ویزای نامزدی و ازدواج آلمان:

قوانین 2018 اخذ ویزای نامزدی و ازدواج آلمان چیست ، اشخاصی که قصد ازدواج در آلمان در سال 2018 و اخذ ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را دارند باید بدانند که هر کشوری قوانین و مقررات ویژه ای را برای ویزای نامزدی و ازدواج  در نظر دارد و افراد متقاضی ویزای نامزدی و ازدواج آلمان باید با فردی ازدواج نمایند که تابعیت آلمان را داشته باشد تا امکان مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان برای آنها مهیا گردد. برای دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان فرد متقاضی باید مدارکی را برای سفارت ارائه نماید همچنین صحت ازدواج باید برای سفارت محرز گردد تا فرد متقاضی بتواند ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را اخذ نماید. ما در این مقاله تمامی روش های دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را برای شما عزیزان بیان می نماییم برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی موسسه  مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید.

چه شرایطی برای دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان وجود دارد؟ چه مدارکی برای دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان وجود دارد؟

تابعیت رابطه ای است سیاسی ، اقتصادی و معنوی است که بین فرد و کشورش برقرار می شود که این موضوع باعث می شود فرد و کشور مورد نظرش در قبال یکدیگر وظایف ، تکالیف و تعهداتی داشته باشند .

اقامت رابطه ای است مادی و حقوقی که فرد را به قسمتی از خاک یک کشور مرتبط می کند و به تابعیت شخص ارتباطی ندارد ، همچنین فرد در مواردی مانند حق رای و امور سیاسی اجازه هیچ گونه دخالتی ندارد.

در کشور آلمان از راه های متفاوت می توان به اقامت و تابعیت دست یافت اما یکی از روش های اخذ تابعیت کشور آلمان ، اخذ تابعیت از طریق ویزای نامزدی و ازدواج آلمان است .

ازدواج یکی از مواردی است که در گرفتن تابعیت در کشورهای مختلف تاثیرگذار است. براساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج بین زوجین شخص میتواند برای اخذ تابعیت اقدام نماید. کشور آلمان از این این قائده مستثنی نخواهد بود. لذا چنانچه یک فرد با یک آلمانی ازدواج کند میتواند جهت اخذ تابعیت آلمان از طریق ویزای نامزدی و ازدواج آلمان اقدام نماید.

حداقل سن برای ازدواج در آلمان ۱۸ سال می باشد اما افراد از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی با اجازه والدین نیز می توانند ازدواج نمایند.  اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد و بخواهد مجدد ازدواج نماید به مدارکی برای اثبات اتمام یا انحلال ازدواج های قبلی مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد هم چنین اگر فرد غیر آلمانی و فرد تبعه کشور آلمان بخواهند مراسم ازدواج خود را در کشور آلمان برگزار نمایند ، فرد غیر آلمانی می تواند با اخذ ویزای توریستی به مدت ۳ تا ۶ ماه وارد کشور آلمان شده و برای برگزاری مراسم خود از این روش  اقدام نمایند .

دو فرد مقیم در آلمان برای ازدواج با یکدیگر باید قصد خود را به اداره ثبت اسناد  در محل سکونت خود اعلام نمایند و مدارکی مانند کارت شناسایی ، گذرنامه برای اثبات اقامت قانونی خود در خاک کشور آلمان را با مدت اعتبار بیش از ۳ هفته و آدرس محل سکونت و …. را به عنوان گواهی صحت این امر به این اداره ارائه دهند ،با گذشت دو سال از زمان ازدواج مشروط به اینکه افراد از سه سال قبل از ازدواج ، در خاک آلمان اقامت داشته باشند به هر دو آنها  تابعیت آلمان اعطا می گردد که طی این شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان از ۸ سال به ۵ سال کاهش خواهد یافت.

در خصوص بحث اخذ تابعیت آلمان از طریق ویزای نامزدی و ازدواج در آلمان لازم به ذکر است که بعضی از کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت می باشد . لیکن در مورد کشور آلمان ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت کشور آلمان خواهد شد . شایان ذکر است در نظام حقوقی برخی کشورها نظیر ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت میباشد. به عنوان مثال: در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از لحاظ قانون گذار خود به خود ایرانی محسوب میشود. حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت برای فرد نمی گردد.

اگر فردی که تبعه کشور آلمان است بخواهد با فردی غیر المانی ازدواج نماید باید سطح درآمد خود را برای تامین هزینه های خود و خانواده خویش اثبات نماید و نشان دهد که نیازی به کمک های دولت آلمان برای تامین هزینه های خود را نخواهد داشت همچنین فرد غیر آلمانی باید به زبان آلمانی در سطح A1  تسلط کافی را داشته باشد تا بتواند برای ویزای نامزدی و ازدواج آلمان اقدام نماید. پس از ازدواج ، شخص متقاضی دریافت ویزا باید با مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نماید و تقاضای خود برای دریافت ویزای ازدواج را ارائه دهد ، سفارت آلمان پس از بررسی مدارک ارائه شده ( ترجمه شده ) در صورت صحت مدارک و کافی بودن درآمد شخص تبعه آلمانی اقدام به صدور ویزای ازدواج می نماید . شخص متقاضی با دریافت ویزای نامزدی و ازدواج آلمان می تواند وارد خاک کشور آلمان شود  و اقامت کشور آلمان را دریافت نماید همچنین پس از ۳ سال اقامت در کشور آلمان شخص می تواند تابعیت کشور آلمان را اخذ کند.

برای اخذ تابعیت از طریق ویزای نامزدی و ازدواج آلمان فرد حتما باید درخواست تابعیت بدهد و پس از طی شدن مدت زمان لازم  به وی تابعیت کشور آلمان اعطا می گردد و بدون درخواست تابعیت هیچ حقی به فرد داده نخواهد شد.

افرادی که متقاضی اخذ ویزای نامزدی و ازدواج آلمان هستند باید با فردی که تابعیت کشور آلمان را دارا باشد ازدواج نمایند همچنین فرد متقاضی اخذ ویزای نامزدی و ازدواج آلمان باید شرایطی را دارا باشد تا بتواند ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را دریافت نماید که یکی از این موارد اثبات رابطه زوجیت بین آنها می باشد یعنی فرد متقاضی باید بتواند اثبات نماید که ازدواج وی با فرد تبعه ی آلمان صوری نمی باشد و ازدواجی کاملا قانونی بوده است تا بتواند ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را دریافت نماید همچنین فرد تبعه ی آلمان باید بتواند فرد غیر تبعه را که قصد ازدواج با وی را دارد ساپورت نماید و اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی وی را نیز تامین کند در این صورت می تواند برای ویزای نامزدی و ازدواج آلمان برای فرد متقاضی غیر تبعه اقدام نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای نامزدی و ازدواج آلمان می توانید با دفتر مرکزی موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و مشاوره اخذ نمایید و اطلاعات دقیقی در مورد ویزای نامزدی و ازدواج آلمان را دریافت نمایید.

 

Rating: 5
132 پاسخ
 1. زمانی
  زمانی گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید
  خانمی هستم 47 ساله از آلمان و دارای پاس آلمانی)قرمز) که چند سالی هست به دلیل بیماری فعلا قادر به کار نبوده و کمک دولتی و مقداری RENTE دریافت میکنم.دارم با آقایی از ایران ازدواج میکنم آیا این آقا رو میتونم بیارم ؟ اگر بله بفرمایید حدودا چقدر زمان و هزینه ش میشه؟
  سپاسگذار

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام
   بله میتوانید و برای انجام کارهای ایشان و بررسی زمان بندی لازم است با مشاوران ارتباط بگیرید.خواهشمندیم با دفاتر ما با شماره 02149196000تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 2. پریسا
  پریسا گفته:

  سلام . من توسط یکی از دوستانم که همسر خودشون یک جراح آلمانی هستن با یکی از دوستای همسرشون آشنا شدم که ایشونم فوق تخصص مغز اعصاب هستند قراره آبان ماه برای دیدن من به ایران بیان میخواستم ازتون سوال کنم اگر ما بخواییم توی ایران عقد کنیم یعنی بریم پیش رایزن فرهنگی سفارت آلمان امکان این کار وجود داره ؟؟ برای این کار باید از قبل وقت سفارت بگیرم ؟؟ اگر عقدمون انجام بشه امکان صدور ویزا برای من هست که همراشون برگردم آلمان یعنی منم همزمان با اونها برم ؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و احترام
   بله.از طریق ازدواج میتوانید اقامت موقت آلملن را دریافت نمایید و همراه همسرتان بروید.

   پاسخ
   • مهری
    مهری گفته:

    چطوری میشه مگه برای گرفتن ویزای ازدواج نباید نوبت گرفت و حداقل شش ماه زمان لازم داره چطور میشه همزمان همراه ایشون بره اگه همچین راهی هست به منم بگین همراه همسرم برم

    پاسخ
    • m h
     m h گفته:

     سلام مجدد
     متاسفانه متوجه منظورتان نشدم در چه مورد شخص می تواند برود؟
     همسر حتما باید درخواست ویزای الحاق دهد تا بتواند برود و بدون ارائه مدارک و طی پروسه این امکان وجود ندارد.

     پاسخ
     • فاطمه
      فاطمه گفته:

      یعنی چقدر زمان میبره تا ایشونو ببرن از ایران خوب نتمزدشون مدت محدود ایران هستند باید برگردن و اینکه ایشون میتونن با شوهرشون برن یا نه

 3. محمدنژاد
  محمدنژاد گفته:

  سلام بنده همسرم آلمانی هستن و برای اینکه حقوق کافی ندارن من نمیتونم ویزا بگیرم در این شرایط باید چه کنیم؟

  پاسخ
  • m.m
   m.m گفته:

   با سلام احترام

   با توجه به این که شرایط بسیار مساعدی دارید توصیه می کنیم حتما با مشاوران ما با شماره 02149196000 تماس حاصل بفرمایید.

   پاسخ
 4. زهره
  زهره گفته:

  سلام خانمی هستم که نامزدم تابعیت آلمان دارن و تصمیم داریم واسه ویزای ازدواج اقدام کنیم …اما چون درامد همسرم کافی نیس نمی تونن دعوتنامه بفرستن واسه من …حالا سوالم اینه که آیا شخص دیگری میتونی دعوتنامه بفرستن واسه من ؟که من بتونم برم اونجا و ازدواج کنم؟

  پاسخ
  • samira mirzaaaghyi
   samira mirzaaaghyi گفته:

   سلام و عرض ادب
   یکی از شروط لازم برای اخذ ویزای ازدواج درآمد کافی و شغل همسر شماست و شخص دیگری برای جایگزین این شرایط مورد قبول اداره مهاجرت نیست.

   پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ارادت
   کشور مورد نظر شما کجاست؟ و نوع اقامتتان چیست؟ برای پاسخگویی نیاز به اطلاعات بیشتری داریم. شما می توانید در لینک زیر ثبت نام نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.
   https://mie.company/contact-us/

   پاسخ
 5. یلدا
  یلدا گفته:

  سلام وقتتون بخیر. من 7 سال هست که ایتالیا زندگی میکنم و تازه درسم تموم شده در حال حاضر کارت اقامت یک ساله در جستجوی کار ایتالیا رو دارم. نامزدم اقامت دائم آلمان رو دارن اما هنوز پاسپورت ندارن ما قراره که بزودی ازدواج کنیم و من به آلمان برم سطح زبانم هم B1 هستش خواستم بدونم شرایط ازدواج برای من به چه صورت هستش و آیا برای ما امکان عقد در سفارت ایران در آلمان وجود داره؟. پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم.

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب
   همراه گرامی اگر نامزد شما شاغل بوده و حقوقی مکفی جهت پوشش هزینه زندگی دونفر را دریافت نماید می تواند بعد از ازدواج با شما جهت پیوستن شما به خود اقدام کند در عین حال باتوجه به اینکه شما هم در یک کشور عضو شینگن اقامت دارید درصورتی که بتوانید در ایتالیا کارپیدا کنید و نوع ویزای شما به ویزای کاری تغییر کند می توانید از مزایای حوزه شینگن استفاده کنید.

   پاسخ
 6. خیبر
  خیبر گفته:

  سلام من از افغانستان هستم و‌المان زنده گی می‌کنم پاسپورت سه ساله خاکستری یا همون gray و یک کارت آلمانی یک ساله بدست آوردم یعنی تازه قبول شده ام حالا هم مصروف گرفتن b1 هستم
  می‌ خواهم نامزدم را از افغانستان بیاورم آیا راهی وجود داره؟ و همچنان برای این کی خود کفا باشم تا بتوانم یعنی درآمد ماهوار من باید چقدر باشد ؟

  ممنون از شما

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب برای این منظور باید یک قرارداد قانونی داشته باشید و حقوق بالای 2700 یورو داشته باشید و همچنین منزل مسکونی مستقل تا بتوانید در این خصوص اقدام بفرمایید.

   پاسخ
 7. حسام محمیدی
  حسام محمیدی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من تقریبا ۳ سال هست که در المان زندگی میکنم و اقامت سه سال دارم مدرک b1.و تا سه چهار ماه شروع به آوسبیلدونگ میکنم ،میخوام با دوست دخترم که داخل ایران هست ازدواج کنم،آیا میتونم ایشون رو به المان بیارم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب جهت این امر بایستی قرارداد کار قانونی در آلمان داشته باشید و منزل مسکونی مستقل داشته باشید و حقوق قانونی داشته باشید تا بتوانید اقدام کنید

   پاسخ
 8. سهیلا فیضی
  سهیلا فیضی گفته:

  سلام.همسر من شهروند آلمانی هستن و من دوتا دختر ۲۰ و ۱۸ ساله از همسر قبلیم دارم که میخوام با خودم ببرم المان و با همسر دومم که المانی هستن زندگی کنیم. اما نمیدونم چجوری برای بچه ها باید اقامت بگیرم. لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   دوست گرامی سن فرزندان شما طوری نیست که بتوانید به عنوان همراه و تحت تکفل برایشان اقدام نمایید و هر کدام باید به صورت جدا برای مهاجرت اقدام نمایند.

   پاسخ
 9. روژان
  روژان گفته:

  سلام.
  من یک خانم ایرانی ام که قصد ازدواج با آقایی که اتریشی هستن و درالمان کار میکنن,دارم.
  چطور میتونم ویزای نامزدی المان رو بگیرم و درالمان ازدواج کنیم?
  متشکرم.

  پاسخ
 10. پري
  پري گفته:

  سلام من دوست پسرم چند ماهه كه به آلمان مهاجرت كرده و تو يك شركت كار ميكنه، قصد ازدواج داريم و ميخواستم ببينم شرايط به چ صورت هست آيا ما شانسي داريم واسه ازدواج ؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   دوست عزیز در صورتیکه ازدواجتان را در جایی به ثبت برسانید به راحتی می توانید ویزای الحاق به همسر دریافت نمایید. می توانید در ایران یا کشورهای دیگری مثل ترکیه ازدواج خود را ثبت نمایید. البته در صورتیکه همسرتان اقامت دائم آلمان را داشته باشند می توانید به ایشان ملحق شوید.

   پاسخ
 11. مرضیه
  مرضیه گفته:

  سلام و احترام ! مدت ۱۰ سال میشه المان زندگی میکنم قبلان هم در هالند پاسپورت قرمز هالندی دارم یعنی افغانی تبعه هلندی هستم ۲ فرزند دارم ۸/۹ ساله میباشن مادر تنها میباشم مدت ۸ سال میشه طلاق گرفتم بنا بر این که اطفالم خورد هستن کار نمی کنم مشغول درس خواندن در یک رشته استم حالا مدت ۱ سال و نیم می‌شود با شخص در افغانستان نامزد استم لطف نموده بگوین چطور نامزادم را المان بیاورم تا اینجا با هم ازدواج آلمانی کنیم ممنونم اگر جواب ارائه نماین .

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   شما بایستی برای ایشان دعواتنامه ارسال نمایید تا با ویزای توریستی به آلمان مراجعه کرده و ازدواج کنید. البته این پروسه دارای قوانین خاص خود می باشد و باید اثبات نمایید از قبل با ایشان آشنا بوده و ازدواج شما سوری نمی باشد

   پاسخ
 12. الی
  الی گفته:

  سلام و احترام دوست من چندماهی هست که در آلمان اقامت سه ساله گرفتن برای اینکه ما بتونیم ازدواج کنیم و من برم پیششون بجز داشتن کار و منزل شخصی از نظر مدت اقامت هم شرایطی لازمه؟ مثلا اقامت دائم نیاز هست؟ یا همین الان هم در صورت داشتن کار و حقوق کافی میتونن اقدام به بردن من کنن؟!

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اقدام شما از طریق ازدواج، ایشون علاوهبر داشتن تمکن مالی برای زندگی با شما باید تابعیت آلمان رو داشته باشند که بتوانند از طریق ازدواج با شما برای مهاجرتتان اقدام نمایند.

   پاسخ
 13. رضا
  رضا گفته:

  سلام ،
  من ۲۱ ساله هستم نامزدم تو آلمان هست.
  ولی اون محصل هست و در آمد مالی نداره خودش با فامیل و دولت اونجا حمایه میشه .چطوری میتونه منو بخاد اونجا ؟
  ایا میشه که من پول بفرستم که توی آکانت بانکی خو بریزه و منو با او دعوت کند ؟؟؟میشه جواب منو تو ایمیل من بفرستید لطفن

  پاسخ
 14. ریحانه
  ریحانه گفته:

  سلام وقت بخیر.من با آقایی آشنا شدم که نزدیک به ۵ سال هست تو آلمان زندگی میکنند تمکن مالی و شغل دائم و درآمد و خانه مسکونی دارند.ایا ایشون میتونن برای ازدواج اقدام کنند؟ لازم به ذکر هست که اقامت دائمی ندارند

  پاسخ
 15. ميكاييل
  ميكاييل گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد ،
  بنده اقامت ٣ ساله المان دارم (پاس ابي) و مسيحي هستم ،نامزدم ايران هستن و مسلمان براي ازدواج در المان مشكلي ايجاد ميكنه تفاوت اديان؟ چون با توجه به قانون ايران، ازدواج مرد مسيحي با زن مسلمان قابل قبول نيست، پروند به اوبالندگريشت فرستاده شده و منتظر جواب هستيم براي صدور گواهي ازدواج ، ممنوم از لطف شما

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب با داشتن پاس آبی امکان همراه بردن همسرتان برای شما وجود ندارد و باید پاس اصلی را دریافت نمایید تا بتوانید همسرتان را با خود به آلمان ببرید.

   پاسخ
 16. مهری
  مهری گفته:

  با سلام من با شخصی با تابعیت آلمان آشنا شدم و قراره ازدواج کنیم آیا قبل ارائه مدارک به سفارت گذراندن آزمون A1 الزامی میباشد ؟ اگه اینطوره زمان و محل برگزاری و نوع ثبت نام چطوریه؟

  پاسخ
   • مهری
    مهری گفته:

    توی اینترنت خیلی گشتم شماره تلفنی که بتونم برای ثبت نام دوره آزمون A1گوته پیدا کنم پیدا نشد میشه برای گرفتن مدرک A1به من راهنمایی بدید ممنون

    پاسخ
    • m h
     m h گفته:

     سلام و عرض ادب
     دوست عزیز میتوانید پکیج های فوق فشرده آموزش زبان آلمانی موسسه رو تهیه بفرمایید و در منزل خودتون به راحتی و به کرات هر قسمت از آموزش رو ببینید. این پکیج با تکنیک و آموزش های خوب جناب آقای ملک پور تهیه شده است.

     پاسخ
 17. حمید
  حمید گفته:

  سلام . من در ایران ازدواج کردم . اقامت دائم داره در پاسپورت ایرانی . مدت 30 ساله آلمان هستم . میخواهم بدونم برای آوردن همسرم به چه چیزهایی احتیاج داره سفارت ؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   ممنون از شما بخاطر انتخاب موسسه ما
   دوست گرامی مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج در سایت سفارت آلمان هست. در آنجا می توانید مدارک دقیق و مورد نیاز را به روز شده مطالعه نمایید.

   پاسخ
 18. Me
  Me گفته:

  با سلام
  من از ایران هستم و قصد ازدواج با یک خانم آلمانی رو دارم
  متاسفانه نه خودم و نه خانم تمکن مالی نداریم و من هیچ نوع مجوز کار در آلمان یا مدرک زبان آلمانی ندارم. چطور میتونم برای زندگی در آلمان اقدام کنم؟ اگر در کشور دیگری ازدواج کنیم در آلمان قابل اثبات هست و ممکنه زمان ازدواج از خارج از آلمان محاسبه بشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی باتوجه به مواردی که فرمودید داشتن تمکن مالی الزامی می باشد و بدون آن امکان پذیر نمی باشد. داشتن مدر A1 آلمانی برای شما اجباری می باشد

   پاسخ
 19. رژین
  رژین گفته:

  با سلام من با آقایی آشنا شدم که اقامت المان داند کار و شرایط هم دارند متاسفاته هنوز در پروسه طلاق همسر اولشون هستند و بطور کامل قانونی جدا نشدن آیا اون اقا میتونه بیاد منو عقد کنه و برام ویزا ازدواجی بفرسته یا باید کامل جدا بشن بعد ازدواج کنه؟؟؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   ممنون از شما بخاطر انتخاب موسسه ما
   دوست عزیز قوانین و ضوابط کشور آلمان اجازه دو همسری را به افراد نمی دهند. بنابراین ایشون باید اول پروسه طلاق را کامل نمایند و سپس برای ازدواج با شما اقدام کنند.

   پاسخ
   • سالار
    سالار گفته:

    سلام دوست عزیز ، من هم همین مشکل رو دارم ،پن با یک خانوم آلمانی قصد ازدواج دارم ولی پروسه طلاق کامل نشده. سوالی که از خدمتتون دارم اینه که به محض این که طلاق به‌صورت کامل انجام شد، ما میتونیم تو ایران اقدام به ازداواج کنیم یا باید قوانین اسلامی را رعایت کنیم و خانوم آلمانی باید حدود سه ماه در بدون شریک زندگی ،زندگی کنند و بعد ازدواج کنیم؟

    پاسخ
    • m h
     m h گفته:

     سلام این رو خانم بهتر می دونند چون به قوانین آلمان آشنایی دارند. این مسائل رو می توانید از سفارت آلمان در ایران بپرسید بهتر راهنماییتان می کنند و یااینکه برای ثبت ازدواجتان به کشور دیگری بروید مثل ترکیه. موفق باشید

     پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   ممنون از شما بخاطر انتخاب موسسه ما
   در صورتیکه مشکل خاصی وجود نداشته باشد بین 4 تا 6 ماه پروسه الحاق شما به طول می انجامد.

   پاسخ
 20. زهره
  زهره گفته:

  سلام. من و نامزدم برای ویزای جستجوی کار ثبت نام کردیم.
  درصورتی که یکی از ما بتونه به آلمان بره و کاری با درآمد بیشتر از 2700یورو پیدا کنه و یک خانه هم اجرا کنه .
  ولی دیگری موفق نشه، مثلا در مصاحبه سفارت تایید نشه، آیا میشه درخواست ویزای ازدواج بده؟ نفر دوم چطور میتونه به سریعترین روش به آلمان بره؟
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   دوست عزیز اگر نامزدی شما به صورت رسمی ثبت شده باشد پس از یافتن کار با این شرایط شخص می تواند برای همسرش درخواست الحاق نماید. اما اگر رسمی نیست برای ازدواج و مهاجرت از این طریق نامزد شما باید ابتدا اقامت دائم آلمان را کسب نماید تا بتواند برای ازدواج با شما درخواست دهد.

   پاسخ
 21. Hosseini
  Hosseini گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید من همه مدارکم رو جهت پیوست به همسرم آماده کردم تمام مدارکی که سفارت آلمان در تهران از من میخواد اما الان نمیدونم قبل از مصاحبه باید مدارکم تایید بشن یا نه همون روز مصاحبه تایید میکنن در ضمن من وهمسرم مهاجر افغانی هستیم و همسرم همه موقعیت های پیوست رو داره فقط میخوام بدونم قبل از مصاحبه مدارکم باید تایید بشن یا نه و روز مصاحبه چه چیز های از من میخوان؟؟؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   یک سری از مدارک باید به تایید اداره دادگستری برسد و قبل از وقت سفارت باید این کار را انجام دید و باقی مدارک را باید در روز مصاحبه همراه خود ارائه نمایید

   پاسخ
 22. حمید
  حمید گفته:

  با سلام بنده حقوقم ۲۰۰۰ یورو است و قبولی ۳ ساله المان دارم میخوام با دخترخاله م که یک فرزندم دارد ازدواج کنم ایا این امکان وجود دارد که با وجود دخترش بتوانم او را به الملن بیاورم.باتشکر

  پاسخ
 23. سحر
  سحر گفته:

  سلام و روزبخیر. من با فردی که تابعیت المان را دارد ازدواج کردم . ولی ایشان به خاطر یه سری مشکلات مجبور شدند به ایران بیایند و کارشان را ترک کنندو و 20 روز دیگه وقت سفارت دارم. با وجود این شرایط یعنی بیکار بودن همسرم به من ویزا میدهند؟

  پاسخ
 24. سحر
  سحر گفته:

  سلام وقتت بخیر/ بنده با آقای در آلمان آشنا شدم/ شهروند آلمان هستند/ بنده هم در حال آموزش زبان آلمانی هستم/ ایشون پرستار هستند و 3000 یورو درآمد دارند. و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق بنده دارم. خواستم بدونم آیا با حقوق ایشون امکانش هست به آلمان رفت از طریق ازدواج و حداکثر چقدر زمان می بره / سپاس از پاسخگویی

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   ممنون از لطفتان و انتخاب موسسه ما
   دوست گرامی بله اگر ایشان تابعیت آلمان را دارند و حقوق ماهیانه 3هزاریورو دارند می توانند برای ازدواج با شما اقدام نمایند و شما از طریق ازدواج به آلمان مهاجرت نمایید. البتخ ازدواج باید رسمی باشد. معمولا بین 6 ماه تا یک سال زمان می برد.

   پاسخ
 25. لیلا
  لیلا گفته:

  سلام
  من همسرم المان هست و اقامت ۳۰ ساله دارن من میتونم ویزای ازدواج بگیرم؟
  اینکه مدرک زبان باید داشته باشم؟! پروسه را فرمودید ۶ ماه طول میکشه میشه برای دیدن با ویزای ازدواج برم و برگردم ؟

  پاسخ
 26. لیلا
  لیلا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنونم که به سوالات ما جواب می‌دهید

  من در ایران ازدواج کردم همسرم المان است و مقیم اونجاست
  بدلیل اینکه وقت سفارت برای پیوست یکسال طول می کشد من به چه طریقی میتونم همسرم رو ببینم و از کجا اقدام کنم
  اگر ویزا بگیرم برای ویزای پیوست مشکلی پیش نمیاد؟!

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی اطلاعات شما کامل نیست اگر جزییات بیشتری از شما موجود باشد بهتر می توانیم در خدمت تان باشیم در مجموع می توانید به بهانه تحصیل به کشور دیگری نزدیک آلمان اقدام نمایید در صورت تمایل می توانید با کارشناسان موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 27. افسون
  افسون گفته:

  سلام وقتتون بخیـــر
  من دوست پسرم تو عراق هست و از طریق یوان عراق درحواست پناهندگ داده،
  آیا میتونه قبل از اینکه جواب قبولیش بیاد با هم ازدواج کنیم و باهم بریم؟ یا باید بره اونجا غیابی ازدواج کنیم و بعد درخواست الحاق خانواده بده، و چقدر پروسەش طول میکشــه؟
  ممنون میشم توضیح بدید سپاس

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب
   تا وقتی که تکلیف پرونده ایشون مشخص نشده باشه نمی تونید به ایشون ملحق بشید و اینکه ازدواج باید غیابی انجام بدید چون ایشون که نمی تونند برگردند و اینجا ازدواج کنید

   پاسخ
 28. شکوفا
  شکوفا گفته:

  سلام و عرض ادب من با یه اقای المانی چند ماهه در ارتباطم و میخوام بدونم گرفتن مدرک زبان المانی واسه اقدام به ویزای نامزدی الزامیه؟

  پاسخ
 29. سیما
  سیما گفته:

  باسلام
  همسر من پاسپورت استرالیایی دارن و تصمیم گرفتیم در آلمان زندگی کنیم .ایشون میتونن ویزای اقامت 1 ساله دریافت کنن .آیا من هم میتونم از طریق ایشون ویزای الحاق همسر بگیرم ؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی این که همسر شما با چه نوع ویزایی قصد دارند در استرالیا زندگی کنند بسیار می تواند تعیین کننده باشد. و اینکه همسر شما با پاسپورت استرالیایی خودشان قصد اقدام دارند. اما امکان الحاق شما به عنوان همسر فراهم می باشد.

   پاسخ
 30. صادق زاده
  صادق زاده گفته:

  سلام من قراره بااقایی که تبعه المان هست ازدواج کنم ودختر ۷سالموهم باخودم ببرم
  میخوام بدونم درامد اون اقا چقدر باید باشه ومن دخترمم باخودم میتونم ببرم

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   شرایط الحاق همسر در آلمان به این ترتیب است که همسر شما بایستی یک شغل قانونی در آلمان داشته باشند و منزل مسکونی چه به صورت اجاره ایی ویا خریداری شده داشته باشند و یک حقوق مکفی با توجه به قوانین کشور آلمان داشته باشند.

   پاسخ
 31. نیماامیری
  نیماامیری گفته:

  سلام من یک مردمتاهل وبچه دار افغانی هستم ومیخواهم ازطریق ازدواج بایک فردافغانی که پناهنده قبول شده آلمان هست اقامت آلمان رابگیرم تابتوانم بعدازطلاق گرفتن ازاو خانواده خودرابه آلمان دعوت کنم آبا این امکان وجوددارد وچه شرایطی داردمن راراهنمایی کنید

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی شرایطی که می فرمایید خیلی مورد تایید نمی باشد اول اینکه شخصی که پناهنده است تا پاسپورت خود را نگرفته باشد نمی تواند برای شما دعوتنامه بفرستدو اگر هم بتوانید از این طریق وارد آلمان شوید نمی توانید خیلی زود از ایشا ن جدا شوید و همسر و فرزند خود را به آلمان ببرید.

   پاسخ
 32. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام خانم زمانی، از خدای بزرگ، آروزی سلامتی و شادی روز افزون میکنم.
  راستش مدتی هست برای اقامت در کشور آلمان از طریق ازدواج تصمیم گیری کردم. اگر براتون مقدور هستش ممکنه منو راهنمایی کنید و از تجربه خودتون در اختیارم بذارید ؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج باید با همسر خود از قبل آشنا بوده باشید و این موضوع را باید به دولت آلمان اثبات نمایید. بعد از ورود به آلمان هم باید با همسر خود در یک مدت مشخصی زندگی مشترک داشته باشید تا بتوانید اقامت این کشور را بگیرید.

   پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی بستگی به رشته و مقطعی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارید دارد و می تواند و البته دانشگاه که می تواند متغییر باشد اما به صورت عمومی داشتن B1 احتیاج است

   پاسخ
 33. مرتضی
  مرتضی گفته:

  با سلام و عرض ادب ،
  من تقریبا دوسال پیش درخواست پیوست به خانواده دادم به سفارت تا چند ماه قبل که متاسفانه مشکلی با فامیل همسر خوردم و درخواست رو پس گرفتم آیا میتونم دوباره اقدام کنم تا همسرم رو به آلمان بیارم ؟ و چقدر زمان و چه مدارکی نیازی داری ؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   امکان اینکه تقاضای الحاق همسر نمایید برای شما مهیا می باشد البته این نکته بیشتر به شرایط شما در آلمان بستگی دارد که می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

   پاسخ
 34. میلاد
  میلاد گفته:

  درود و احترام فراوان خدمت شما
  مدت ۱/۵سال است که با خانمی آلمانی اشنا شدم و چند مرتبه در ترکیه دیدار داشتیم . باتوجه به قوانین میدانم که اگر در آلمان ازدواج خود را ثبت نماییم روند دریافت ویزا سریع تر انجام میشود، میخواهم بدانم بعد از دریافت دعوتنامه باید چه شرایطی را برای گرفتن ویزای المان جهت ثبت ازدواج در انجا داشته باشم؟(آیا ارائه ی شوهاد تمکن مالی و ضمانت برای بنده در ایران لازم است؟)
  ایشان پرستار یک بیمارستان هستند و شرایط ارسال دعوتنامه را دارا میبتشند و اکنون ۵ ماه است از بنده باردار هستند. من ۲۹ساله و ایشان ۳۴ ساله هستند.
  با دفتر شما تماس میگیرم و همیشه در صف طولانی قرار دارم اگر ممکنه پاسخ من را مختصر اینجا بدهید . با تشکر فراوان از کادر شما.

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بارداری همسر بهترین گواه وجود رابطه بین شماست و اینکه باید از وجود رابطه شواهد دیگری مثل عکس های مشترک، مکالمات تلفنی و سفرهای مشترکتان ارائه دهید و اگرحقوق همسر شما بالای 2هزار یورو باشد که بتوانند ثابت کنند که شرایط ازدواج با شما و تحت پوشش مالی قراردادن شما را دارند می توانید برای ویزای ازدواج اقدام نمایید. موفق باشید.

   پاسخ
 35. فاطيما
  فاطيما گفته:

  با سلام و روزبخير
  اگر ممكنه من را راهنمايي كنيد ميخوام بدونم اگر از طريق ويزاي نامزدي عمل كنم زودتر ميتونم كنار همسرم قرار بگيرم يا از طريق ازدواج در ايران؟نامزد من شرايط ارسال دعوتنامه را دارد
  باتوجه به اينكه حدود٦تا يكسال بايد براي وقت سفارت صبر كنيم ميخوام بدونم بهتره در كشور آلمان ازدواج كنيم؟

  پاسخ
 36. آرزو
  آرزو گفته:

  با سلام و احترام
  برای ازدواج با یک آقای ایرانی مقیم آلمان درآمد ایشون ماهیانه چقدر باید باشه که در سفارت آلمان در تهران به من ویزا بدهند؟ آیا این موضوع به شهر محل اقامت ایشون بستگی داره؟
  با سپاس

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای دریافت ویزای ازدواج باید همسر شما حداقل ماهی 2هزار یورو درآمد داشته باشند تا سفارت با ویزای شما موافقت نمایند. یعنی ایشان باید بتوانند هزینه های شما را نیز با حقوق خود پوشش دهند.

   پاسخ
 37. مهرناز
  مهرناز گفته:

  با سلام . نامزدم اقامت آلمان داره و بعد از ازدواج در ایران ، درخواست ویزای ازدواج بدهم و یا درخواست ویزای پیوست به همسر؟ و اصلا تفاوت این دو ویزا و شرایطش در چیست؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   ویزای ازدواج برای این منظور است که شما با توجه به مدارک و مستندات موجود قرار هست با شخصی در آلمان ازدواج کنید و شخص باید شرایط لازمه را داششته باشد . کارداشته باشد، حداقل ماهی 2هزار یورو حقوق داشته باشد و سایر شرایط. اما ویزای الحاق به خانواده برای اشخاصی است که متاهل هستند و میخواهند همسر و فرزندان را به آلمان منتقل نمایند.

   پاسخ
 38. ستاره
  ستاره گفته:

  سلام
  من قصد ازدواج با آقايي ايراني كه در آلمان هستند دارم خودم استانبول اقامت دارم متاسفانه شناسنامه و پاسپورتمو اينجا دزد زد اقدام كردم تا بياد حداقل دو ماه زمان ميبره از طرفي مي خوام وقت سفارت بگيرم اگر الان شماره پاس قبليمو وارد كنم وقتي پاس جديد اومد با شماره پاس جديد مشكلي پيش نمياد؟

  پاسخ
 39. سارا
  سارا گفته:

  سلام خسته نباشید، سوال من اینه که یکی از دوستان من از طریق آقایی که ازدواج کردن با ویزای ازدواجی به آلمان اومدن، به مدت یک سال و نیم حدودا دو سال با هم بودن که جدا شدن، اون خانوم مهلت ویزاش تا دو ماه دیگه تموم میشه، آیا ممکنه که ایشون رو بر گردونن به کشور ایران؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   بله ایشون پس از اتمام اقامتشون باید برگردند در صورتیکه سه سال با همسرشون زندگی می کردند می توانستند درخواست اقامت دائم دهند و در آن صورت می توانستند در آلمان باشند اما در حال حاضر چون اقامت دائم ندارند نمی توانند و راهی ندارد که بمانند مگر اینکه در این مدت باقیمانده از اقامتشان کار پیدا کنند و اقامت کاری دریافت نمایند.

   پاسخ
 40. Moc
  Moc گفته:

  سلام،من با خانوم تيراني كه در آلمان حدود يكسال و نيم دانشجو هستن ميخوام ازدواج كنم،آيا در صورت ازدواج به من ويزا يا اقامت داده ميشه تا اون زمان كه اونجا دانشجو هستن من هم باشم؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   شما در صورتیکه با ایشان در ایران ازدواج رسمی داشته باشید ایشان می توانند برای شما درخواست ویزای الحاق همسر نمایند و تا زمان فارغ التحصیلی شما نیز همراه ایشان در آلمان باشید.

   پاسخ
 41. فهيم
  فهيم گفته:

  سلام
  وقت بخير

  نامزدم در المان زندگي مي كند
  پاس آبي دارد و حدود سه سال نيم مي شود
  و مدرسه كلاس دهم
  هستند

  آيا امكان دعوت كردن من است يا خير!
  و اگر امكان داشته باشد
  چقدر طول خواهد كشيد؟
  ممنون

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ما باید شرایط سنی شما و نامزدتان را بدانیم تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم. اگر نامزد شما شغل مناسب با حقوق مناسب نداشته باشند نمی توانند برای ویزای ازدواج با شما اقدام نمایند.

   پاسخ
 42. شادي
  شادي گفته:

  با سلام
  نامزد من آلماني هست و مقيم برلين براي شروع نامزدي و ازدواج رسمي چه مراحلي به جز مدرك زبان A1نياز هست؟اين مدرك رو از كدوم موسسه بايد اخذ كرد؟
  ازدواج ما در ايران بايد صورت بگيره (سفارت)يا خود آلمان؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   در وهله اول نامزد شما باید کار داشته باشند و تمکن مالی لازم برای ساپورت مالی شما. یعنی باید حداقل ماهی 2هزار یورو حقوق داشته باشند. پس از این با ارائه مدارک دال بر رابطه احساسی و عاطفی می توانید ویزای نامزدی دریافت نموده و در آلمان ازدواج کنید و یا در ایران ازدواج کرده و ویزای الحاق به همسر دریافت نمایید.

   پاسخ
 43. مهديس
  مهديس گفته:

  سلام همسر من إيراني ولي داري پاسپورت ألماني هست حدود ي ماه ازدواج كرديم و ي ماهه درخواست پيوست به خانواده كردم ميخاستم بدون همسرم در آلمان چه مداركي يا كارايي رو بايد شهرداري آلمان ببرد و ثبت كند ؟در ضمن چه مدت رفتن من به آلمان طول ميكرد در امد ماهيانه همسرم حدود ١٧٠٠يورو هست و خونه اجاره اي ميباشد .ممنون ميشم راهنمايي كنيد ؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   درآمد همسر شما برای پیوست همسر با توجه به قوانین المان کم است و حداقل باید ماهی 2 هزار یورو دریافت نمایند تا بتوانند شما را نیز به آلمان ببرند.

   پاسخ
 44. مهری
  مهری گفته:

  با سلام من نامزدم در آلمان زندگی میکنه میخواستبم برای ثبت ازدواجمون در آلمان از طریق ویزای توریستی اقدام کنیم اما نتیجه ویزا منفی بود.الان میخوایم یا در ترکیه عقد کنیم یا در ایران ازدواج غیابی.لطفا به من بگین کدوم یک از این مکان عقد ها در گرفتن ویزا موثرتره و اینکه با وجود یکبار رد شدن در ویرای توریستی امکان درخواست مجدد برای ویزای ازدواج وجود داره؟

  پاسخ
 45. مهری
  مهری گفته:

  ازدواج غیابی در ایران در محضرهای ازدواج قابل انجام هستش میخام بدونم از دید سفارت عقد باید درجای خاصی صورت بگیرد در محضر شهر خودمان مشکلی نداره

  پاسخ
 46. نازي
  نازي گفته:

  سلام
  من نامزدم ألمان هستن و باسبورت الماني دارند،
  أيا امكانش هست كه براي من دعوت نامه بفرستمش و ما ازدواجمونو اينجا انجام بديم و بعد من بركردم جونكه من٦ماه ديكه وقت سفارت براي بيوست دارم ولي جونكه نامزدم ايراني نيستند نتونستيم ازدواج رسمي اينجا انجام بديم و من ب سند ازدواج رسمي نياز دارم،
  أيا ميتونم توريستي برم ألمان و انجا ازدواج كنم؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورتیکه بتوانید رابطه عاطفی فی مابین را اثبات کنید می توانید ویزای ازدواج دریافت کنید و برای ثبت رسمی ازدواجتان به آلمان بروید و یا اینکه به کشور ثالث مثل ترکیه، دوبی و یا امثالهم بروید و در آنجا ازدواجتان را ثبت رسمی نمایید.

   پاسخ
 47. احمد
  احمد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید,
  مدت 7 سال ساکن آلمان هستم.
  تابعیت آلمانی ندارم ولی اقامت دایم دارم, با حقوقی نرمال البته از پس هزینه همسر اینده ام بر میایم.
  با این تفاسیر, شرایط دعوت همسر برایم میسر هست؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   با توجه بهاینکه می فرمایید توانایی پوشش هزینه های همسر را مطابق با قانون آلمان دارید بله انکانش را دارید. حداقل حقوق شما باید 2000 یورو در ماه باشد.

   پاسخ
 48. رضایی
  رضایی گفته:

  سلام
  عذرخواهی میکنم.
  من ۲۸ سالمه و نزدیک به ۴ سال هست که در آلمان تقاضای پناهندگی دادم. که موافقت نشده هنوز.
  اگر بخام با فرد مسنی که قصدش کمک به من هست ازدواج کنم برای کسب اقامت ا
  امکانش هست؟
  ایشون نزدیک به ۸۰ سالشونه

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   ازدواج صوری جرم محسوب می شود و در صورتی که دولت آلمان متوجه این موضوع شود شما را برای مدت طولانی از حضور و ورودبه اتحادیه اروپا محروم می نماید.

   پاسخ
 49. Reyhane mh
  Reyhane mh گفته:

  سلام
  من با همسرم در ترکیه ازدواج کردیم و مدرک ازدواج ایرانی نداریم و در شناسنامه هم اسم همسرم نیست .برای ارائه مدرک به سفارت اتریش در تهران ،شناسنامه هم باید ارائه بدم ؟؟
  ممنون

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز مدرک ازدواج برای ارائه به سفارت مهم است در هر صورت اگر درشناسنامه هم ثبت نشده باشد سندی مبنی بر ازدواج شما وجوددارد همان را می توانید ارائه دهید .

   پاسخ
 50. مرضیه
  مرضیه گفته:

  با سلام و عرض ادب
  خواستگاری از آلمان دارم که ایرانی است وساکن آلمان و طبق گفته خودش تبعه آلمان می باشد. یکبار برای ملاقات من به ایران سفر کرده و مرا پسندیده و می گوید قصد ازدواج با من و بردن من به آلمان را دارد ، ضمنا طبق گفته خودش در آلمان شاغل با درآمد کافی و صاحب مسکن نیز می باشد با توجه این شرایط خواهش میکنم به سئوالات زیر پاسخ دهید :
  1 – چگونه میتوانم در مورد او تحقیق کرده و از لحاظ وضعیتش در آلمان صحت ادعاهای او برایم ثابت شود ؟ آیا از طریق سفارت آلمان در تهران یا سفارت ایران در آلمان میشود چنین تحقیقی را انجام داد ؟
  2 – اگر در ایران عقد کنیم و برای دریافت ویزای ازدواج از طریق سفارت المان در تهران اقدام کنم و بعد به هر دلیلی تقاضا رد شده و ویزا صادر نگردد تکلیف من چه میشود آیا این امکان وجود دارد که در ایران نامزد کنیم و بدون عقد در ایران به آلمان بروم و در آنجا عقد کنیم ، در این صورت آیا سفارت در تهران به من ویزای ورود به آلمان را میدهد؟
  3 – همسر تا سه سال بعد از ازدواج در آلمان نمیتواند تقاضای اقامت یا تابعیت از دولت آلمان نماید اگر تا قبل از آن ازشوهرش طلاق بگیرد آیا طبق قوانین آلمان حق و حقوق زن چه میشود آیا از اموال شوهر سهمی دارد یا باید سه سال گذشته باشد ، کلا در چنین مواردی تکلیف مهریه زن چه میشود ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر فراوان از لطف شما .. مرضیه

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز امکان تحقیق در مورد ایشان وجود ندارد باید در طی زمان خودتان به شناخت برسید.
   در جواب سوال دومتان شما 2 راه دارید یا در ایران ازدواج رسمی نمایید و درخواست ویزای الحاق به همسر نمایید و یا ویزای نامزدی دریافت کنید و در آلمان ازدواجتان را به ثبت برسانید.
   در مورد جواب سوال سوم باید بگوییم مهریه در آلمان مفهومی ندارد و بر اساس قوانین آلمان شما باید 3 سال با همسرتان زندگی مشترک داشته باشید تا بتوانید درخواست اقامت دائم نمایید اما اگر زودتر از این موعد جدا شوید باید پس از پایان مدت اقامتتان کشور المان را ترک کنید اما در صورتیکه مشغول به کار باشید و بیمه و مالیات پرداخت نمایید امکان اخذ اقامت در صورت طلاق نیز وجود دارد.

   پاسخ
 51. Kami
  Kami گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده همسرم متولد المان میباشد و از بچه گی‌اونجا‌بوده‌و‌دارای کار دولتی هستن ولی چون توی دوره هستن فعلا درآمد ۱۵۰۰ یورو دارن و پیش پدر و مادرشان زندگی میکنن ایا مشکلی هست که سفارت ایراد بگیره؟؟
  و اینکه بنده اوایل خرداد ماه درخواست پیوست دادم و یک ماه قبل در ایران ازدواج رسمی کردیم میخاستم بدونم چقدر تقریبی طول میکشه من بتونم برم ویزام اوکی شه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   یکی از شرایط الحاق به همسر اینه که ایشون حداقل ماهی 2هزار یورو درآمد داشته باشند. اما در صورتیکه بتوانند ثابت کنند که می توانند از شما حمایت مالی داشته باشند حدودا 6ماه طول می کشد که شما به آلمان بروید.

   پاسخ
   • Kami
    Kami گفته:

    ممنون از پاسخ گویی و وقتی که گذاشتین
    میخاستم بدونم با توجه به اینکه تقریبا یکماه دیگه وقت مصاحبه من هست باید چه مدارکی ترجمه کنم و کی باید برای تایید مدارکم به سفارت مراجعه کنم قبل یا بعد از دادن وقت این کار هارو باید انجام بدم؟
    ممنون

    پاسخ
    • m h
     m h گفته:

     سلام و عرض ادب
     ممنون از توجه و لطف شما. هدف ما رقم زدن مهاجرتی موفق با خاطره ای خوش برای شما عزیزان است. معمولا تایید مدارک باید قبل از وقت سفارت انجام بشه اما قوانین دائما در حال تغییر هست. این موارد رو می تونید با مراجعه به سایت سفارت المان در ایران جویا شوید. موفق باشید.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *