ویزای کار گرجستان

ویزای کار گرجستان و بررسی شرایط کار در این کشور

 • ویزای کار گرجستان و مقدمه ای بر آن
 • ویزای کار گرجستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار گرجستان و انواع ویزای کاری
 • ویزای کار گرجستان و نرخ بیکاری در گرجستان

 • ویزای کار گرجستان و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار گرجستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و میزان حقوق در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و مشاغل مورد نیاز 2019 گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و نحوه کاریابی در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و مؤسسات کاریابی در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در گرجستان
 • ویزای کار گرجستان و سخن پایانی
ویزای کار گرجستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار گرجستان و مقدمه ای بر آن

ویزای کار گرجستان، شرایط و قوانین پیش روی افراد متقاضی اخذ ویزای کار و مهاجرت به گرجستان به واسطه کار در این کشور و همچنین قوانین اخذ اقامت گرجستان از طریق ورود به بازار کار گرجستان را ما به صورت کاملا تخصصی و علمی در این مقاله مورد بررسی خواهیم داد. آیا امکان اخذ ویزای همراه به واسطه ویزای کار گرجستان وجود دارد؟ آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت گرجستان به واسطه ورود به بازار کار این کشور وجود دارد؟ اخذ ویزای کار گرجستان از جهات مختلف قابل بحث و بررسی است که ما در این مقاله به بررسی هر یک از راه های پیش روی افراد متقاضی می پردازیم تا در صورتی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده اید اطلاعات حقوقی شما عزیزان در خصوص قوانین مهاجرتی این کشور کامل باشد. پیشنهاد می شود در صورتی که کشور گرجستان را مقصد مهاجرت خود قرار داده اید و قصد اخذ ویزای کار گرجستان را دارید، پیش از هر اقدامی در ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه نمایید و سپس در صورت لزوم می توانید از تجربه کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش استفاده نمایید و با انجام مشاوره تخصصی اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید.

ویزای کار گرجستان و شرایط عمومی آن

گرجستان کشوری است در قاره آسیا که این کشور در واقع مرز بین اروپای شرقی و آسیای غربی می باشد. مساحت کشور گرجستان در حدود 69.700 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی و رایج در این کشور گرجی می باشد که 95 درصد از جمعیت 7/3 میلیون نفری به این زبان تکلم می کنند. گرجستان از شرق با دریای سیاه مرز آبی دارد و با کشور آذربایجان و روسیه نیز در مرزهای غربی و شمالی دارای مرز مشترک خاکی است، از جنوب و جنوب غرب نیز با ارمنستان و ترکیه مرز مشترک خاکی دارد. پایتخت گرجستان شهر زیبای تفلیس است که به عنوان بزرگترین شهر در این کشور شناخته می شود. کشور گرجستان در زمره کشورهای در حال توسعه می باشد که شرایط اقتصادی این کشور در گذشته مناسب تر بود. شاخص رشد اقتصادی در این کشور در سال های اخیر رو به افزایش بوده و این کشور در حال حاضر از سلامت اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی خوبی برخوردار است. اقتصاد گرجستان مبتنی بر بخش صنعت و خدمات است که بیشترین درصد رشد اقتصادی و شاخص های افزایش رشد در این کشور را صنعت گردشگری به خود اختصاص داده است.

ویزای گرجستان
مهاجرت به گرجستان

ویزای کار گرجستان و انواع ویزای کاری

ویزای کار در گرجستان همانند دیگر کشورها از طریق دو حالت برای افراد متقاضی امکان پذیر است. ما در این بخش به بررسی این دو روش می پردازیم تا اطلاعات شما عزیزان نسبت به انواع ویزای کار در این کشور ارتقا یابد.

 • اخذ ویزای کار گرجستان از طریق پیشنهاد شغلی (JOB OFFER)

  به طور کلی قوانین ویزای کار در هر کشوری به این صورت است که افرادی که قصد کار کردن در کشوری مثل گرجستان را دارند باید از سوی کارفرما و شرکتی پیشنهاد شغلی داشته باشند. این امر بدین صورت است که فرد متقاضی باید رزومه کاری و تحصیلی خود را برای کارفرما ارسال کند در صورت تایید رزومه وی از سوی کارفرما، متقاضی باید با داشتن دعوتنامه کاری و دیگر مدارک هویتی و تحصیلی خود به سفارت مراجعه کند و درخواست صدور ویزای بلند مدت این کشور را نماید.

 • اخذ ویزای کار از طریق جستجوی کار

  در این روش کشور مقصد به افراد متقاضی این فرصت را می دهد که به واسطه اخذ این نوع ویزا وارد کشور شوند و بر اساس توانایی فردی و تجربه کاری و تسلط به زبان با شرکت ها و کارفرماهای مختلف به صورت حضوری ارتباط برقرار کنند تا موفق شوند نظر انها جلب کنند و قرارداد کاری بین آنها بسته شود. کشورهایی که در حال حاضر این نوع ویزا را به افراد متقاضی اعطا می کنند، کشوری مثل آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی هستند. در حال حاضر کشور گرجستان این نوع ویزا را برای افراد صادر نمی کند و با توجه به نرخ بیکاری بالایی که دراین کشور وجود دارد پیشنهاد می شود هدف مهاجرت کاری خود را بر روی کشورهای ذکر شده برنامه ریزی کنید.

ویزای کار گرجستان و نرخ بیکاری در گرجستان

یکی از مواردی که در امر مهاجرت کاری افراد متقاضی باید به آن توجه کنند و نسبت به آن مورد علم و آگاهی کافی داشته باشند نرخ بیکاری در آن کشور است. با توجه به اینکه کشور گرجستان یکی از کشورهای در حال توسعه است و اقتصاد این کشور نوپا است، طبیعتا این کشور از نرخ بیکاری بالایی در مقایسه با دیگر کشورها برخوردار است و بر اساس آخرین آمار اعلام شده در سال 2018 نرخ بیکاری در این کشور 12.7 درصد بوده که در مقایسه با سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است. البته شاخص های نرخ مشارکت نیروی کار نیز در این کشور نسبت به سال های گذشته افزایش داشته که به نرخ 66.3 درصد رسیده است. کمترین نرخ بیکاری اعلام شده در کشور گرجستان در سال 2000 بوده که به میزان  10.3 رسیده بود. بالاترین نرخ اعلام شده در این کشور نیز در سال 2009 به میزان 18.30 رسیده بود. میانگین شاخص رشد و نزول نرخ بیکاری در گرجستان بین سال های 1998 تا سال 2018 در حدود 14.80 اعلام شده است. آخرین آمار ارائه شده در سه ماهه نخست سال 2018 در خصوص آخرین نرخ بیکاری در گرجستان که در حدود 12.7 بوده است، این درصد اعلام شده از نرخ بیکاری در این کشور نشان دهنده تاثیرات رشد اقتصادی گرجستان بر بازار کار این کشور می باشد که این امر به معنی بهبود وضعیت مشاغل در سطح کلان است. البته باید خاطر نشان شد که این درصد اعلام شده نرخ بیکاری در مقایسه با کشورهای توسعه یافته بسیار بالاست و شرایط کار برای اتباع کشورهای دیگر سخت خواهد بود که در این خصوص پیشنهاد می شود در صورتی که شرایط مورد نیاز کار در کشورهای توسعه یافته و صنعتی مثل آلمان و اتریش را دارید این کشورها را مقصد مهاجرت کاری خود قرار دهید.

نمودار نرخ بیکاری گرجستان

ما در جدول ذیل به بررسی برخی آمارهای اعلام شده در خصوص وضعیت کار در این کشور می پردازیم:

ویزای کار گرجستان و بررسی ویزای همراه

مهاجرت به گرجستان و همچنین اخذ ویزای کار گرجستان همانند دیگر کشورها از طرق مختلفی برای افراد متقاضی امکان پذیر است که یکی از پرمتقاضی ترین روش های اخذ ویزا و اقامت گرجستان، اخذ ویزای کار گرجستان می باشد. پیش از بررسی ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری به این کشور، برخی از انواع ویزا در این کشور را نام می بریم و توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم:

ویزای بلند مدت تایپ D که این نوع ویزا نیز خود دارای چند دسته است:

ویزای کار گرجستان
 • ویزای دسته D1

  این نوع ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصد دارند برای مدت کوتاهی در خصوص انجام امور کاری وارد گرجستان شوند، این افراد شامل نمایندگان و مشاوران شرکت هایی هستند که برای انجام امور شرکت به عنوان نماینده رسمی شرکت وارد این کشور می شوند. افرادی که قصد ایجاد بیزنس و کارآفرینی در گرجستان را دارند نیز مشمول ویزای D1  می شوند.

 • ویزای دسته D2

  این نوع تایپ ویزا ویژه افرادی است که با هدف انجام فعالیت های علمی پژوهشی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی قصد ورود به گرجستان را دارند و در ضمن روزنامه نگاران و مترجمان خارجی که به صورت داوطلبانه و یا به صورت کارآموز قصد ورود به این کشور را دارند نیز مشمول این نوع ویزا می شوند.

 • ویزای دسته D3

  این نوع تایپ ویزا ویژه افرادی است که با نیت انجام مطالعات علمی پژوهشی خاص در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گرجستان قصد ورود به این کشور را دارند.

 • ویزای دسته D4

  این نوع ویزا در واقع برای اعضای خانواده متقاضی اصلی صادر می شود در واقع این نوع تایپ ویزا، ویزای الحاق خانواده می باشد.

 • ویزای دسته D5

  این نوع تایپ ویزا در واقع برای افرادی صادر می شود که با نیت خرید ملک و اموال غیر منقول( به غیر از زمین های کشاورزی) قصد ورود به خاک این کشور را دارند.

با توجه به اینکه در این بخش به بررسی انواع ویزای بلند مدت تایپ D پرداختیم، باید خاطر نشان شویم که ویزای الحاق به خانواده در دسته چهارم تعریف شده است. البته این نوع زمانی برای خانواده فرد صادر می شود که متقاضی اصلی وارد بازار کار شده باشد و به درآمد مکفی رسیده باشد.

ویزای کار گرجستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان

برای اخذ ویزای کار گرجستان افراد متقاضی باید در نظر داشته باشند مدارکی که تهیه می کنند و به سفارت این کشور ارائه می دهند نقش موثری در ورود آنها به این کشور دارد. طبیعتا پروسه صدور ویزای گرجستان از سوی سفارت این کشور مستلزم بررسی دقیق مدارک افراد متقاضی است و افرادی که مدارک کاملی را به سفارت ارائه دهند شانس بیشتری در اخذ ویزا خواهند داشت. ما در این بخش به بررسی مدارکی که افراد متقاضی نیاز دارند برای اخذ ویزای کار گرجستان ارائه دهند می پردازیم، این مدارک شامل موارد زیر است:

 • ارائه گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه فرم تکمیل شده ویزا و فرم درخواست صدور ویزای کار گرجستان

 • ارائه یک قطعه عکس پاسپورتی

 • ارائه رسیدی که نشان دهنده پرداخت مالیات مشاغل باشد

 • ارائه بیمه معتبر مسافرتی جهت سفر به گرجستان

 • یکی از مدارک مهمی که فرد باید ارائه دهد و در پروسه صدور ویزا تاثیر بسزایی دارد دعوت نامه معتبر از سوی کارفرما می باشد

 • ارائه نامه تمکن مالی

 • ارائه نامه و مدارک پرداخت هزینه ویزا که معادل 100 لاری گرجستان است

ویزای کار گرجستان و میزان حقوق در گرجستان

یکی از مواردی که افراد متقاضی کار در هر کشوری باید به آن توجه کند علاوه بر قوانین موجود در آن کشور، نرخ بیکاری و شاخص های اقتصادی، میزان دستمزدها و حقوق می باشد. قانون کار در گرجستان بر اساس تغییراتی که در سال های اخیر بر روی آن اعمال شد از انعطاف بیشتری برخوردار شد. این تغییرات در واقع به نفع افراد متقاضی کار در این کشور می باشد. میزان حقوق و دستمزد در کشور گرجستان در سال 2019 در حدود 398 لاری که معادل 1069 دلار می باشد. واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد. در کشور گرجستان مالیات اجتماعی تعریف نشده است و تنها مالیات بر درآمدهای شخصی اعمال می شود. به عنوان مثال فردی که تجارت و بیزنسی را راه اندازی کرده است باید 20 درصد از سود و درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کند.

ویزای گرجستان

ویزای کار گرجستان و مشاغل مورد نیاز 2019 گرجستان

مهاجرت کاری در هر کشوری مستلزم آگاهی از مشاغل مورد نیاز در کشور مقصد می باشد. در این خصوص داشتن لیستی از  مشاغل مورد نیاز در گرجستان می تواند به افراد متقاضی کمک کند تا بهتر تصمیم گیری کنند و سپس اقدام به مهاجرت کاری به این کشور نمایند. معمولا برخی کشورها به ویژه کشورهایی که صنعت توریسم در آنجا رونق بیشتری دارد، مشاغل فصلی نیز دارند این بدین معنی است که یکسری مشاغل در فصول خاصی درآمد بیشتری دارد و مورد نیاز خواهند بود. صنعت گردشگری و توریسم در کشور گرجستان جز مشاغل پیشرو در این کشور است که باعث رونق اقتصادی و ایجاد فرصت های مناسب شغلی شده است. لیست برخی از مشاغل موردنیاز گرجستان را در نمودار زیر، مشاهده می کنید.

کار در گرجستان

ویزای کار گرجستان و نحوه کاریابی در گرجستان

زمانی که فرد متقاضی ویزای کار گرجستان را اخذ نمود می تواند به عنوان متقاضی کار به جستجوی کار در این کشور بپردازد. البته علم نسبت به وضعیت مشاغل و بازار کار و همچنین نحوه کاریابی در گرجستان می تواند به افراد در جذب سریعتر آنها به بازار کار این کشور کمک کند. افرادی که تمایل دارند در خاک این کشور اقدام به جستجوی کار نمایند می توانند از طریق راه های متعددی اقدام به جست و جوی کار در گرجستان نمایند. در ذیل به شرح مهمترین راه های جستجوی کار در این کشور از طرق مختلف می پردازیم:

 • جستجو و مراجعه به سایت های شرکت های کاریابی در گرجستان

 • جست و جو و مراجعه مستقیم به شرکت های کاریابی و سپردن کار جستجوی شغل مناسب به این شرکت ها

 • جستجو و جو ی کار از طریق جراید و روزنامه های محلی و کثیرالانتشار

جستجوی و جوی کار و ورود به بازار کار یک کشور در مرحله نخست از طریق مراجعه به وب سایت های شرکت های درخواست کننده نیروی کار و همچنین مراجعه به شرکت های کاریابی دولتی برای افراد متقاضی امکان پذیر می باشد. به همین دلیل ما در این بخش تعدادی از وب سایت های معتبر در گرجستان را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم:

 • www.jobs.ge

 • www.cv.ge

 • www.hr.ge

 • www.myjobs.ge

ویزای کار گرجستان و موسسات کاریابی در گرجستان

یکی از راه های جستجوی کار در کشورهایی که افراد متقاضی به واسطه ویزای کار وارد شده اند برقراری ارتباط با شرکت های کاریابی در کشور مقصد می باشد. زمانی که فرد وارد کشور مقصد می شود از آنجایی که با محیط و شرکت های مختلف در آن کشور آشنایی ندارد معمولا دچار سردرگمی در برقراری ارتباط با شرکت ها و کارفرماها می شود، در این خصوص وجود شرکت های کاریابی می تواند به افراد متقاضی کمک کند. پیشنهاد می شود زمانی که به واسطه ویزای کار وارد کشوری مثل گرجستان شدید با شرکت های کاریابی ارتباط برقراری کنید تا بهتر بتوانید شغل مورد نظر خود را بیابید. ما در این بخش به بررسی برخی شرکت های کاریابی می پردازیم:

 • INSOURCE

 • BALTIC GROUP INTERNATIONAL GEORGIA

 • SABA

 • IMMIGRANTS EMPLOYMENT CENTEREMY

 • INTERNSHIP IN CIVIL SERVICE

 • NEW SERVICE

 • EMPLOYMENT CENTRE ERTOBA

 • JOBLINK

 • ADELANTE

 • STAR ACAD

ویزای کار گرجستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در گرجستان

با توجه به اینکه یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در گرجستان مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار گرجستان می باشد، ما در این بخش به بررسی شرایط اقامتی افراد متقاضی پس از ورود به بازار کار این کشور می پردازیم. افراد متقاضی در صورت ورود به بازار کشور گرجستان می توانند اقامت دائم و سپس شهروندی این کشور کسب نمایند. پس از اخذ مجوز از سوی اداره کار گرجستان و در صورت ورود فرد به بازار کار این کشور و پرداخت مرتب مالیات وی می تواند درخواست اقامت دائم دهد. نکته ای که در مورد ویزای کار گرجستان باید در نظر داشته باشید این است که براساس قانونی که در سال 2014 به تصویب رسید افراد متقاضی برای ورود به بازار کار این کشور باید درخواست اقامت و ویزای بلند مدت دهند این ویزای بلند می تواند به منزله مجوز کار برای جستجوی کار محسوب شود. اتباع برخی کشورها برای ورود به گرجستان نیاز به اخذ ویزا ندارند و می توانند به راحتی به مدت یکسال در این کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است افراد متقاضی نمی توانند با ویزای توریستی اقدام به جستجوی کار نمایند و حتما باید ویزای بلند اخذ نمایند که این ویزا در ابتدا 6ماه تا 1 سال اعتبار دارد و به صورت سالیانه قابل تمدید می باشد. برای اخذ اقامت دائم فرد متقاضی می تواند پس از 5 سال اقامت کاری می توانند کارت اقامت دائم خود را دریافت نمایند و برای اخذ تابعیت می توانند در صورت تبعیت از قوانین و مقررات این کشور تابعیت گرجستان را نیز دریافت نمایند.

کار در گرجستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پاسپورت گرجستان
ویزای کار گرجستان و سخن پایانی

ویزای کار گرجستان، قوانین و شرایط اخذ این نوع ویزا و همچنین شرایط اقامت و تابعیت، نرخ بیکاری و قوانین ویزای همراه در گرجستان را ما در مقاله فوق به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت و اقامت خود و خانواده خود در نظر گرفته اید اطلاعات حقوقی کاملی در خصوص شرایط اخذ ویزای کار گرجستان داشته باشید. اخذ ویزای کار در گرجستان برای افراد متقاضی دارای شرایط خاصی است که با توجه به قوانین جدیدی که در این کشور به تصویب رسیده ما به بررسی آن قوانین پرداختیم تا تصمیم گیری در خصوص مهاجرت کاری به گرجستان برای افراد راحت تر باشد. پیشنهاد می شود در صورتی که قصد جدی درخصوص اخذ ویزای کار گرجستان دارید و اطلاعات کافی دراین خصوص ندارید در ایتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس از مشاوره تخصصی مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایید تا مشاورین موسسه خدمات شایانی را در این خصوص به شما عزیزان ارائه دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *