ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند و بررسی شرایط کار در این کشور

 • ویزای کار فنلاند و مقدمه ای برآن
 • ویزای کار فنلاند و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار فنلاند و انواع آن
 • ویزای کار فنلاند و مدارک مورد نیاز ویزای کار فنلاند

 • ویزای کار فنلاند و نرخ بیکاری در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و مشاغل مورد نیاز 2019 فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و میزان حقوق در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و نحوه کاریابی در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و موسسات کاریابی در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند
 • ویزای کار فنلاند و سخن پایانی
ویزای کار فنلاند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار فنلاند و مقدمه ای برآن

ویزای کار فنلاند و شرایط عمومی آن، نکات و موارد مهم مانند مدارک مورد نیاز مشاغل مورد نیاز و همچنین نحوه کاریابی در این کشور در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. آیا شما نیز متقاضی مهاجرت به فنلاند هستید؟ آیا از میزان حقوق در فنلاند باخبر هستید؟  شرایط اخذ تابعیت در فنلاند به چه صورت می باشد؟ کار در این کشور یکی از روشهایی می‌باشد که نهایتاً منجر به اخذ تابعیت و اقامت برای متقاضیان می گردد. پس اگر شخصی قصد مهاجرت به فنلاند را داشته باشد، ویزای کار فنلاند یکی از راه های مناسب برای گرفتن اقامت این کشور  می باشد. ما در این مقاله و همچنین مقالات دیگر سعی بر آن داریم که شرایط کاری در این کشور و همچنین دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی کامل مورد بررسی قرار بگیرد، تا کسانی که متقاضی پیدا کردن کار و یا گرفتن اقامت از یک کشور خارجی هستند، بتوانند شرایط کاری کشورها را با هم قیاس کنند. برای دانستن اینکه آیا شما نیز شرایط مهاجرت از طریق ویزای کار فنلاند را دارید یا خیر، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش  تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

ویزای کار فنلاند و شرایط عمومی آن

در این بخش با شرایط جغرافیایی، اقتصادی، آب و هوایی و عمومی این کشور بیشتر آشنا خواهیم شد. کشور فنلاند واقع در شمال اروپا و منطقه شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد. قسمت شمالی فنلاند در قطب شمال قرار گرفته است. این کشور به لحاظ آب و هوایی دارای زمستان‌های بسیار طولانی و تابستان هایی بسیار کوتاه می باشد. در بخش‌های شمالی این کشور آب و هوا زیاد معتدل نمی باشد، زیرا در فصل زمستان خورشید به مدت پنجاه و یک روز طلوع نمی‌کند و در فصل تابستان نیز به مدت ۷۳ روز خورشید غروب نمی کند. ااگر شما نیز متقاضی کار در فنلاند می باشید، احتمالاً می خواهید از شرایط اقتصادی این کشور نیز با خبر شوید. اقتصاد این کشور بسیار شبیه به دانمارک و نیوزلند می باشد. از نظر فساد اقتصادی این کشور دارای کمترین فساد اقتصادی و همچنین تورم آن بسیار کم و نرخ بیکاری آن نیز بسیار پایین می باشد. پایتخت این کشور هلسینکی نام دارد و زبان محلی و رسمی کشور زبان فنلاندی می باشد اما زبان هایی مانند سوئدی نیز در این کشور رواج بسیار زیادی دارد. واحد پول آن یورو است و مردمان آن غالباً مسیحی می‌باشند.

مهاجرت به فنلاند
مهاجرت به فنلاند

ویزای کار فنلاند و انواع آن

به طور کلی ویزای کاری به 2 صورت می باشد، یا به صورت پیشنهاد شغلی می باشد یا به صورت مهارت کاری. سیستم ویزای کاری فنلاند بر اساس پیشنهاد کاری می باشد. یعنی باید یک کارفرما پیشنهاد شغلی به آنها بدهد تا بتوانند اقدام به اخذ ویزا نمایند. برای کار کردن در فنلاند ابتدا باید بررسی شود که شخصی که متقاضی کار در این کشور است، عضو اتحادیه اروپا می باشد یا خیر. افرادی که عضو اتحادیه اروپا و حوزه اسکاندیناوی مانند نروژ، سوئد، فنلاند، دانمارک و ایسلند می باشند، برای کار کردن در فنلاند نیازمند گرفتن ویزا نیستند و تنها با ثبت نام کردن و اطلاع رسانی از طریق اداره مهاجرت می‌توانند به کشور فنلاند سفر کرده و مشغول به کار شوند. اما متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، می بایست برای کار کردن در فنلاند ویزای کاری دریافت کنند. برای کسانی که متقاضی کار در فنلاند هستند، اقامت های متنوعی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 • اجازه اقامت برای فرد شاغل

  این نوع اقامت برای کسانی صادر می شود که می توانند در بعضی از مشاغل عمومی مانند نظافت، پرستاری بچه و شغل هایی مانند این فعالیت کنند.

 • اجازه اقامت برای نیروهای متخصص

  این مجوز برای افرادی می باشد که دارای تخصصی خاص هستند و به آنها اجازه می‌دهند که در آن شغل مورد نظر فعالیت کنند.

 • اجازه کار برای ویزای همراه

  هم چنین این اجازه کار برای افرادی صادر می شود که همسر آنها در این کشور اجازه اقامت خود را از یکی از راههای قانونی کسب کرده است.

 • اجازه اقامت برای فارغ التحصیلان دانشگاههای فنلاند

  برای کسانی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند نیز مجوز اقامت صادر می شود.

ویزای کار فنلاند و مدارک موردنیاز ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند مستلزم داشتن مدارک خاصی است  که در ادامه این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مهم ترین مسئله ای که درباره کار در این کشور باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله داشتن پیشنهاد کاری است که باید از سمت یک کارفرما صورت بگیرد و نهایتا منجر به گرفتن اقامت TTOL می شود. برای دریافت این پیشنهاد کاری راه های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها اقدام به پیدا کردن کار از طریق موسسات کاریابی می باشد. مدارک دیگری که برای ویزای کار مورد نیاز است در ادامه بررسی خواهد شد.

 • پر کردن فرم درخواست ویزا

 • داشتن بیمه نامه

 • پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار و ۳ صفحه خالی داشته باشد.

 • ارائه ۶ قطعه عکس با پس زمینه سفید

 • تمکن مالی

ویزای کار فنلاند و نرخ بیکاری در فنلاند

مهمترین مسئله ای که متقاضیان مهاجرت و کار در خارج از ایران باید در نظر بگیرند، مسئله موقعیت کار و کاریابی در این کشورها می باشد. بهترین و راحت ترین راه فهمیدن موقعیت کاری و کاریابی در یک کشور دانستن نرخ بیکاری آن کشور می باشد. زیرا وقتی یک کشور نرخ بیکاری پایینی دارد، می‌توان فهمید که تمامی مردمان این کشور شاغل می باشند و پتانسیل این را دارند که نیروی کار خارجی را نیز جذب کنند. اما متاسفانه فنلاند جزو کشورهای دسته دوم می باشد که از نرخ بیکاری نسبتاً بالایی برخوردار است و در مقایسه با سایر این کشورها موقعیت کاری کمتری دارد.

نرخ بیکاری فنلاند

ویزای کار فنلاند و مشاغل مورد نیاز 2019 فنلاند

یکی از مسائل مهمی که باید مورد توجه متقاضیان قرار بگیرد، لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور می باشد، تا بتوانند با توجه به موارد مورد نیاز در سال اخیر نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند. البته مشاغل مورد نیاز در این کشور در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت می باشد و بیشترین نیاز در بخش‌های تکنولوژی، کار فنی، هنری، مدیریت، صنعتی و امور اداری می باشد و همچنین در برخی از رشته ها مانند مهندسی برق، دندانپزشکی و مدیر مارکتینگ اقدام به جذب نیرو نموده اند و طبق آخرین آماری که از این کشور منتشر شده است مشاغل مورد نیاز به شرح زیرمی باشد:

 • پرستار

 • آرایشگر

 • دستیار فروش

 • آشپز

 • حسابدار

 • معلم

 • برنامه نویس

اقامت فنلاند
پاسپورت فنلاند

ویزای کار فنلاند و میزان حقوق در فنلاند

یکی دیگر از موارد مهمی که متقاضیان باید نسبت به آن توجه نمایند، شاخص های حقوق و شرایط کسب درآمد در کشور فنلاند می باشد. افرادی که متقاضی کار در این کشور می باشد باید از نرخ درآمد و حداقل حقوق خود در این کشور باخبر باشند. البته میزان درآمد بسته به رشته تحصیلی سابقه کار و سطح توانایی های فرد می تواند از فردی به فرد دیگر متغیر باشد. طبق قانون می بایست حداقل حقوق قانونی متقاضیان کار در این کشور رعایت شود. نکته مهمی که می بایست به آن توجه شود، این است که افرادی که به واسطه مهاجرت کاری در این کشور اقامت دارند، می بایست در ۶ ماه اول کار خود مالیات از حقوق خود به دولت پرداخت نمایند، اما اگر تا قبل از اینکه این شش ماه تمام بشود به کشور خود بازگردند نیازی به پرداخت مالیات نیست و پرداخت آن به عهده کارفرما است. کمترین حقوق ۲۱۰۰ یورو و بیشترین حقوق ۳۴۷۰ یورو می باشد.

ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند و نحوه کاریابی در فنلاند

پیدا کردن کار در این کشور از راه های زیادی امکان پذیر است. یکی از این راه‌ها اقدام از طریق موسسات کاریابی می باشد که می توان به وسیله این موسسات، موقعیت ها و پیشنهادهای کاری از سمت این کشور دریافت کرد و به وسیله این دعوتنامه کاری، برای گرفتن و اخذ ویزای کار فنلاند اقدام نمود. همچنین بعضی از متقاضیان که یکی از اقوام و اعضای خانواده شان در این کشور اقامت دارند، می توانند برای این اشخاص پیشنهاد کاری ارسال نمایند. افرادی که تخصص بسیار خوبی دارند و دارای مدارک و سابقه کار بسیار عالی می باشند، شانس بسیار خوبی برای پیدا کردن کارفرما دارند. به طور کلی اداره مهاجرت این کشور زیاد تمایلی به استخدام کسانی که در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند، ندارند زیرا سخت گیری های بسیار زیادی برای دادن اقامت به این افراد می شود و کارفرماها زیاد تمایلی به دادن تعهد به این گونه افراد ندارند.

ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند و موسسات کاریابی در فنلاند

کم هزینه ترین و راحت ترین طریق برای پیدا کردن کار در فنلاند جستجو از طریق موسسات کاریابی می باشد. می توانید برای این کار رزومه خود را به این سایت ها ارسال نمایید و منتظر دریافت نتیجه بمانید. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت غیر قانونی محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد، هم چنین از لحاظ شرعی نیز حرام است. در این قسمت به معرفی برخی از سایت های کاریابی و هم چنین موسسات کاریابی خواهیم پرداخت:

 • https://ec.europa.eu/eures/public/en/homepage

 • http://www.jobsinhelsinki.com

 • https://www.indeed.com/jobs?q=Vacancies&l=Finland%2C%20MN&vjk=feaf7cd6c66cc9ed

 • https://www.oikotie.fi/

 • JobHouse

  تلفن:  0465851551

 • Manpower

  تلفن:  0201700100

ویزای کار فنلاند و بررسی ویزای همراه

کسانی که برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام می کنند، تمایل دارند که خانواده خود را نیز با خود به این کشور ببرند تا بتواند در کنار خانواده زندگی کنند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ویزای همراه تنها به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تعلق می گیرد و پدر و مادر شامل همراه نمی باشند. طبق قانون برای اینکه شخصی اجازه الحاق خانواده خود را داشته باشد، می بایست ثابت کند که به جز خدمات و حقوق اجتماعی، حقوق ثابتی دارد که می تواند از پس هزینه های زندگی خود و همراهانش بربیاید و درآمدی برابر با ۱۰۰۰ یورو به ازای هر نفر به صورت ماهانه نشان دهد.

ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت آن

شرایط در فنلاند برای گرفتن اقامت و تابعیت مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بعد از این که فرد وارد خاک فنلاند شد و در جایی مشغول به کار گردید، پس از گذشت ۴ سال در صورتی که به صورت تمام وقت در این کشور کار کرد و حداقل ۳ هزار یورو در ماه حقوق گرفت و شرایط پرداخت مالیات را نیز رعایت نمود، می تواند درخواست اقامت دائم نماید. یک سال بعد از اینکه اقامت دائم را دریافت نمود، تحت شرایط خاصی می تواند درخواست تابعیت و پاسپورت بدهد. نکته بسیار جالبی که راجع به این کشور وجود دارد، قانون پذیرفتن دوتابعیتی در این کشور است. طبق این قانون فرد برای اینکه بتواند تابعیت فنلاند را به دست بیاورد، نیازی به سلب تابعیت از کشور سابق خود ندارد. شرایط دریافت پاسپورت فنلاند شامل: دانستن زبان محلی یعنی فنلاندی در این کشور و همچنین نداشتن جرم و جنایت و تخلف کیفری و پایبند بودن به قوانین کشور

ویزای فنلاند
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای کار فنلاند و سخن پایانی

ویزای کار فنلاند و شرایط کاری در این کشور به همراه نحوه پیدا کردن کار و میزان درآمد در این مقاله به صورت کامل بررسی گردید. دریافت ویزای کار فنلاند در حال حاضر بیشتر از طریق داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما امکان پذیر می باشد و این مسئله نیز بسیار آسان و سهل نمی باشد. به شما متقاضیان پیشنهاد می شود که اگر مایل به کار کردن در کشورهای اروپا می باشید، بهتر است به گزینه هایی همچون اتریش و آلمان که در حال حاضر هم نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند و هم ویزای کاری شش ماه به متقاضیان می دهند، فکر کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی درباره ویزای کار فنلاند می توانید در زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح نمایید، تا مشاورین ما در کمترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند. اگر قصد شما برای مهاجرت جدی می باشد، می توانید از طریق وب سایت های ما ویدیوی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت ما را تهیه نمایید و خودتان وکیل خودتان شوید و از آخرین و به روزترین قوانین مهاجرتی با خبر شوید.

2 پاسخ
 1. سامان طزره نژاد
  سامان طزره نژاد گفته:

  من متولدخرداد68میباشم، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشدرشته تربیت بدنی، گرایش فیزیولوژی، که 15ساله سالقه مربیگری دررشته ژیمناستیک ازپایه تاحرفه ای، ودارای گواهینامه مربیگری، وداوری درجه 2ازفدراسیون ژیمناستیک، لطفاراهنمایی بفرمایین جهت تحصیل درمقطع دکتری، وکار، بایستی چکارکنم

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام
   برای تحصیل درمقطع دکترا باید حتما آیلتس 7 داشته باشید و اینکه با دانشگاههای مد نظرتان مکانبه کنید و استاد راهنما پیدا کنید تا بتوانید پذیرش بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *