ویزای H1C آمریکا

ویزای H1C آمریکا چه نوع ویزایی است؟آیا می دانید ویزای H1C آمریکا چه نوع ویزایی است ؟ آیا شما خواهان دریافت ویزای H1C آمریکا هستید؟ آیا می دانید ویزای H1C آمریکا شامل چه کسانی می شود؟ چه مدارکی برای دریافت ویزای H1C آمریکا مورد نیاز است؟ فرآیند دریافت ویزای H1C آمریکا چگونه است؟هزینه دریافت ویزای H1C آمریکا چقدر است؟ معیارهای عمومی و شرایط گرفتن ویزای H1C آمریکا چگونه است؟

اگر شما خواهان سفر به ایالات متحده آمریکا باشید برای دریافت هرنوع ویزایی نیاز به اطلاعات دقیق و مفید خواهید بود. مشاوران موسسه مشاوره ای MIE آماده ارائه پیشنهادات و مشاوره به شما عزیزان می باشد تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

 

 

درمیان ویزاهای مختلف کشور آمریکا ویزایی نیز برای پرستاران خارجیوجود دارد به نام ویزای H1C که مخصوص پرستاران خارجی ست که برای خدمت در مناطق محروم در آمریکا جذب می شوند. ویزای H1C یک ویزای غیر مهاجرتی موقت است و از طرف وزارت کار شکل گرفته و برای به کار گماشتن موقتی نیروی پرستاران خارجی در مناطق محرومی در آمریکا که با کمبود پرستار مواجه اند و توسط وزارت کار تعیین می شوند صادر میگردد.

درخواست ویزای غیرمهاجرتی H1C یک فرایند چند مرحله ای است که شامل هماهنگی با DOL (وزارت کار) و USCIS (خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا) می شود.
قبل از اقامه درخواست به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا(USCIS) برای ویزای H1C ، وزارت کار  (DOL)باید یک گواهی برای  بیمارستان های تقاضا کننده صادر کند که در آن تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز درمقررات را تضمین نماید. در میان این شرایط ، بیمارستان های متقاضی می بایست حتما در مناطقی باشتد که با کمبود پرستار مواجه هستند. یعنی در مناطق محروم.

 

معیارهای واجد شرایط بودن

شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای H1C از قرار زیر می باشد :

 • داشتن یک مجوز پرستاری کامل و بدون محدودیت در کشوری که در آن آموزش پرستاری خود را، کسب کرده ایدو یا مدرکی که گواهی دهد آموزش پرستاری خود را در ایالات متحده دریافت کرده اید
 • داشتن مجوز طبابت از مقامات مربوطه
 • قبولی در آزمونهایCGFNS
  Commission on Graduates for Foreign Nursing Schools

               آزمون ها : کلیه پرستاران نیازمند به گذراندن حداقل یکی از  این آزمونها هستند

۱-Federation Licensing Examination (FLEX) parts I and II, or

۲-an “equivalent examination as determined by the Secretary of Health and Human Services”

۳-National Board of Medical Examiners (NBME), Parts I, II and III

۴-The United States Medical Licensing Examination (USMLE), Steps 1, 2 & 3

 

البته پرستارانی که از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا فارغ التحصیل می شوند نیازی به شرکت در این آزمون ندارند.

 • باید مهارت زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶٫۵ داشته باشید.
  مدارک دانشگاهی شما باید در کشور مبدأ معتبر بوده  و مجوز مطب و طبابت بالینی را داشته باشید.
  در تمامی ایالات امریکا قبل از دریافت گواهینامه به هیچ عنوان اجازه طبابت بالینی داده نمیشود.
 • داشتن مجوز کامل و بدون محدودیت کار و طبابت به عنوان یک پرستار در ایالتی که در آنجا کار خواهید کرد یا هر ایالت دیگر و داشتن مجوز موقت کار به عنوان پرستار در ایالتی که در آنجا مشغول به کار خواهید شد.
 • داشتن صلاحیت کافی جهت شروع به کار بلافاصله پس از پذیرش در ایالات متحده آمریکا

 

علاوه بر پرستاران ، بیمارستان های تقاضا کننده نیز باید دارای شرایط زیر باشند :

 • باید در منطقه های محروم واقع شده باشند
 • دارای حداقل ۱۹۰ تخت مراقبت ویژه باشند
 • جمعیت medicare در این بیمارستان ها کمتر از ۳۵% نباشد
 • جمعیت Medicaid در این بیمارستان ها کمتر از ۲۸% نباشد
 • توسط وزارت کار نیز تایید شده باشند
 • و طبق قانون تامین اجتماعی یک بیمارستان subpart D محسوب شوند.

تغییر بیمارستان محل اشتغال

ویزاهای H1C منحصرا برای بیمارستان محل تقاضا اعتبار دارند. بنابراین چنانچه بخواهید بیمارستان محل اشتغال خود را تغییر دهید می بایست از جانب بیمارستان جدید مورد نظر تقاضای ویزا صادر شود و بدین ترتیب تمام مراحل گذرانده شده برای بیمارستان قبلی برای بیمارستان جدید نیز طی شود. تا زمانی که تقاضای بیمارستان جدید تایید نشده شما اجازه کار ندارید.

خانواده دارندگان ویزای H1C آمریکا

همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال فرد متقاضی تحت عنوان H4 قرار می گیرند. H4 مجوزی ست غیرمهاجرتی برای بستگان متقاضی H1C که این بستگان اجازه کار در ایالات متحده آمریکا ندارند.

ویزای H1C تنها ۵۰۰ مورد در هرسال مالی صادر می شوند. در خصوص ایالات مختلف هم براساس جمعیتشان محدودیت وجود دارد. برای ایالاتی با جمعیت بیشتر از ۹ میلیون نفر در هر سال مالی ۵۰ مورد و برای ایالات با جمعیت ۹ میلیون و کمتر در هر سال مالی ۲۵ مورد ویزای H1C صادر می گردد.

چنانچه درخصوص ویزای H1C آمریکا سوالاتی دارید با موسسه مشاوره ای  MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان و مفید مشاوران ارشد موسسه مشاوره ای  MIE برخوردار شوید.

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *