ویزای EB1

ویزای EB1 چیست؟ آیا اطلاعاتی درباره ویزای EB1 دارید؟ چه کسانی می توانند ویزای EB1 دریافت نمایند؟ ویزای EB1 دارای چه انواعی است؟ موسسه مشاوره ای MIE سعی نموده در این مقاله انواع ویزای EB1 را در اختیار شما بگذارد. جالب است بدانید بسیاری از افراد در ایران مشمول دریافت ویزای EB1 می شوند و خود اطلاعی ندارند، پس با ما همراه باشید تا همه چیز را در خصوص ویزای EB1 بیاموزیم. موسسه مشاوره ای MIE با ارائه مشاوره های رایگان درمورد ویزای EB1 شما جهت تجربه ی یک زندگی متفاوت در کشور آمریکا، راهنمایی می کند. همچنین بدانید که ویزای EB1 به صورت واقعی و قانونی آن تنها توسط موسسه مشاوره ای MIE در ایران صورت می گیرد.

کلمه ی EB در ویزای EB1 آمریکا مخفف کلمه ی Employment base  است، این نوع ویزا شامل دو دسته ویزای EB1A و ویزای  EB1B و ویزای  EB1c می شود که در ذیل به شرح هریک می پردازیم:

ویزای EB1a

افرادی که دارای جوایز خاص ارزشمند جهانی مانند مدال های المپیک و پارا المپیک، جایزه ی نوبل، اسکار و یا کن باشند می توانند به راحتی ویزای EB1 آمریکا را دریافت دارند، در غیر این صورت اگر سه ویژگی از گزینه های مذکور در ذیل را داشته باشند، این نوع ویزا به آنان تعلق خواهد گرفت:

 • ادله ای مبنی بر دریافت یک جایزه ای که ملی یا بین المللی است؛ به عنوان مثال جوایز خوارزمی، کارآفرینی، تکواندو و موارد از این دست شامل این ادله می باشد.
 • ادله ای مبنی بر مشارکت شما در رشته یا گروهی که همه نمی توانند عضو آن گروه شوندمثل انجمن ریاضی دانان، انجمن تیم ملی کشور
 • ادله ای که نشان دهد نام شما در جراید، روزنامه ها، تلویزیون مطلب چاپ شده است مثل مصاحبه ی تلویزیونی
 • ادله ای که نشان دهد شما قاضی یا داور بوده اید، مثل داور ورزشی یا داور مقالات.
 • ادله ای مبنی بر کار علمی، ورزشی، هنری، آکادمیکی، تجاری، کارآفرینی که به این مرتبط باشد که شما در آن یک عمل خاصی انجام داده اید. مثلا قهرمان ورزشی هستید و یا یک ساز موسیقی که شما آن را بنا کرده اید.
 • ادله ای مبنی بر اینکه در یک رسانه ای در مورد مقالات علمی شما یا انتشارات شما در حد تجاری صحبت شده است.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شما نقش اساسی در یک سازمان داشته اید و یا آن را رهبری می کرده اید، مثلا مدیر عامل یک سازمانی بوده اید.
 • ادله ای بر اینکه شما نسبت به دیگران در یک رشته ی کاری درآمد فوق العاده زیاذی داشته اید.
 • ادله ای مبنی بر اینکه آثار شما در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.پ
 • ادله ای مبنی بر اینکه شما در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی، موفقیت مالی فراوانی داشته اید و اگر به کشور آمریکا مهاجرت کنید نقش مهمی در پیشرفت این کشور ایفا خواهید کرد.

همانطور که بیان شد اگر سه دلیل و مدرک از موارد ده گانه ی فوق را داشتید، می توانید از طریق ویزای EB-1Aبرای مهاجرت در آمریکا با کسب اقامت دائم این کشور و دریافت مستقیم گرین کارت اقدام کنید. البته برای کشور آمریکا باید محرز شود که شما قصد ادامه ی فعالیت هایی را دارید که برای دریافت ویزای EB-1A دلایل و مدارک آن را ارائه دادید.

در این روش ما می توانید برای همسر و فرزندان وابسته ی خود که سن آنها زیر 21 سال است، نیز از همان ابتدای بدو ورود گرین کارت دریافت دارید و اقامت دائم را برای آنها نیز کسب کنید.

در این روش به دلیل اینکه نیاز به معرفی هیچ گونه کارفرمایی از کشور آمریکا نمی باشد، یکی از روش های پرطرفدار و البته کوتاه برای اخذ اقامت دائم آمریکا محسوب می شود.

همچنین جالب است بدانید که هیچگونه محدودیت سنی برای شخص متقاضی وجود ندارد و مدرک زبان و هیچگونه مدرک تحصیلی نیز نیاز نمی باشد.

ویزای EB1B, EB-1B, EB1-OR

این نوع ویزا برای اشخاص محقق، پژوهشگر و اساتید دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد:

در این روش فرد باید حداقل  سه سال در کشور خود به عنوان یک استاد یا پژوهشگر تجربه و سابقه ی کار  یا تدریس داشته باشد، این نوع متقاضیان برای کسب ویزای EB1b نیاز به دعوت نامه ای از یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا دارند که نشان دهد به مدت حداقل یکسال خواهان ادامه ی فعالیت و تحقیقات خود در کشور آمریکا می باشند.

متقاضیان ویزای EB1b  باید ثابت کنند از میان 5 ویژگی زیر حداقل دو مورد را دارا می باشند:

 • ادله ای مبنی بر دریافت هدایای ارزشمندی که بخاطر موفقیت های تحقیقاتی خود کسب کردند.
 • ادله ای مبنی براینکه در نهاد ها و انجمن هایی عضویت دارید که عضویت ر آنها نیازمند شرایط خاص علمی است.
 • ادله ای مبنی بر اینکه دیگران در آثار خود در مورد شخص متقاضی به خاطر موفقیت های او سخن به میان آورده اند و در نشریات منتشر کرده اند.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شخص متقاضی مولف مقالات یا کتب دانشگاهی در رشته ی مورد نظر خودش می باشد که این آثار در سطح جهانی انتشار می یابند.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شخص متقاضی موفقیت های علمی و دانشگاهی در رشته ی مورد نظر خویش داشته است.

ویزای EB1c

این نوع ویزا مخصوص مدیرانی است که در سطح بین المللی مشغول به کار هستند. در این نوع ویزا نیاز به یک کارفرما در کشور آمریکا می باشد که از وی دعوت به عمل آورد. . این فرد باید به عنوان یک مدیر عامل و یا مدیر بخش اجرایی در یک شرکت به نام چند ملیتی مشغول به کار باشد و در سه سال گذشته یکسال در آن استخدامو مشغول به کار شده باشد. شخص متقاضی باید دارای ویژگی هایی زیر باشد:

 • اداره ی یک بخش از شرکت
 • قدرت تصمیم گیری برای استخدام و اخراج کارکنان
 • تعیین کننده ی قوانین و اهداف شرکت

نتیجه:

حتما پس از خواندن این نوشتار در فکر فرو رفته اید که خودتان و یا آشنایان و دوستان نزدیکتان می توانید به راحتی برای اخذ ویزای EB-1  اقدام کنید و اقامت دائم آمریکا را دریافت دارید پس تعلل نکنید، بی درنگ با موسسه مشاوره ایMIE که تنها موسسه ایست که به طور قانونی و واقعی برای ویزای EB-1  صلاحیت دارد، تماس بگیرید و از مشاوران و کلای برجسته ی ما در این خصوص راهنمایی بخواهید.

منابع:

https://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-first-preference-eb-1

https://en.wikipedia.org/wiki/EB-1_visa

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *