ویزای توریستی کشور آلمان

ویزای توریستی کشور آلمان چگونه ویزایی است؟گرفتن ویزای توریستی کشور آلمان همیشه باید اولین قدم شما در برنامه ریزی برای سفر باشد چرا که بهترین پروازهای ارزان قیمت با راحت ترین هتل ها و جالب ترین مکان را برای بازدید دارد. در میان شهرهای آلمان، فرانکفورت یکی از زیباترین چشم اندازها را دارد. در این شهربلندترین ساختمان‌های آلمان قرار دارند.یا می توان کلیسای معروف شهر کلن (Kölner Dom) به همراه ساختمان شهرداری این شهر نام برد. یا که می توان مونیخ را نام برد شهر کافه های کوچک وزیبا که بی شباهت به شهرهای ایتالیایی نیستند.

مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به شما کمک می کنند تا برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان و کشور های شنگن بهترین و سریعترین راه را برای اقامت در آلمان انتخاب کنید.

 

برای سفر به آلمان بسیاری از افراد به ویزای آلمان نیازی ندارند اما این طرح برای بعضی از ملیت ها اعمال می شود .شهروندان اتحادیه اروپا ، به ویزا برای رفتن به آلمان نیازی ندارند.اساسا این پروسه برای افرادی که قصد سفر به آلمان را دارند به سه چیز بستگی دارد:

  • ملیت افراد.
  • هدف از اقامت فرد
  • طول اقامت .

بسته به لیست بالا فرد متقاضی را به یکی از سه دسته تقسیم می شوند:

  • بدون ویزا مورد نیاز .
  • اقامت کوتاه مدت ویزای (توریستی /کسب و کار)
  • اقامت طولانی ویزای (تحصیل /کار).

اما قبل از آن باید بفهمید شما نیاز به ویزای آلمان دارید یا خیر. در واقع ویزای آلمانی دیگر وجود ندارد. آلمان یک تیم را با ۱۴ کشور اروپا تشکیل داده اند به اصطلاح ویزای شنگن ،که در تمام کشورهای عضو این ویزا معتبر است.که در حال حاضر در ۱۰ کشور عضو جدید اتحاده اروپا  از شرق اروپا و در انگلستان ویزای شنگن اعتبار ندارد.انگلیس نه بحشی از یورو است ونه عضو کشور های شنگن است.

به طور کلی تمام خارجیان که خارج از اتحاده اروپا هستند نیاز به ویزای توریستی آلمان دارند.

 

ویزای توریستی کشور آلمان:

 

ویزای توریستی تا ۹۰ روز معتبر است و در طول اقامت درکشور آلمان ،به شما اجازه تحصیل و کار نخواهد داد . اگر قصد تحصیل یا کار را دارید باید درخواست ویزای کار یا تحصیل را بکنید.

الزامات مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور آلمان:

  • مدارکی که باید نشان دهد شما به اندازه کافی پول برای هزینه های اقامت خود درکشور آلمان را دارید. اگر مدارکی دال برا اثبات بو دجه کافی نداشته باشید شما باید یک دعوتنامه از کسی که در کشور آلمان ،متعهد به پوشش تمام هزینه های سفر شما است ،نیاز دارید.برای روند این پروسه باید قصدتان را از سفر اثبات کنید و سپس میزبان تعهد رسمی برای پوشش تمام هزینه های شما را همراه با درخواست ویزا ارائه دهد .
  • بیمه سلامت با حداقل پوشش EUR30000 که در تمام کشور های شنگن معتبر باشد که نشان دهد شما تمایل و توانایی بازگشت به کشور خود را دارید.

کجا شما می توانید درخواست ویزای توریستی کشور آلمان را بکنید؟

اصولا شما باید برای اخذ اقامت کوتاه مدت  خود به سفارت آلمان یا کنسولگری که در نزدیک ترین محل اقامت شماسن می توانید درخواست بدهید اما در موارد استثنا شما می توانید ویزای توریستی کشور آلمان را در یک کشور دیگر که در آن شما ساکن نیستید تقاضا کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی:با توجه به وزارت امور خارجه آلمان معمولا بین ۳ تا ۱۰ روز کاری طول می کشد برای صدور ویزای شنگن خود با این وجود در طول اوج فصل سفرممکن است بیشتر طول بکشد.بهتر است یک ماه قبل از تاریخبرنامه ریزی سفر خود درخواست ویزا کنید.

مدارک مورد نیاز برا ی اخذ ویزای توریستی کشور آلمان :

شما باید درخواست ویزای خود را با تمام اسناد و مدارک لازم شخصا در سفارت آلمان یا نزدیک ترین کنسولگری آلمان به محل اقامت شما باید تحویل دهید.اگر چه شما می توانید درخواست ویزا را از هر جایی دانلود کنید اما توصیه می شود که مراجعه به سقارت المان / کنسولگری را در کشور خود را برای هر گونه پرس وجو و شرایط محلی خاص مربوط به تشریفات ویزا را انجام دهید و از مراجعه متعدد به سفارت باید اجتناب کنید.

مدت زمانی که برای اقامت طول می کشد :

همان طور که قبلا دکر شد حداکثر اقامت توریستی شما باید ۹۰ روز باشد اما این بدان معنا نیست که همیشه حداگثر را خواهید گرفت.در ویزای شما آن را به مقدار دقیق روز داده شده به شما نمایش می دهد اگر شما در حال برنامه ریزی برای دیدارکشور آلمان به مدت یک هفته هستید به شما دقیقا اجازه ۷ روز داده می شود .برای این مورد نسبتا سخت می شود که اقامت خود را هفته دیگر تمدید بکنید اگر شما برنامه هایتان را تغییر دهید .بنا براین در حین تعیین طول سفر همیشه سخاوتمندانه آن را تعیین کنید مثلا اگر قصد دارید دو هفته در کشورآلمان بمانید در خواست اقامت سه هفته را بدهید.

نکته :شما نمی توانید بیش از ۹۰ روز در دوره ۶ ماه بمانید شما فقط یک بار باید از این دوره استفاده بکنید. شما باید تا ۶ ماه صبر کنید اگر باز هم قصد سفر به کشورآلمان یا هر کشور دیگر شنگن را دارید.(محاسبه از روزی که آلمان یا هر کشور شنگن را ترک کرده اید ).

اعتبار پاسپورت :از تاریخ آخرین برنامه ریزی شده از خروج کشورآلمان پاسپورت شما بایستی حداقل تا ۴ ماه معتبر باشد همچنین با ید حداقل دو صفحه خالی که در آن ویزا می تواند وارد شود را داشته باشد.

موسسه ی مهاجرتی MIE با کادری مجرب ، برترین ارائه دهنده ی خدمات ویزای توریستی کشور آلمان میباشد. اگر میخواهید با اخذ  این ویزا به آلمان سفر کنید  میتوانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات به لینک وب سایت های موسسه ی مهاجرتی MIE به آدرس  و یا وب سایت سفارت آلمان مراجعه فرمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *