ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال

 

سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال

ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال 2018 چه قوانینی دارد؟ چرا سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال ؟ سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال و ارتباط با سازمان COTEC؟ بنگاه APIدر پرتغال چگونه بنگاهیست؟ انواع سرمایه گذاری در ویزای سرمایه گذاری پرتغال کدام است؟ مزایای سرمایه گذاری در پرتغال کدام است؟ سن سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال چقدر است؟ تسلط به زبان در سرمایه گذاری پرتغال چگونه است؟ ساست؟ مالیات بردرآمد جهانی سرمایه گذاری پرتغال چقدر است؟آیا ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی مصاحبه سفارت دارد؟ لزوم اقامت در پرتغال در سال برای سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال چه مدت است؟ در ویزای سرمایه گذاری بعد از چه مدت فرد می تواند پاسپورت پرتغالی بگیرد؟سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال و مهاجرت به پرتغال ازاین طریق چگونه انجام میپذیرد؟آیا اطلاعاتی درباره سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال دارید؟

موسسه مشاوره ای MIE آماده ارائه خدمات در تمام امور مهاجرتی به شما عزیزان می باشد،با ما تماس بگیرید واز مشاوره رایگان موسسه بهره مند شوید.
مقدمه : بر اساس گزارش دیده بان کارآفرینی جهانی در سال 2001رتبه پرتغال برای کل فعالیتهای کارآفرینی 21است. در سال 2003یک سازمان متشکل از 105شرکت بزرگ در پرتغال با نام COTEC سازمان سرمایه گذاری تجارت و توریسم پرتغال بوجود آمد. کارآفرینی در پرتغال مورد درخواست سرمایه گذاران زیادیست و خود دولت پرتغال هم سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را به این کار سوق می دهد که توسط ایجاد یک بنگاه دولتی APIیا آژانس سرمایه گذاری در پرتغال انجام می شود. همچنین اقتصاد خدمات محور پرتغال با فرهنگ حمایتی حلقه اتصال مثبتی برای حجم فعالیتهای کارآفرینانه و سرمایه گذاری است. نگرش دولت پرتغال مانند نگرش اتحادیه ارپا به سمت کارآفرینی و سرمایه گذاری است.
باید توجه کنید که بدلیل اینکه هر سال قوانین مربوط به ویزای سرمایه گذاری کشورها تغییر می کند بر اساس اطلاعات درست و بروز در سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشورهای موردنظرتان اقدام کنید.

انواع سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال :
خرید املاک و مستغلات (مسکونی .تجاری یا خرید یک قطعه زمین ،بدون گرفتن تسهیلات بانکی ) در پرتغال به مبلغ حداقل پانصد هزار یورو ، یا طبق قانون ویزای طلایی پرتغال مبلغ سیصدو پنجاه هزار یورو به مدت پنج سال برگشت سالانه سرمایه بمیزان 4%. یعنی سالانه به شما چهارده هزار یورو به شما پرداخت می شود
. *البته سرمایه گذار باید 10فرصت شغلی تمام وقت در پرتغال ایجاد کند.
انتقال یک میلیون یورو به بانک پرتغال برای حداقل پنج سال یا تا زمانی که متقاضی حق شهروندی بگیرد.

مزایای سرمایه گذاری و ورود به پرتغال برای فرد متقاضی :
افراد سرمایه گذار و یا حتی افرادی که به تبعیت متقاضی سرمایه گذاری وارد پرتغال می شوند به 26کشور عضو شینگن می توانند وارد شوند.
گرفتن تسهیلات بانکی بلندمدت از بانکهای اروپا برای رونق کسب و کار خود با دوره بازگشت 20ساله با حداقل بهره بین المللی حدود 3%.
تحت پوشش بیمه درمان قرارگرفتن فرد و خانواده اش.
تحصیلات رایگان و یا هزینه کم برای فرزندان.
اقامت دائم پرتغال منجر به سفر بدون ویزا به صدوپنجاه و پنج کشور جهان می شود.
صادرات و واردات در کشور پرتغال آزادانه تر از ایران است.
امکان استفاده از خدمات شهروندی
امکان مبادلات مالی راحت تر.

و اما گاهأ و در بیشتر موارد پولی وارد چرخه اقتصادی نمی شود و سرمایه گذاری برگشت پذیر و سودده نخواهد بود.مثلا خرید ملک بیشتر در کشورهای با اقتصاد پایین است که می خواهند پول از این طریق وارد کشورشان شود و فرد فقط ویزای رفت و آمد دارد و عملا به اهداف خود نرسیده.ویا فردیکه فقط به دنبال اخذ اقامت دائم اروپاست چگونه می تواند در سرمایه گذاری با قواعد و قوانین پیچیده بین الملل و کشوری دیگر موفق شود.

 

شرایط سرمایه گذار یا کارآفرین در پرتغال :

عدم سؤ پیشینه کیفری
داشتن حداقل سیصدو پنجاه تا پانصدهزار یورو
نداشتن منع خروج از ایران
یا سرمایه گذاری یک میلیون یورو در بانک پرتغال

*ویزای سرمایه گذاری شرط سن ندارد. حداقل 25سال سن را داشته باشد.
* ویزای سرمایه گذاری در ابتدا شرط تسلط زبان پرتغالی نمی خواهد.
* ویزای سرمایه گذاری پرتغال مدرک تحصیلی نمی خواهد.
* ویزای سرمایه گذاری پرتغال مصاحبه ندارد.
* مالیات بر درآمد جهانی ندارد.
* حداقل یک هفته در سال لزوم بودن در پرتغال است.
* متقاضی و همراهان بعداز پنج سال کامل اقامت با رعایت اصول شهروندی و پرداخت مالیات در این کشور می توانند درخواست شهروندی و اقامت دائم (دانستن زبان پرتغالی در حد پایه)دهند و پاسپورت پرتغال بگیرند.
*در ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال نیازی به تجربه در زمینه مدیریت و تجارت نیست.

مدارک مورد نیاز متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی در پرتغال :
اصل پاسپورت متقاضی و همراهان(فرزندان زبر 18سال)
عکس رنگی برای پاسپورت و هر فرد پنج قطعه
ترجمه عدم سؤپیشینه متقاضی سرمایه گذاری و همسر او.
پرینت سه ماهه حساب بانکی

سرمایه گذاری در پرتغال می تواند در زمینه صنایع در پرتغال باشد.یا در زمینه توریسم یا کشتی ویا سرمایه گذاری در زمینه دامپروری و….. باشد.

ساختار و برنامه ویزای طلائی پرتغال

سال اول : ویزا برای کار و سفر
سال دوم تا چهارم : اقامت قابل تمدید
سال پنجم : اقدام برای اقامت دائم
سال ششم: اقدام برای شهروندی و گرفتن پاسپورت
در شرایط قدیمی برنامه ویزای طلایی حداقل سرمایه گذاری 500هزار یورو است اما جدیدأ فقط 350هزار یورو در یک پروژه تایید شده ساختمانی حداقل سی سال از بنای آن گذشته باشد برای ترمیم و بازسازی ویزای طلایی پرتغال را دریافت می کنید. تنها 32%سهمیه برای این پروژه وجود دارد.

اگر شما در کشور پرتغال یک مغازه و تجارتی را بخرید کشور پرتغال یک ویزای یکساله برای شما صادر می کند که به مدت پنج سال سالانه تمدید می شود و پس از گذشت پنج سال اقامت ده ساله پرتغال از طریق سرمایه گذاری دریافت می کنید.این اقامت تبدیل به اقامت دائم می شود.سرمایه گذاری قواعد و قوانین پیچیده ای در اروپا دارد و ممکنست با ناآگاهی سرمایه شما از بین برود و باید متقاضی که در این وادی پامی نهد دانش تجاری و تخصص داشته باشد.یک روش در سرمایه گذاری بدین صورت است که ابتدا درخواست ویزای کوتاه مدت می کند.و بعد از اخذ ویزا وارد خاک پرتغال شده وبه جستجوی شغل و مغازه و ملک رفته و یک حساب بانکی در پرتغال افتتاح کند ،متقاضی به ایران برگشته و درخواست ویزای بلندمدت شش ماهه می کند و به حساب خود در پرتغال پول واریز می کند. متقاضی به پرتغال رفته قولنامه اش را امضا وبه اداره پلیس پرتغال می برد و رسید اقامت یکساله را از اداره پلیس می گیرد.با رسید اقامت ، شرکتی را تاسیس کرده و تجارت خود در پرتغال را شروع می کند و مدارک لازم تاسیس شرکت رابه اداره پلیس پرتغال برده بمدت پنج سال هرساله اقامت را تمدید می کند.

*زمان رسیدگی به ویزای سرمایه گذاری پرتغال از طرف دولت پرتغال 30روز است بعداز تکمیل پرونده به سفارت و دولت پرتغال می رود.
*در ویزای سرمایه گذاری همراهان نیز اجازه کار دارند.

در انتها خاطر نشان می شوم که ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال الگوبرداری شده از کشور اسپانیاست واین نوع مهاجرت بدون آگاهی پرخطر است چراکه متقاضیان بدلیل داشتن اقامت اروپا مجذوب شده امادر ادامه ممکنست با از دست دادن سرمایه و نداشتن سود فرد فقط بتواند به پرتغال رفت وآمد کند و حتی اقامت هم نتواند بگیرد
اما پیشنهاد ما در موسسه مشاوره ای MIE اینست که ابتدا با دیگر وبزاهای بلند مدت وارد پرتغال شوید وبا کشور از نزدیک آشنا شوید و اگر شرایط پرتغال را مناسب دیدید با دیدی باز و روشن به مسأله می اندیشید و راه های آن را برای اقدامات بعدی هموار کنید. مشاوران ما در دفتر وین همواره آماده ارائه خدمات مشاوره به شما هموطن عزیز می باشند. موفق و پیروز باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *