پاسپورت آلمان

 • پاسپورت آلمان ومقدمه ای بر آن
 • پاسپورت آلمان وشرایط عمومی
 • پاسپورت آلمان و اعتبارآن
 • پاسپورت آلمان و نکات مهم در باب آلمان
 • پاسپورت آلمان وپروسه های تبدیل اقامت به پاسپورت
 • پاسپورت آلمان وچگونگی دریافت حق شهروندی
 • پاسپورت آلمان و روشهای اخذ آن

  از طریق کار

  از طریق تحصیل

  از طریق سرمایه گذاری

  از طریق ازدواج

  از طریق تولد

  از طریق پناهندگی

 • مزایای پاسپورت آلمان
 • پاسپورت آلمان و سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت آلمان ومقدمه ای بر آن

پاسپورت آلمان و شرایط و چگونگی دریافت پاسپورت و مدارک لازم برای دریافت پاسپورت آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. چگونه و از چه راههایی می توان پاسپورت آلمان را دریافت کرد؟ پس ازچند سال اقامت در آلمان می توان برای پاسپورت اقدام نمود؟  دریافت تابعیت در آلمان از طرق گوناگونی مثل کار در آلمان، سرمایه گذاری در آلمان و … امکان پذیر است. برای بدست آوردن پاسپورت آلمان یا تابعیت آلمان شرایط و مقرراتی وجود دارد که منجر به دریافت آن می شود، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان و راههای مهاجرت به آلمان مقالات ما را در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو و مطالعه نمایید و می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه های مهاجرت با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج با پناهنده در آلمان

پاسپورت آلمان وشرایط عمومی

کشور آلمان با مساحت 357.168 کیلومتر در اروپای مرکزی واقع شده است، جمعیت آن 81 میلیون نفر و پایتخت آن برلین می باشد و با کشور های بلژیک ، هلند ، دانمارک، اتریش ، چک و سوییس همسایه است، واحد پول آلمان یورو می باشد و از اقتصاد قوی برخوردار است. کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن، متقاضیان زیادی را برای مهاجرت دارد و اکثر افراد تمایل دارند که به صورت کاری به المانت مهاجرت کنند. همچنین وجود دانشکاههای پیشرفته بستر مناسبی را برای تحصیل و کار پس از تحصیل در این کشور پیشرفته صنعتی بوجود آورده است. لذا این کشور برای تحصیل نیز متقاضیان زیادی دارد. زبان مردم آلمان، آلمانی است و شاید قبلا هم شنیده باشید که آلمانی ها بر روی زبان خود تعصب ویژه ای داشته و شما چه برای کار، تحصیل و یا هر مقصود دیگری، برای مهاجرت به آلمان باید به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشید و بتوانید مدرک زبان ارائه نمایید. وجود کمپانی های بزرگ دنیا در این کشور به جذابیت های مهاجرت به آلمان افزوده است. در ادامه به بررسی جهات مختلف اخذ پاسپورت در آلمان می پردازیم.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

پاسپورت آلمان و اعتبارآن

پاسپورت آلمان دارای اعتبار بالایی در جهان است و امکان سفر به 158 کشور بدون ویزا را دارد، این جایگاه در جهان بالا می باشد. در  آلمان  پس از   هشت سال زندگی کردن می توان پاسپورت بدست آورد و از مزیت آن استفاده نمود. در جدول زیر رتبه پاسپورت کشور آلمان و چند کشور دیگر را مشاهده می نمایید.

پاسپورت آلمان و نکات مهم در باب آلمان

افرادی که مجوز اقامت در آلمان را دارند به طور کلی بعد از هشت سال اگر واجد شرایط باشند می توانند درخواست شهروندی آلمان را بدهند. البته در مورد ازدواج به این صورت نیست و شخصی که با یک شهروند آلمانی ازدواج می کند، در صورتی که حداقل 3 سال با همسر المانی خود زندگی مشترک داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم و سپس پاسپورت آلمانی نماید.

پاسپورت آلمان وپروسه های تبدیل اقامت به پاسپورت

سه راه برای زندگی و دریافت پاسپورت در آلمان وجود دارد:

1- اقامت موقت

2-اقامت دائمEC

3- بلو کارت( کارت آبی)

1-اقامت موقت و تبدیل شدن  آن به پاسپورت  

افرادی که اقامت موقت در آلمان را از طریق کار و تحصیل دارند ، پس از تمدید هر سال می تواند بعد از هشت سال برای پاسپورت اقدام کنند.

2- اقامت دائم EC و تبدیل آن به پاسپورت  

اشخاصی که اقامت دائم را دارند از طریق ازدواج و سرمایه گذاری و تولد می توانند بعد از پنج سال درخواست تابعیت بدهند این اقامت اجازه ورود به کشور های عضو اتحادیه اروپا و زتدگی کردن را دارا می باشند.

3- کارت آبی و تبدیل آن به پاسپورت  

دارندگان کارت آبی اروپا پس از سی و سه ماه کار کردن و ارائه مدرک زبان آلمانی b1  درخواست شهروندی را داشته باشند.

پاسپورت آلمان وچگونگی دریافت حق شهروندی

پس از هشت سال زندگی در آلمان می توان  برای شهروند شدن و دریافت پاسپورت اقدام نمود، این بدین معنی است که به طور کامل از تمامی حقوق و مزایای شهروندی مانند رای دادن ، معافیت از ویزا های خاص آلمان، و واجد شرایط شغلی مثل کارمند دولتی ، برخوردار می باشد.

شرایط کلی دریافت پاسپورت آلمان:

 • هنگام درخواست شهروندی آلمان حق اقامت داشته باشند.
 • هشت سال به طور دائم و قانونی در آلمان زندگی کنند.
 • قادر به حمایت خود و اعضای خانواده خود باشند.
 • سطح زبان b1 آلمانی را داشته باشند.
 • هیچ محکومیت جنایی نداشته باشند.
 • متعهد به اصول قانون اساسی آزادی و دموکراسی باشند.

پاسپورت آلمان و روشهای اخذ آن

 • پاسپورت آلمان از طریق کار

  برای دریافت پاسپورت آلمان از طریق کار باید به مدت حداقل 5 سال در آلمان کار کنید و مالیات و بیمه پرداخت نمایید تا بتوانید برای اقامت دائم درخواست داده و پس از یک سال نیز درخواست پاسپورت کنید. کار در آلمان به دو صورت امکانپذیر است:

 • ویزای جاب سیکر

  ویزای جاب سیکر از ویزاهایی است که کشورهای محدودی آن را ارائه می نمایند. ویزای جاب سیکر به شخص اجازه می دهد که 6 ماه به کشور آلمان رفته و به دنبال کار باشد. در صورت یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی، شخص پس از انعقاد  قرارداد کاری می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و در صورت تمدید تا 5 سال می تواند در خواست اقامت دائم نماید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ویزای جاب سیکر می توانید مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه کنید.

 • ویزای جاب آفر

  ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی نوعی از ویزاست که معمولا شما برای کار در اکثر کشورهای دنیا می توانید از این طریق اقدام کنید. به این صورت که شما با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشور برای دریافت ویزای کار اقدام نموده و به کشور مورد نظر می روید. این نوع از اقامت نیز پس از گدشت 5 سال به اقامت دائم و سپس پاسپورت منجر می گردد.

از آنجایی که نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است شانس کاریابی در این کشور بسیار بالاست. در نمودار زیر نرخ بیکاری در آلمان را مشاهده می نمایید.

نرخ بیکاری در آلمان
 • پاسپورت آلمان از طریق تحصیل

  یکی از راهها مهاجرت به آلمان، از طریق تحصیل است. اما همانطور که شاید اکثر شما می دانید، مهاجرت تحصیلی به تنهایی منجر به اقامت و پاسپورت نمی گردد اما راههایی وجوددارد که شما می توانید پس از پایان تحصیلات خود، در آلمان اقامت خود را تمدید نمایید. کشور آلمان به افرادی که در این کشور تحصیل می کنند اجازه می دهد که به مدت یک سال پس از پایان تحصیل خود در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار باشند و در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی می توانند؛ اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل نموده و در آلمان مشغول به کار شوند. راه دیگر برای تبدیل اقامت تحصیلی در آلمان، سرمایه کذاری در این کشور است. که برای اطلاع از کار و سرمایه گذاری در آلمان می توانید این مقالات را در همین وبسایت مطالعه نمایید.

 • پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری یکی از روش های خوب و جذاب برای کسانی است که از تمکن مالی خوبی برخوردارند. سرمایه گذاری روشهای مختلفی دارد که همه این روشها منجر به اخذ پاسپورت نمی شود. برای سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت آلمان یکی از بهترین روشها ثبت شرکت دراین کشور است. در صورتیکه کشور شما به مدت 5 سال فعال باشد و بیمه و مالیات پرداخت نمایید می توانید برای اقامت دائم و سپس پاسپورت آلمان اقدام نمایید.

 • پاسپورت آلمان از طریق ازدواج

  ازدواج در آلمان یکی از روشهای دریافت پاسپورت این کشور است. در صورتیکه شما با شهروند آلمان ازدواج نمایید و حداقل 3 سال زندگی مشترک داشته باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت آلمان اقدام کنید. جالب است بدانید که در این مدت شما اجازه کار تمام وقت و تحصیل را خواهید داشت اما در صورتیکه قبل از 3سال از همسر آلمانی خود جدا شوید باید پس از پایان مدت اقامت به کشور خود بازگردید.

مهاجرت به اتریش یا سوئیس
 • پاسپورت آلمان از طریق تولد

  تولد در کشورهای مختلف از 2 قانون خون و خاک پیروی می کنند. درکشورهایی که قانون خاک را مد نظر قرارداده اند، اگر نوزادی در این کشور ها متولد شود بدون توجه به ملیت والدینش پاسپورت ان کشور را در بدو تولد بدست می آورد. قانون تولد در کشور آلمان قانون خون است که بر اساس این قانون، نوزادی که در کشور آلمان متولد می شود در صورتیکه یکی از والدینش آلمانی باشند می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را اخد کند اما در صورتیکه نوزادی از پدر و مادر خارجی در کشور آلمان متولد شود نمی تواند  اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد.

• تحصیل رایگان در آلمان و اتریش
 • پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی

  پاسپورت آلمان به دلیل معتبر بودن و عضو اتحادیه اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است ، برخی افراد تصور میکنند بهترین راه اخذ اقامت و پاسپورت آلمان پناهندگی است، که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش مهاجرت را پیشنهاد نمی کند، زیرا پناهندگی یکی از راههای پر خطر و غیر منطقی می باشد. در این روش باید فرد به اثبات برساند که در کشور خود مورد اذیت و آزار قرار گرفته است و یا جانش در خطر است. به دلیل اینکه کشور آلمان عضو کنوانسیون ژنو است موظف به حمایت و اسکان پناهندگان می باشد، که پس از برسی پرونده شخص توسط دولت آلمان در صورت تایید، اقامت موقت دریافت میکنند و سپس پاسپورت تعلق میگیرد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کاریابی در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پیشنهاد شغلی در آلمان
اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشور آلمان
اخذ اقامت آلمان از طریق تولد
پناهندگی در کشور آلمان

مزایای پاسپورت آلمان

 • امکان سفر به 176 کشور بدون نیاز به ویزا
 • معتبرترین پاسپورت
 • حق کار کردن در دولت آلمان
 • حق مشارکت در انتخابات کشور آلمان
 • استخدام
 • تحصیل رایگان
 • حق زندگی کردن و کار کردن در اتحادیه اروپا
تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان
سخن پایانی

پاسپورت آلمان یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است و همانطور که در این مقاله بررسی شد راههای مختلفی برای اخذ اقامت و پاسپورت آلمان وجود دارد. به غیر از پناهندگی که موسسه ملک پور mie که به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمیکند، همچنین توصیه می شود برای بهترین روش مهاجرت و دریافت پاسپورت آلمان ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و با مشاهده این ویدئو همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل و جامعی بدست خواهید اورد و بهترین روش مهاجرت را برای خود و خانواده انتخاب می نمایید. توصیه می کنیم سوالات خود را در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت کنید و یا برای مشاوره رایگان با بهترین مشاورین ما با موسسه تماس حاصل بفرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *