ویزا آمریکا

ویزا در آمریکا انواع مختلفی دارد. آیا انواع ویزا در آمریکا را می شناسید؟ آیا با راه های اخذ ویزا برای آمریکا آشنایی دارید؟ آیا با عنوان ویزا EB-2 آشنا هستید؟ آیا می دانید ویزا EB-3 چیست؟ برای دریافت این ویزا ها چه باید کرد؟ مراحل گرفتن این گونه از ویزا چقدر طول می کشد؟ آیا آوردن همراهان در این نوع ویزا مجاز است؟

اگر شما عزیزان خواهان دریافت ویزا ی EB-2  و EB-3  هستید با مطالعه ی مقاله ی زیر به جوابهای سوالات خود دسترسی پیدا میکنید. مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در ۱۲ شعبه در سراسر دنیا آماده کمک رسانی به شما عزیزان هستند.شما با تماس رایگان با هر کدام از این دفاتر می توانید از مشاوره رایگان در خصوص ویزا ی EB-2  و EB-3  اطلاعات لازم را کسب کنید.

ایالات متحده آمریکا با نماد اختصاری USA کشوری در آمریکای شمالی است و به پایتختی واشینگتن دی سی است.آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا و بعد از روسیه ، کانادا و چین ، چهارمین کشور پهناور جهان است. به طور تقریبی این کشور ، شش برابر پهناورتر از ایران است.کشور ایالات متحده آمریکا دارای زبان رسمی نیست ، گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان رسمی کشور است.البته یکی از پیش نیاز های اقامت در آمریکا برای خارجیان ، تسلط نسبی به زبان انگلیسی است.

 کشورامریکا دارای ۵۰ ایالت است که فدرالی هستند و در سطح پیشرفته ای از خودگردانی به سر میبرند که شهر واشنگتن جز هیچکدام از ایالتها نیست و در منطقه ی خودمختار کلمبیا قرار دارد.

شهرهای امریکا شامل:لس آنجلس،شیکاگو،دالاس،نیورورک،سن خوزه و… هستند.

امریکا یک کشور سکولار است از نظر مذهبی و ازادی همه ی ادیان را ضمانت کرده است.اشپزی درکشور امریکا بسیار متنوع است و غذاهایی نظیر استیک،چیزبرگر،باربیکیو بیسار پر طرفدار هستند.ورزش محبوب کشور امریکا فوتبال امریکایی است.

راههای زیادی برای دریافت ویزا ی کار آمریکا وجود دارد که در این مقاله به بیان اخذ ویزای EB-2   و EB-3 میپردازیم.

شما ممکن است برای ویزا ی اولویت دوم مهاجرت مبتنی بر اشتغال واجد شرایط باشید و برای ویزای EB2 اقدام کنید.

اگر شما یک عضو حرفه ای دارنده یک مدرک پیشرفته یا معادل آن هستید و یا یک تبعه خارجی هستید که توانایی های استثنایی دارید میتوانید بواسطه دسته هاس شغلی زیر اقدام کنید.

معیارهای واجد شرایط شدن برای ویزا ی EB2:

۱-ارایه مدرک پیشرفته: بواسطه شغلی که شما برای آن درخواست می دهید ملزم به یک مدرک پیشرفته هستید و شما باید دارنده چنین مدرکی یا معادل آن باشید (مدرک لیسانس به اضافه ۵سال تجربه کاری مداوم در آن رشته) و مدارک مورد نیاز اسنادی نظیر مدرک تحصیلی رسمی که نشان می دهد شما یک مدرک پیشرفته را از ایالت متحده یا یک مدرک خارجی معادل دارید یا یک کدرک تحصیلی رسمی که نشان دهید شما مدرک لیسانس را از ایالت متحده گرفته اید یا یک مدرک معادل خارجی دارید و نامه هایی از کارفرمای سابق یا فعلی که نشان می دهد شما حداقل ۵سال سابقه کاری مدام و پی در پی دارید.

۲-توانایی خاص و استثنایی:شما باید قادر به نمایش توانایی خاص خود در علوم و هنر و یا تجارت باشید و این بدین معناست که شما دارای درجه ای تخصص باشید که بطور قابل ملاحظه ای از حد معمول که در زمینه علوم و هنر و یا تجارت است بالاتر باشد و شما باید حداقل ۳ مورد از معیارها را داشته باشید.

۳-چشم پوشی از منافع ملی: معمولا” چشم پوشی از منافع ملی به افرادی اعطا میشود که دارای توانایی خاص و شخصی هستند و همچنین کسانی که در ایالت متحده اشتغال دارند تا باعث نفع زیاد ملت باشد و ممکن است آنهایی که بدنبال چشم پوشی از منافع ملی هستند خودشان درخواست بدهند(آنها نیاز به کارفرمایی که آنها را حمایت کند ندارند) و ممکن است مدرک گواهی کار خود را مستقیما” با USCIS  همراه با فرم درخواست کارگر خارجی را پر کنند و در واقع درخواست چشم پوشی از مدرارک کار می دهند در جهت منافع ملی ایالت متحده.شما باید حداقل ۳ مورد از معیارها را داشته باشید و ثابت کنید که تنها در منافع ملی است که شما بطور دایم برای ایالت متحده کار میکنید.

معیارهای لازم:

-مدرک رسمی تحصیلی داشته باشید که میتواند شامل دیپلم و گواهی یا جایزه مشابهی از کالج،داذنشگاه،مدرسه یا موسسه آموزشی که مرتبط با حیطه توانایی خاص شما باشد.

-نامه رسمی که نشان دهد حداقل ۱۰سال تمام وقت در شغلتان سابقه کاری دارید.

-مجوز کار در حرفه تان یا صدور گواهی برای حرفه و شغلتان دارید.

-مدرکی که نشان میدهد شما درآمد بالایی دارید یا پاداشی که در جهت توانایی خاص شما باشد.

-عضویت در انجمن های حرفه ای و تخصصی باشد.

دستاورد و خدماتی قابل توجه که در صنعت کشورتان یا رشته ای که توسط همکارانتان در نهادهای دولتی،سازمانهای تخصصی و حرفه ای باعث به رسمیت شناخته شدن شود.

-همچنین مدارک دیگری که شایستگی دارند و قابل قیاسند مورد قبول است.

نکته: درخواستهای الویت دوم مبتنی بر اشتغال(EB2  ) باید با گواهی کار فردی مستند از فرم ETA705 وزارت کار همراه باشند.

-برای درخواست ویزای EB2 کارفرمای شما باید فرم ۱۴۰-۱ درخواست کارگر خارجی را ثبت کند

خانواده دارنده ویزای EB2 : همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شما به ترتیب در موقعیت مهاجرتی E-22 و E-22 برای ورود به ایالت متحده ممکن است مورد قبول واقع شوند،در طول فرآیند در خواست هنگامی که شما و همسرتان برای موقعیت اقامت دائم درخواست میدهد (موقعیتی که همانند وضعیت دارنده گرین کارت است) همسرتان اجازه درخواست (EAD) سند مجوز اشتغال دارد.

مهاجرت مبتنی براشتغال:الویت سوم EB3

شما ممکن است برای ویزای الویت سوم EB3 که یکی از ویزاهای مهاجرتی است واجد شرایط باشید و شرط مهم ویزا ی EB3 این است که شما یک نیروی متخصص،دارای مشاغل حرفه ای و یا دارای مشاغل فنی باشید.نیروی کار متخصص برای اشخاصی است که باید حداقل ۲سال آموزش یا تجربه کاری دائم (نه بصورت فصلی و موقت) داشته باشند.در واقع حرفه ای ها اشخاصی هستند که باید حداقل یک مدرک لیسانس از ایالت متحده یا مدرک خارجی معادل آن داشته باشند و این اشخاص عضو یک انجمن حرفه ای باشند.زیر مجموعه مشاغل فنی دیگر یعنی بر ای اشخاص فاقد تجربه حرفه ای با حداقل ۲سال آموزش یا تجربه دائمی باشند و این مورد نباید بصورت موقت و فصلی باشد.

معیارهای واجد شرایط شدن EB3 :

۱-نیروی متخصص:باید نشان دهید که سابقه حداقل ۲سال آموزش و تجربه کاری دارید و باید قادر به انجام کاری باشید که برای آن نیروی کار واجد شرایط در ایالت متحده وجود نداردو گواهی کار و پیشنهاد کاری تمام وقت و دائم ضروری است.

۲-مشاغل حرفه ای: باید نشان دهید که مدرک لیسانس دریافت کرده اید یا مدرک خارجی معادل دارید و نکته قابل توجه این است که مدرک لیسانس شرط ورود به این شغل است و همچنین باید قادر به انجام کار واجد شرایط باشید که مردم در ایالت متحده قادر به انجام آن نیستند و ممکن است تجحربه کاری جایگزین تحصیلات لیسانس شود.برای کار در مشاغل حرفه ای گواهی کار و پیشنهاد کاری تمام وقت ئ دائم ضروری است.

۳- نیروی غیر حرفه ای(دیگر مشاغل فنی): زمانی که درخواست کار شما تکمیل و ثبت شد شما باید بتوانید بجای کار غیرحرفه ای دائم (که حداقل ۲سال آموزش و کار نیاز دارد) نشان دهید که برای آن کار نیروی کار واجد شرایط در ایالت  متحده موجود نیست و گواهی کار و پیشنهاد کاری تمام وقت و دائم مورد نیاز است.

نکته: شرایط انتخابی در دسته الویت سوم (EB3 ) از سختگیری کمتری بر خوردار است و نکته قابل توجه اینجاست که کارهای ناتمام طولانی برای این ویزاها در دسته  مشاغل غیرفنی است.

وزارت کار ایالت متحده و صدور گواهینامه کار: درخواست الویت سوم EB3 باید توسط یک جواز کاری مستند از طرف وزارت کار با فرم ETA-9081 همراه شود و ممکن است درخواست به خدمات مهاجرت و شهروندی ایالت متحده(USCIS) با یک ETA-9089 غیر مستند برای در نظر گرفتن در برنامه A از گروه I، ارائه شود.

پرونده درخواست: کارفرمای شما(درخواست کننده) باید فرم I-160،درخواست نیروی خارجی را تکمیل کند و بعنوان بخشی از روند درخواست،کارفرمای شما باید نشان دهد که توانایی پرداخت دستمزد پیشنهادی به شما به تاریخ ویزا ی شما رادارد.ممکن است کارفرمای شما از یک گزارش سالانه،اظهارنامه مالیاتی فدرال،صورتحسابهای مالی شما برای نشان دادن توانایی وی در پرداخت دستمزد شما استفاده کند.

خانواده دارنده ویزا ی (EB3): ممکن است همسر شما در وضعیت E34 (همسر یک نیروی متخصص و مشاغل حرفه ای) یا EW4 (همسر یک نیروی مشاغل غیر فنی) باشد و در این صورت مورد قبول ایالت متحده واقع میشود.در طول پروسه زمانی هنگامی که شما و همسرتان در وضعیت استقرار دائمی (وضعیتی همانند دارندگان گرین کارت میباشند) درخواست میدهید،همسرتان مجاز به درخواست (EAD) مدرک مجوز اشتغال است و ممکن است فرزندان زیر ۲ سال شما در E35 (فرزند یک نیروی متخصص یا مشاغل حرفه ای) یا EW5 (فرزند نیروی غیرفنی) مورد قبول واقع شود.

اطلاعاتی که در این مقاله داده شد،صرفا جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان در مورد اخذ ویزا  EB-2  و EB-3  بود که شما عزیزان می توانید با هر یک از شعبات موسسه مشاوره ای  MIE که دارنده ی ۱۲ شعبه در سراسر دنیاست تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران موسسه مشاوره ای MIE بهرمند شوید.شما عزیزان  می توانید در مورد هر یک از راه های اخذ ویزای کار امریکا EB-2 و EB-3 با تماس رایگان با مشاوران موسسه مشاوره ای  MIE، اطلاعات کافی در زمینه های مختلف مهاجرت کسب کنید تا بتوانید آینده ایی روشن تر را برای خود رغم بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *