ویزای قبرس

ویزای قبرس و بررسی شرایط اخذ ویزا در این کشور

 • ویزای قبرس و مقدمه ای بر آن
 • ویزای قبرس و شرایط عمومی
 • ویزای قبرس و انواع ویزا
 • ویزای قبرس و ویزای تحصیلی قبرس

 • ویزای قبرس و ویزای کاری قبرس
 • ویزای قبرس و ویزای درمانی قبرس
 • ویزای قبرس و ویزاهای بلند مدت قبرس
 • ویزای قبرس و ویزاهای دیگر قبرس
 • ویزای قبرس و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای قبرس و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای قبرس و وقت سفارت ویزای کشور
 • ویزای قبرس و توصیه های مهم
 • ویزای قبرس و سخن پایانی
ویزای قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای قبرس و مقدمه ای بر آن

ویزای قبرس ، شرایط اخذ ویزای کشور قبرس و همچنین قوانین پیش روی افراد متقاضی و انواع ویزا و روش های ورود به کشور قبرس را ما در این مقاله به صورت کاملا تخصصی و تفصیلی مورد بررسی قرار می دهیم تا در صورتی که این کشور زیبا را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید با اطلاعات حقوقی کافی اقدام نمایید. آیا امکان اخذ ویزای درمانی در کشور قبرس برای افراد متقاضی وجود دارد؟ ویزای قبرس شامل چه نوع ویزاهایی می باشد؟ با توجه به اینکه کشور قبرس همانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاص اعطای اقامت و ویزا می باشد ما سعی کردیم در این مقاله به بررسی هرکدام از روش های پیش روی افراد متقاضی بپردازیم. باید توجه داشته باشید زمانی که برای اخذ ویزای قبرس اقدام می نمایید مدارک و اسنادی که از شما خواسته می شود، باید کامل و دقیق باشد زیرا در صورت ارائه مدارک ناقص شانس خود را در اخذ ویزای این کشور از دست می دهید. پیش از هر اقدامی در مورد اخذ ویزای کشور قبرس پیشنهاد می شود در ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان برای شما عزیزان در باب ویزای قبرس و قوانین و شرایط اخذ ویزای این کشور شبهات و سوالات بیشتری پیش آمد می توانید با مشاورین برتر و با تجربه موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و اطلاعات حقوقی خود را در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای این کشور ارتقا دهید.

ویزای قبرس و شرایط عمومی آن

قبرس به عنوان یکی از بزرگترین جزیره های زیبای دریای مدیترانه می باشد که در بین جزایر مدیترانه سومین جزیره بزرگ شناخته شده است. بر اساس آخرین سرشماری در سال 2019 جمعیت کشور قبرس بالغ بر 1.200.000 نفر اعلام شد. این امر نشان دهنده رشد جمعیت به نسبت سال های گذشته است. زبان بومی و رسمی در این کشور یونانی است، که البته باید متذکر شد که این کشور به دو بخش ترکی و یونانی تقسیم شده است. حدود 80 درصد از جمعیت این کشور را یونانی ها تشکیل داده اند. به لحاظ جغرافیایی کشور قبرس در آسیا قرار گرفت است در صورتی که از لحاظ سیاسی قبرس به عنوان یک کشور اروپایی به حساب می آید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه قبرس به عنوان یک کشور اروپایی به حساب می آید، این کشور عضو فعال اتحادیه اروپا نیز به شمار می آید. پرجمعیت ترین شهر این کشور پایتخت شهر زیبای نیکوزیا می باشد. اقتصاد کشور قبرس بیشتر بر پایه کشاورزی است و بیشترین محصولات کشاورزی این کشور مرکبات می باشد. یکی دیگر از منابع درآمد و اقتصاد این کشور صنعت توریسم می باشد. واحد پول قبرس یورو می باشد.

قبرس
اطلاعات عمومی قبرس

ویزای قبرس و انواع ویزا

ویزای قبرس همانند کشورهای دیگر دارای انواع مختلفی است که بسته به نوع ویزا و اهداف ورود افراد متقاضی متفاوت می باشد. افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند می توانند هریک از این نوع ویزاها را درخواست و دریافت نمایند. با توجه به این که کشور قبرس یکی از اعضای اتحادیه اروپا است اخذ ویزای این کشور به منزله ورود به اتحادیه اروپا می باشد و افراد متقاضی می توانند با داشتن ویزای قبرس به دیگر کشورهای اروپایی سفرکنند. ما در این بخش به بررسی هر یک از انواع ویزای کشور می پردازیم تا اطلاعات شما عزیزان ارتقا یابد، انواع ویزای قبرس به شرح ذیل است:

 • ویزای نوع A : ویزای ترانزیت فرودگاهی

  این نوع ویزا صرفا برای افرادی که به مدت کوتاه در فرودگاه های قبرس حضور دارند صادر می شود. معمولا افرادی که قصد تعویض پرواز خود را دارند باید این نوع ویزا را درخواست و دریافت نمایند.

 • ویزای نوع B : ویزای ترانزیت

  نوع ویزای ترانزیت تایپ B که تقریبا مشابه نوع A می باشد برای افرادی صادر می شود که توقف آنها در فرودگاه جهت تعویض پرواز بیشتر از 5روز به طول می انجامد وافراد به ناچار مجبورند در فرودگاه حضور داشته باشند و یا اینکه افراد می توانند در این 5روز در هتل های مربوط به فرودگاه اقامت داشته باشند.

 • ویزای نوع C

  این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که مدت کمتر از 90 روز باید در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای قبرس و ویزای تحصیلی قبرس

مهاجرت تحصیلی یکی از راه های ایده آل اخذ ویزای قبرس می باشد که افراد متقاضی می توانند به واسطه این روش اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند که در نهایت در صورت امکان برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز بتوانند اقدام نمایند. تحصیل در قبرس در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای افراد متقاضی با داشتن شرایط لازم امکان پذیر است. دوره تحصیل در مقطع لیسانس 4ساله می باشد که افراد با ارائه مدرک دیپلم 12ساله می توانند جهت ادامه تحصیل وارد این کشور شوند. دوره تحصیل در مقطع ارشد 2ساله می باشد که فرد متقاضی با داشتن مدرک لیسانس و ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 می تواند وارد دانشگاه های این کشور شود.

 البته تحصیل در مقطع لیسانس اغلب به زبان یونانی و ترکی در اکثر دانشگاه ها انجام می شود ولی دانشگاه های انگلیسی زبان نیز در این کشور به لحاظ حضور گسترده دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. دوره تحصیل در مقطع دکترا نیز 3الی 5 سال به طول می انجامد که افراد متقاضی با داشتن تاییدیه استاد راهنما و ارائه رزومه تحصیلی بسیار خوب که شامل مدرک زبان آیلتس 6.5 یا 7 است ومقالات داخلی و بین المللی می توانند در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند.

ویزای قبرس و ویزای کاری قبرس

یکی از روش های مهاجرتی که می توان به واسطه آن برای مهاجرت و اقامت در قبرس همانند دیگر کشورها اقدام نمایید، از طریق ورود به بازار کار این کشور می باشد. مهاجرت کاری به قبرس همانند دیگر کشورها بدین صورت است که فرد متقاضی باید شرایط اولیه ورود به بازار این کشور را داشته باشد، این شرایط شامل سن مناسب، داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و داشتن حداقل 3سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و تسلط به زبان می باشد. علاوه بر شرایط ذکر شده فرد باید از سوی کارفرما یا شرکت خاصی پیشنهاد شغلی داشته باشد. داشتن پیشنهاد شغلی بدین صورت است که فرد باید رزومه تحصیلی و کاری خود را برای کارفرما ارسال نماید تا در صورت تایید از سوی کارفرما متقاضی بتواند وارد خاک قبرس شود. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که زمانی که کارفرما رزومه متقاضی را تایید می کند براساس قانون باید دوره آگهی در قبرس و اتحادیه اروپا را انجام دهد در صورت نبودن متقاضی کار در این کشور، متقاضی می تواند با داشتن پیشنهاد شغلی به سفارت مراجعه نماید و به همراه مدارک دیگر خود درخواست ویزای کاری این کشور را دهد.

نرخ بیکاری در قبرس

ویزای قبرس و ویزای درمانی قبرس

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای قبرس را دارند و می خواهند در این کشور به منظور درمان در مراکز درمانی و بهداشتی حضور به عمل رسانند می توانند ویزای درمانی قبرس را درخواست دهند. بسته به شرایط و نحوه درمان بیمار ویزای قبرس به روش درمانی می تواند در تایپ های مختلفی صادر شود. نکته قابل توجه در باب ویزای درمانی قبرس بحث دعوت نامه یا نسخه پزشک معالج می باشد که متقاضیان می بایست قبل از اقدام به درخواست ویزای قبرس از نوع درمانی از بیمارستان یا پزشک خود در قبرس درخواست نمایند.

نوع تایپ ویزا (کوتاه مدت و بلند مدت) به ماهیت درمان متقاضیان بستگی دارد. اینکه متقاضی تنها برای درمان و ویزیت مراجعه نماید یا برای عمل های سنگین مغز و قلب و غیره که در این صورت می توانند درخواست ویزای همراه نیز داشته باشند. ویزای همراه برای متقاضیانی که قصد دریافت ویزای قبرس به روش درمانی را دارند اغلب کوتاه مدت ۶۰ روزه صادر می گردد.

ویزای قبرس و ویزاهای بلند مدت قبرس

ویزای بلند مدت در کشور قبرس همانند دیگر کشورها نوع ویزای تایپ D می باشد، این نوع ویزا به افراد متقاضی اجازه می دهد به مدت 90 روز در این کشور اقامت بلند مدت داشته باشند. این نوع ویزا را معمولا برای مقاصد تحصیلی و کاری و دیگر روش ها که نیاز به حضور بلند مدت فرد در این کشور دارد برای افراد متقاضی صادر می کنند. با داشتن این نوع ویزا افراد امکان رفت و آمد را به صورت چند بار دارند و در خصوص ویزای بلند مدت تحصیلی باید توجه داشت صدور این نوع ویزا بسته به دوره تحصیلی صادر می شود و پس از پایان دوره تحصیلی فرد امکان اخذ این نوع ویزا را ندارد.

اقامت بعد از تحصیل در قبرس

ویزای قبرس و ویزاهای دیگر قبرس

برای اخذ ویزای قبرس افراد می توانند از دیگر روش ها و دیگر ویزاهای موجود در این کشور مانند دیگر کشورها استفاده کنند، در این بخش به بررسی دیگر ویزاهای موجود و امکان پذیر در قبرس می پردازیم که شامل موارد ذیل است :

 • ویزای بازدید

   این نوع ویزا معمولا برای افرادی که در این کشور خویشاوندان و دوستان نزدیکی دارند و آنها نیز اقامت دائم این کشور را اخذ نموده اند و یا ساکن در قبرس هستند صادر می شود البته افراد متقاضی باید از سوی اقوام و دوستان خود در این کشور دعوتنامه معتبر داشته باشند. افرادی که در قبرس ساکن هستند و اقدام به صدور دعوتنامه می نمایند باید ثابت کنند هزینه های اقامت و حضور کسی که دعوت می نمایند را می توانند پوشش دهند.

 • ویزای کنفرانس

  این ویزا تایپ ویزا در قالب نوع ویزای کوتاه مدتC  می باشد، که افراد متقاضی باید از سوی شرکت یا موسسه ای که کنفرانس و همایش را برگزار نموده دعوتنامه معتبر را داشته باشند.

 • ویزای تجاری

  ابن نوع ویزا معمولا برای افرادی که قصد تجارت و بیزنس کوتاه مدت در این کشور را دارند صادر می شود، مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 90 روز (3ماه) می باشد. در خصوص این نوع ویزا نیز افراد متقاضی باید دعوتنامه از شرکت های معتبر تجاری در قبرس داشته باشند. شرکت دعوت کننده باید ثابت کند صدور دعوتنامه صرفا برای انجام تجارتی است که متقاضی با آن شرکت به صورت مشترک انجام می دهد و در این خصوص نیز باید تمامی هزینه های اقامت و حضور افراد تاجر را پوشش می دهد.

 • ویزای توریستی

  ویزای توریستی در قالب ویزاهای کوتاه مدت تایپ C می باشد که برای افراد متقاضی که صرفا برای امور گردشگری و بازدید از این کشور درخواست می نمایند صادر می شود. افراد متقاضی با ارائه مدارکی که نشان دهنده علقه آنها در کشور مبدا باشد و دلیل بازگشت آنها باشد می توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند.

ویزای قبرس و مدارک لازم برای اقدام

باید در نظر داشت برای اخذ ویزای قبرس افراد متقاضی باید مدارک و پرونده کاملی را ارائه دهند تا پس از بررسی مدارک ارائه شده از سوی سفارت ویزای آنها صادر شود. با توجه به اینکه پروسه صدور ویزای قبرس بین 1 الی 3 ماه به طول می انجامد افراد می توانند با ارائه مدارک ذیل درخواست اخذ ویزای این کشور را دهند:

 • ارائه گذرنامه معتبر که حداقل 6ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه فرم تکمیل شده ویزا

 • رزرو یکی از هتل های قبرس

 • رزرو بلیط رفت و برگشت

 • ارائه گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی به همراه اصل گواهی فارسی

 • ارائه پرینت تمکن مالی و گردش مالی 6 ماهه اخیر متقاضی

 • ارائه کپی از گذرنامه قبلی و ویزای پیشین

 • ارائه سند مالکیت

 • ارائه اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن و دیگر مدارک هویتی

 • متقاضیانی که قصد اخذ ویزای تجاری را دارند علاوه بر ارائه مدارک فوق دعوتنامه از سوی یک شرکت قبرسی نیز ارائه دهند

 • ارائه مدارک پرداخت هزینه های ویزا که 20 پوند قبرس می باشد

 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه کیفری

 • ارائه گواهی سلامت و بیمه سفر

ویزای قبرس و وکیل متخصص ویزا

چنانچه برای اخذ ویزای قبرس اقدام می نمایید و این کشور را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید در گام نخست باید در خصوص هر یک از راه های اخذ ویزای این کشور و دیگر راه های مهاجرت به قبرس اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید، در این خصوص پیشنهاد می شود حتما با وکیل با تجربه که در زمینه اخذ ویزای قبرس تجربه بسیار خوبی دارد همکاری نمایید و از تجربیات و سابقه وی استفاده نمایید.

باید توجه داشته باشید زمانی که برای مهاجرت به یک کشور اقدام می نمایید بررسی یکسری موارد در پروسه مهاجرت شما نقش بسیار مهمی خواهد داشت، مواردی چون شرایط زندگی، رفاه اقتصادی و اجتماعی، امنیت و همچنین نرخ بیکاری می تواند در پروسه مهاجرت شما نقش تعیین کننده ای داشته باشد. موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان پیشنهاد می کند زمانی که قصد جدی در امر مهاجرت داشتید حتما پیش از هر اقدامی اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید تا در این مسیر قدم های درست بردارید و در این خصوص داشتن وکیل با تجربه و انتخاب موسسه ای که در خصوص مهاجرت تجربه بالایی داشته باشد می تواند به شما عزیزان در انتخاب درست مسیر مهاجرتی نقش موثری داشته باشد.

ویزای قبرس و وقت سفارت ویزای کشور

متقاضیانی که تمایل دارند ویزای قبرس را اخذ نمایند و برای اخذ ویزاهای کوتاه مدت این کشور اقدام کرده اند باید در نظر داشته باشند، برای دریافت وقت مصاحبه باید در ابتدا به سایت سفارت مراجعه نمایند و به صورت آنلاین درخواست وقت سفارت و مصاحبه را نمایند. برای دریافت وقت سفارت افراد متقاضی باید مدت زمان 2 الی 6 هفته را در نظر داشته باشند. افراد متقاضی باید در نظر داشته باشند زمانی که به سفارت این کشور مراجعه نمودند باید مدارک و اسناد خود را به صورت کامل ارائه دهند تا از سوی سفارت بررسی شود و در صورت تایید، ویزا برای آنها صادر شود. مصاحبه به صورت انگلیسی برگزار می شود و افراد متقاضی باید تسلط مکالمه و پاسخ گویی به سوالات را داشته باشند. مدت زمان بررسی مدارک در سفارت قبرس در حدود 2 هفته تا 20 روز کاری می باشد.

ویزای قبرس و توصیه های مهم

نکته قابل توجه در مورد ویزای قبرس و انواع مختلفی از ویزاهایی که افراد امکان اخذ آنها را دارند این است که چون معمولا تایم این نوع ویزا محدود می باشد و شما باید در همان بازه زمانی وارد خاک قبرس شوید بهتر است زمان بندی دقیقی در خصوص مدارکی که ارائه می دهید در نظر داشته باشید. زمانی که شما به عنوان متقاضی پرونده کاملی ارائه می دهید این امر تاثیر بسزایی در صدور ویزا برای شما خواهد داشت. لازم به ذکر است در خصوص برخی ویزاهای کوتاه مدت افراد متقاضی زمانی که وارد خاک این کشور شدند اجازه کار ندارند و همچنین اجازه تحصیل نیز داده نمی شود. 

ویزای قبرس

افرادی که قصد ادامه تحصیل و کار در این کشور را دارند باید درخواست آن نوع ویزا را خارج از خاک این کشور دهند. در ضمن بهتر است زمانی که درخواست ویزای توریستی و یا ویزای کوتاه مدت می دهید، علقه قوی ارائه دهید که نشان دهنده بازگشت شما باشد و همچنین مدارک تمکن مالی معتبر ارائه دهید، زیرا ارائه مدارک به صورت کامل و نشان دادن علایق فرد در کشور مبدا می تواند در پروسه صدور ویزا تاثیر بسزایی داشته باشد. لازم به ذکر است در مورد ویزاهای کوتاه مدت بهتر است ترجیحا افراد مجرد اقدام نکنند زیرا احتمال بازگشت این افراد از دید سفارت وجود ندارد احتمال ریجکت شدن ویزای آنها نیز وجود خواهد داشت.

ویزای کار قبرس
سرمایه گذاری در قبرس
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویزای قبرس و سخن پایانی

ویزای قبرس، شرایط و قوانین اخذ ویزای قبرس را ما در مقاله فوق به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی علمی قرار دادیم تا در صورتی که شما عزیزان این کشور زیبا را هدف مهاجرت قرار داده اید با اطلاعات حقوقی کامل در راه مهاجرت به قبرس قدم بردارید. لازم به ذکر است پیش از هر اقدامی در خصوص اخذ ویزای قبرس سعی کنید اطلاعات حقوقی خود را افزایش دهید و نسبت به قوانین و شرایط پیش روی خود آگاهی لازم را داشته باشید. با توجه به قوانین مهاجرت به قبرس و همچنین شرایط اخذ ویزا در این کشور پیشنهاد می شود در صورتی که هدف مهاجرتی خود را در کشور قبرس در نظر گرفته اید در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس برای کسب اطلاعات حقوقی دقیق تر و تخصصی با مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش مشاوره کامل و تخصصی در باب اخذ ویزای کشور قبرس دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *