ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس و بررسی شرایط کار در این کشور

 • ویزای کار قبرس و مقدمه ای بر آن
 • ویزای کار قبرس و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار قبرس و انواع ویزای کاری
 • ویزای کار قبرس و مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

 • ویزای کار قبرس و نرخ بیکاری
 • ویزای کار قبرس و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹
 • ویزای کار قبرس و میزان حقوق در قبرس
 • ویزای کار قبرس و نحوه کاریابی
 • ویزای کار قبرس و موسسات کاریابی در قبرس
 • ویزای کار قبرس و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار قبرس وضعیت اقامت و تابعیت در قبرس
 • ویزای کار قبرس و سخن پایانی
ویزای کار قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار قبرس و مقدمه ای بر آن

ویزای کار قبرس، شرایط عمومی و اخذ تابعیت از طریق اخذ ویزای کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. افرادی که علاقمند به اقدام برای اخذ ویزای کاری این کشور می باشند ممکن است سوالات مختلفی برایشان پیش آید. میزان حقوق در مشاغل مختلف چگونه می باشد؟ چگونه می توانیم برای ویزای کار قبرس و کاریابی اقدام کنیم؟ چه مشاغلی در این کشور مورد نیاز می باشند؟ در این مقاله سعی شده است به بررسی موضوع ویزای کار قبرس پرداخته و به سوالات مطرح شده و سوالات دیگر در این زمینه پاسخ داده شود. شما عزیزان می توانید پاسخ سوالهایتان را در این مقاله پیدا کنید.  برای تکمیل اطلاعات در این زمینه و مهاجرت میتوانید ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده فرموده و همچنین با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوران مجرب در زمینه مهاجرتی مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویزای کار قبرس و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد اقدام برای ویزای کار قبرس را دارند باید شناخت کلی درباره این کشور داشته باشند. در این قسمت از مقاله سعی شده است که اطلاعات کلی در مورد کشور قبرس و ویزای کاراین کشور به شما ارائه شود. کشور قبرس به جمهوری قبرس معروف بوده و یک کشور جزیره ای در مدیترانه شرقی می باشد. این جزیره سومین جزیره بزرگ و پرجمعیت دریای مدیترانه است. این کشور از جنوب با ترکیه، از غرب با سوریه و لبنان، از شمالغرب با فلسطین و اسرائیل و از جنوب شرق با یونان هم مرز می باشد. بزرگترین شهر این کشور نیکوسیا بوده و به زبان یونانی صحبت می کنند. براساس آمار ارائه شده جمعیت این کشور ۱،۱۷۰،۱۲۵ نفر بوده، مساحت آن حدود ۱۲۳.۴ کیلومتر مربع  و واحد پول آنها یورو است. همانگونه که ذکر شد در این مقاله به بررسی موضوع ویزای کار قبرس پرداخته ایم. اخذ ویزای کاری این کشور از طریق پیشنهاد شغلی امکانپذیر بوده و با دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کاری اقامت دائم و تابعیت این کشور اخذ می شود. در ادامه این مقاله به بررسی جزئیات ویزای کاری این کشور خواهیم پرداخت.

قبرس
اطلاعات عمومی قبرس

ویزای کار قبرس و انواع ویزای کاری قبرس

اگر شما عزیزان قصد اخذ ویزای کار قبرس را دارید نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما می باشید. افراد می توانند به روشهای مختلف از کارفرما  پیشنهاد شغلی دریافت کنند که به روش های مختلف امکانپذیر بوده و از این طریق ویزای کار این کشور را بگیرند. اخذ ویزای کار  به دو روش امکانپذیر می باشد:

 • از طریق پیشنهاد شغلی(جاب آفر)

  به طور کلی افرادی که قصد کار در کشور قبرس را دارند باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی داشته باشند. قانون کشورهای اتحادیه اروپا به این صورت می باشد کارفرماها باید فرصت شغلی را سه ماه در کشور قبرس آگهی کرده و در صورت نبودن نیروی کارمورد نظر سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی شود. در صورت نبودن نیروی کار واجد شرایط می توانند از کشورهای دیگر انتخاب کنند. براساس قانون کشورهای اروپایی اخذ پیشنهاد شغلی پروسه ای سخت و طولانی می باشد و توصیه ما به شما عزیزان برای اخذ پیشنهاد شغلی مراجعه حضوری می باشد.

 • از طریق ویزای جاب سیکر

  یکی دیگراز روش های کاریابی اخذ ویزای جستجوی کار می باشد. افرادی که حداقل مدرک لیسانس داشته باشند و رشته تحصیلی آنها در لیست رشته های مورد تقاضا باشد می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. افرادی که ویزای جستجوی کار را دریافت می کنند به مدت حداقل ۶ ماه در این کشور حضور داشته و به دنبال کار مورد نظر براساس رشته تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می گردند. بعد از اخذ پیشنهاد شغلی ویزای جستجوی کار به ویزای کاری تبدیل می شود.  نکته قابل ذکر این است که کشور قبرس ویزای جستجوی کار نداشته و کشورهایی نظیر آلمان،اتریش که نرخ بیکاری در این کشورها زیر ۴ درصد می باشد به ایرانیها ویزای جستجوی کار می دهند.

ویزای کار قبرس و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار قبرس

بعد از پروسه کار و کاریابی نوبت به روش اخذ ویزای کار قبرس و مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا می رسد. این مرحله  یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزا بوده و در صورت چیدمان نادرست مدارک و یا ناقص بودن مدارک ویزای شما رد خواهد شد. در این قسمت به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری پرداخته ایم.

 • فتوکپی از پاسپورت متقاضی

 • تکمیل فرم های M.58 و M64 و ارائه به سفارت

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 • ارائه گواهی پزشکی برای تایید سلامت

 • ارائه تمکن مالی

 • قرارداد پیشنهاد کاری

 • پرداخت ۲۰ پوند برای ثبت درخواست برای ویزا

 • ارائه ضمانت نامه بانکی

در صورتی که متقاضیان بخواهند ویزای کاری خود را تمدید نمایند باید فرم M64 را تکمیل کرده و ارائه اداره مهاجرت قبرس دهند و بابت تمدید ویزا ۲۰ پوند پرداخت کنند. لازم به ذکر می باشد این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

ویزای کار قبرس و نرخ بیکاری

شاخص های اقتصادی کشور قبرس یکی از موارد مهمی است که باید متقاضیان برای اخذ ویزا کار این کشورمد نظر قرار داشته باشند. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی تاثیرگذار نرخ بیکاری است که در تصمیم گیری متقاضیان برای اخذ ویزای کار قبرس موثر میباشد. همانطور که نمودار ذیل نشان می دهد نرخ بیکاری در جولای ۲۰۱۹، ۷ درصد می باشد. نرخ بیکاری در این کشور رقم خوبی می باشد ولی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اتریش نرخ بالایی را نشان می دهد. کشور اتریش و آلمان دارای نرخ بیکاری زیر ۴ درصد بوده و برخلاف کشور قبرس دارای ویزای job seeker  می باشند. این جمله بدین معنی می باشد که در این کشورها افراد می توانند به قصد کاریابی در کشور حضور داشته و با هزینه کم به دنبال کار باشند. همانگونه که اطلاع داریم هر چقدر نرخ بیکاری در کشور مقصد پایینتر باشد، مردم آن کشور فرصت های شغلی خوبی را خواهند داشت و کشور از اقتصاد بهتری برخوردار خواهد بود.

نرخ بیکاری در قبرس

ویزای کار قبرس و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹

یکی از مطالب مهمی که در موضوع ویزای کار قبرس باید به آن توجه داشته باشیم لیست مشاغل مورد نیاز در قبرس می باشد. قبل از اقدام و تصمیم گیری باید در مورد مشاغلی که در این کشور مورد نیاز می باشند تحقیق کرده و اطلاعاتی در این زمینه داشته باشیم. در ذیل به برخی از مشاغل مورد نیاز اشاره کرده ایم:

 • پرستار

  پرستاری یکی ازمشاغلی می باشد که در اکثر کشورهای اروپایی و همچنین در کانادا، استرالیا و نیوزلند مورد نیاز می باشد.

 • حسابدار

  حسابداری یکی دیگر از رشته های مورد نیاز بوده و بیشتر در شهرهای لارناکا، پافوس و لیماسول مورد نیاز می باشد. بنابراین اگر کسی در این رشته تحصیلی عملکرد خوبی داشته باشد می تواند درآمد بالایی داشته باشد.

 • مهندسی

  یکی دیگر از رشته های مورد تقاضا رشته های مهندسی بوده که در اکثر کشورهای اروپایی مورد تقاضا می باشد. در این قسمت به بعضی از مشاغل مورد نیاز در زمینه مهندسی اشاره کرده ایم:

 • مهندسی برق
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی صنایع
 • مدیریت مهندسی
 • دندانپزشک

  دندانپزشکی یکی از رشته های تحصیلی می باشد که شاید برای برخی افراد به عنوان شغل آینده بسیار خوشایند نباشد. ولی لازم به ذکر می باشد که در برخی کشورهای اروپایی مانند فنلاند، فرانسه و قبرس کمبود دندانپزشک داشته و مورد استقبال است.

 • طراحی نرم افزار

  هر چقدر وابستگی افراد به دنیای کامپیوتر بیشتر می شود افراد نیاز بیشتری به این رشته و تخصص پیدا می کنند. به عبارت ساده تر، یکی از رشته های پرطرفدار در کشورهای اروپایی و همچنین قبرس می باشد.

 • مدیر فروش

  یکی دیگر از شغل هایی که در این کشور کمبود نیرو دارند شغل مدیر فروشی بوده وشاید کمبود نیرو به این دلیل باشد که  قشر جوان تمایل زیادی به این شغل ندارند. لازم به ذکر است که مدیر فروشی در کشورهای آمریکایی و اروپایی مورد تقاضا می باشد.

 • داروسازی

  کشور اروپا در رشته داروسازی کمبود نیرو داشته و برای افراد علاقمند به کار و تحصیل در این رشته گزینه مناسبی می باشد.

ویزای کار قبرس و میزان حقوق در قبرس

یکی دیگر از موارد مهمی که افراد باید برای ویزای کار قبرس مد نظر داشته باشند این است که میانگین درآمد افراد دررشته های شغلی چگونه است؟ همانگونه که می دانیم درآمد براساس رشته های تحصیلی و شغلهای مختلف متفاوت می باشد ولی براساس آمارهای اخیر ارائه شده ، میانگین درآمد افراد در این کشور ۳،۴۳۲ یورو است. به طور کلی در این نمودار درآمد افراد از ۴۶۴ یورو تا ۱۵،۱۹۵ مشخص شده است که درآمد ۵۰ در صد از افراد حدود ۳،۴۳۲ یورو بوده و ۵۰ درصد بقیه درامد بالای ۳،۴۳۲ یورو را دارند. در این قسمت به درآمد مردم در شغلهای متفاوت اشاره شده است. به طور میانگین  در آمد شغل های ذکر شده بدین گونه بوده که می تواند براساس شرایط مختلف متغیر باشد.

ویزای کار قبرس و نحوه کاریابی

روشهای مختلفی می توان برای اخذ ویزای کار قبرس پیشنهاد داد که هر کدام پروسه مخصوص به خود را دارد. ولی ذکر این نکته ضروری می باشد که اخذ اجازه کار در این کشور برای مردم کشورهای جهان سوم سخت می یاشد ولی ما به شما عزیزان روش های راحت و میانبر پیشنهاد می کنیم. همانگونه که در قسمت قبل ذکر شد کاریابی در این کشور به دو روش مجازی و حضوری امکانپذیر می باشد که در این قسمت به انها اشاره خواهیم کرد.

 • کاریابی به صورت مجازی

  افراد جویای ویزای کار قبرس می توانند به سایتهای کاریابی مراجعه کرده و رزومه خود را برای کارفرماهای جویای کار بفرستند. در صورتیکه رزومه  و مهارت های شغلی آنها مورد تایید باشد از طریق دعوت نامه اخذ شده می توانند ویزای کاری گرفته و به این کشور مهاجرت کنند. این روش برای افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند روش خوبی می باشد ولی پروسه ای زمان گیر و سخت است.

 • کاریابی به صورت حضوری:

 • کاریابی از طریق ویزای جستجوی کار: یکی از روش های کاریابی اخذ ویزای جستجوی کار می باشد که متاسفانه کشور قبرس به ایرانیها ویزای جستجوی کار نمی دهد و فقط سه کشور آلمان،اتریش و آفریقای جنوبی به ایرانیها این ویزا را میدهد. ولی ما به شما عزیزان روشهای دیگری را برای حضور در این کشور پیشنهاد می کنیم.

 • یکی دیگر از روشهای اخذ ویزای کار این کشور از روش تحصیل بوده و افراد می توانند به بهانه تحصیل وارد این کشور شده و بعد از اتمام تحصیل ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند.

 • یکی  دیگر از روش های مراجعه حضوری در این کشور از روش خرید ملک می باشد. افراد باید ملکی به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو خریداری کنند که در این صورت  از اول اقامت دائم گرفته و در این کشور اجازه کار دارند.

 • یکی دیگر از روش های اخذ اجازه کار از طریق ثبت شرکت می باشد. سرمایه اولیه ۱۷۱،۰۰۰ یورو بوده که از این طریق اقامت دو ساله دریافت کرده و اجازه کاردر این کشور را دارید.

ویزای کار قبرس و موسسات کاریابی در قبرس

همانطور که ذکر شد افراد می توانند برای ویزای کار قبرس و کاریابی به صورت غیر حضوری اقدام کنند و برای این منظورمی توانیم ازطریق سایت های کاریابی اقدام کنیم. کارفرماها  فرصت های شغلی را در این سایت ها آگهی کرده و افراد می توانند براساس رزومه اعلام شده و رزومه خود اقدام کنند. افرادی که از این روش پیشنهاد شغلی می گیرند از این طریق دعوت نامه دریافت کرده و براساس آن ویزای کاری دریافت می کنند که بعد از ۵ سال و با رعایت موارد خاص مانند پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم می شود. یکی از مزیت های کاریابی غیرحضوری این می باشد که در مقایسه با کاریابی های حضوری کم هزینه تر بوده و افراد می توانند بدون سرمایه کلان اقدام بکنند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که رزومه خود را کامل و براساس موارد ذکر شده در سایت آماده کرده تا مورد قبول کارفرما باشد.

 • https://www.glassdoor.com/Job/cyprus-jobs-SRCH_IL.0,6_IN62.htm

 • https://kariera.com.cy/

 • https://www.cyprusjobs.com/

 • https://www.ergodotisi.com/en/

مدارک موردنیاز اخذ ویزای کاری قبرس
کار ضمن تحصیل در قبرس

ویزای کار قبرس و بررسی ویزای همراه

ویزای همراه یکی از سوالاتی می باشد که برای بسیاری از افراد در بررسی موضوع ویزای کار قبرس  مطرح می شود. بنابراین اولین سوالی که افراد متاهل در هنگام مهاجرت و اقدام برای کار در این کشور می توانند بپرسند در مورد زمان الحاق همراه به متقاضی اصلی می باشد. نکته مهم قابل ذکر این است که همراه به همسر و فرزند زیر ۱۸ سال گفته می شود. قانون کشور قبرس به این گونه می باشد که متقاضی اصلی باید اقامت موقت این کشور را بدست آورده و ۲ سال در این کشور زندگی کند تا بتواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقدام کند. ولی دولت کشور قبرس به خاطر طولانی بودن زمان الحاق متقاضی به خانواده قانون خاصی اعمال کرده است تا افراد تحت شرایط خاص بتوانند زودتر برای همراهان اقدام کنند که در صورت نیاز می توانید با موسسه MIE تماس گرفته و از اطلاعات مفید در این زمینه و در زمینه کار در کشورهای دیگر بهره مند گردید.

ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس و اخذ اقامت و تابعیت در قبرس

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در مسئله ویزای کار قبرس پرداختن به موضوع اخذ اقامت و تابعیت می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که اجازه کار می گیرند یک اقامت یکساله گرفته و این اقامت تا پنج سال تمدید می شود. همانگونه که می دانیم یکی از مهمترین شرایط تمدید اقامت موقت داشتن عدم سوء پیشینه می باشد و بعد از گذشت ۵ سال افراد می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. شرایط اقدام برای اقامت دائم به این گونه می باشد که افراد باید در این ۵ سال مالیات پرداخت کرده و دارای عدم سوء پیشینه کیفری باشند. افرادی که اقامت دائم این کشور را اخذ می کنند دارای تمام حقوق شهروندی بوده و فقط حق رای دادن و نظردهی در امور کشور قبرس را ندارند. افراد دو سال بعد از اخذ اقامت دائم می توانند برای پاسپورت و تابعیت این کشور که دارای مزیت های فراوانی می باشد اقدام کنند. در ذیل به برخی از مزیت های پاسپورت قبرس اشاره کرده ایم:

 • پاسپورت قبرس پلی به اروپا می باشد. افرادی که تابعیت کشور قبرس را دارند می توانند به تمام ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

 • متقاضیان در صورت اخذ شهروندی این کشور می توانند تحصیل رایگان داشته باشند و از مزایای تحصیل در سایر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا استفاده کنند.

 • افراد در صورت اخذ شهروندی کشور قبرس می توانند در این کشور و ۲۷ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.

شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به مشاوره دقیق تر در مورد این کشور با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

موسسات معتبر کاریابی در قبرس
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای کار قبرس و سخن پایانی

ویزای کار قبرس، روش های کاریابی و نحوه اخذ ویزای همراه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همانگونه که مطالعه شد در این مقاله در مورد مشاغل مورد نیاز و میزان درآمد در مشاغل مختلف مطالب مفیدی ارائه شد. در این مقاله مطالعه کردیم که نرخ بیکاری ۷ درصد بوده و به این نکته اشاره شد که این کشور ویزای جستجوی کار نداشته و افراد برای اخذ ویزای کار قبرس و اجازه کار باید از روش هایی مانند تحصیل و ثبت شرکت اقدام کنند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این می باشد که این مقاله را به صورت دقیق مطالعه فرموده و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتردر زمینه ویزای کار قبرس با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته تا مشاورین عزیز در این زمینه شما را راهنمایی کرده و کشورهایی را برای ادامه کار و زندگی معرفی کنند که نرخ بیکاری زیر ۴ درصد داشته و از روش های ارزان اجازه کار بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید در پایین این مقاله قسمت دیدگاه ها را تکمیل نموده و سوال خود را بنویسید تا همکاران در کمترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *