کشور آمریکا

کشور آمریکا، کشوری مهاجر پذیر است و افراد بسیاری هر ساله به این کشور مهاجرت می کنند. چرا کشور آمریکا محبوبیت بسیاری در میان علاقمندان به مهاجرت دارد؟ آیا از ویزاهای کشور آمریکا اطلاع دارید؟ آیا می دانید انواع مهاجرت به کشور آمریکا چیست؟ و چه راهی بهترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا است؟ در این مقاله ما در خصوص انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور آمریکا برای شما توضیحاتی را داده ایم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد

ویزای p-1 :

برای ورزشکارانی است که می توانند  به صورت جداگانه یا تیمی در سطح بین المللی قصد آمدن به کشور آمریکا به صورت غیر مهاجرتی یا موقت  ،شرکت کنند.

ورزشکارانی که به صورت انفرادی  شرکت می کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

برای شرکت دریک مسابقه بین المللی ،باید کسب مقام در سطح بالا یا بین المللی را داشته باشید که با توجه به مهارت و شناخت بالایی قابل ملاحظه باشد در واقع مهارت شما بیش از یک کشور باید شناخته شده باشد.

معیار تیم ورزشی که واجد شرایط در مسابقات هستند :

برای شرکت در برنامه های تیمی باید تیم مورد نظر در سطح بین المللی شناخته شده باشدتا بتوانند ویزای p-1 را بگیرند در واقع در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شود.

برای گرفتن ویزا باید فرم I-129 که برای سازمان کارگران غیر مهاجرتی است پر کنید همراه با هزینه مناسب و مدارک مورد نیاز.

 

دوره تمدید اقامت دوره اقامت اولیه
این دوره برای ۱۰ سال قابل تمدید است. برای ورزشکاران فردی: زمان مورد نیاز برای تکمیل این رویداد به بیش از ۵ سال می باشد.
تمدید تا ۱ سال می باشد. تیم ورزشی :زمان مورد نیاز برای رقابت یا عملکر به بیش از یک سال
قابل تمدید تا ۵ سال به منظور ادامه عملکرد .البته باید مدت کل اقامت محدود به ۱۰ سال شود. زمان مورد نیاز برای پرسنل پشتیبانی به بیش از یک سال تجاوز نمی کند.

 

 

ویزای p-2 :

ویزای بین یک سازمان در امریکا و سازمان معتبر دیگری در خارج از کشور آمریکا ،برای تبادل متقابل . افراد می توانند به صورت موقت در این دوره ورزشی یا هنری شرکت کنند.

معیارهای واجد شرایط بودن : هنرمندی که می خواهد وارد امریکا شود باید از طریق یک دولت به رسمیت شناخته شود در مقایسه با هنرمندان امریکایی و هنرمندانی که در خارج از امریکا هستند اطلاع داشته یاشید.

باید فرم I-129  که از یک سازمان حمایت کارگری در امریکا است پر کنید تا دادخواست برای سازمان کارگر غیر مهاجرتی را انجام دهید.

تمدید اقامت دوره اولیه اقامت
افزایش تا یک سال زمان مورد نیاز به بیش از یک سال است

 

ویزای P-3:

ویزای برای کسانی که هنرمندان است یا برای یک برنامه سرگرم کننده که منحصر به یک برنامه فرهنگی است.

طبقه بندی برای ویزای P-3   به طور موقت برای انجام برنامه آموزش ، یا مربی گری یا هنرمندانی که به صورت فردی یا تیمی در برنامه  منحصر فرهنگی شرکت می کنند.

معیارهای واجد شرایط بودن:

بزای ویزای P-3 متقاضیان باید فردی یا به عنوان تیمی به منظور توسعه ،تفسیر ،یا نمایندگی ،مربی گری یا آموزش های قومی عرفی ،فرهنگی موسیقی تئاتر یا عملکرد هنری ارائه دهند علاوه بر این برای آمدن به امریکا باید در یک رویداد فرهنگی که در توسعه فرم هنری خود بیشتر خواهد بود شرکت کنند . این برنامه ممکن است تجاری یا غیر تجاری باشد. با پر کردن فرم I-129 برای سازمان کارگر غیر مهاجرتی دادخواست ارسال کنید.

 

تمدید اقامت مدت زمان اولیه
به منظور ادامه عملکرد می توان یک سال تمدید کرد. برای تکمیل این روند زمان نباید بیش از یک سال باشد.

 

ویزای P-4:

حضور همسران و فرزندان زیر ۲۱ سال گروه های P-1 وp-2وp-3  هستندکه حق اشتغال ندارند اما می توانند به مدرسه یا کالج بروند.

 

ویزای دانشجویی

اگر شما می خواهید به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در کشور آمریکا تحصیل کنید شما به یک ویزای دانشجویی احتیاج دارید دو دسته برای ویزای غیر مهاجرتی دانشجویی در امریکا وجود دارد که شامل ویزای FوM است.

برای بدست آوردن ویزای M1و f-1 باید معارهای زیروجود داشته باشد:

  • شما باید در یک برنامه علمی و آموزشی یا برنامه آموزش زبان وی یا یک برنامه حرفه ای ثبت نام کنید.
  • شما باید به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در موسسه ثبت نام کنید.
  • شما باید به زبان انگلیسی و یا در دوره های مسلط به زبان انگلیسی شرکت کنید.
  • شما باید بوجه کافی برای ساپورت کردن خود در طول دوره را داشته باشید.
  • شما باید محل اقامت در خارج از کشور که داشته اید حفظ کنید که نشان دهد شما به هیچ وجه قصد از دست دادن آن را نداشته اید.

 

ویزای F-1 :

مختص دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشجویی یا فوق دیپلم یا لیسانس و فوق لیسانس و دوره های آموزش زبان انگلیسی را دارند البته مدرسه متقاضی  باید توسط دولت امریکا شما را به عنوان دانشجوی بین المللی قبول کند.

 

دانش آموزان ویزای F-1  ممکن است برای سال اول تحصیلی کار نکنند اما ممکن است در دانشگاه موضوع اشتغال را که شرایط و محدودیت های خاصی را داشته باشد قبول کنند . پس از اولین سال تحصیلی دانشجویان F-1  ممکن است در سه نوع اشتغال در خارج از دانشگاه در گیر بشوند:

 

برنامه آموزش علمی CPT.

آموزش علمی اختیاری OPT  (قبل از تکمیل یا پس از تکمیل).

علوم وفناوری مهندسی ،ریاضیات (STEM) آموزش اختیاری عملی فرست (OPT).

 

 

ویزای F-2   :

همسرا ن وفرزندان زیر ۲۱ سال متقاضیان گروه F-1  هستند که همزمان با دانشجو می توانند وارد کشور آمریکا بشوند یا می توانند بعد از آن در خواست ویزای F-2  را بدهند که این گروه اجازه کار ندارند.حداقل مدت زمان برای این گروه یکسال می باشد.

 

ویزای M-1 :

ویزای M-1  ( فنی حرفه ای دانش آموزان ) شامل دانش آموزانی است که در برنامه های دانشگاهی غیر حرفه ای که احتیاج به آموزش زبان ندارند و برای دانش آموزان غیر آکادمیک است . دانش آمزان M-1  ممکن است متعهد به تعلیم کاربردی شوند تنها اگر مطالعات کاربردی خود را تکمیل کنند.

 

برای متقاضیان F-1 و M-1  دانش آمزان برای اشتغال در خارج از دانشگاه باید در حیطه مطالعات خود کار کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *