اخذ ویزای کار در کشور آلمان

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان دارای چه ویژگی هایی است؟ آیا تاکنون به فکر مهاجرت به کشور آلمان و اخذ ویزای کار آلمان بوده اید؟ آیا درباره ویزای کار آلمان تحقیق کرده اید و یا اطلاعاتی دارید؟ اخذ ویزای کار آلمان دارای چه قوانین و مقرراتی می باشد؟ اخذ ویزای کار آلمان دارای چه شرایطی است؟ برای دریافت ویزای کار آلمان چه مدارکی احتیاج است؟ در این مقاله موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تلاش نموده تا شرایط مهاجرت به کشور آلمان و دریافت ویزای کار آلمان را به طور کامل برای شما توضیح دهد.

همانطور که میدانید برای مهاجرت به آلمان راه های متعددی وجود دارد که یکی از این را ها اخذ ویزای کار آلمان میباشددر حال حاضر کشور آلمان برای مهاجرین شرایط وامتیازاتی را قائل شده است.مهاجرت به کشور آلمان به خصوص از طریق ویزای کار آلمان میتوانند پلی برای پیشرفت وهمچنین دریافت اقامت وتابعیت محسوب شود.

در حال حاضر کشور آلمان قطب اقتصادی اروپا محسوب می شود کشور آلمان سومین کشور صنعتی دنیا پس از ژاپن و آمریکا در صنعت خودروسازی می باشد.

در مورد ویزای کار آلمان می توان گفت که کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا تقریبا قوانین مشترکی دارند و فرد متقاضی برای کار در اتحادیه ی اروپا به ویژه کشور آلمان باید پیشنهاد شغلی داشته باشد که این خود بر طبق یک پروسه می باشد و این پروسه بدین صورت می باشد که job offer ابتدا باید به مدت 3ماه شغل مورد نظر را در کشور آلمان آگهی نماید و فرد متقاضی کار مورد نظر وجود نداشته باشد و بعد به مدت 3ماه دیگر در اتحادیه ی اروپا آگهی نمایدو باز هم فرد متقاضی کار مورد نظر وجود نداشته باشد که این عملا غیر ممکن می باشد، در این صورت چنین فردی می تواند به کشور آلمان مهاجرت کرده و کار را دریافت نماید.

در مورد مهاجرت به کشور آلمان روش دیگری هم وجود دارد که فرد می تواند از طریق ویزای کار به کشور آلمان مهاجرت کند که بدین صورت می باشد که به فرد متقاضی کشور آلمان ، یک ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه می دهند تا اینکه فرد در این مدت بتواند در کشور آلمان کار مورد نظر خود را پیدا کند و از این طریق اقامت کشور آلمان را دریافت نماید .

در سال های اخیر کشور آلمان به نیروی کار متخصص و ماهر نیاز پیدا کرده است.

کشور آلمان نیازمند نیروی کار متخصص در زمینه هایی چون: برق ، کامپیوتر ، الکترونیک ، صنایع ، مکانیک ،الکتروتکنیک ، شیمی، فیزیک ،IT، گروه پزشکان ، دارو سازی و پرستار می باشد.

این افراد برای اخذ ویزای کار در کشور آلمان مشکلی نخواهند داشت. و در صورتی که شرایط کار در کشور آلمان را د ارا باشند می توانند ویزای کار کشور آلمان را اخذ نمایند .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب نکات مهم کاری آلمان

شرایط لازم برای دریافت BLUE CARD آلمان:

BLUE CARD کشور آلمان یک نوع ویزای کار می باشد که قابل تمدید در کشور آلمان است و این امکان را دارد که اقامت موقت کشور آلمان را به اقامت دایم تبدیل نماید.

در 1 اوت سال 2012 سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا در کشور آلمان آغاز شد.

اگر فردی که ویزای جستجوی کار 6 ماهه  ی کشور آلمان را دریافت می کند بتواند در کشور آلمان کاری متناسب را پیدا نماید ویزای فرد به مدت6 ماه دیگر هم تمدید می شود و پس از آن فرد می تواندblue card کشور آلمان را هم دریافت نماید .blue card اتحادیه ی اروپا برای حداکثر 4 سال صادر خواهد شد و یا برای یک دوره ی کوتاه برای قرارداد کار کوتاه صادر می شود.

فرد متقاضی باید فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر باشد که مدرک این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان واقع شود.

فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور آلمان را داشته باشد.فرد بدون پیشنهاد کار نمی تواند BLUE  CARD کشور آلمان را دریافت نماید.

حقوق دریافتی فرد متقاضی که با یک شرکت آلمانی قرارداد کار دارد باید حداقل سالی 45000 یورو باشد و اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که کشور آلمان به آن نیازمند است مثل ریاضیات،علوم پایه،IT،مهندسی،پزشکی و…حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی 35000 یورو باشد.

شخصی که  BLUE CARDکشور آلمان را دریافت می کند می تواند خانواده خود را همراه ببرد و آنها هم اجازه کار وزندگی را در آلمان خواهند داشت اما مدت اقامت و کار در کشور آلمان بستگی به اعتبار BLUE CARD دارد.

شخصی که BLUE CARD کشور آلمان را دارا می باشد و مدرک زبان آلمانی حداقل تا سطح B1را هم دارا است خیلی راحتتر و سریعتر می تواند اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید حتی ممکن است فرد پس از گذشت 3 ماه اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید و پس از گذشت 3 سال از اقامت دایم فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام نماید اما نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که اقامت دایم کشور آلمان را دریافت کرده اند نباید بیشتر تر 6 ماه در خارج از کشور آلمان زندگی کنند در غیر این صورت اقامت دایم خود را از دست خواهند داد.

میانگین ساعات کار در کشور آلمان در حدود 40 ساعت در هفته می باشد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشترین ساعات کاری را دارد.

درآمد یک فرد مهندس در کشور آلمان از سالی 35000یورو شروع می شود که بسته به نوع و شغل فرد می تواند متغیر باشد و به سالی 80000یورو هم منجر شود  که میزان درآمد پزشکان بسیار بیشتر است.

چنانچه فرم درخواست ویزا کامل نباشد و یا مدارک ارایه شده ناقص باشند سفارت درخواست فرد را بلافاصله رد و یا عودت می دهد.

از 1 ژوئیه ی سال 2013 شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا با ارائه ی مدارک شغلی می توانند در کشور آلمان مشغول به کار شوند .

مدارک لازم جهت درخواست ارایه ویزای کار کشور آلمان:

1:نسخه امضا شده فرم تقاضای ویزا کارکه به صورت کامل و خوانا به زبان آلمانی و یا انگلیسی پرشده باشد.

2:گذرنامه امضا شده که اعتبار آن حداقل تا 3 ماه پس از خاتمه ویزای درخواستی باشد به همراه کپی از صفحات 2و3، و در صورت موجود بودن گذرنامه های قدیمی و سایر گذرنامه های معتبر بهتر است آنها هم ارایه شود.

3: یک عدد عکس رنگی با زمینه روشن و در ابعاد 3*4  البته فرد باید توجه داشته باشد که سفارت به هیچ عنوان عکسهای قدیمی تر از 6 ماه را نمی پذیرد.

4: شناسنامه متقاضی به همراه کپی از تمام صفحات.

5:گذرنامه و شناسنامه همسر و یا گواهی فوت.

6:بیمه درمانی مسافرتی برای طول مدت مسافرت با پوشش حداقل 30000 یورو و معتبر برای همه کشورهای عضو شنگن به همراه 1 نسخه کپی.

7:دعوت نامه امضا شده تجاری که بیانگر هدف فرد از مسافرت و طول مدت سفر باشد که دعوت کننده باید تمام هزینه های مسافرت فرد را قبول نماید.

8:مکاتبات تجاری با شرکت دعوت کننده و یا مدارک مربوط به واردات و صادرات کالا و کلیه مدارکی که نشان دهنده اعتبار تجاری با شرکت دعوت کننده باشد.

9:گواهی اشتغال به کار از طرف کارفرما و مدارک کاری از جمله روزنامه رسمی،شرکت،فیش حقوقی و سوابق بیمه تامین اجتماعی.

10:اصل و کپی اسناد مالکیت.

11:صورت وضعیت حسابهای بانکی در 3 ماه گذشته و سایر مدارک مالی.

12:وضعیت مالی و شغلی همسر حتی اگر به عنوان همراه سفر نکند.

13:مدارک فرزندانی که در ایران سکونت می کنند.

حضور شخص متقاضی برای روز مصاحبه در سفارت الزامی می باشد. چنانچه شخص متقاضی طی 2سال گذشته با 2 ویزای شنگن و یا 1 ویزای شنگن 2 ساله حداقل 2 بار سفر کرده باشد در این صورت نماینده متقاضی می تواند جهت ارایه مدارک به سفارت مراجعه نماید.اگر سفارت تشخیص دهد در صورت نیاز این افراد باید به سفارت مراجعه نمایند.

شخصی که قصد اخذ ویزای کار کشور آلمان را دارد باید در حدود 10000 یورو تمکن مالی خود را به سفارت نشان دهد.

مدارک مورد نیاز برای فرد متقاضی کار در کشور آلمان:

گذرنامه ی معتبر ، بیمه ی سلامت ، محل اقامت ، منابع کافی مالی ، قرارداد کار (پشنهاد کار )

فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت کرده است پس از 33ماه از اشتغال در اولین کار می تواند اجازه ی اسکان ملی را دریافت نماید .

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد و موسسه ی مهاجرتی MIE این امکان را دارد که شما  هموطنان عزیز را در طی مراحل دریافت ویزای کار کشور آلمان همراهی نماید .

افرادی که درخواست ویزای کار کشور آلمان را دارند باید بتوانند به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و یا حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح b1را دارا باشند.

افرادی که نیاز به ویزا برای ورود به کشور آلمان ندارند عبارتند از: شهروندان اتحادیه اروپا ، شهروندان منطقه ی اقتصادی اروپا ، شهروندان سوئیس ، شهروندان بلغارستان و رومانی .

افرادی که قصد کار آفرینی در کشور آلمان را دارند باید دارای شرایطی باشند از جمله  اینکه کسب و کار مورد نظر در کشور آلمان باید تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور آلمان داشته باشد و اینکه فردی که قصد کارآفرینی را دارد باید منابع مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار را داشته باشد که معمولا EURثابت مورد نیاز است و حداقل مبلغ برای کسب و کار باید 250000یورو باشد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای کارگران ماهر                                         نکته
صلاحیت                                         حداکثر نمره مجاز:30
شرایط عمومی لازم برای ورود به دانشگاه                                          25
 اتمام دوره های تحصیلی آموزشی                                         20
گذراندن دوره 3ساله در موسسه آموزش عالی                                         30
تجربه کار با توجه به مدرک تحصیلی                                         حداکثر نمره مجاز:10
سابقه کار در سال                                         2
توانایی در مدرک زبان                                        حداکثر نمره مجاز:15
زبان آلمانی در سطح a1 و زبان انگلیسی در سطح B1                                         10
زبان انگلیسی در سطح B2 وزبان المانی در سطح A2                                         15
سن                                        حداکثر نمره مجاز:20
30 سال                                    20
40سال                                    15
حداقل امتیاز مجاز                                    50
حداکثرامتیاز مجاز                                    75

 

یک کارگر ماهر در کشور آلمان ممکن است با رفتن به کالج یا دانشگاه یا مدرسه ی فنی مهارت را کسب نماید .

کارگران ماهر می توانند به صورت یقه آبی و یا کارگران یقه سفید در سطوح مختلف به کار مشغول شوند.

مدارکی که در اخذ ویزای کاری کشور آلمان موثر است عبارتند از : سن زیر چهل سال ، د اشتن سابقه کاری خوب ، داشتن مدرک زبان آلمانی ، که این موارد در ویزا شدن فرد متقاضی می تواند تاثیرات مثبتی را داشته باشد .

اقتصاد کشور آلمان با تقاضای بالای کارگران آموزش دیده در ریاضیات ،انفورماتیک، علوم طبیعی و تکنولوژی مواجه است.

متاسفانه اجازه ی کار در کشور آلمان همیشه آسان نخواهد بود .

فرد متقاضی ویزای کار پس از یافتن کار در کشور آلمان می تواند به صورت full time ، 40 ساعت در هفته به کار مشغول شود .

فرد متقاضی ویزای کار در کشور آلمان هنگامی که ویزا را اخذ می نماید اجازه ی بردن همراه را نخواهد داشت ولی پس از آن 6 ماه اولیه که در کشور آلمان در جستجوی کار می باشد هنگامی که فرد در کشور آلمان کار مورد نظر خود را یافت باید بتواند خانه ی مناسب اجاره نماید که در این صورت می تواند خانواده ی خود را نیز همراه ببرد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور آلمان:

تکمیل فرم تقاضا

کپی صفحات پاسبورت متقاضی

شناسنامه ی متقاضی و کپی آن

بیمه نامه

دو قطعه عکس 4*6

ترجمه ی مدارک به زبان آلمانی و یا انگلیسی

ترجمه ی مدارک انگلیسی

سوابق کار در صورت داشتن سابقه ی کاری

رزومه (CV )  شخص متقاضی

پرینت حساب شخص متقاضی

برخی از مزایای استفاده از ویزای کار کشور آلمان:

1-اگر فرد یک شرکت تاسیس نماید و یا در حرفه و شغلی مشغول به کار شود می تواند از تمام حقوق و مزایای شهروندان آلمانی برخوردار شود

2- فرد به ضامن و یا همکار آلمانی نیازمند نمی باشد

3- پس از سه سال اشتغال در کشور آلمان فرد می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد و اجازه ی اقامت نامحدود را دریافت نمایید .

فرد متقاضی ویزای کار کشور آلمان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد ولی این نکته حائز اهمیت است که از فرد متقاضی ویزای کار کشور آلمان مدرک آیلتس و یا تافل هم پذیرفته می شود .

 

حقوق و مزایای کار در کشور آلمان:

میزان حقوق کارمندان و یا کارگران در کشور آلمان در قرارداد استخدام قید می شود . حقوق کارمندان و کارگران در کشور آلمان به صورت ماهیانه و گاهی ساعتی پرداخت می شود که این بسته به نوع و شغل فرد دارد.

حقوق کارمندان در کشور آلمان  به گونه ای می باشد که قبل از پرداخت مالیات ها کسر می شود و سپس حقوق پرداخت می شود. در کشور آلمان یک فیش حقوقی به کارکنان ارائه می شود که در آن میزان حقوق ، حق بیمه ، مزایا و … در ان ذکر شده است.

حقوق کارمندان و کارگران در کشور آلمان سالی یک بار در ماه نوامبر و یا دسامبر بازنگری می شود و اگر افزایش حقوق داشته باشند در اول ژانویه ی سال آینده اعمال می شود.

حقوق  کارمندان در کشور آلمان از بالاترین حقوقها در جهان می باشد.

دریافت حقوق در کشور آلمان برای فارغ التحصیلان از 30000 یورو در سال شروع می شود .

هزینه ی زندگی در کشور آلمان متفاوت است و بسته به نوع زندگی افراد متغیر می باشد هزینه ی زندگی در شهر برلین بسیارمناسب

تر از هامبورگ و هزینه ی زندگی در شهر هامبورگ بسیار مناسب تر از فرانکفورت می باشد . و به طور کلی می توان گفت که

هزینه ی زندگی در کشور آلمان از ماهی 700 الی 800 یورو شروع می شود که این میزان بسته به نوع زندگی افراد کاملا متفاوت

است.

در نهایت می توان گفت که یکی از بهترین طرق مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای کارمی باشد که فرد با کار در کشور آلمان

می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را هم دریافت نماید ولی این نکته حائز اهمیت است که برای ورود به کشور آلمان باید به زبان

آلمانی تسلط داشت و مردم بسیاری هر ساله علاقه مند به مهاجرت از طریق ویزای کار به کشور آلمان می باشند زیرا در کشور

آلمان شرایط ویژه ای برای افراد جویای کار در نظر گرفته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید واطلاعات لازم را کسب نمایید و یا

می توانید با دفاتر تماس نمایید.

 

منابع:

www.ec.eur.pu.eu/immigration

www.workpermit.com/immigration

www.en.wikipedia.org/germany

www.euractiv.com

www.jastlanded.com

www.workingabroad.net

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *