فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای آمریکا

ویزای کار امریکا

ویزای کار امریکا چه مدت زمان اعتبار دارد؟ ویزای کار امریکا چگونه اخذ می شود؟ چند نوع ویزای کار امریکا وجود دارد؟ مهاجرت از طریق ویزای کار امریکا چگونه می باشد؟ آیا از طریق ویزای کار امریکا میتوان گرین کارت کشور امریکا را دریافت نمود؟ شرایط و مدارک اخذ ویزای کار امریکا چیست؟ هزینه های اقامت از طریق ویزای کار امریکا چه مقدار است؟

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای کار امریکا :

همانطور که میدانید افراد زیادی مشتاق مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای کار امریکا هستند راه های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که یکی ازاین طرق مهاجرت از طریق کار میباشد. اخذ اقامت از طریق ویزای کار امریکا همواره مورد توجه  خیلی از افراد در سرتاسر جهان شده است.ویزای کار امریکا انواع مختلفی دارد که که مهمترین ویزای کار امریکا H1B میباشد. ویزای کار امریکا نیازمند شرایط ومدارک  خاصی میباشد که مادر این مقاله  انواع ویزای کار امریکا ، شرایط ومدارک مورد نیاز  ویزای کار در آمریکا را تشریح میکنیم. موسسه مشاوره ای MIE با استفاده از وکلا و مشاوران مجرب این امکان را برای شما فراهم کرده است  ک بتوانید از طریق ویزای کار امریکا مهاجرت نمایید.

ویزای کار امریکا :

ویزای کار امریکا یکی از متنوع ترین  وگسترده ترین  دسته های ویزای کاری میباشد.کشور آمریکا به دلیل سیاست های رقابتی که در زمینه اقتصاد جهانی دارد براساس این سیاست ها ویزا های کاری متعددی دارد. معروف ترین ویزای کاری آمریکا ویزا  H1B می باشد. برای اخذ اقامت وتابعیت در کشور امریکا از طریق ویزای H1B که ویزای کار امریکا محسوب میشود میتوان اقدام کرد. اما متقاضیان ویزای کار امریکا باید حتما  job offer  داشته باشند  تا بتوانند ویزای کار امریکا را دریافت کنند. ویزای  H1b  یک نوع ویزای کار امریکا غیر مهاجرتی است که از دسته  ویزای H  میباشد. ویزای H1B  ویزایی میباشد که باید در کشور امریکا یک کارفرما  داشت که این کارفرما  برای استخدام  وجذب نیرو  مورد نیازش از کشور های دیگر برای استخدام نیرو استفاده میکند. از این رو باید دعوت نامه ای تنظیم نماید که برای نیرو های مورد نظرش ارسال کند. ومیبایستی فرم نیروی کار انسانی را در وزارت  کار تکمیل نماید. ونیروی کار هم میتواند با داشتن این دعوت نامه  به همرا مدارک مورد نیاز به سفارت  امریکا مراجعه کند و برای ویزای کار امریکا اقدام نماید. پس از اینکه از طریق ویزای کار امریکا وارد کشور آمریکا شده  به او در  ابتدا ویزای 3 ساله میدهند  که سال دیگر میتواند آن را تمدید کند پس از 6سال میبایستی خاک امریکا را به مدت یکسال  ترک کند ودوباره برای این ویزا اقدام کند. نکته ای که مورد توجه است اینست که ویزای کار امریکا به گرین کارت نیز تبدیل میشود. حداقل حقوق افرادی که از طریق ویزای H1B اقدام کرده اند  ماهیانه 2000 دلار میاشد وکارفرما موظف است این مبلغ را پرداخت کند. وهمین طور کارفرما باید دارای کد مالیاتی باشد وادره مهاجرت امریکا بپذیرد که کارفرما آمادگی برای پیشنهاد کاری را دارد. شخص در جستجوی کار حتما باید مدرک لیسانس در زمینه کاری  که در آن مهارت دارد داشته باشد. البته تشخیص این موضوع که فرد نیاز به مدرک خاصی دارد یانه با اداره مهاجرت امریکا میباشد.

در بعضی موارد نیز مشاهده شده است که نیروی کار متقاضی در کشور امریکا  به مدرک تحصیلی برای کار مورد نظر  را ندارد که این موضوع تاثیر منفی برای نیروی کار ندارد. این در صورتی است که ثابت کند تجربه کافی و12 سال تجربه کاری در رشته های  خاص داشته است. وجای خالی نداشتن مدرک تحصیلی را این گونه پر کند. وباید ثابت کند در آن شغل حرفه ای ومتخصص است. ممکن است فرد مدرک تحصیلی متناسب با  حرفه ای  که در آن متخصص است  نداشته باشد که این مشکلات را باید به وکیل مجرب بسپارد .ویزای کار کشور امریکا معمولا سالیانه صادر میشود که ماه اکتبر شرو ع میشود اما سریعترین زمان برای در خواست  ماه آپریل میباشد که در طول سال 85 هزار نفر میتوانند برای گرفتن ویزا H1B اقدام کنند وموفق شوند  که 65 هزار نفر  از اتبااع خارجی میباشند  و20 هزار نفر دیگر افراد مقیم ایالت متحده امریکا که مدرک تحصیلیشان را از دانشگاهه ای امریکا دریافت کرده اند شخص متقاضی ویزای کاری امریکا  میتواند به مدت 6 سال ویزای کاری H1B  دریافت میکند که در این زمان قابل تمدید است  وممکن است باعث اخذ گرین کارت امریکا هم شود اما نکته قابل توجه در مورد این ویزای کار  ندادن اجازه کار به همراه فرد متقاضی است. در صورتی که نیروی کار توسط کارفرما اخراج شد وی باید ظرف مدت  دو هفته کارفرما وشغل جدیدی پیدا کند  در غیر این صورت باید خاک امریکا را ترک کند.
فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ممنوعیت ویزای امریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای کاری آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزای آمریکا کار آرایشگری

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ریجکت ویزای آمریکا

ویزای H1B1  :

این ونع ویزا فقط برای اتباع کشور شیلی وسنگاپور است  برای استخدام موقتی  در مشاغل تخصصی  در ایالت متحده امریکا  می باشد که فرد کارگر باید مدرک لیسانس یا درجانت بالاتر  در رشت تخصصی خاصی را داشته باشد. 14000 تا از این ویزا ها  برای اتباع کشور شیلی  و54000 تا برای اتبع کشور سنگاپور میباشد.مدت این ویزا در ابتدا 3سال است که قابل تمدبد است  که در کل 6سال کل اقامت در ایالت متحده امریکا میباشد.

ویزای H1B2 :

شرایط در یافت این ویزا در ایالت متحده امریکا  این است که فرد متقاضی  باید ثایت کند  که قصد اقامت موقت  در کشور امریکارا دارد وبه جهت تحقیق  وتوسعه در یک پروژه  همکاری یا تولیدی با یک موافقت نامه  بین دولت امریکا  وکشور فرد متقاضی  که توسط وزارت دفاع  امریکا سرپرستی میشود می باشد. این ویزا دز ابتدا به مدت 3 سال  میباشد  و3 سال دیگر نیز قابل تمدید است.

ویزای H1B3  :

این ویزا مربوط به مدل های مد میباشد که افرادمتقاضی این ویزا  باید پیشنهاد کار از سمت یک کار فرمای امریکایی داشته باشند برای تقاضای این ویزا  labor condition application  لازم است. مدت اولیه این ویزا  3 ساله میباشد که به مدت 3 سال  دیگر  نیز تمدید میشود.

ویزای H1C  :

این ونوع ویزا برای پرستارا ن حرفه ای که به دنبال کار در ایالت متحده امریکا  هستند میباشد. این ویزا فقط 3 سال معتبر است  وقابل تمدید نمیباشد. هر ساله حدود 500 ویزای H1c توسط دولت ایالت متحده امریکا صادر میشود.پرستاران برای اینکه واجد شرایط این ویزا باشند باید از موسسات معتبر ومعروف فارغ التحصیل شده باشند وگواهینامه مخصوص را از دولت امریکا  داشته باشند. این پرستاران برای ورود به امریکا بایددر آزمون  nclex-rn شرکت کنند.

ویزای H2A :

این ویزا برای کسانی است که قصد دارند به طور موقت  برای انجام کار کشاورزی  به ایالات متحده امریکا بیایند کشور هایی که واجد شرایط این نوع ویزا هستند  برای مثال میتوان از آرژانتین، استرالیا ،برزیل، اندونزی، مکزیک ،ترکیه و….نام برد. این ویزا از دسته ویزا های غیرمهاجرتی میباشد که عموما به صورت فصلی  است  وبنگاه های اقتصادیکشاورزی  اجازه میدهد تا بتواند  از تبعه های خارجی استفاده نمایند. دارندگان این ویزا حق زندگی وکار در ایالت متحده امریکا را دارند که معمولا برای یک دوره 1 ساله است ولی امکان تمدیدش است دارنده این ویزا میتواند همسر وفرزندان مرد زیر 21 سال  را از طریق ویزای  H4  به امریکا بیاورد که اجاز تحصیل وکار در امریکا را نیز دارند. کارگران خارجی دز این ویزا فقط میتوانند  در طول دوره کار در کشور امریکا بماند وپس از پایان  دوره کار باید کشور امریکا را ترک کنند.

ویزای H2B  :

این ویزا یک ویزا غیر مهاجرتی که مربوط به کارگران موقت غیر کشاورزی  میشود  که باید از یک کارفرمای امریکایی پیشنهاد کار داشته باشند که در زمان معین فصلی است  مثلا کار دریک پارک تابستانی  یا کار در پیست اسکی زمستان  که حداکثر مجاز این ویزا 1 سال است با این حال ممکن است کارفرما  طول مدت این ویزا را تا 3 سال نیز افزایش دهد. دارندگان این ویزا میتوانند همسر وفرزندان محرد زیر 21 سال شان را همراه خود بیاورند  که برای آن ها ویزای H4 صادر میشود. دارندگان ویزا H4  در کشور امریکا اجازه کار نیز دارند.

ویزای H3  :

این ویزا یک نوع ویزای موقت است  که برای کاراموزی در مورد رشته های  تحصیلی افراد در کشور خودشان  در دسترس نیست  برای آموزش پزشکی وتخصصی به کشور امریکا میایند.این ویزا معمولا برای مدت  زمان برنامه  اموزشی  وبه حداکثر  2سال صادر میشود همسر وفرزندان مجرد زیز 21 سال  میتوانند از طریق ویزای H4  اقدام کنند

ویزا O1  :این ویزا مخصوص افرادی است کهتخصص وقابلیت ویژه در رشته های هنری ، تجارت، ورزش و… دارند. این ویزا جزء دسته ویزا های غیر مهاجرتی موقت است. که برای در خواست این ویزا  باید ثابت کند در شغل خود  ورزش وهنر از سطح بالایی برخوردار است  به طور کلی باید جایزه ملی یا بین المللی در  زمینه خاصی در یافت کرده باشند. در سطح بین المللی  بیشتر ورزشکارا از این ویزا غیر مهاجرتی  استفاده میکنند. در این ویزا یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای امریکایی نیاز است. این ویزا هیچ محدودیتی ندارد وسالانه تعداد  زیادی از مردم  میتوانند ویزا O1 را در یافت  کنند. که تا حداکثر 3 سال این ویزا اعتبار دارد. همسر وفرزندان مجرد زیر 21 سال دارنده ویزا O1 میتوانند از طریق ویزای O2 وارد کشور امریکا  شوند اما  ،ممکن است به ان ها اجازه کار داده نشود. طبقه بندی دیگر ویزا دسته O ،O1A  و O1B است.

O1A  : این ویزا مخصوص افرادی است که توانایی فوق العاده در زمینه علوم ، آموزش وپرورش، کسب وکار ویا دو میدانی دارند.

O1B  : این ویزا مخصوص افرادیست که در زمینه هنر ، هنر های تجسمی  یا صنعت تلویزیون  تبحر خاصی دارند.

O3 : این ویزا برای همرا هان دارندگان ویزای O1  یا O2  است.

ویزای P :  این ویزا در واقع نقطه مقابل ویزای O  است  که یه نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا  به نسبت ویزا  O  سخت گیری کمتری دارد . این ویزا بیشتر مناسب هنرمندان است. دسته بندی های ویزا  p شامل :  P1, P2, P3  میباشد. استاندارد های واجد شرایط بودن  برای ویزا  P  کمنر از ویزای  O  است. بااین حال این ویزا به هنرمندان خاص وورزشکاران محدود شده است. اخذ ویزای P  ممکن است  چند ماه طول بکشد  مدت زمان اعتبار این ویزا  موقت است . در این یزا هرچه  مدت زمانبندی طولانی تر باشد مدت پذیرش  طولانی تر است  علاوه بر این اگر قرار داد برای  یکسال بسته شده باشد فرد دارنده ویزا به اندازه  یک سال اعتبار دارد  حتی اگر زمان بندی روادید  طولانی تر از یکسال باشد.

ویزای  P1 :این ویزا برای ورزشکاران بین المللی به  رسمیت شناخته شده  و ورز شکار انی که  عضو یک تیم ورزشی  میباشد است که شخص عضو تیم میتواند  به طور جداگانه یا با گروه ورزشی  برای این ویزا اقدام کند. دارندگاه ن ویزای  P1 میتواندد این ویزا را  تا 5 سال  تمدید کنند ودر کل ،کل اقامت  این ویزا بیش از 10 سال  نمیباشد.

ویزا  P2 : این  ویزا برای هنرمندان ویابازیگران است.

ویزای P3  : این ویزا برای هنرمندان وبازیگرانی است که برای انجام  عمل آموزش یا مربی گری تحت  یک برنامه فرهنگی  قصد ورود به کشور امریکا رادارند.

 

P4  : این ویزا مخصوص همراهان ویزا های فوق میباشد  که شامل همسر وفرزندان مجرد زیر21 سال است .

ویزای  I : این نوع ویزا برای کارمندان  رسانه ها  اعم از گزارشگران ، روزنامه نگاران وکارکنان کشتی یا هواپیما  می باشد. این ویزا بهترین ویزا برای فیلم سازان است. کسانیکه در رسانه های خارجی کار میکنند میتواندد از طریق  ویزای I  در خواست  اقامت در امریکا را داشته باشند. در این زمینه باید پیشنهاد کار  از سمت یک کارفرمای امریکایی  داشته باشند. ویزای I  شامل همسر وفرزند فرد متقاضی  نمیشود واگر تمایل داشته باشند  باید از طریق ویزای  B2 اقدام کنند.

ویزای L :  یک نوع ویزای غیر مهاجرتی میباشد  این ویزا مخصوص کسانیست که  قصد دارند کارمندان خود را به طور موقت  به دفاتر امریکا انتقال دهند. برای گرفتن این ویزا فرد باید ثابت کند  که در یک شرکت امریکایی خارج از امریکا  حداقل یک سال  در 3 سال گذشته  یکی از مشاغل  مدیراجرایی یا کارفرما کار کرده است. این ویزا برای جابه جایی  مدیر اجرایی و کارمندان متخصص به دفاتر واقع در  امریکا و شرکت های وابسته بسیار مناسب می باشد. این ویزا یک راه بسیار عالی  برای کسب .کار وگسترش آن  به ایالات متحده امریکا  با یک سرمایه گذاری کم  است .

ویزای  L1A  : برای مسئولان ومدیران اجرایی  است که در ابتدا  بری یک دوره 3 ساله  است  که قابل افزایش تا حداکثر 7 سال میباشد.

ویزای L1B :این ویزای رای کارکنان  متخص است  که این ویزا به مدت 3 سال  صادر میشود  که تا حداکثر  5 سال قابل  افزایش است .  همسر وفرزندان مجرد زیر 21 سال فرد متقاضی ویزای L  میتواندد از طریق ویزای L2 برای ورود به امریکا در خواست بدهند. ان ها اجازه کار در  خاک امریکا را ندارند  ول اجازه تحصیل  در مدارس و انشگا های  امریکا رادارند .

ویزای Q1 : این ویزا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی  موقت است . متقاضی این ویزا باید حدااقل 18 سال داشته باشند . متقاضی باید کارفرما  در ایالت متحده امریکا  داشته باشد  این ویزا معمولابرای 15 ماه صادر میشود.این ویزا معمولا برای  مشاکرت در یک  آموزش  وبرنامه تبادل فرهنگی بین المللی است . هدف از ویزای غیر مهاجرتی Q1 تسهیل اشتراک گذاری  فرهنگ های  بن المللی است  این برنامه اشتغال گرا است  اما بخش جدا ناپذیر این برنامه  عنصر فرهنگی ست . فرد متقاضی ویزای ًQ  نمیتواند همسر وفرزند خو.د را همراه خود ببرد بنابراین همسر وفرزند او باید  از طریق ویزای دیگری وارد شوند.

 

ویزای E1 : این ویزا برای تبادلات  بازرگانی میباشد . کشور امریکا با کشور های متعددی پیمان مشترک تجاری دارد  راز این طریق شهروندان این کشر ها با ایالات متحدعه امریکا تبادلات  بازرگانی انجام میدهند. این ویزا بهترین راه  برای به دست  آوردن  اقامت دائمی امریکا  استزیرا متقاضی میتواند برای خودش کار کند. وهیچ گ.نخ محدودیتی  برای اسین ویزا  وجود ندارد. رعایت شرایط زیر برای در یافت  ویزای  E1  مهم است .

 • حدافل 50 % سهام دار شرکت باشد  ویا نقش اصلی  در کشور داشته باشد.
 • بیشتر تبادلات با کشور امریکا باشدد
 • در رشته ای فعالیت داشته باشد که مورد تایید می باشد.

ویزای E2  : این ویزا برای  بازرگانانی است که قصد سرمایه گذاری  درامریکا  را دارند  برای در خواست این ویزا شرایط  زیر الزامی می باشد.

 • فرد متقاضی باید صاحب شرکت باشد
 • سرمایه گذاری قابل توجهی  در امریکا کرده باشد
 • تا زمانی که شرکتی در امریکا دارد  باید  در امریکا زندگی کند
 • 50% سهام ان برای متقاضی باشد.

همسر وفرزندان  متقاضی  این ویزا ها میتواند  با احراز رابطه  ویزای E2   وE1 دریافت کنند. همسر متقاضی میتواند  در کشور امریکا  در خواست اجازه کار کند.

ویزای E3 : این ویزا مختص شهروندان کشور استرالیا می باشد که برای کار  وارائه تخصصشان  به امریکا مهاجرت میکنند. در این ویزا  داشتن مدرک کارشناسی ویا معادل آن  برای ورود به امریکا واشتغال الزامی است همسر وفرزندان مجرد زیر 21 سال  میتوانند  ویزای  E3 را اخذ کنند. اما فرزندان  اجازه کار در امریکا  را ندارند اما همسر فرد میتواند  اجازه کار را دریافت کند.

ویزای EB1  : این ویزا یه نوع ویزای مهاجرتی است که منجر  به اخذ گرین کارت میشود.

مهاجرت از طریق ویزای EB1 مختص  نیروی کار  متخصص یا کسانی که  د ارای  توانایی های استثتائی هستند است که به متقاضیانی که موفق به در یافت  این ویزا شدند اقامت دائم  اعطا میشود.

این نوع ویزا هیچ محدودیت زمانی ندارد.

ویزای EB1  به سه دسته  تقسیم میشود :

دسته A یعنی کسانی که  از توانایی های استثنای برخوردار  هستند  نیازی به پیشنهاد کار از  کارفرمای امریکایی ندارند

دسته B  اساتید وپژوهشگران

دسته C  مدیران ومدیران اجرایی  چند ملیتی

این دو دسته از ویزای EB1 به پیشنهاد کار از سمت کارفرمای امریکایی احتیاج دارند.

متقاضیان ویزای EB1   باید  3 مورد از موارد زیر را  داشتهباشند تا بتوانند برای این ویزا اقدام کنند :

 • دریافت یک جایزه بین المللی  یا ملی  مانند جشنواره خوارزمی یا نوبل
 • عضویت در گروه یا انجمنی  که عضویت در ان  سخت باشد  مانند انجمن نخبگان
 • انتشار  وچاپ مطالب  در مجله های  حرفه ای  ومعروف  ویا رسانه  های جمعی  انبوه
 • قضاوت کردن یا داوری کردن  کار دیگران چه به صورت  تنها وچه به صورت گروهی
 • مدارک وشواهدی که نشان از کمک علمی ،هنر، دانشگاه، ورزش  ویا مربوط به کسب وکار اصلی خود داشته باشد
 • تالیف مقاله
 • به نمایش گذراندن آثار خود  در یک نمایشگاه  هنری  در بیش از چند کشور
 • مدارک وشواهدی که نشان از  نقش رهبری  یا انتقادی در یک سازمان  برجسته داشته باشد
 • اثبات حقوق یا مزد بسیار در زمینه  مهارتی خود
 • موفقیت تجاری در هنر های نمایشی

ویزای  EB2 : ویزای EB2   برای کسانی  است که در برخی  از رشته  های  حرفه ای تخصصی مانند پزشکان، مدیران کسب وکار  ومربیان که مدارک  کارشناسی ارشد ویا بالاتر  دارند است  ویزای EB2  هم سه دسته دارد دسته a برای اتباع خارجی  حرفه لیست  که مدارک کارشناسی  ارشد یا بالاتر دارند با پیشنهاد کار از یک شرکت  در ایالت متحده دسته b  برای متقاضیانی است  کع توانایی استثنایی  در زمینه هنر ، علوم یا تجارت  دارند دسته c  این ویزا برای متقاضیانی است که دارای توانایی  استثنایی هستند یا اینکه  بتوانند اثبات کنند  که اقامت دائم ان ها در راستای  منافع ملی کشور امریکا  میباشد .  متقاضیان این ویزا  باید مدرک دانشگاهی  مدرک دانشگاهی عالی  ارائه کند وهمین طور مدرکی که نشان دهد  دست کم 5 سال سابقه کار در زمینه  تخصصی خود دارند.

ویزای EB3 مهاجرت از طریق این ویزا یکی از بهترین  روش های مهاجرت است برای کسانی که شرایط سرمایه گذلری در امریکا را ندارند  ومدرک زبان  آیلتس یا تافل ندارند. در این ویزا پس از موفقیت  به فرد متقاضی  وخانواده اش گرین کارت دائمی میدهند در این روش صدور ویزای EB3 حدود 18 تا24 ماه  در این ویزا  مهمترین شرط  داشتن  پیشنهاد کاری  از یک کارفرمای آمریکایی است  این ویزا نیازی به مدرک عالی دانشگاهی ندارد  ودر واقع برای کارگران حرفه ای میباشد که مدرک عالی ندارند 3 نوع از کارگران این نوع ویزا  عبارتند از :

 • کارگران ماهر با حداقل 2 سال سابقه کار در زمینه مهارت خود
 • کارگران حرفه ای با حداقل مدرک کارشناسی
 • کارگران ماهر پایین

ویزای EB4  :این ویزا برای مهاجران خاص مانند کارگران  مذهبی ،شهروندان عراقی و افغان  برخی از پزشکان  که چندین سال  مقیم ایالت متحده امریکا  بوده اند  برای اینکه کارگران  مذهبی  شرایط مهاجرت  به کشور امریکا را داشته باشند باید عضو یک فرقه مذهبی خاصی باشند وقبل از ورود یه ایالت متحده آمریکا  حداقل 2سال  فعالیت مذهبی داشته باشد  ومدرک لیسانس  یامعادل آن را به کشور امریکا  ارائه دهند این کارگران مذهبی میتوانند  به عنوان کشیش  یا در سازمان های  مذهبی در امریکا  به فعالیت بپردازند.

ویزای EB5  :این ویزا برای کار آفرینان میباشد  وبیشتر مناسب افرادی است که ارزش دارایی خالص ان ها  زیاد باشد  شرایط ودر یافت این ویزا  برای متقاضیان سرمایه گذاری  در یک شرکت تجاری  در ایالت متحده امریکا  برای رشد اقتصادی  برنامه ریزی برای ایجاد 10 شغل  تمام وقت برای کارگران واجد شرایط دو گزینه سرمایه گذاری  در این برنامه جود دارد

 • تشکیل شرکتی جدید در امریکا : یک سرمایه  گذاری به ارزش 1 ملیون دلار  ویک سرمایه گذاری به ارزش  500 هزار دلاری در
 • مناطق محروم وروستایی امریکا کخ نرخ  بیکاری آن حداقل  15 % باشد
 • سرمایه گذاری منطقه ای 500 هزار دلاری : که باید شغل تمام وقت برای حداقل 10 فرد امریکایی  ایجاد کند
 • فرد متقاضی باید حداقل 21 سال داشته باشد
 • باید سند دارایی ها وسرمایه خود را ارائه دهد ویکی از گزینه های سرمایه گذاری در کشور امریکا را انتخاب کند گرفتن گرین کارت در این ویزا 18 ماه طول میکشد و5 سال  نیزطول میکشد تا شهروند ایالت متحده امریکا شود.

ویزای R1 : این ویزا یک  ویزای غیر مهاجرتی است  که  به مبلغین مذهبی اجازه میدهد در ایالت متحده آمریکا تا 5 سال به کارمشغول شوند  وبعد از 5 سال برای گرین کارت اقدام کنند . شرایط این ویزا  این است که عضو یک فرقه مذهبی  به مدت 2 سال  قبل از پذیرش باشند  همسر وفرزند مجرد زیر 21 سال  متقاضی  این ویزا میتوانند از طریق ویزای R2  برای ورود به کشور امریکا  اقدام کنند. ویزای R1  ابتدا برای 3 سال صادر میشود  ومیتوان  ان را به مدت 2 سال دیگر تمدید کرد  وبرای یک دوره در مجموع 5 ساله است.

در مجموع با توجه به  مطالب گفته شده میتوان گفت کشور امریکا متنوع ترین ومتعدد ترین ویزا های کاری را در سرتاسر جهان دارد وهمین دلیل باعث شده است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت و اشتغال در این کشور را داشته باشند. با توجه به شرایط ومدارک متنوعی که برای هر ویزا نام برده شد افراد برای اخذ اقامت وتابعیت از طریق ویزای کار  باید این شرایط ومدارک را قبل از اقدام برای پذیرش اماده کنند. همان طور که گفته شد اکثر ویزا های کاری امریکا موقت و غیر مهاجرتی هستند افراد برای ورود مجدد باید از  امریکا خارج شده ودوباره اقدام نمایند.

 

برای اطلاع از ویزا های کاری وشرایط  ومدارک ویزا های کار کشور های  دیگر به وب سایت موسسه مشاوره ای MIE  مراجعه بفرمایی

 

منابع :

 

https://travel.state.gov/content/visas/en/employment/temporary.html

https://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/h-2a-temporary-agricultural-workers

https://www.migrationexpert.com/work_visa/seasonal_agricultural_worker_visa_h2a/

https://www.workpermit.com/immigration/usa/us-h-2b-visa-temporary-non-agricultural-workers

https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/an-o-1-visa-the-us-do-you-qualify.html

https://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/o-1-visa-individuals-extraordinary-ability-or-achievement

https://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/q-cultural-exchange

https://travel.state.gov/content/visas/en/employment/temporary.html

https://www.workpermit.com/immigration/usa/us-eb-2-employment-based-immigrant-visa

https://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-fifth-preference-eb-5/about-eb-5-visa

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *