نکات مهم
ویزای توریستی مکزیک 7 ویزای توریستی مکزیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای توریستی مکزیک و شرایط عمومی

مکزیک یک کشور واقع در آمریکای شمالی می باشد که در امداد سواحل اقیانوس آرام شمالی، خلیج مکزیک و دریای کارائیب قرار گرفته است. کشورهای همسایه آن شامل بلیز، ایالات متحده و گواتمالا هستند. دو رشته کوه شناخته شده با نام های Sierra Madre Oriental و Sierra Madre Occidental در مکزیک عبور می کنند که ادامه رشته کوه های راکی در شمال آمریکای شمالی هستند. سیستم دولتی آن یک جمهوری فدرال است و رئیس ایالت و رئیس دولت، رئیس جمهور می باشد. مکزیک دارای اقتصاد بازار آزاد است که در آن قیمت کالاها و خدمات در یک سیستم قیمت آزاد تعیین می شود. مکزیک عضو اتحادیه اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام (APEC)، توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) و مشارکت Trans-Pacific یا TPP است. در تصویر زیر نگاهی کلی خواهیم داشت بر شرایط عمومی کشور مکزیک.

ویزای توریستی مکزیک ویزای توریستی مکزیک

گردشگری در مکزیک صنعتی بسیار پررونق است. این کشور مقصد شماره یک گردشگران از ایالات متحده است و تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان را ثبت می کند. شهروندان برخی از کشورها از جمله ایالات متحده برای بازدید از مکزیک نیازی به اخذ ویزا ندارند اما شهروندان بسیاری دیگر از کشورها از جمله ایران برای سفر به این کشور باید ویزای توریستی مکزیک را اخذ نمایند. به گزارش فوربز مکزیک در مارس 2019 بیش از 4 میلیون توریست را به خود جذب نموده است و این آمار جزء بیشترین میزان در ماه های اخیر می باشد. بیشترین افزایش آمار در Baja California Sur، Riviera Maya و Oaxaca می باشد که همچنان توجه گردشگران را جذب می کنند. در نمودار زیر تعداد بازدیدکنندگان از مکزیک در طی ماه های اخیر نمایش داده شده است.

ویزای توریستی مکزیک 1 ویزای توریستی مکزیک

کشور مکزیک دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد. بسیاری از گردشگران برای تفریح در سواحل، به مکزیک می آیند. آنها به سواحل شبه جزیره یوکاتان و ساحل اقیانوس آرام می روند. استراحتگاه های بزرگ در این مناطق دارای رستوران ها، کافه ها و فعالیت هایی مانند تنیس، ماهیگیری، گلف، ورزش های آبی، سالن های ورزشی و سالن های اسپا هستند که سبب شده است برخی از گردشگران هرگز آنها را برای کشف سایر نقاط مکزیک ترک نکنند. در ادامه چند مکان برتر توریستی در مکزیک معرفی شده است.

 • کانکون و ریوایرای مایان - Cancún and the Mayan Riviera

  در امتداد خط ساحلی خلیج مکزیک قرار گرفته است. این منطقه باشکوه در نوک شبه جزیره یوکاتان، هر ساله حدود پنج میلیون بازدید کننده را جذب می کند و در این روند 20 درصد درآمد کل مکزیک را تولید می کند. علارغم این آمار، به دلیل سواحل وسیع ریوایرا و آب کریستال مانند بی پایان آن بعید به نظر می رسد که در شلوغی آزرده شوید. این منطقه همچنین دارای فعالیت های سرگرم کننده متعددی می باشد از جمله شنای دلفین ها و سفره ماهی ها، شنا کردن در میان صخره ها و ماهی های گرمسیری و همچنین غواصی در بزرگترین موزه زیر آب جهان که در برگیرنده مجموعه ای جذاب از مجسمه هایی در عمق 8 متری است.

  ویزای توریستی مکزیک 2 ویزای توریستی مکزیک

 • پورتو والارتا - Puerto Vallarta

  یکی دیگر از مقاصد گردشگری در مکزیک ساحل اقیانوس آرام پورتو والارتا است که به طور فزاینده ای محبوب می باشد. این شهر که اغلب به نام کوتاه شده والارتا شناخته می شود، شهر در ابتدا در دهه 1960 به عنوان یک مکان تفریحی برای نخبگان اجتماعی آمریکای شمالی ایجاد شد و از آن زمان در میان خارجی های به دنبال یک خانه دوم در آب و هوایی گرم تر بودند، بسیار محبوب شد.  بخش زیادی از شهر بدون تاثیر از دنیای مدرن بدون تغییر باقی مانده است . امروزه این شهر برای طرفداران کشتی کروز که به دنبال شنا کردن با دلفین ها هستند، بسیار جذاب است و بسیاری دیگر از مسافران جوان به دنبال ماجراجویی در فعالیت های متنوع مانند پاراگلایدینگ و جت اسکی می باشند.

  ویزای توریستی مکزیک 3 ویزای توریستی مکزیک

 • مایان چیان ایتزا - Chichén Itzá

  شهر زیبای مایان چیان ایتزا یکی از مراکز باستان شناسی مکزیک است و همچنین یکی از بزرگ ترین و بهترین بناهای بازسازی شده است. نکات برجسته بازدید از این سایت میراث جهانی یونسکو بسیار است. ال کستیلو کبیر که همچنین به عنوان هرم کومکوکان شناخته می شود، با ارتفاع 30 متر، بلند ترین ساختار این سایت است. کاراکول با شکوه تقریبا 1000 ساله، رصدخانه ای است که نشان می دهد که چقدر مایاها پیشرفته بوده اند. این ساختمان برای شکاف های باریک در دیوارهایش قابل توجه است که اجازه می دهد تا خورشید دو بار در سال از آن ها نفوذ کند تا کشیش ها بتوانند تاریخ دقیق را تعیین کنند.

  ویزای توریستی مکزیک 4 ویزای توریستی مکزیک

 • مریدا، شهر سفید یوکاتان - Mérida: Yucatán’s White City

  مریدا، پایتخت یوکاتان، یکی از شهرهای قدیمی مکزیک است و در محلی واقع شده است که به راحتی به مکان های مختلف مایان ها از جمله چیچن ایتزا و تولوم دسترسی دارد. مریدا در سال 1542 توسط اسپانیایی ها تاسیس شده و بر روی یک الگوی شبکه قرار گرفته است که گشت و گذار در پارک های جذاب بی شمار و ساختمان های قدیمی زیبای آن را آسان می کند. تأثیرات اروپایی در همه جای این شهر دیده می شود، به ویژه در محوطه های قدیمی و میدان های شهر که در آن شواهدی از معماری فرانسه به چشم می خورد. نظم این شهر بسیار قابل توجه است و تمایل شهروندانش به پوشیدن لباس سفید، عنوان مستعار سیوداد بلانکا یا “شهر سفید” را به آن داده است.

  ویزای توریستی مکزیک 5 ویزای توریستی مکزیک

ویزای توریستی مکزیک و مدارک مورد نیاز

برای بازدید از مکزیک به عنوان یک گردشگر باید ویزای توریستی مکزیک را کسب نمایید. ویزای توریستی مکزیک به شما اجازه می دهد که به مدت 180 روز در مكزیک در صورت انجام فعالیت های بدون درآمد، اقامت داشته باشید. این فعالیت ها شامل گردشگری، کارهای داوطلبانه، تحصیل در دوره های کمتر از 6 ماه، ترانزیت و شرکت در جلسات تجاری می باشد. برای صدور این ویزا باید اطمینان حاصل شود که هیچ درآمدی از فعالیت های شما در مکزیک حاصل نخواهد شد.

در صورتی که شما اقامت دائم یا یک ویزای معتبر کشورهای زیر را داشته باشید بدون نیاز به ویزای توریستی می توانید به مدت 6 ماه از مکزیک دیدن کنید.

 • کانادا
 • ایالات متحده
 • بریتانیای کبیر
 • ژاپن
 • کشورهای حوزه شنگن

ایرانیان برای سفر به مکزیک نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی مکزیک به شرح زیر می باشد که باید در زمان مراجعه به سفارت ارائه گردد.

 • فرم درخواست ویزا

  همه متقاضیان باید این فرم با تکمیل نمایند و برای افراد زیر 18 سال علارغم اینکه چه کسی حضانت را برعهده دارد، باید حتما توسط هر دو والد نیز امضا شود.

 • گذرنامه

  حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و اصل و کپی آن ارائه شود. گذرنامه ها و ویزاهای سابق نیز باید به همراه کپی آن ها ارائه گردد.

 • یک عکس مطابق با استانداردهای عکس پاسپورت
 • یکی از مدارک زیر به همراه کپی آن و ترجمه انگلیسی یا اسپانیایی:
  • نامه ای از کارفرما که موقعیت شغلی، مدت زمان اشتغال، حقوق و دستمزد، مجوز کسب و کار و شماره ثبت شرکت در آن درج شده باشد.
  • گردش حساب شش ماه اخیر
  • فیش حقوقی سه ماه اخیر
  • سند مالکیت ملک
  • افرادی که وابستگی مالی دارند باید نسبت خانوادگی خود را با حامی مالی آن ها نشان دهند. فرزندان بالای 25 سال باید اسناد مالی مستقل نشان دهند.
 • پرداخت هزینه ویزا

  این هزینه به میزان 36 دلار آمریکا می باشد که می توان معادل ریالی آن را نیز پرداخت کرد.

ویزای توریستی مکزیک و مدت درخواست

برای اینکه بتوانید به موقع ویزای توریستی مکزیک را دریافت کنید باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که پیش از سفر ویزای خود را دریافت کرده باشید. معمولا فرآیند بررسی درخواست شما پس از مراجعه به سفارت به مدت 10 روز کاری به طول می انجامد. البته توصیه می شود 4 هفته پیش از تاریخ سفر خود جهت اخذ ویزا اقدام کنید که فرصت کافی برای آماده سازی مدارک و ارائه درخواست داشته باشید و با اطمینان خاطر بیشتری عمل کنید. ویزای توریستی مکزیک پس از صدور باید قبل از پایان 90 روز استفاده شود.

ویزای توریستی مکزیک و تمدید آن

ویزای توریستی مکزیک برای مدت شش ماه صادر می گردد و برای یک بار ورود به این این کشور معتبر است. البته این ویزای توریستی را می توان در شرایط خاص برای دو یا چند ورود تمدید کرد. ویزای توریستی مکزیک باید ظرف 90 روز پس از تاریخ صدور استفاده شود.

در صورتی که مایل هستید مدت زمانی بیشتر از اعتبار ویزای توریستی خود در مکزیک حضور داشته باشید، باید برای تمدید ویزا درخواست دهید ویزای توریستی مکزیک می تواند در شرایط خاصی تمدید شود. با این حال، شما باید درخواست خود را برای صدور ویزا، 30 روز قبل از تاریخ اتمام اعتبار ویزای خود را ارسال کنید. شما همچنین باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای ادامه اقامت خود در مکزیک دارید.

مهاجرت به مکزیک

ویزای توریستی مکزیک و وقت سفارت مکزیک

جهت اخذ ویزای توریستی مکزیک متقاضی باید شخصاً به سفارت مکزیک مراجعه نماید و آژانس های مسافرتی نمی توانند از طرف آن ها اقدام نمایند. تعیین وقت مراجعه به سفارت مکزیک تنها به صورت اینترنتی و از طریق لینک زیر صورت می پذیرد.

https://mexitel.sre.gob.mx/citas.webportal/pages/public/login/login.jsf

توجه داشته باشید که به درخواست هایی که از طریق ایمیل ارائه می گردد، پاسخ داده نخواهد شد و تنها از طریق لینک بالا امکان رزرو وقت ملاقات در سفارت مکزیک می باشد. آدرس سفارت مکزیک و راه های ارتباطی آن در زیر بیان شده است.

ویزای توریستی مکزیک 6 ویزای توریستی مکزیک

نشانی: تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان گلفام، پلاک ۱۲

تلفن: ۲۲۰۵۷۵۸۶ (۰۲۱)

نمابر: ۲۲۰۵۷۵۸۹

وب‌سایت: https://embamex2.sre.gob.mx/iran

ایمیل: [email protected]

ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 9:00 تا 17:00

ویزای توریستی مکزیک و پروسه اقدام

مراحلی که باید برای کسب ویزای توریستی مکزیک طی شود، در زیر عنوان شده است.

 • تعیین وقت ملاقات در سفارت مکزیک از آدرس ذکر شده در بالا
 • دانلود فرم درخواست ویزا
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز
 • ارائه مدارک به همراه فرم درخواست به سفارت مکزیک
 • پرداخت هزینه ویزا
 • دریافت ویزا در صورت موافقت با آن

ویزای توریستی مکزیک با وثیقه یا بدون وثیقه

یکی از مدارکی که می توان جهت بالا بردن شانس دریافت ویزای توریستی مکزیک ارائه داد، دعوت نامه می باشد. دعوت نامه باید برای یک سفر کاری صادر گردد. در صورتی که افراد قادر به ارائه دعوت نامه نباشند، می توانند با قرار وثیقه در نزد مؤسسات حقوقی یا آژانس های مسافرتی دعوت نامه دریافت نمایند. این وثیقه به عنوان ضمانتی جهت اطمینان از بازگشت متقاضی به کشور می باشد. معمولاً مبلغی به عنوان وثیقه در نزد موسسات قرار می گیرد که در صورت عدم بازگشت شخص، ضبط می گردد. دعوت نامه جزء مدارک الزامی جهت دریافت ویزای توریستی مکزیک نمی باشد اما ارائه آن می تواند شانس دریافت ویزا را افزایش دهد.

ویزای توریستی مکزیک و خدمات مؤسسه MIE

با توجه به اینکه درخواست ویزا امری حقوقی می باشد، بسیاری از افراد جهت کاهش خطر رد شدن درخواست خود از خدمات مؤسسات حقوقی بهره می گیرند. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال تجربه در امور حقوق بین الملل و اخذ انواع ویزاها از جمله ویزای های توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، در این زمینه خدمات تخصصی مشاوره و حقوقی ارائه می دهد. وکلا و کارشناسان متعهد در این مجموعه با پشتوانه سال ها تجربه می توانند ریسک های درخواست ویزا را کاهش داده و شانس موفقیت شما را به صورت چشم گیری افزایش دهند.

پاسپورت مکزیک

ویزای توریستی مکزیک و ریجکتی

برخی از افراد ممکن از با ریجکتی یا رد درخواست ویزای توریستی مکزیک مواجه شوند. معمولاً مشورت با متخصصین و کارشناسان این حوزه می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند. یکی از دلایل اصلی ریجکتی درخواست شما می تواند ناقص بودن مدارک و یا ارائه اطلاعات نادرست باشد. اما در صورتی که مدارک را به درستی تحویل دهید نیز ممکن است افسر پرونده درخواست شما را قبول نکند و اذعان کند که از بازگشت شما به کشور خود اطمینان ندارد. برای اینکه اثبات کنید حتما به کشور خود باز می گردید باید وابستگی خود را به ایران نشان دهید. معمولاً از طریق ارائه درست مدارک و مشورت با کاردانان این حوزه می توانید وابستگی خود به کشور را اثبات کنید و افسر پرونده را قانع کنید که حتما پس از پایان سفر خود به ایران باز خواهید گشت. حتی در صورتی که قبلا سابقه ریجکتی در پرونده خود داشته اید کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در رفع آن یاری دهند.

ویزای توریستی مکزیک به صورت تضمینی و با گارانتی

در حوزه حقوق بین الملل هرگز نمی توان گفت که تضمینی برای اخذ ویزا وجود دارد. بنابراین نمی توان هرگز اخذ ویزا را تضمین نمود و به طور قاطع از نتیجه درخواست مطمئن بود. تنها می توان با بررسی دقیق پرونده افراد، شانس موفقیت آن ها را تخمین زد. از این رو مؤسسه حقوقی ملک پور به صورت تضمینی و یا با گارانتی جهت دریافت ویزای توریستی مکزیک اقدام نمی کند، اما در پرونده هایی که ریسک غیر منطقی وجود ندارد، این مؤسسه تضمین می کند که در صورت عدم دریافت ویزا، هزینه ای از این بابت از متقاضیان دریافت نکند.

ویزای توریستی مکزیک و نکات مهم

در هنگام درخواست برای ویزای توریستی مکزیک، به این نکات توجه داشته باشید که تقاضای ویزای توریستی را حداقل 4 هفته قبل از تاریخ سفر خود ارائه دهید. به طوری که زمان کافی برای انجام مراحل درخواست شما وجود داشته باشد. فرم درخواست خود را با دقت کامل و با جزئیات پر کنید. زمانی که فرم درخواست ویزای خود را به سفارت مکزیک ارائه می کنید، نسخه های اصلی و فتوکپی همه اسناد مورد نیاز را ارائه دهید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان مدارک جعلی برای ویزای توریستی خود را ارائه ندهید و حقایق را پنهان یا منحرف نکنید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای توریستی مکزیک و سخن پایانی

ویزای توریستی مکزیک پس از طی مراحلی و با ارائه مدارک مورد نیاز، برای ایرانیان قابل اتخاذ می باشد. تمامی مراحل و مدارک مورد نیاز در این نوشتار بررسی شد و تمامی نکات مهم و اصلی عنوان گشت. شما می توانید برای اطمینان از پیش برد صحیح درخواست خود جهت اخذ ویزای توریستی مکزیک، با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس تلفنی داشته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. امکان برقراری ارتباط با کارشناسان ما از طریق برنامه واتس اپ نیز امکان پذیر می باشد، با تکمیل فرم ارزیابی در بالای همین صفحه کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. همچنین با درج پرسش خود در بخش دیدگاه ها نیز می توانید پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریابید.