ویزای کاریابی آلمان

ویزای کاریابی آلمان چه ویزایی است؟شرایط ویزای کاریابی آلمان چیست؟راه های اخذ ویزای کاریابی آلمان چه می باشد؟آیا درباره ویزای کاریابی آلمان اطلاعات دارید؟آیا می خواهید درباره ویزای کاریابی آلمان اطلاعات داشته باشید؟قوانین ویزای کاریابی آلمان را میدانید؟امروزه در تماس با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مشخص گردید حجم بالایی از متقاضیان تمایل دارند از طریق کار مهاجرت نمایند.

 • لذا و به این منظور مشاورین زبده موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در نظر دارد تا با نگارش یک مقاله به پرسش های احتمالی آنها در زمینه ی ویزای کاری و مهاجرت از طریق کار پاسخ دهند و جوابگوی عمده ترین سوالات متقاضیان مهاجرت کاری در زمینه ی مهاجرت کاری به آلمان باشند.

 

 • کشور آلمان یکی از کشورهای مرفه اروپایی است که اقتصاد قدرتمندی را دارد و یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا بشمار میرود. حجم بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری تمایل دارند تا به این کشور صنعتی ورود پیدا کرده و در بازارهای کاری این کشور حرفه ذای برای خود داشته باشند.

 • اما باید دید شرایط اخذ ویزای کاری آلمان چیست و چگونه می توان به کشور آلمان مهاجرت کاری نمود. همانطور که می دانید اتباع یک کشور اروپایی برای استخدام نسبت به سایرین در اولویت برای استخدام خواهند بود.

 • به این ترتیب که اگر یک کارفرمای آلمانی بخواهد یک شخص را به استخدام خود درآورد ابتدای امر باید ثابت نماید این مسئله را که بنگاه اقتصادی وی به مرز سود دهی است و می تواند حداقل حقوق و دستمزد و مزایای یک نفر شهروند را تقبل نماید.

 • پس از آن شخص کارفرما می بایست در مورد شغل مورد نظر خود در کشور آلمان آگهی نماید و مدت ۳ ماه باید از این آگهی بگذرد و شخصی متقاضی ورود به این شغل نباشد تا در مرحله ی بعدی کارفرمای آلمانی باید برای شغل مورد نظر خود در اتحادیه اروپا شروع به آگهی کردن نماید و اگر ۳ ماه مجدد نیز منقضی شود و کارفرمای آلمانی نتواند نیروی کار مورد نظر خود را از میان اتباع کشور آلمان و اتباع اتحادی ی اروپا بیابد می تواند برای شخصی که در اتحادیه اروپا ساکن نباشد درخواست استخدام یا job offer  صادر نماید. همانطور که ملاحظه گردید مشخص می گردد که پروسه ی استخدام یک شخص و درخواست job offer از یک کارفرمای آلمانی عملا کاری سخت و گاها غیر ممکن می باشد. اما باید دید چگونه می توان با در نظر گرفتن این قانون ویزای کاری آلمان را اخذ نمود. یکی از راه حل های پیشنهادی میتواند اخذ ویزای کاریابی آلمان باشد.

 • به این ترتیب که شخص متقاضی با احراز یکسری موارد در سفارت کشور آلمان در کشور خود به آنها احراز می نماید که نیروی کار خوبی است و از آنها اجازه ی جست و جوی کار در کشور آلمان را بمدت ۶ ماه کسب می نماید. شخصی که متقاضی دریافت ویزای جست و جوی کار در آلمان  می باشد باید قواعد خاصی را رعایت نماید من جمله در مجموع شرایط تحصیلی وی شرایط سنی وی و شرایط کاری وی و دانش زبان وی محاسبه خواهد گردید. شرایط سنی شخص هرچقدر پایین تر  باشد و اصطلاحا شخص جوان تر باشد شانس بالاتری برای اخذویزای کاریابی آلمان و پس از آن موفقیت در کشور آلمان خواهد داشت. بدیهی است کارفرمایان آلمانی تمایل بیشتری برای استخدام نیروی کار جوان دارند. بر این اساس شخصی که متقاضی اخذ ویزای کاری آلمان باشد هرچه سریع تر نسبت به این موضوع اقدام نماید و رزومه ی خود را تکمیل و ارسال نماید شانس بالاتری برای موفقیت در این راه خواهند داشت.

  دانش زبان

  بر این منظور دانش زبان آلمانی و انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد. و شخص مختار است یکی از این دو را برای دریافت ویزای کاریابی آلمان انتخاب نماید. اگر شخص می خواهد با زبان انگلیسی دانش او سنجیده شود باید مدرک زبانIELTS با نمره ی ۵٫۵ را ارائه دهد. و اگر می خواهد از طریق زبان آلمانی اقدام نماید باید به سطحA2زبان آلمانی رسیده باشد.

  مدرک تحصیلی

  بر حسب تجربه بهتر آن است که شخص متقاضی دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته های فنی و در رشته هایی که مورد نیاز کشور آلمان می باشند تحصیلات داشته باشند. و مسئله ی بعدی سوابق کاری می باشد. شخص متقاضی حداقل باید ۳ سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی خود و بیمه همراه داشته باشد تا بتواند اخذ ویزای کاری آلمان را بنماید.

 • با داشتن جمیع شرایط فوق سفارت کشور آلمان به شخص متقاضی ویزایی ۶ ماه میدهد که با داشتن آن شخص می تواند در کشور آلمان حاضر شده و با کارفرمایان آلمانی شروع به مذاکره نماید. و در صورت حصول توافق فی ما بین شخص متقاضی و کارفرمای آلمانی و انعقاد قرارداد دشخص می تواند به اداره ی مهاجرت رجوع کرده و اقامت مدت داری را از این کشور اخذ نماید.

 • با حصول این امر شخص متقاضی می تواند همراه خود را نیز با خود به آلمان ببرد. شایان ذکر است که همراه از نظر قانون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را شامل می گردد. ملاحظه می گردد که اخذ ویزای کاریابی آلمان امری غیر ممکن نیست. اما برای اقدام کردن بر این مسئله بهتر آن است که با متخصصین حاذق و کسانی که تجربه ی کافی برای مشاوره ی شما را در این زمینه در اختیار داشته باشند مشاوره ی لازم صورت گیرد. و با داشتن اطلاعات کامل و جامع درصد شانس موفقیت شما قطعا به مراتب بیشتر خواهد بود.

 • شما می توانید طی تماس تلفنی با مشاورین مجرب و وکلای حاذق موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE که راجع به قوانین داخلی و قوانین بین المللی اشراف کامل دارند از آنها مشاوره ی رایگان در زمینه ی کلیه ی امور حقوقی خود از جمله شرایط اخذ ویزای کاریابی آلمان دریافت نمایید. اما مهاجرت کاری مسئله این نیس که امروزه فقط درمورد آلمان برای آن تقاضا وجود داشته باشد. و متقاضیان بسیار و پرشماری وجود دارند که تمایل به اخذ ویزای کاری را دارند. چه برای آلمان یا کشورهایی نظیر اتریش آفریقای جنوبی دانمارک، کانادا، استرالیا، آمریکا و… باید دید که کدام گزینه می تواند بر حسب شرایط شما بهترین گزینه برایتان باشد.

 • برای یافتن پاسخ این سوالات جمیع شرایط شما می بایست به دقت ارزیابی گردیده و سنجیده شود.  و این امر می تواند طی تماس تلفنی با کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE حاصل گردد.

 

 •  شایان ذکر است که کسانی که ویزای کاریابی آلمان را به هر طریقی اخذ نمایند و میانگین درآمد آنها از سطح مشخص و تعیین شده ی میانگین ثابت درآمد یک شهروند آلمانی بیشتر باشد  می توانند Blue Cardرا اخذ نمایند. و با داشتن Blue Card آلمان از مزایا ی مشخص و تعریف شده ی آن بهره مند گردند. یکی از مزایای داشتن Blue Card  آلمان این است که اشخاص با داشتن آن می توانند در حوزه ی اتحادیه اروپا مشغول به فعالیت شوند. و اجازه ی کار در تمام کشورهای اروپایی برای آنها  حاصل خواهد شد.

 •  اما باید این نکته را در نظر داشت که برای دریافت Blue Cardمیانگین درآمد یک شخص باید از ۳۶۰۰ یورو که حداقل میانگین هر شهروند آلمانی است فراتر باشد. از مزایای دیگر کار در آلمان و اخذ ویزای کاریابی آلمان  صنعتی بودن این کشور است و وجود شرکت های متعدد و قدرتمندی که که در آلمان هستند باعث شده است که تقاضای بسیار زیادی برای ورود به بازارهای کاری آلمان وجود داشته باشد. از نمونه ی این شرکت ها میتوان به شرکت,Mercedesشرکت  VolksWagenشرکت Porschو… اشاره نمود.

 • بسیاری از بنگاه های کاریابی در آلمان وجود دارند که وظیفه ی آنها وصل کردن اشخاص متقاضی که دنبال یافتن شغل مورد نظر خود هستند با کارفرمایانی است که احتیاج به استخدام نیروی کار دارند. و متقاضیانی که در آلمان حضور داشته باشند می توانند از طریق این بنگاه های کاریابی با کارفرمایان آلمانی ارتباط برقرار نمایند. شما می توانید طی تماس تلفنی با مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE از دانش و تبحر تیم حاذق و وکلای بین المللی تیم مهاجرتی MIEدر زمینه کلیه مسائل حقوق داخلی و بین المللی بهره مند شوید و طی تماس تلفنی از آنها مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *