ویزای دانشجویی آلمان

بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • ویزای دانشجویی آلمان و مقدمه ای بر آن
 • ویزای دانشجویی آلمان و شرایط عمومی
 • ویزای دانشجویی آلمان در مدارس
 • ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی
 • ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای دانشجویی آلمان در مقطع دکتری
 • ویزای دانشجویی آلمان به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای دانشجویی آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
 • ویزای دانشجویی آلمان و کار دانشجویی
 • ویزای دانشجویی آلمان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای دانشجویی آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان
 • ویزای دانشجویی آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان
 • ویزای دانشجویی آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای دانشجویی آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
ویزای دانشجویی آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای دانشجویی آلمان و مقدمه ای بر آن

ویزای دانشجویی آلمان، مقاطع مختلف برای دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان، شرایط اخذ ویزای همراه و کار دانشجویی با ویزای دانشجویی در کشور آلمان را در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهیم داد. سوالاتی در زمینه تحصیل در آلمان برای مخاطبین ایجاد می شود از جمله اینکه دریافت ویزای دانشجویی آلمان چه مدارکی نیاز دارد؟ آیا ویزای دانشجویی آلمان موجب اخذ پاسپورت آلمان می شود؟ هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان چقدر می باشد؟ در این مقاله به سوالات شما در رابطه با ویزای دانشجویی آلمان پاسخ خواهیم داد. توجه داشته باشید که کشور آلمان جزء کشورهای دارای اقتصاد قوی در اروپا می باشد و در نتیجه افراد زیادی از طریق ویزای دانشجویی آلمان و یا کاری به این کشور وارد می شوند. اگر تمایل به مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای دانشجویی و راه های دیگر را دارید، می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان خبره ما بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

ویزای دانشجویی آلمان و شرایط عمومی

آلمان کشوری است واقع در قاره اروپا که از شمال با دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک؛ از سمت شرق با کشور لهستان و جمهوری چک؛ از جنوب با کشور اتریش و سوئیس و از سمت غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ همسایه است. پایتخت آلمان شهر برلین است و 82 میلیون نفر جمعیت دارد. آلمان پرجمعیت ترین کشور قاره اروپا محسوب می شود. زبان رسمی آن آلمانی و نوع حکومت آن فدرالیسم نظام پارلمانی و واحد پول آن یورو است. آلمان کشوری توسعه یافته است و از لحاظ رفتار و اخلاق خوب مردمش و پایبندی آنها به قوانین معروف است. این کشوراز 16 ایالت تشکیل شده که از آن ها می توان به بایرن، هامبورگ، برمن و برلین که پایتخت آن است نام برد. در ادامه این مقاله، نحوه اخذ ویزای دانشجویی آلمان را شرح خواهیم داد. توجه داشته باشید که کشور آلمان دارای دانشگاه های رایگان به زبان آلمانی می باشد. البته برای این کار، فرد دانشجو بایستی مدرک زبان آلمانی در حد B1 داشته باشند. اگر برای ادامه تحصیل در مقاطعی مانند کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه های رایگان دارید، بهتر است که از دانشگاه های سراسری فارغ التحصیل شده باشید تا شانس شما برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان بالاتر رود. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند در زمینه ی تحصیل در آلمان به شما کمک نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای دانشجویی آلمان در مقاطع مختلف

ویزای دانشجویی آلمان در مدارس

ویزای دانشجویی آلمان

تحصیل در مدارس آلمان در مقاطع مختلف امکان پذیر است. دانش آموزان زیر 7 سال در پیش دبستانی، بین 7 تا 10 سال در مدارس ابتدایی و سپس در دبیرستان شروع به تحصیل می کنند. دقت داشته باشید که تحصیل در مقطع ابتدایی در کشور آلمان (Grundschule) اجباری است. دانش آموزان می توانند بعد از اتمام دبستان در دبیرستان های زیر اقدام به تحصیل کنند:

 • مدارس فنی و حرفه ای (Hauptschule) که برای دانش آموزان جهت ورود به آن ها باید نمره 5 تا 9 را در کارنامه ابتدایی کسب کرده باشند. تحصیل در این مدارس تا 18 سالگی ادامه دارد واین مدارس برای دانش آموزانی است که سطح علمی ضعیف تری دارند.

 • مدارس کار و دانش (Realschu): این مدارس نیاز به نمره 5 تا 10 دارند و دوره های کاراموزی اختیاری را برای دانش آموزان برگزار می کنند.

 • مدارس نظری(Gymnasium): این مدارس نیاز به نمره 10 تا 13 دارند و دانش آموزان پس از پایان دوره تحصیل در این مدارس و با قبولی در آزمون سراسری آلمان، می توانند به دانشگاه های آلمان وارد شوند.

فرزندان پایین تر از 18 سال شما که قصد تحصیل در مدارس آلمان را دارند، نیاز به داشتن مدرک آلمانی نخواهند داشت، چرا که این زبان را در مدارس محل تحصیل خود فرا خواهند گرفت. به طور کلی، مهاجرت تحصیلی برای کودکان 12 سال به بالا عاقلانه تر است و ریسک کمتری دارد. توجه داشته باشید که هزینه مدارس خصوصی و شبانه روزی در کشور  آلمان به صورت میانگین 30 هزار یورو در سال می باشد.

ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی

ویزای دانشجویی آلمان

کارشناسی اولین مقطع پس از دیپلم است که به طور کلی 6 تا 8 ترم طول می کشد و پس از گذراندن این مقطع دانشجویان به مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل می دهند یا شروع به انجام کار حرفه ای می کنند. برای اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی یا لیسانس شما باید مدارک 12 ساله تحصیل خود در ایران را به مراجعی که در ایران موردتائید کشور آلمان هستند ارائه دهید. همچنین بسته به دوره ای که قصد تحصیل آن را در کشور آلمان دارید باید زبان انگلیسی یا آلمانی را  بلد باشید. شما می توانید زبان خود را در ایران قوی کنید و با ارائه مدرک بین المللی آن در حد B1 آلمانی یا 6 آیلتس، مهارتتان را اثبات نمایید. رشته های زیادی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی وجود دارند که از محبوب ترین آن ها بین دانشجوها می توان به علوم مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر، اقتصاد و زیست شناسی اشاره کرد.

یکی از مدارک مهمی که برای اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی باید ارائه شود نامه تمکن مالی است که نشان دهد دانشجو می تواند در حد سال اول تحصیلش، مخارج خود را تامین کند. دقت داشته باشید که برخلاف دانشگاه های دولتی که شهریه ناچیزی دارند، دانشگاه های خصوصی در آلمان سالیانه چیزی حدود 12 هزار تا 20 هزار یورو برای تحصیل در مقطع کارشناسی شهریه می گیرند.

ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای دانشجویی آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بعد از اتمام مقطع کارشناسی انجام می شود و اتمام آن حدودا 2 سال زمان می برد و بستگی به توان علمی دانشجو دارد.آلمان از گروه کشورهایی است که تحصیل در آن باکیفیت و در عین حال تقریبا رایگان است و هر ترم حدود 100 یورو هزینه دارد. رنک دانشگاه ها در آلمان بالا است و دانشگاه های آن از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند. این موارد باعث شده تا افراد زیادی اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد را انتخاب کنند. برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک زبان آلمان شما نمره B1 باشد و مدرک لیسانس بایستی ارائه شود. بهتر است در چند دانشگاه آلمان اپلای دهید تا شانس قبولی شما در این کشور و اخذ ویزای دانشجویی بیشتر باشد. دقت داشته باشید که برای بررسی درخواست اپلای شما توسط دانشگاه شما باید مبلغی کمتر از 50 یورو بپردازید. در این مقطع دانشجو اجازه 24 ساعت انجام کار نیمه وقت در زمان تحصیل خود را دارد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل معماری در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد بازرگانی در آلمان

ویزای دانشجویی آلمان در مقطع دکتری

ویزای دانشجویی آلمان

تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان معمولا 3 تا 4 سال زمان می برد. برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید ابتدا پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. برای کسب پذیرش تحصیلی ابتدا باید دانشجو استاد سوپروایزر مناسب را پیدا نموده و از طریق مکاتبه، نظر استاد را در مورد ارائه پذیرش برای تز دکتری خود جلب کند. از مدارکی که باید ارائه شوند می توان به مدرک تحصیلی کارشناسی ارشدکه توسط کشور آلمان تایید شده باشد، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی و رزومه علمی مناسب اشاره کرد که مهم ترین مدارک قابل ارائه می باشند. همچنین تحصیل مقطع دکتری در آلمان رایگان است و شهریه تحصیلی ندارد. از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آلمان می توان به مدرک های تحصیلی دوره های قبلی، مدرک تاییدیه مدارک تحصیلی، توصیه نامه از دو استاد که قبلا شما را می شناخته اند و نامه تاییدیه سوپروایزری از استادی که می خواهید تز دکتری خود را زیر نظر او ارائه کنید، اشاره نمود.

ویزای دانشجویی آلمان به همراه بورسیه تحصیلی

به طور کلی، تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا رایگان است اما دانشجو باید هزینه زندگی در آلمان را داشته باشد. به همین علت، بورسیه های تحصیلی وجود دارند که دانشجویان را جهت تامین هزینه های تحصیل در آلمان تا حدودی ساپورت می کنند. این نوع بورسیه ها بیشتر به دانشجویان مقطع دکترا تعلق می گیرند و بورسیه برای دانشجوان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فرایند سخت تر و پیچیده تری دارد و به ندرت به آن ها بورسیه تعلق می گیرد. در ادامه، چند مدل از این بورسیه های تحصیلی را برای آگاهی بیشتر شما شرح می دهیم.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان
تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی آلمان و اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با دکتری ریاضی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه های تحصیل و زندگی برای دانشجویی که ویزای دانشجویی آلمان را گرفته بسیار بااهمیت می باشد. همانطور که گفته شد، تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریبا بدون هزینه می باشد اما هزینه های زندگی برای دانشجویان نکته ای بسیار مهم و قابل توجه است. طبق میانگین ها به طور کلی یک دانشجو در ماه به 800 یورو نیاز دارد تا زندگی در سطح معمولی در آلمان داشته باشد. این مبلغ بیشتر برای هزینه های اسکان و محل زندگی صرف می شود. در جدول های زیر برخی از هزینه های دانشجویی مثل هزینه محل سکونت و هزینه های روزمره در نظر گرفته شده است.

هزینه زندگی در آلمان

ویزای دانشجویی آلمان و کار دانشجویی

ویزای دانشجویی آلمان

همانطور که گفتیم، هزینه های دانشگاه های آلمان زیاد نیست اما هزینه زندگی دانشجویانی که با ویزای دانشجویی آلمان در این کشور زندگی می کنند باید تامین شود. یکی از راه های تامین این هزینه ها انجام کار دانشجویی می باشد. دانشجویان محصل در آلمان حق ندارند کار تمام وقت انجام بدهند اما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته وجود دارد. در مقطع دکتری حداکثر ساعت کار به 30 ساعت در هفته می رسد. با توجه به نیاز کشور آلمان به دانشجویان متخصص شما به راحتی می توانید در صورت داشتن مهارت کافی در این کشور شغل پیدا کنید و به کار مشغول شوید. پیامدهای دانشجویی علاوه بر جبران هزینه های زندگی، تجربه ای است که دانشجو در مدت زمان کار به دست آورده و اینکه دانشجو مهارت کار کردن در گروه و محیط کاری را آموخته است.

ویزای دانشجویی آلمان و بررسی ویزای همراه

ویزای دانشجویی آلمان

یکی از دغدغه های دانشجویانی که با ویزای دانشجویی آلمان به این کشور مهاجرت می کنند، مساله تاهل آنهاست. خوشبختانه در آلمان قانونی به نام الحاق خانواده وجود دارد که در آن همسر و فرزند زیر 18 سال دانشجو، می توانند با ویزای همراه به آلمان بیایند. همچنین همسر دانشجو اجازه دارد به صورت تمام وقت به کار در آلمان بپردازد. برای دریافت ویزای همراه از طریق قانون الحاق خانواده باید موارد زیر را فراهم کنید:

 • مکان زندگی با شرایط ایده آل جهت اقامت خانواده. در صورت نبود این آیتم نمی توانید خانواده خود را به همراه خود به آلمان ببرید.

 • منابع مالی مناسب برای ساپورت هزینه های زندگی خود و خانواده که بتواند کل مدت اقامت شما در آلمان را پوشش دهد. این هزینه جدا از کمک هزینه های مالی دولت است.

 • سند ازدواج خود و همسرتان که تاریخ آن باید قبل از اخذ ویزای دانشجویی آلمان باشد.

 • سن شما و همسرتان باید بالای 18 سال باشد و فرزند شما زیر 16 سال باشد. اگر فرزند 16 ساله باشد باید زبان آلمانی را بلد باشد.

 • مهارت زبان همسر شما باید حداقل A1 باشد و فرزند 16 تا 18 ساله شما باید مدرک زبان آلمانی C1 داشته باشد.

 • در صورتی که مدت دوره تحصیل شما حداقل 1 سال باشد، می توانید برای ویزای همراه اقدام نمایید.

 • فرزندی که با ویزای همراه با شما به آلمان می آید نباید متاهل، طلاق گرفته یا بیوه باشد.

 • حق حضانت فرزند باید با فرد دانشجو باشد که بتوانید ویزای پیوست خانواده را بگیرید.

ویزای دانشجویی آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

آلمان از مشهورترین کشورها در زمینه تحصیل و دانشگاه است. این کشور همچون انگلیس و آمریکا بیشترین دانشگاه های رنک بالای جهان را در خود جای داده است. تفاوت دانشگاه های آلمان با آمریکا و انگلستان در هزینه شهریه است که برخلاف آمریکا و انگلستان، تحصیل در آلمان شهریه خیلی پایین و ناچیزی دارد. در جدول زیر 10 دانشگاه برتر آلمان و رنک جهانی آنها را مشاهده می کنید.

دانشگاههای آلمان

ویزای دانشجویی آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ورود به آلمان باید مدارک موردنیاز برای آن را ارائه کنید.  مهم ترین مدرکی که باید ارائه شود مدرک پذیرش تحصیلی می باشد. مشکل عمده ای که در زمینه ویزای دانشجویی آلمان وجود دارد، رزرو وقت سفارت آلمان است که به راحتی داده نمی شود و باید برای حداقل 18 ماه بعد برنامه ریزی صورت پذیرد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای آلمان عبارتند از:

 • مدرک پذیرش تحصیلی

 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی

 • تکمیل فرم انگیزه نامه: در این فرم شما باید دلایل خود را برای انتخاب رشته و دانشگاه خود در آلمان بیان کنید. این برگه در اخذ پذیرش شما تاثیر بسزایی دارد چون اکثر پذیرش دانشگاه های آلمان به صورت غیرحضوری صورت می گیرد و تصمیم گیری براساس برگه انگیزه نامه و مدارک شما انجام می شود.

 • مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی مورد نیاز

 • مدارک بیمه

 • ارائه برگه بانک که نشان دهنده تمکن مالی شما با 8.000 یورو باشد.

ویزای دانشجویی آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

آلمان کشوری صنعتی است که برای رشد اقتصادی خود نیازمند نیروی کار متخصص و حرفه ای می باشد. در زمینه کاری، آلمان فارغ التحصیلان این کشور اولویت بیشتری دارند. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان می توانند بعد از پایان مدت تحصیل در آلمان بمانند و دنبال کار بگردند. این موقعیت می تواند به مدت 18 ماه نیز تمدید شود. مدارکی که باید برای ثبت درخواست اقامت ارائه شوند شامل مدارک گذرنامه، مدارک آخرین مطع تحصیلی و مدرک برای ضمانت مالی می شوند. بعد از یافتن کار و عقد قرارداد با کارفرما شما می توانید ویزا کاری دریافت کنید که ممکن است شرایط بلوکارت اروپا را نیز برای شما فراهم کند.

نرخ بیکاری در آلمان

ویزای دانشجویی آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

باید دقت داشته باشید که تنها بخاطر اینکه شما ویزای دانشجویی آلمان را اخذ کرده اید، به شما اقامت آلمان را نمی دهند بلکه شما باید پس از پایان مدت زمان تحصیل، دنبال کار بگردید و بعد از یافتن کار و عقد قراداد با کارفرما بابت گرفتن پیشنهاد کاری، ویزای کاری آلمان را کسب کنید و بعد به مدت 5 سال با آن کار کنید. بعد از گذشت این 5 سال شما می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید و بعد از گذشت 3 سال برای گرفتن پاسپورت  آلمان اقدام کنید. برای اخذ تابعیت آلمان شما باید مدت زمانی که به آن اشاره شد را گذرانده باشید، در پرونده خود سابقه کیفری نداشته باشید، زبان آلمانی را در سطح  b1بلد باشید، تمکن مالی داشته باشید و یه قوانین آلمان پایبند باشید.

هزینه اقامت در آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
راحت ترین راه اقامت آلمان
ویزای دانشجویی آلمان و سخن پایانی

ویزای دانشجویی آلمان، دانشگاه های برتر آلمان، ویزای همراه دانشجویی و کسب و کار پس از پایان تحصیل در آلمان را در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل می باشد و دانشجو بایستی ویزای دانشجویی آلمان را بدست تا به کشور آلمان ورود داشته باشد. بسیارای از افراد تمایل به مهاجرت به این کشور قوی اروپایی را دارند. امید است توانسته باشیم به سوالات شما در رابطه با ویزای دانشجویی آلمان پاسخ داده باشیم. اگر تمایل به مهاجرت از طریق ویزای دانشجویی آلمان را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای دانشجویی آلمان شما می توانید با کلیک بر لینک موسسه حقوقی ملک پور به سایت موسسه مراجعه کنید یا باتماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در قسمت سوالات مهاجرت در سایت بیان کنید یا در زیر همین مقاله که در زمینه ویزای دانشجویی در آلمان می باشد سوالاتتان را بنویسید.

20 پاسخ
 1. محسن
  محسن گفته:

  سلام .
  هزینه تحصیل در مقطع ارشد در آلمان به طور میانگین چقدر است ؟
  با داشتنIELTS روند تحصیل در دانشگاه به چه صورت است ؟ باید برای تحصیل زبان آلمانی رو یاد گرفت ؟!

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و احترام
   برای این منظور از لینک استفاده نمایید.
   آلمان
   همچنین لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 2. حامد
  حامد گفته:

  سلام وقت بخیر من 37 ساله و دارای مدرک کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی شریف هستم و قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارم. متاهل و دارای دو فرزند 8 ساله هستم. سوال بنده این هست که در صورت مهاجرت و زمانی که خودم در حال تحصیل هستم آیا همسرم اجازه کار برای امرار معاش را داره؟ و در خصوص تحصیل فرزندانم آیا تسهیلاتی خواهم داشت یا برای تحصیل آنها نیز باید هزینه پرداخت کنم؟

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام و احترام
   همسر شما میتوانند ویزای همراه بگیرند و کار کردن ایشان ملزم به دریافت اجازه از اداره ی کار آلمان میباشد که در همان آلمان میتوانید اقدام نمایید.
   در خصوص فرزندان امکان برخورداری از تحصیلات رایگان را خواهند داشت.
   پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام دوست گرامی
   چنانچه منظور شما بورسیه تحصیلی است،در آلمان بدلیل نداشتم شهریه بورسیه تحصیلی ندرتا داده میشود.

   پاسخ
 3. صالح
  صالح گفته:

  با سلام ایا برای گرفتن ویزای تحصیلی برای مقطع ارشد در المان در زمان وقت سفارت و مصاحبه زمان گرفتن لیسانس که چند ترمه گرفته ام مهماست برای قبولی یا خیر؟ با تشکر

  پاسخ
 4. سینا
  سینا گفته:

  سلام
  من سال دوازدهم هستم و قصد داذم از ابتدا دانشگاه تحصیل رو در المان یا اتریش شروع کنم و رشتم تجربی هست(پزشکی)
  اگه میشه یه راهنمایی بکنید که به چه صورت هست

  پاسخ
  • samira mirzaaaghyi
   samira mirzaaaghyi گفته:

   سلام و عرض ادب
   شما می توانید در دوره های پیش پزشکی آلمان و اتریش ثبت نام کنید و پس از آن وارد دانشگاههای دولتی این دو کشور شوید. در صورت تمایل به پیگیری این فرایند دارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
   موفق باشید

   پاسخ
 5. یکتا
  یکتا گفته:

  سلام وقت بخیر
  تمکن مالی 8 هزار تا یا 10 هزار تا معادل جند تومان است؟ اگر رشته لیسانس با رشته انتخابی برای فوق لیسانس در المان متفاوت باشد امکان دارد سفارت ایراد بگیرد؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز رشته ها باید با هم مرتبط باشد و یا زیر شاخه باشد. در مورد هزینه ها هم باید برای نشان دادن تمکن در بانک بر اساس نرخ یوروی دولتی محاسبه نمایید.

   پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز در آلمان تحصیل رایگان به زبان آلمانی می باشد و در تمام نقاط دنیا تحصیل رایگان به زبان رسمی خود کشور می باشد.

   پاسخ
 6. Fahime
  Fahime گفته:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون. شرایط تحصیل رایگان در کشور المان به چه صورت بوده و ایا مدارس نیز رایگان می باشند؟

  پاسخ
 7. سحربندعلیزاده
  سحربندعلیزاده گفته:

  سلام و سپاس از شما کارشناسان محترم موسسه حقوقی ملک پور
  مطالب بسیارآموزنده و مفیدی بود
  ممنون از شما بزرگواران

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5