ویزای کانادا

 • ویزای کانادا و مقدمه ای بر آن
 • ویزای کانادا از طریق تحصیل
 • ویزای کانادا از طریق کار
  • ویزای نیروی کار ماهر فدرال FEDERAL SKILLED WORKER PROGRAM
  • ویزای کلاس سابقه کاری کانادایی CANADIAN EXPERIENCE CLASS VISA
  • برنامه تجار ماهر فدرال FEDERAL SKILLED TRADES PROGRAM
  • برنامه استخدام استانی PROVINCIAL NOMINATION PROGRAMS
  • برنامه استخدام نیروی کار ماهر در استان کبک QUEBEC -SELECTED SKILLED WORKERS PROGRAM
 • ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • ویزای کانادا از طریق تولد
 • ویزای کانادا از طریق ازدواج
 • ویزای کانادا از طریق پناهندگی
 • ویزای کانادا از طریق مراقبت از افراد
 • ویزای کانادا و برنامه حمایت خانوادگی
 • ویزای کانادا از طریق اعتبار موقت
 • ویزای کانادا و سوپر ویزا
 • ویزای کانادا و سخن پایانی
ویزای کانادا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای کانادا و مقدمه ای بر آن

ویزای کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. انواع راههای دریافت ویزای کانادا چیست؟ مدارک لازم برای ویزای کار کانادا چیست؟  ما در این مقاله سعی بر آن داریم که به طور علمی و تفصیلی به انواع ویزای کانادا بپردازیم. در این مقاله به چگونگی تقسیم بندی انواع ویزای کانادا خواهیم پرداخت. چگونه می توان اقامت کانادا را بدست آورد؟ همچنین در مورد ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا توضیح خواهیم داد. پس از مطالعه مقاله در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کانادا و شرایط عمومی

کشور کانادا بدلیل وسعت زیاد و جمعیت کم همیشه با کمبود نیروی انسانی مواجه است و به همین خاطر افراد را در اشکال مختلف به این کشور جذب می کند. هر ساله مهاجران زیادی از طرق مختلف مهاجرتی، به کانادا مهاجرت می نمایند. مردم این کشور بسیار با مهاجرین انطباق پذیری دارند. به این خاطر که اکثر افراد و شهروندان این کشور مهاجر هستند و بیشتر جمعیت کانادا را افراد خارجی تشکیل می دهند. ما در این مقالهکه توسط موسسه حقوقی ملک پور (MIEاتریش) تهیه شده  به بررسی انواع راههای دریافت ویزای کانادا می پردازیم و روشها و نکات مدارک ویزا را توضیح می دهیم.

پرچم کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

ویزای کانادا از طریق تحصیل Canadian Visa by Study Permit

ویزای کانادا از طریق تحصیل می تواند یک سکوی پرتاب برای آینده شما باشد . چرا که شما توسط این نوع ویزا ، می توانید اجازه تحصیل در کانادا را کسب کنید و با توجه به سپری کردن مدت اقامتی خود ، برای اقامت پس از تحصیل نیز در خواست دهید . تحصیل در سطوح کانادا می تواند در مقاطع زیر 18 سال ، کالج ها ، دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری ، دوره های کارآموزی و … باشد . یکی از مزیت های تحصیل در کانادا این است که شما می توانید خانواده خود را یبه مانند همسر خود ، به کانادا بیاورید . همچنین شما می توانید برای اجازه کار تمام وقت پس از تحصیل خود ، درخواست دهید . برای مطالعات و تحقیقات دقیق ، می توانید از لینک های زیر استفاده کنید . همچنین برای استفاده از مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور ، می توانید با دفاتر مستقر در ایران و خارج از کشور ، تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت تحصیلی

ویزای کانادا از طریق کار Work Permit In Canada

با ویزای کانادا از طریق کانادا ، می توانید تجربیات و سوابق کاری درخشانی را در خاک کانادا به دست آورید که می تواند به قابلیت دریافت اقامت دائم شما در کانادا کمک به سزایی بکند . برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار استانی و یا ورود سریع از طریق کار در کانادا را درخواست دهید ، باید این تجربیات کاری را دارا باشید . اما اگر شرایط ورود از طریق  برنامه نیروی ماهر فدرال را ندارید ، این مهم می تواند یکی از بهترین راه های ورود شما برای دریافت اقامت دائم کانادا باشد . اگر شما برای پذیرش های نیروی کار استانی و یا برنامه های تجارتی ماهر و … درخواست داده اید ، لزوما نیازمند یک پیشنهاد شغلی ( Job Offer  ) هستید .

 • ویزای نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program

  اتباع بیگانه که خواهان دریافت اقامت دائم کانادا می باشند ، می توانند برای این برنامه استخدامی فدرال ، درخواست دهند . بعد از ثبت درخواست ، افراد طبق امتیازاتی که در این سیستم مشخص شده است ، دسته بندی و امتیاز بندی خواهند شد . عواملی مثل سطح زبان ، سابقه کاری ، سن و … در این برنامه تاثیرات بسیاری دارند . به منظور اقدام برای این برنامه ، شما باید با توجه به منابعی که در سایت سفارت کانادا درج شده است ، 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید . لازم به ذکر است که حداقل میزان سابقه کاری ، یک سال می باشد .

 • ویزای کلاس سابقه کاری کانادایی Canadian Experience Class Visa

  تمامی متقاضیانی که توسط اجازه کار موقت ، هم اکنون در کانادا هستند ،‌ می توانند با توجه به شرایطی ، برای اقامت دائم توسط سابقه کار کانادایی در خواست دهند . این ویزا مخصوص افرادی ست که سابقه کار نیروی ماهر در کانادا دارند که برای درخواست این نوع ویزا ، حداقل یک سال سابقه کاری در خاک کانادا و همچنین داشتن سطح بالایی از زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز است .

 • برنامه تجار ماهر فدرال Federal Skilled Trades Program

  متقاضیانی که برای برنامه تجار ماهر از ویزای کانادا واجد شرایط هستند ، یک فرصت بسیار مناسبی را برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اقدام برای برنامه مذکور ، دارا می باشند . این برنامه توسط سازمان مهاجرتی و دولتی کانادا در سال 2013 به مظور رفع کمبود نیروی کار ماهر در مناطقی که به علت رشد و گسترش روز افزون اقتصادی دچار این نقصان شده بود ، توسعه یافت . حال این برنامه برای سیستم انتخاب مهاجرین و ورود سریع مهاجران (  Express Entry ) اعمال می شود . برای در خواست این نوع از ویزای کانادا ، باید فرد متقاضی دارای یک سال سابقه کاری تمام وقت در زمینه تجارتی خاص داشته باشد . در این جا باید خاطر نشان کرد که این سابقه کاری یک ساله باید در طول پنج سال اخیر ( از زمان ثبت درخواست ) انجام شده باشد . حال اشخاصی که به مدت دو سال مشغول به کار در زمینه های تجاری به طور نیمه وقت بوده اند هم شامل این برنامه خواهند بود . اساسا در طول این دو سال فرد باید سابقه کاری 3120 ساعته داشته باشد . همچنین اثبات دریافت پیشنهاد شغلی تمام وقت نیز لازم است ( Job Offer ) . در نهایت هم باید سطح مورد نیاز زبان اشخاص برای ثبت درخواست این برنامه بررسی شود .

 • برنامه استخدام استانی Provincial Nomination Programs

  آن دسته از متقاضیانی که متاسفانه نتوانسته اند در برنامه استخدام نیروی کار ماهر ویزای کانادا شرکت کنند ، این برنامه می تواند راهی امن در جهت تامین امنیت استخدام خود در کانادا باشد . این برنامه برای نیروی کار ساده که توانایی اقامت در کانادا و مشارکت در رشد اقتصادی کشور را دارند مناسب می باشد . در این امر ، شخص برای استخدام در استان هایی از کشور کانادا درخواست می دهد که نیروی کار مطمئن در زمینه فعالیت مطمئن نیاز دارند . شرایط نیاز و استخدام در هر استان به مراتب دچار تغییر خواهد شد . قبل از درخواست برای ثبت این نوع از ویزای کانادا ، شما در ابتدا به یک گواهی و مدرک معتبر استانی نیاز دارید .این مدرک باید از مرکز همان استان که قصد ثبت درخواست برای استخدام نیروی کار دارید ، صادر شده باشد . برای اتباع خارجی می تواند از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا نیز صادر شود .

 • برنامه استخدام نیروی کار ماهر در استان کبک Quebec -Selected Skilled Workers Program

  این برنامه نیروی کار ماهر را از تمامی نقاط دنیا به منظور مشارکت در رشد اقتصادی با استفاده از معیار های تحصیلی ، تخصص کاری ، استعداد یابی و … در این استان جذب می کند . در طی اصدار یک بخشنامه توسط دولت کانادا ، تمام مهاجرین خارجی قبل از ثبت درخواست برای اقامت دائم ، باید شرایط ذکر شده در این بخشنامه را دارا باشند . در صورتی شما اجازه ی ثبت درخواست برای این نوع از ویزای کانادا را دارید که گواهی انتخابی از استان کبک را دریافت کنید . سپس می توانید برای دریافت اقامت دائم و دریافت امتیازات ویژه کانادا اقدام داشته باشید . برای بهره مندی از این نوع از ویزای کانادا ، فرد باید مرحله را پشت سر بگذارد :

  1. فرد باید از دولت استان کبک مدرکی مبنی بر تایید انتخاب وی در برنامه مذکور داشته باشد . این نشانگر تایید وی به عنوان مهاجر قانونی می باشد .
  2. بعد از ثبت درخواست فرد متقاضی برای انتخاب استانی کبک ، فرد باید به اداره مهاجرت و شهروندان و پناهندگان کانادا درخواست اقامت دائم بدهد .

  بعد از سپری کردن این قوانین ، فرد باید تست پزشکی انجام دهد و از اداره پلیس تاییده نهایی بگیرد.

شرایط گرفتن ویزای کار در ایالت نوا اسکوشیا

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری Business Class Immigration in Canada

این نوع از ویزای کانادا ، به سه بخش تقسیم می شود . ویزای خویش فرمایان ؛ ویزای ثبت اختراع و ویزاهای سرمایه گذاری فدرال . هر کدام از این ویزا ها می تواند به بخش های استانی و فدرال تقسیم شود ( مانند سرمایه گذاری کبک و فدرال ) به طور کلی روش های سرمایه گذاری در این کشور ، می تواند انوع مختلفی داشته باشد که لینک های زیر به آن اشاره خواهیم کرد

اقامت کانادا با کمترین هزینه
سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری درکانادا
سرمایه گذاری 210 هزار دلاری کانادا

ویزای کانادا از طریق تولد Canadian Visa by Birth

ویزای کانادا از طریق تولد در بعضی کشور ها می تواند نوعی اعطای تابعیت و اقامت تلقی شود . همان طور که می دانید ، در کشور کانادا سیستم اعطای تابعیت از طریق تولد ، به صورت اتخاذ از سیستم خاک می باشد . اما باید خاطر نشان کنیم که در کانادا ، این سیستم به صورت نسبی ست . یعنی شرایطی باید رعایت شود تا بتوان از آن طریق ویزای کانادا و تابعیت کانادا به فرد متولد شده و افراد وابسته به او اعطا شود .

سیستم اعطای تابعیت از طریق خاک ( نسبی ) بدین معنا ست که مادر نوزاد در زمان زایمان ، باید دارای اقامت بلند مدت ( حتی ویزای توریستی بلند مدت ) باشد تا به فرزند وی تابعیت اعطا شود . این در حالی ست که کشور های دیگر مثل برزیل ، شرایط اعطای تابعیت از طریق خاک مطلق را اجرا می کند . شما می توانید از راهنمایی ها و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در این رابطه به صورت رایگان استفاده کنید . همچنین با توجه به لینک های زیر ، به مطالب جامع و کامل در مورد تولد در کانادا استفاده کنید .

ویزای کانادا از طریق ازدواج Canadian Visa by Marriage

ویزای کانادا از طریق ازدواج برای اشخاصی هستند که قصد ازدواج با فرد کانادایی دارند و از این راه ، برای رسیدن به ویزای کانادا استفاده می کنند . برای دریافت ویزای کانادا از طریق ازدواج ، سه حالت می تواند مورد بررسی قرار گیرد . اول اینکه ازدواج در کشور مبداء یعنی کشوری که فرد غیر کانادایی تابعیت آن کشور را داراست که می تواند به نوعی طولانی ترین و پیچیده ترین راه برای ازدواج و دریافت ویزای کانادا باشد . دوم اینکه ازدواج افراد مذکور ، در کشور ثالث که عموما کشور های اطراف کشور مبدا قرار میگیرد که می تواند برای هر دو آثاری به همراه داشته باشد . و سوم اینکه افراد متقاضی بخواهند در کشور مقصد ازدواج خود را ثبت و به تایید مقامات قانونی برسانند . در این رابطه می توانید به لینک های مقالات مرتبط مراجعه کرده و یا برای اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور استفاده کنید .

ویزای کانادا

ویزای کانادا از طریق پناهندگی Canadian Visa by Refugee

ویزای کانادا از طریق پناهندگی می تواند بدترین و پر خطر ترین راه برای مهاجرت باشد . چرا که افراد متقاضی این روش ، عموما به شرایط و ریسک های موجود در این راه آگاه نیستند . حتی گاها پیش می آید که متقاضیان مهاجرت ، به شرایط خوب و مسلم خود برای مهاجرت های قانونی اشراف ندارند به ناچار این روش را برای دریافت ویزای کانادا و اقامت دائم آن انتخاب می کنند . موسسه حقوقی ملک پور در این رابطه هیچ گونه فعالیتی نداشته و به شما عزیزان هم پیشنهاد نمی کند که از این طریق بخواهید برای دریافت ویزای کانادا و اقامت دائم آن اقدام داشته باشید . شما می توانید با تماس با شماره های موسسه ، از راهنمایی و مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور در رابطه آگاه شدن از شرایط مهاجرت قانونی خود ، استفاده کنید

اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا از طریق ازدواج

ویزای کانادا از طریق مراقبت از افراد Live-in Caregiver Program in Canada

ویزای کانادا از طریق مراقبت از افراد ناتوان ، برای افرادی که به طور تخصصی در زمینه مراقبت و نگهداری افراد ناتوان جسمی ، کودکان زیر 18 سال و کهن سالان فعالیت و آموزش داشته اند ، این امکان را داده است که در منازل شخصی بتوانند از آن ها نگه داری کنند . مدت زمان مورد نیاز برای ثبت این نوع از ویزای کانادا ، بدین حالت است که به شرایط و تجربیات کاری ، سطح زبان فرد و … بستگی دارد . با توجه به این نوع از ویزای کانادا ، شما برای مراقبت از افراد ناتوان و سالمند و کودکان در هفته 30 ساعت اجازه دارید که مشغول به فعالیت شوید .

برای اقدام در این ویزای کانادا ، باید شرایط زیر را دارا باشید :

 • قرارداد دریافت شده از کانادا ، باید توسط کارفرمایان آینده امضا شده باشد ( همانند شخص متقاضی مقیم کانادا )

 • اتمام موفقیت آمیز تحصیلات تکمیلی در کانادا

 • الزام به ارائه نامه سابقه کاری از طرف کارفرمای سابق

 • الزام گذراندن دوره های تخصصی مراقبت های کودکان و نگهداری افراد ناتوان حداقل 6 ماه یا یکسال کاری

 • الزام به دریافت اجازه کار قبل از ورود به کانادا

 • همچنین نظرات و تاییدیه های اداره کار کانادا هم نیاز می باشد .

ویزای کانادا و برنامه حمایت خانوادگی Family-Sponsorship Program in Canada

ویزای کانادا

ویزای کانادا از طریق حمایت خانوادگی بدین صورت است که دولت کانادا برای شما طی مقدماتی ، سعی بر آن داشته است که این شانس را به شما بدهد تا اعضای خانوادتان در مسیر جدید زندگی تان ، در جوار شما باشند . اگر شما اقامت دائم و ویزای کانادا را دریافت کرده اید ، شما اجازه دارید که از همسر ، فرزند وابسته ، خواهر ، برادر ، پدر و مادر و اقوام درجه یک ، حمایت خود را اعلام کنید . این می تواند یک شانس برای افراد خانواده شما باشد تا بتوانند در کنار شما از امتیازات کشور کانادا استفاده کند . شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور استفاده کنید .

ویزای کانادا از نوع اعتبار موقت in Canada Temporary Visas

ویزای موقت کانادا یک گزینه بسیار عالی برای افرادی ست که قصد ادامه تحصیل یا کار و یا سپری کردن تعطیلات را در مدت های محدود دارند . اگر به دنبال این هستید که در مدتی محدود در کانادا زندگی کنید ، ویزای موقت کانادا بهترین گزینه برای شما می باشد . ویزا های موقت ، عموما با توجه به شرایط و توجیه فرد از سفر خود به کانادا می باشد . مدت زمان این ویزا به این حالت است که از هر 180 روز اعتبار ویزای توریستی کانادا ، شما فقط اجازه ماندن به مدت 90 روز در خاک کانادا را دارید . خواه ادواری باشد و خواه مداوم .

سوپر ویزای کانادا Super Visas for Parents and Grandparents

این نوع از ویزا به شما این امکان را می دهد که فرزندان و یا نوه های خود را تا مدت 2 سال در کانادا ، ملاقات کنید . حال اگر می خواهید برای 6 ماه یا کمتر در کانادا بمانید ، بهتر است از ویزای موقت ( visitor visa ) استفاده کنید . برای بهره مندی از این نوع ویزا باید شرایط زیر را دارا باشید :

 • متقاضی می تواند پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ کودکی باشد که اقامت دائم کانادا را دارد یا شهروند کاناداست
 • دریافت دعوت نامه امضا شده توسط فرزند یا نوه که شما را به کانادا دعوت می کند . این نامه باید شامل : تعهد نامه برای تمکن مالی که برای دوره ی دیدار شما انجام می شود – ارائه یک لیست از تعداد افرادی که مسئولیت شخص کودک را پذیرفته است – ارائه یک کپی از مدارک شهروندی و اقامت دائم
 • داشتن یک بیمه نامه کانادایی که شامل : داشتن حداقل اعتبار برای یک سال از ورود متقاضی – حداقل 100000 دلار پوشش خسارت داشته باشد .
 • اثبات اینکه حق البیمه خود را پرداخت کرده اید ( پرداخت اقساطی مورد قبول نیست )

همچنین دیگر شرایط می تواند در این ویزا مهم باشد :

 • روابط شما با کشور مبدا
 • هدف شما از بازدید کانادا
 • وضعیت خانوادگی و تمکن مالی شما
 • ثبات کلی اقتصادی و سیاسی کشور مبدا
 • متقاضی می تواند پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ کودکی باشد که اقامت دائم کانادا را دارد یا شهروند کاناداست

 • دریافت دعوت نامه امضا شده توسط فرزند یا نوه که شما را به کانادا دعوت می کند . این نامه باید شامل : تعهد نامه برای تمکن مالی که برای دوره ی دیدار شما انجام می شود – ارائه یک لیست از تعداد افرادی که مسئولیت شخص کودک را پذیرفته است – ارائه یک کپی از مدارک شهروندی و اقامت دائم

 • داشتن یک بیمه نامه کانادایی که شامل : داشتن حداقل اعتبار برای یک سال از ورود متقاضی – حداقل 100000 دلار پوشش خسارت داشته باشد .

 • اثبات اینکه حق البیمه خود را پرداخت کرده اید ( پرداخت اقساطی مورد قبول نیست )

همچنین دیگر شرایط می تواند در این ویزا مهم باشد :

 • روابط شما با کشور مبدا

 • هدف شما از بازدید کانادا

 • وضعیت خانوادگی و تمکن مالی شما

 • ثبات کلی اقتصادی و سیاسی کشور مبدا

ویزای کانادا و سخن پایانی

ویزای کانادا و انواع آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. در این مقاله به طور خلاصه به دسته بندی انواع ویزای کانادا پرداخته شد ؛ حال اگر همچنان نیاز به راهنمایی های دقیق دارید ، ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در زمنیه مهاجرت می تواند شما را کمک کند . همچنین می توانید در صورت تمایل با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور در موضوع ویزای کانادا و انواع آن تماس حاصل نموده و به طور رایگان راهنمایی شوید . سپاس از توجه شما که در این مقاله صرف نمودید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *