ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و بررسی دریافت ویزا

 • ویزای دانشجویی آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای دانشجویی آمریکا و شرایط عمومی
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع کارشناسی
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع دکتری
 • ویزای دانشجویی آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی
 • ویزای دانشجویی آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا و کار دانشجویی
 • ویزای دانشجویی آمریکا و بررسی ویزای همراه
 • ویزای دانشجویی آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای دانشجویی آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ویزای دانشجویی آمریکا و سخن پایانی
ویزای دانشجویی آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای دانشجویی آمریکا و مقدمه ای بر آن

ویزای دانشجویی آمریکا ،مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزا و روش های اخذ اقامت و تابعیت آمریکا در این مقاله مورد نقد و بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برایتان پیش بیاید٬ برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا چه شرایط و مدارکی نیاز است؟ ویزای تحصیلی آمریکا٬ در چه شرایطی منجر به اخذ اقامت می گردد؟  آمریکا یکی از کشورهایی است که بسیاری از ایرانی ها٬ آن را جهت زندگی و کار انتخاب می کنند و تمایل به اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به این کشور را دارند. امید است که در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش نگارش گردیده است به تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان عزیز در رابطه با اخذ ویزای دانشجویی آمریکا و شرایط اخذ این ویزا و هزینه های آن٬ پاسخ داده شود. در صورت هرگونه سوال و ابهام با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص ما به صورت رایگان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای تحصیلی امریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و شرایط عمومی

آمریکا کشوری است٬ با مساحت ۸/۹ میلیون کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۲۵ میلیون نفر می‌باشد. این کشور چهارمین کشور دنیا٬ از نظر وسعت و سومین کشور از نظر جمعیت میباشد. پایتخت آمریکا واشینگتن دی سی است. پرجمعیت ترین شهر آمریکا نیویورک می باشد. ایالات متحده آمریکا٬ اولین کشور وارد کننده و دومین کشور صادر کننده می باشد. زبان ملی این کشور٬ انگلیسی آمریکایی است. قدرتمند بودن آمریکا در تمام مسائل سیاسی و فرهنگی سبب شده که عده زیادی از سایر کشور ها از روش های مختلف٬ تقاضای مهاجرت به این کشور را داشته باشند. یکی از این روش ها٬ اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر سفارت آمریکا به ایرانی ها بسیار سخت ویزا می دهد به طوری که می بایست پذیرش از دانشگاه‌های این کشور با نهایت احتیاط صورت گیرد. جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای دانشجویی آمریکا٬ به شما پیشنهاد می شود ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

زندگی در آمریکا
زندگی در آمریکا
ویزای دانشجویی آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مدارس

  سیستم آموزشی آمریکا٬ در حال حاضر یکی از بهترین و معتبرترین سیستم آموزشی دنیا است و همه روز عده‌ی کثیری قصد مهاجرت و گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا را دارند. یکی از مقطع هایی که قادر به گرفتن ویزا در آن می باشیم٬ مقطع ابتدایی می باشد مدت دوره مقطع ابتدایی در آمریکا پنج سال می باشد٬ که کلاس اول تا پنجم را شامل می‌شود. پس از آن دوره متوسطه آغاز می گردد که مدت دوره آن هفت سال می باشد. دانش آموزان با گذراندن این مقطع٬ مدرک دیپلم را اخذ می نمایند و بعد از آن می بایست جهت ورود به دانشگاه آماده شوند. همانگونه که می دانید٬ در حال حاضر اخذ ویزا جهت این مقطع در آمریکا بسیار سخت می باشد و ایران در حال حاضر٬ در تحریم به سر می برد.

 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع کارشناسی

  همه روزه عده کثیری از سایر کشورها٬ جهت مقطع کارشناسی در آمریکا اقدام می‌نمایند. کسانی که دوره های متوسطه را در آمریکا گذرانده اند٬ می توانند به طور مستقیم٬ وارد دانشگاه شوند اما کسانی که در خارج از کشور مدرک دیپلم گرفته اند می بایست معادل مدرک دیپلم خود را جهت ورود به دانشگاه اخذ نمایند و جهت ورود به آمریکا در این مقطع می بایست پذیرش را از دانشگاه مورد نظر اخذ نمایند. یکی از شرایطی که دانشجویان می بایست داشته باشند٬ داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ می باشد. چرا که این کشور٬ انگلیسی زبان می باشد و همچنین٬ افراد می بایست٬ تمکن مالی خود را جهت گذراندن تحصیل و زندگی به سفارت نشان دهند.

ویزای دانشجویی آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

  یکی از مقاطع پر طرفدار،جهت تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی آمریکا،در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. حدود ۱۷۰۰ دانشگاه در این مقطع در آمریکا وجود دارد که قدیمی ترین آن دانشگاه هاروارد می باشد. دانشجویان جهت ورود به این مقطع می بایست دوره متوسطه و لیسانس را که در مجموع ۱۶ سال است را گذرانده باشند. دانشجو در این مقطع در هفته ۲۰ ساعت حق کار دارد. طول دوره فوق لیسانس در آمریکا٬ دو سال میباشد و یکی از شرایط مهم جهت اقدام برای این مقطع داشتن آیلتس ۶ و نیم است.

ویزای دانشجویی آمریکا
 • ویزای دانشجویی آمریکا در مقطع دکتری

  یکی دیگر از مقطع های تحصیلی در آمریکا٬ دکتری می باشد که این دوره بالاترین سطح تحصیلی آمریکا می باشد. تعداد دانشگاه‌هایی که این دوره را دارند و دانشجو می پذیرند نسبت به دوره های لیسانس و فوق لیسانس محدود می باشد و شرایطی که برای درخواست ویزای دانشجویی آمریکا در این مقطع نیاز است٬ یکی داشتن سوپروایزر است که بتواند در این راه به شما راهنمایی لازم را داشته باشد و در واقع بدون داشتن سوپروایزر٬ این کار امکان پذیر نمی باشد. دوم اینکه می بایست حداقل مدرک آیلتس ۷ را دارا باشد٬ همچنین داشتن مقالات ISI نیز ضروری است. بنابراین پیشنهاد می شود جهت درخواست ویزا در این مقطع٬ رزومه قوی برای خود ایجاد کنید.

ویزای دانشجویی آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی

 با اخذ ویزای دانشجویی آمریکا٬ امکان بورسیه تحصیلی نیز٬ ممکن است فراهم شود. کسانی که دارای مقالات تحصیلی ISIو مدرک‌زبان بالا و معدل بالا از دانشگاه های معتبر  هستند٬ می توانند بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های عالی آمریکا بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. اخذ بورسیه تحصیلی٬ در مقطع دکترا نسبت به لیسانس و فوق لیسانس بیشتر میباشد. همچنین داشتن یک سوپروایزر که شما را معرفی کند نیز در این امر مهم می باشد. یکی از این بورسیه های تحصیلی آمریکا که خیلی پرطرفدار می باشد فولبرایت است که به افرادی تعلق می گیرد که کار جدیدی را در حال شروع کردن می باشند. یکی دیگر از بورسیه‌ها هوبرت هامفری است که مخصوص متخصصین و دانشجویانی می باشد که تمایل دارند به پژوهش‌های علمی در آمریکا بپردازند.

ویزای دانشجویی آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

اگر قصد گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا از طریق تحصیل در این کشور را دارید٬ باید قبل از اقدام به دریافت ویزا حتما در مورد هزینه های تحصیلی و زندگی٬ آگاهی مناسبی بدست آورید. هزینه های موجود بسته به نوع زندگی فرد متفاوت میباشد بسته به اینکه فرد در چه دانشگاهی مشغول به تحصیل است٬ در چه مکانی زندکی میکند٬ خانه فرد در مرکز شهر است یا حومه و اینکه دانشگاه فرد٬ خصوصی است یا ایالتی٬ هزینه های متفاوتی را برای فرد رقم میزند. به طور کلی هزینه٬ برای یک دانشجو که به این کشور آمده است حدود 50 هزار دلار برای تحصیل در یک دانشگاه دولتی می باشد و این هزینه اگر تحصیل در یک دانشگاه خصوصی باشد به حدود 60 دلار میرسد. باید این نکته را ذکر کنیم که هزینه های زندگی در آمریکا حدود 60 درصد بیشتر از کشورمان ایران می باشد و این هزینه نیز به طبع بسته به نوع زندگی و نوع خوابگاه و دیگر مسائل متفاوت میشود.

هزینه زندگی در آمریکا
هزینه حمل و نقل در آمریکا
هزینه اجاره مسکن در آمریکا
تحصیل پزشکی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و کار دانشجویی

امریکا این امکان را به دانشجو می دهد که بتواند مقداری از خرج زندگی خود را با کار در مواقع فراغت بدست آورد. در واقع دانشجو هفته ای ۲۰ ساعت حق کار دارد. در مواقع تعطیل و تابستان ها حق کار او به ۴۰ ساعت می رسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای دانشجویی آمریکا می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و بررسی ویزای همراه

در کشور آمریکا٬ اگر دانشجو بتواند در مقطع کالج و دانشگاه ویزای دانشجویی آمریکا را اخذ کند٬ خانواده او که شامل همسر و فرزند زیر دو سال می باشند نیز می توانند ویزای همراه دریافت کرده و به دانشجو بپیوندد. مدت زمان اقامت آنها٬ برابر با تحصیل دانشجو می باشد و پس از آن می بایست به کشور خود بازگردند. البته در صورتی که همسر فرد یا خود فرد بتوانند در آن مدتی که در آمریکا اقامت دارند٬ از یک کارفرما٬ اجازه کار دریافت کنند٬ می توانند ویزای خود را به کاری تبدیل کنند و پس از مدتی اقامت دائم اخذ نمایند.

تحصیل دکترا آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

اگر قصد گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا از طریق تحصیل در این کشور را دارید بهتر است بدانید که آمریکا یکی از بهترین کشورهایی که میتوان برای ادامه تحصیل به آن رفت زیرا دانشگاههایی با کیفیت بسیار بالایی دارد و بیشتر کشورهای جهان برای دانشگاههایشان از این دانشگاهها الگو میگیرند، می توان  دانشگاههای آمریکا را از لحاظ اقتصادی  به دو دسته ی خصوصی و ایالتی تقسیم کرد و همانطور ک میتوان حدس زد دانشگاههای ایالتی بسیار ارزانتر هستند اما محدودیت ظرفیت دارند و طبعا دانشگاههای خصوصی با هزینه زیاد هستند. نوع دیگر دسته بندی تحقیقاتی بودن یا نبودن دانشگاه می باشد، دسته اول دانشگاههایی که در کنار تدریس تحقیقاتی هستند و دانشجوی دکتری قبول میکنند و دسته بعدی تنها به تدریس اکتفا میکنند و مدارکشان حداکثر تا لیسانس است. در آخرین رتبه بندی انجام شده٬ برترین دانشگاه آمریکا هاروارد می باشد و پس از آن میتوان به دانشگاه های استنفورد، ام آی تی، کلمبیا، برکلی، شیکاگو، پرینستون و کرنل اشاره کرد.

دانشگاههای آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

اگر قصد گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا از طریق دریافت تحصیل در این کشور را دارید بهتر است بدانید که آمریکا اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی می باشد، پس به طبع دریافت ویزای این کشور به همین آسانی ها هم نیست و یک پروسه بسیار طولانی می باشد پس مطمئن باشید که فرآیند آماده سازی برای دریافت ویزا در موقع مناسبی آغاز شده باشد. معمولا برای دریافت ویزای آمریکا از طریق تحصیلی مراحل مختلفی وجود دارد که این مراحل در هر سفارت متفاوت است، ولی به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی بعد از گرفتن پذیرش از موسسات آمریکا باید مراحل زیر را انجام دهید :

 • 1. حدود 6 تا 12 ماه قبل از شروع تحصیل در آمریکا ابتدا می بایست برنامه های تبادل صورت گرفته و مدارک دانشجوی درخواست کننده را دریافت نمایند.

 • پرداخت هزینه های مربوط به سیستم تبادلی و اطلاعات بازدیدی دانشجو

 • پس از پرداخت ها باید فرم درخواست ویزا را با جدیدترین عکس پرسنلی تکمیل نمایید.

سپس هزینه ویزا را پرداخت نموده و پس از آن در مصاحبه مربوط به ویزا شرکت میکنید و تا زمانی که با یک افسر سفارت آمریکا مصاحبه انجام نداده اید درخواست ویزای شما تکمیل نمیشود. وبسایت های سفارت را که در آن درخواست ویزا میکنید را بررسی نمایید تا مطمئن شوید مدارک شما کامل هستند، مدارکی که شامل:

 • کپی از رسید پرداخت هزینه ها

 • صفحه تایید رسمی ds-160

 • دو عدد عکس در فرمت مورد نظر

 • پاسپورت معتبر

 • امضای فرم sevise و رسید پرداخت این فرم

 • فرم ds-7002

پاسپورت آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل

پس از گذراندن تحصیلات، جهت ماندن در آمریکا و اخذ اقامت این کشور می بایست اقدام به پیدا کردن کارفرما و اخذ اقامت کاری کنید. پیشنهاد می شود قبل از اخذ ویزای دانشجویی آمریکا٬ در رابطه با رشته تحصیلی خود٬ تحقیقات بیشتری بفرمایید که این رشته بازار کاری خوبی در آمریکا داشته باشد. می توانید برای انتخاب رشته خود از مشاورین متخصص ما در زمینه اخذ ویزای دانشجویی استفاده نمایید. نرخ بیکاری در آمریکا ۶/۳ درصد می باشد. آمریکا به دلیل اقتصاد خوب و صادرات بالا٬ حقوق بسیار خوبی به کارگران پرداخت می کند. شما می توانید به موسسات کاریابی بروید و در ازای پرداخت پول به آنها٬ برای شما کاری را جویا شوند. این مقاله متعلق به سایت حقوقی ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از آن شرعا حرام می باشد. نمودار نرخ بیکاری را در آمریکا مشاهده می کنید که در سال های اخیر بسیار کم شده است.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که با اخذ ویزای دانشجویی آمریکا به این کشور مهاجرت می کنند٬ نیاز است  این نکته را بدانند که تحصیل موجب اخذ اقامت آمریکا نمی‌شود و پس از گذراندن دوره تحصیل خود٬ فرد می بایست یک کارفرما پیدا کند تا بتواند در جایی مشغول به کار شود و از این طریق با پرداخت مالیات بعد از حدود ۴ سال٬ اقامت این کشور را اخذ نماید و پس از مدتی با قوی تر شدن زبان و پرداخت مالیات درخواست پاسپورت و تابعیت دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر٬ می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

دفتر حقوقی ملک پور
ویزای دانشجویی آمریکا و سخن پایانی

ویزای دانشجویی آمریکا٬ شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا و اقامت آمریکا و هزینه های زندگی در آمریکا٬ به صورت کامل مورد بررسی علمی قرار گرفت. آمریکا یکی از کشورهای بسیار مرفه از نظر اقتصادی می باشد و بیشترین سطح صادرات را داراست. جهت مهاجرت به امریکا و اخذ ویزای دانشجویی آمریکا٬ پیشنهاد می شود با یک وکیل معتبر مشورت بفرمایید چرا که در حال حاضر آمریکا٬ ایران را تحریم نموده و مهاجرت به این کشور بسیار سخت شده است. امید است که در این مقاله که توسط متخصصین حقوقی ملک پور نگارش گردیده است٬ تمام سوالات و ابهامات شما در باب مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای دانشجویی آمریکا٬ برطرف شده باشد و در صورت هرگونه سوال و ابهام می توانید با موسسه حقوقی ملک پورتماس حاصل نمایید و مشاوره ی تلفنی رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید در قسمت نظرات٬ سوالات خود را بیان کنید تا در اسرع وقت مشاورین ما به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *