ویزای کار جمهوری چک و بررسی آن

ویزای کار جمهوری چک، مهاجرت کاری به جمهوری چک و شرایط کار در این کشور در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. در این نوشتار سعی بر آن شده تا به تمامی موارد مرتبط با اخذ ویزای کار جمهوری چک به صورت ساده و خلاصه پرداخته شود. همواره سوالات و ابهاماتی در زمینه کار در جموری چک و اخذ ویزای کار این کشور وجود داشته است، از جمله اینکه نرخ بیکاری جمهوری چک چقدر است؟ مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار جمهوری چک چیست؟ آیا امکان بردن همراه برای کار دارندگان ویزای کار جمهوری چک  وجود دارد؟ کشور جمهوری چک از کشورهای سابق بلوک شرق به شمار می رود که هم اکنون جزو کشورهای در حال توسعه محسوب می شود. شما عزیزان همواره می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه کار در جمهوری چک و اخذ ویزای کار جمهوری چک از ویدوئوهای رایگان صوتی و ویدئویی ما دیدن نموده و یا از طریق تماس با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی دریافت نمایید.

 • ویزای کار جمهوری چک و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار جمهوری چک و معرفی آن
 • ویزای کار جمهوری چک و مدارک مورد نیاز ویزای کار جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و نرخ بیکاری در جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز 2019 جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و میزان حقوق در جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و نحوه کاریابی در جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و مؤسسات کاریابی در جمهوری چک
 • ویزای کار جمهوری چک و نقاط مثبت و منفی آن
 • ویزای کار جمهوری چک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار جمهوری چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در جمهوری چک
ویزای کار جمهوری چک ویزای کار جمهوری چک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار ویزای کار جمهوری چک و شرایط عمومی آن

اگر می‌خواهید ویزای کار جمهوری چک را اخذ نموده و در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید، باید با اصول کار و تجارت در این کشور آشنا باشید. به طور کلی، در نگاه اول جمهوری‌چک مکان خوبی برای زندگی و کار با توجه به هزینه پایین زندگی، کیفیت مناسب زندگی و تعادل کار و زندگی است ولی کار در این کشور نیزا به بررسی بیتشر دارد تا پس از کسب اطلاعات درباره مزایا و معایب آن برای کار در جمهوری چک و اخذ ویزای کار این کشور تصمیم گیری کنید. این مقاله به شما اطلاعات مفیدی درباره شیوه‌ کار، ساعات کاری، میزان حقوق، نرخ بیکاری و سایر فاکتورهای تاثیرگذار درزمینه کار در این کشور به شما عزیزان ارائه خواهد داد.

کشور جمهوری چک کشوری محصور در خشکی، واقع در اروپای مرکزی به پایتختی پراگ می باشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود ولی همنوز از واحد پول بومی خود یعنی کرونا (CZK)استفاده می کند. زبان رسمی این کشور نیز چکی می باشد. جمعیت کشور جمهوری چک  10.230.060 نفر و مساحت آن 78.866 کیلومتر مربع می باشد. از همسایگان جمهوری چک می توان به آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی اشاره نمود. دین رسمی کشور اسلواکی مسیحیست ولی نکته جالب در این زمینه این است که مردم جمهوری چک به عنوان کم مذهب ترین مردم جهان شناخته شده اند. در ادامه مقاله به بررسی جامع شرایط کار در جمهوری چک خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی کار در جمهوری چک ویزای کار جمهوری چک

شرایط عمومی کار در جمهوری چک

ویزای کار جمهوری چک و معرفی آن

کار در جمهوری چک نیازمند اخذ ویزای کار این کشور و همچنین کارت کارمندی جمهوری چک می باشد. شهروندان عادی اروپایی و عضو اتحادیه اروپا به منظور اقامت و کار در جمهوری‌چک نیاز به اخذ ویزای کار این کشور نخواهند داشت. با این حال، شهروندان کشورهای دیگر باید قبل از اینکه بتوانند به طور قانونی در جمهوری چک استخدام شوند مجوز کار اخذ کنند. به عنوان یک قاعده کلی، شهروندان خارجی تحت دو شرط می‌توانند در جمهوری چک استخدام شوند: کارفرما یک مجوز استخدام نیرو از اداره کار جمهوری چک اخذ نموده باشد و یا اینکه کارمند برای شغل مورد نظر خود مجوز کار داشته باشد. شهروندان خارجی تنها می‌توانند در موقعیت ‌هایی به کار گرفته شوند که هیچ کاندیدای مناسبی در جمهوری چک یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تصاحب آن شغل پیدا نشود.

فرصت شغلی  باید به اداره کار جمهوری چک گزارش داده شود و مشخصات و اطلاعات آن نمی‌تواند نیز در مرحله بعدی تغییر کند. کارمندان خارجی به منظور کار در جمهوری چک و اخذ ویزای کار این کشور می باست شغلی با درآمد سالانه 1.5 برابر میانگین درآند سالنه شهروندان جمهوری چک پیدا کنند. زمانی که تمام این ملزومات اجرا شدند، کارفرما می‌تواند درخواست استخدام کارمند خارجی را بدهد. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگاشته شده و هر گونه کپی بردذاری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است. برنامه ‌ها به دفتر کار مسئول منطقه‌ای ارسال می‌شوند که در آن فرد خارجی استخدام خواهد شد.کارمندان قبل از ورود به کشور جمهوری چک به منظور کار در این کشور می بایست ویزای کار جمهوری چک را اخذ نمایند. کارفرما در صورت اخراج کارمند، موظف به پرداخت خسارت به وی می باشد.

کارمند خارجی باید قبل از حرکت به جمهوری‌چک، برای اخذ مجوز کار به اداره کار این کشور درخواست بدهد. مجوز کار تنها می‌تواند برای عنوان شغلی دقیق مورد تقاضای کارفرمای مشخص‌شده در برنامه صادر شود. این مجوز غیر قابل انتقال بوده و تنها برای دو سال معتبر است و پس از آن می بایست تمدید شود. کشور جمهوری چک برای شناسایی کامل دارندگان ویزای کار این کشور کارتی به نام کارت کارمندی برای آنها در نظر گرفته است. کارت کارمندی برای خارجیانی در نظر گرفته می‌شود که قصد دارند بیش از سه ماه در جمهوری‌چک کار کرده و ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. همچنین این کارت نوعی از مجوز اقامت بلند ‌مدت جمهوری چک محسوب می شود.

ویزای کار جمهوری چک و مدارک مورد نیاز ویزای کار جمهوری چک

کار در جمهوری چک نیازمند اخذ ویزای کار این کشور می باشد که به منظور دریافت آن داشتن مدارک و شرایطی به منظور ارائه آن به اداره کار جمهوری چک الزامیست. بی شک نقص در این مدارک و یا نادرست بودن آن می تواند منجر به ردی درخواست و از دست رفتن شانس کاریابی در این کشور شود. در ذیل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار جمهوری چک آورده شده است:

 • نامه پیشنهاد کاری
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اسناد پیشنه سفر
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • اثر انگشت بیومتریک
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 1000 کرونا
 • مدارکی دال بر هدف از سفر، آدرس محل سکونت، میزان سرمایه، سوء پیشینه و بیمه سفر

ویزای کار جمهوری چک و نرخ بیکاری در جمهوری چک

نرخ بیکاری در جمهوری چک در ماه مارس سال 2019 نسبت به زمان مشابه در سال قبل 0.3 درصد کاهش داشته و از 3.5 درصد به 3.2 درصد رسید. این پایین ترین نرخ بیکاری از ماه نوامبر سال گذشته در جمهوری چک محسوب می شود. همچنین تعداد افراد بیکار در این کشور کاهش 14300 نفری داشته و از 241400 نفر به  227100 نفر رسیده است. نرخ بیکاری جمهوری چک از سال 1990 تا 2019 به طور میانگین 5.46 درصد بوده است که بیشترین مقدار آن با 9.69 درصد مربوط به ژانویه 2004 و کمترین آن با 0.09 درصد مربوط به قوریه سال 1990 می باشد.

نرخ بیکاری جمهوری چک ویزای کار جمهوری چک

نرخ بیکاری جمهوری چک

ویزای کار جمهوری چک و مشاغل مورد نیاز 2019 جمهوری چک

یکی از نکات مهم در زمینه کار در جمهوری چک، دانستن مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد، چرا که متقاضی با شناخت این مشاغل می تواند سریعتر کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کرده و پس از اخذ ویزای کار چمهوری چک در این کشور مشغول به کار شود. از سال 2004، تعداد فرصت های شغلی در بازار کار جمهوری چک افزایش یافته و به 15000 عدد رسید ولی علیرغم این موضوع کارفرمایان با مشکل کمبود نیروی ماهر کاری مواجه هستند. هرچند موانع زیادی برای پیدا کردن نیروی کار خارجی مناسب در این کشور وجود دارند. طبق گفته رادیو ملی چک، در حال حاضر تخمین زده می شود که بالای 215 تا 220 هزار کمبود نیروی کار در جمهوری چک وجود داشته باشد. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز جمهوری چک به همراه درصد کمبود نیروی آن را ملاحظه خواهید کرد:

عنوان شغلی درصد کمبود نیرو
امور مالی و بیمه 16.34 %
مشاغل مدیریتی 16.15 %
خدمات درمانی 11.32 %
 (آی تی)ITمشاغل 8.47 %
کلی فروشی و نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای 5.73 %
منشی و معاون مدیرعامل 7.51 %
راننده 6.97 %
کارگر کارخانه 6.70 %
فروشنده 5.95 %
مهندس فنی 5.61 %

 

ویزای کار جمهوری چک و میزان حقوق در جمهوری چک

میزان حقوق در جمهوری چک یکی دیگر از موارد مهم در زمینه کار در این کشور محسوب می شود. میزان حقوق در جمهوری چک در سه ماهه چهارم سال 2018 از 31516 کرونا به 33840 کرونا در ماه افزایش پیدا کرد. میانگین حقوق پرداختی در این کشور بین سالهای 1994 تا 2018 به 19266.91 کرونا بوده که بالاترین میزان آن 33840 کرونا در سه ماهه چهارم سال 2018 و پایین ترین میزان آن 6001 کرونا در سال 1994 محاسبه شده است.  در جدول نمودار زیر میزان حقوق در جمهوری چک طی سالهای 2016 تا 2019 نشان داده شده است.

میزان حقوق در جمهوری چک ویزای کار جمهوری چک

میزان حقوق در جمهوری چک

همچنین میزان حقوق پرداختی به همراه مشاغل آن در جدول های زیر نشان داده شده است.

مشاغل حسابداری و امور مالی حداقل حقوق به کرونا حداکثر حقوق به کرونا
حسابدار مبتدی 30000 35000
حسابدار مالی 38000 45000
حسابدار ارشد 45000 60000
حسابدار کل 85000 120000

 

خدمات عمومی حداقل حقوق به کرونا حداکثر حقوق به کرونا
مدیر امور مشتریان 60000 80000
سرپرست امور مشتریان 45000 55000
روابط عمومی 34000 40000

 

علوم ارتباطات و IT حداقل حقوق به کرونا حداکثر حقوق به کرونا
امور پشتیبانی سایت 40000 65000
تحلیلگر مالی 60000 90000
توسعه دهنده سایت های بزرگ 90000 160000
iOSتوسعه دهنده 55000 90000
Java Script متخصص 50000 100000
برنامه نویس 35000 50000

 

آموزش و تدریس حداقل حقوق به کرونا حداکثر حقوق به کرونا
مدرس زبان انگلیسی 150 کرونا در ساعت 300 کرونا در ساعت
مدرس زبان انگلیسی (تمام وقت) 25000 40000
مدرس زبان پروژه ای 6000 کرونا در هفته 8000 کرونا در هفته
هزینه های تحصیل و زندگی در جمهوری چک

ویزای کار جمهوری چک و نحوه کاریابی در جمهوری چک

نحوه کاریابی و دانستن راه های جستجوی کار یکی از مباحث مهم و دارای اهمیت در زمینه کار در جمهوری چک به شمار می آید. با اینکه زبان رسمی کشور چک چکی می باشد، بسیاری از فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارند و شرکت های بین المللی ترجیح می دهند تا کارمندان انگلیسی زبان در مجموعه خود داشته باشند. به طور عادی دو راه برای کاریابی در کشورهای دیگر وجود دارد: استفاده از موسسات و سایت های کاریابی بین المللی و جست و جوی محلی از طریق حضور در این کشور و یا استفاده از دوستان و آشنایان برای این یافتن و معرفی شغل. ما در بخش بعدی این مقاله به معرفی سایت های کاریابی بین المللی کشور جمهوری چک خواهیم پرداخت.

ویزای کار جمهوری چک و موسسات کاریابی در جمهوری چک

همانطور که پیشتر ذکر شد، گام اول برای اخذ ویزای کار جمهوری چک، جست و جوی کار در این کشور می باشد که بهترین روش آن استفاده از موسسات و سایت های کاریابی بین المللی می باشد. در جدول زیر به معرفی این سایت ها خواهیم پرداخت:

بانک مشاغل
Hotjobs.cz
Jobpilot
Jobs.cz

موسسات کاریابی بن المللی
Adecco Czech Republic Dunross Central and Eastern European Recruitment
First Czech Recruitment Grafton
InterSearch Job Shop
Manpower Recruit CZ
Start Synergie

موسسات معتبر کاریابی در چک

ویزای کار جمهوری چک و نقاط مثبت و منفی آن

قبل از اینکه قدم آخر را بردارید و در کشور جمهوری چک مشغول به کار و زندگی شوید، بهتر است تمامی جوانب مثبت و منفی آن را بسنجید.

در این به بخش نقاط مثبت و منفی کار در جمهوری چک اشاره خواهد شد:

 • نقاط مثبت کار در جمهوری چک

  تفریحات متنوع

  فرصت های شغلی متنوع

  امکان جست و جوی کار به زبان های چکی و انگلیسی

  یکی از بهترین کشورها در اعطای مرخصی و تسهیلات برای زنان باردار

 • نقاط منفی کار در جمهوری چک

  تبعیض در پرداخت حقوق زنان و مردان

  حقوق پرداختی کم به نسبت کشورهای سطح یک اروپایی

  ساعات کاری طولانی (رتبه 4 اروپا) با 40.3 ساعت در هفته

  فساد اداری رو به رشد

در نتیجه با توجه به معایب کار در جمهوری چک، پیشنهاد ما کار در کشورهایی مانند اتریش و آلمان است که در کنار داشتن مزایای کار در جمهوری چک، معایب آن را نیز ندارند.

ویزای کار جمهوری چک و بررسی ویزای همراه

اخذ ویزای همراه یکی از مباحث مهم در زمینه اخذ ویزای کار جمهوری چک به منظور کار و زندگی در این کشور به شمار می رود. منظور از همراه همسر و فرزندان زیر سن قانونی دارنده ویزای کار جهموری چک محسوب می شوند. درخواست ویزای بلند مدت بیش از ۹۰ روز را که شامل ویزای همراه نیز می شود می‌توان در سفارت جمهوری چک در کشور مبدا ثبت نمود. ویزای همراه در جمهوری چک دارای اعتبار 1 تا 2 ساله و قابل تمدید می باشد.

گفتنیست درخواست هر یک از متقاضیسان می بایست به طور جداگانه ارسال شود. فرزندان زیر 15 سال نیازی به ارائه سوء پیشینه نخواهند داشت. مدت زمان اخذ ویزای عموماً بین 90 تا 120 روز به طول خواهد انجامید. تمامی مدارک می بایست دارای کپی برابر اصل بوده و به زبان چکی ترجمه شده باشند. ویزای همراه در مرحله اول  با اعتبار 1 ساله صادر خواهد شد.

مدارک ویزای همراه:

 • فرم پر شده درخواست ویزای همراه
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 109 کرونا
 • عکس پاسپورتی
 • اصل پاسپورت
 • اسناد تمکن مالی دارنده ویزای کار
 • نامه ای مبنی بر شرح اهداف سفر
 • آدرس محل سکونت دارنده ویزای کار
 • گواهی سوء پیشینه
 • بیمه سفر

ویزای کار جمهوری چک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در جمهوری چک

یکی از مزایای کار در جمهوری چک، امکان اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور از طریق کار در آن می باشد. به این صورت که دارنده ویزای کار جمهوری چک پس از گذشت 5 سال از کار و زندگی در این کشور به همراه پرداخت مالیات، امکان درخواست اقامت دائم جمهوری چک را خواهند داشت. همچنین پس از گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم این کشور، در صورت داشتن شرایط و مدارکی امکان درخواست تابعیت و پاسپورت جمهوری چک برای متقاضی وجود خواهد داشت. گفتنیست مدت زمان درخوات اقامت دائم تا اخذ آن حداقل 180 روز کاری به طول خواهد انجامید.

مدارک درخواست اقامت دائم جمهوری چک به شرح زیر است:

 • اسناد سفر شامل بلیط
 • اثبات 5 سال زندگی مستمر در جمهوری چک
 • عکس پاسپورتی
 • آدرس محل سکونت
 • آدرس محل سکونت دارنده ویزای کار
 • پاسپورت معتبر
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ویزای کار جمهوری چک و سخن پایانی

ویزای کار جمهوری چک، مهاجرت کاری به جمهوری چک و شرایط کار در این کشور در این نوشتار مورد بررسی جامع قرار گرفت. کار در جمهوری چک با توجه به نکاتی که بیان شد، گزینه اول و نهایی برای کار محسوب نمی شود، چرا که گزینه های بهتری با سطح رفاه بالاتر و شرایط مدنی بهتر همچون آلمان و اتریش وجود دارند که ویزای جست و جوی کار نیز دارند. شما عزیزان در صورتی که کماکان برای اخذ ویزای کار جمهوری چک و کار و زندگی در این کشور دچار شک و تردید می باشید، می توانید پس از مطالعه مقالات و مشاهده محصولات رایگان ما در این زمینه، با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی مشاورین مجرب ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه اخذ ویزای کار جمهوری چک و سایر موارد مرتبط، در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.