پاسپورت آمریکا

 • پاسپورت آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت آمریکا و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت آمریکا و اعتبار آن
 • پاسپورت آمریکا و تعداد سفرها
 • پاسپورت آمریکا و روش های اخذ آن
 • پاسپورت آمریکا از طریق خانواده
 • پاسپورت آمریکا با شرایط خاص
 • پاسپورت آمریکا و هزینه های آن
 • پاسپورت آمریکا و دوتابعیتی
 • پاسپورت آمریکا و نحوه درخواست
 • پاسپورت آمریکا و الزامات حقوقی آن
 • پاسپورت آمریکا و کلام آخر

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت آمریکا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت آمریکا، شرایط اخذ پاسپورت آمریکا و مدارک لازم برای اخذ پاسپورت  در این مقاله  مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. یکی از شایع ترین سؤالات درباره ی مهاجرت به آمریکا این است که از چه روشهایی می توان پاسپورت کشور آمریکا را اخذ نمود؟  ما در این مقاله شرایط دریافت پاسپورت کشور آمریکا برای مهاجرین و مراحل آن را توضیح خواهیم داد. همچنین انواع پاسپورت آمریکا از نظر اعتبار و شرایط صدور آنها را نیز بررسی خواهیم نمود. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا می توانید به ویدیوی آموزش گام به گام مسیر مهاجرت مراجعه نمایید که در این ویدیو تمامی راه های مهاجرت و شرایط آنها تفسیر شده است. همچنین جهت مشاوره با کارشناسان حقوقی می توانید با مؤسسه حقوقی ملکپور و دفاتر همکار تماس بگیرید.

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با نکات مهاجرت به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با مهاجرت به آمریکا

پاسپورت آمریکا و شرایط عمومی آن

پاسپورت آمریکا گذرنامه ای است که به شهروندان و اتباع کشور آمریکا توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعطا می شود. پاسپورت آمریکا مجوز سفرهای بین المللی است و همچنین اجازه دسترسی به کمک ها، خدمات کنسولگری آمریکا در خارج خاک آمریکا را به فرد می دهد. گذرنامه آمریکا به دو شکل کتابچه وکارت صادر می شود. کتابچه پاسپورت آمریکا مجوز سفرهای بین المللی از طریق هوایی، دریایی یا زمینی است و مدت اعتبار آن از زمان صدور 5 تا 10 سال است. کارت پاسپورت آمریکا مجوز ورود به ایالات متحده از مرز دریایی کانادا، مکزیک، کارائیپ و برمودا است و برای مسافرت های هوایی قابل استفاده نیست. پاسپورت ایالات متحده آمریکا شامل عکس دارنده گذرنامه، تاریخ و محل تولد و یک تراشه الکترونیکی با تمامی این اطلاعات هویتی صاحب پاسپورت است. پاسپورت آمریکا برای افراد 16 ساله یا بالاتر 10 سال و برای افراد زیر 16 سال 5 سال معتبر است و پس از آن امکان تمدید دارد. برای اینکه از شرایط صدور پاسپورت و روشهای اخذ آن مطلع شوید در ادامه با ما همراه باشید.

پاسپورت آمریکا و اعتبار آن

اعتبار پاسپورت آمریکا بسته به نوع آن و سن صاحب پاسپورت متفارت است. ما در زیر انواع پاسپورت آمریکا و اعتبار آنها را توضیح خواهیم داد:

 • پاسپورت آبی (Regular Passport)

  این نوع از پاسپورت آمریکا برای افرادی که سن 16 سال یا بالاتر دارند عمومأ 10 سال اعتبار دارد و برای افرادی که 15 سال یا جوانتر هستند 5 سال از تاریخ صدور معتبر است. یکی از زیر مجموعه های این گذرنامه، گذرنامه بدون هزینه است که برای شهروندانی که هدف مشخصی را دنبال می کنند مانند ملوانان آمریکایی که ملزم به اجرای وظایف روی کشتی با پرچم ایالات متحده هستند صادر می شود. مدت اعتبار گذرنامه بدون هزینه 5 سال است و برای استفاده غیر از هدف مشخص ممنوع است.

 • پاسپورت خاکستری (Service)

  این نوع از پاسپورت آمریکا برای افرادی به واسطه قراردادی با دولت آمریکا ارتباط دارند و به خاک آمریکا رفت و آمد دارند صادر می شود. پاسپورت خاکستری به طور کلی 5 سال از تاریخ صدور اعتبار دارد. این افراد دیپلمات آمریکایی نیستند و تنها به واسطه یک قرارداد با دولت آمریکا ارتباط دارند.

 • پاسپورت رسمی (Official)

  پاسپورت رسمی آمریکا برای شهروندان و کارمندان ایلات متحده آمریکا که به دائم یا موقت در این کشور سکونت دارند صادر می شود. همچنین این پاسپورت برای پرسنل نظامی ایالات متحده آمریکا صادر می شود و مدت اعتبار آن از زمان صدور 5 سال است.

 • پاسپورت سفر برای پناهجویان

  این نوع گذرنامه به عنوان پاسپورت پناهندگی نیز شناخته می شود اما یک گذرنامه کامل نیست و موقت صادر می شود.

 • کارت پاسپورت آمریکایی (U.S. passport card)

  این نوع از پاسپورت آمریکا گذرنامه کامل نیست و دولت آمریکا برای عبور از مرزهای دریایی با کانادا، جزایر کارائیپ، برمودا و مکزیک آن را صادر می کند. اعتبار این گذرنامه برای افراد 16 ساله و بالاتر 10 سال و برای افراد زیر 16 سال 5 سال است. این کارت برای سفر بین المللی هوایی معتبر نیست.

 • مجوز ورود مجدد (Re-entry Permit)

  این مجوز که به رنگ سبزو آبی صادر می شود پاسپورت کامل نیست و افرادی که قصد ورود خروج به کشور آمریکا و ورود به سایر کشورها را دارند می توانند از این پاسپورت استفاده کنند. مدت اعتبار این پاسپورت 2 سال است. این مجوز پیش از پاسپورت اصلی صادر می شود.

 • گذرنامه اضطراری

  این مجوز برای افرادی که شرایط فوری و ضروری برای حضور در آمریکا دارند مانند مرگ ناگهانی و مراسم تشییع صادر می شود و مدت اعتبار آن یکسال است.

پاسپورت آمریکا و تعداد سفرها

پاسپورت آمریکا از نظر آزادی سفر ششمین رتبه را در جهان دارد و در حال حاضر امکان سفر بدون نیاز به ویزا به 185 کشور جهان با گذرنامه آمریکا وجود دارد. من جمله کشورهایی که می توان با پاسپورت آمریکا سفر کرد:

آنگولا، ساموای آمریکا، آنگویلا، آروبا، قطب جنوب، استرالیا، اتریش، باماها، آذربایجان، باربادوس، بلی، بوتان، برمودا، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، برزیل، جزایر ویرجین بریتانیا، بلغارستان، بورکینافاسو، کامبوج، کامرون، کیپ ورد، کانادا، جزایر کیمن، شیلی، چین، کلمبیا، کنگو، جزایر کوک، کاستاریکا، کرواسی، دومینیکا، کوبا، کوراسائو، جمهوری چک، قبرس، جمهوری دومینیکن، کارائیپ هلندی، اکوادور، السالوادور، استونی، فیجی، استونی، فنلاند، فرانسه، پلینزی فرانسه، گامبیا، جورجیا، آلمان، یونان، گرینلند، گوام، گرانادا، گواتمالا، گویان، هائیتی، هنگ کنگ، مجارستان، اندونزی، ایسلند، هند، ایرلند، ایتالیا، اسرائیل، جامائیکا، ژاپن، اردن، قزاقستان، اردن، کیریباتی، لائوس، قرقیزستان، لتونی، لبنان، لسوتو، لیتوانی، لوکزانبورگ، ماکائو، مقدونیه، مالزی، ماداگاسکار، مالدیو، مالت، مالاوی، مال، جزایر مارشال، مارتینیک، موریس، مکزیک، میکرونزی، مولداوی، مغولستان، مونته نگرو، مونتسرات، میانمار، نامیبیا، نپال، هلند، کالدونیای جدید، هلند، نیو، نیوزلند، نیکاراگوئه، عمان، پالائو، پاناما، پاکستان، پاپوآ گینه نو، فیلیپین، پرو، لهستان، رومانی، قطر، روسیه، سانتا و پرنیسپ، سنت لوسیا، صربستان، ساموئل، سنت وینسنت و گرنادین، سنگاپور، اسلواکی، سینت مارتن، سیشل، اسلوونی، جزایر سلیمان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سری لانکا، سورینام، سوازیلند، تایوان، تانزانیا، تونگا، تیمور لست، تونس، ترینیداد و توباگو، ترکیه، تورکس و کایکوس، تووالو، اوگاندا، اوکراین، امارات متحده عربی، بریتانیا، ازبکستان، ونزوئلا، وانادو، ویتنام، زامبیا، زیمباوه

پاسپورت آمریکا و روش های اخذ آن

برای دریافت پاسپورت آمریکا ابتدا باید اقامت دائم آمریکا (گرین کارت Green card_ اقامت 5 ساله) را دریافت کنید. به طور کلی اخذ پاسپورت آمریکا روشهای مختلفی دارد که در این بخش به بررسی آن روش ها خواهیم پرداخت:

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق تولد

پاسپورت آمریکا به افرادی که در خاک آمریکا متولد می شوند و یا از پدر یا مادر آمریکایی متولد می شوند اعطا می شود. کشورهای مختف از دو سیستم برای اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می کنند: سیستم خاک و سیستم خون. طبق سیستم خون تنها افرادی که از پدر یا مادر تبعه یک کشور متولد می شوند امکان اخذ تابعیت آن کشور را دارند اما طبق قانون سیستم خون افرادی که در خاک یک کشور متولد می شوند حتی در صورتیکه پدر یا مادر آنها تبعه آن کشور نباشند امکان اخذ تابعیت و پاسپورت آن کشور را دارند. قانون آمریکا از سیستم خاک و خون تبعیت می کند. در واقع افرادی که از پدر یا مادر آمریکایی متولد می شوند و یا در خاک ایالات متحده آمریکا متولد می شوند پاسپورت آمریکا را دریافت می کنند. پاسپورت آمریکا برای افرادی که وفاداری دائمی به ایالات متحده دارند قابل صدور است.  بر اساس اصلاحیه 14 قانون اساسی آمریکا تمامی افرادی که در ایالات متحده آمریکا متولد شده اند و یا از پدر یا مادر تبعه آمریکا متولد شده اند تابعیت آمریکا را دریافت می کنند. ایالات متحده به معنای 50ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا است. هر شخص متولد پورتوریکو، گوام، جزایر ویرجین ایالات متحده و جزایر ماریانای شمالی شهروند آمریکا هستند.

 

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت از طریق تولد

_گواهی تولد که توسط یکی از ایالت های آمریکا صادر شده

_نام و نام خانوادگی نوزاد، تاریخ تولد و محل تولد

_نام و نام خانوادگی پدر و مادر

_در صورتی که درخواست پاسپورت پس از تاریخ یکسال از زمان تولد نوزاد انجام شود باید مدارکی دال بر تولد نوزاد در خاک آمریکا همچون گواهی تولد نوزاد، سوابق تحصیل مدرسه ابتدایی در آمریکا، مدارک مراقبت بعد از زایمان و تأیید امضای پدر و مادر نوزاد ارائه شود. در این مورد فرم Ds-10 برای درخواست تکمیل شود.

در صورتیکه در خارج از خاک آمریکا متولد شده اید و پدر و مادر شما تبعه آمریکا هستند می توانید پاسپورت آمریکا را با مدارک زیر درخواست دهید:

_گواهی تولد خارج از خاک آمریکا

_مدارک شهروندی و تابعیت پدر و مادر

_گواهی ازدواج پدر ومادر

_مدارکی دال بر حضور فیزیکی والدین در آمریکا پیش از تولد نوزاد

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج

برای اخذ پاسپورت از طریق ازدواج با یک شخص آمریکایی باید شرایط زیر را داشته باشید:

_سن شما 18 سال یا بالاتر باشد

_حداقل 3 سال پیش از درخواست پاسپورت اقامت دائم را دریافت کرده باشید (فرم N-400 را برای درخواست تکمیل کنید)

_اثبات زندگی زناشویی و زندگی مشترک با همسر خود حداقل 3 سال پس از ثبت اقامت از طریق ازدواج

_حداقل 3 ماه پیش از درخواست پاسپورت در محل اقامت خود در ایالات متحده حضور داشته باشید.

_حداقل 18 ما از 3 سال پیش از درخواست پاسپورت در آمریکا حضور داشته باشید

_قادر به خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی باشید و اطلاعات کافی در زمینه تاریخ و حکومت آمریکا داشته باشید

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق پناهندگی

در صورتیکه که به عنوان یک پناهنده توسط دولت آمریکا پذیرفته شوید و یک سال از پذیرش پناهندگی شما گذشته باشد می توانید برای گرین کارت آمریکا و پس از آن پاسپورت آمریکا درخواست دهید. توجه داشته باشید مؤسسه حقوقی ملکپور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این پخش صرفأ جهت بالا بردن اطلاعات شما می باشد. برای درخواست پناهندگی در آمریکا طبق کنوانسیون حقوق پناهندگی در صورتیکه اثبات نمایید در کشور محل اقامت خود به دلیل مذهب، فرقه خاص و یا شرایط خاص قانونی امنیت جانی نداشته باشید می توانید تحت حمایت دولت آمریکا و کنوانسیون حقوق بشر در آمریکا اقامت داشته باشید. برای اطلاع از شرایط پناهندگی در آمریکا، خطرات و نکات مهم پناهندگی در آمریکا می توانید موضوع “پناهندگی در آمریکا” را با کلید واژه ملکپور در گوگل جستجو کنید و در مقاله مرتبط با این موضوع شرایط آن را به صورت کامل و مفصل مطالعه نمایید.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق کار

یکی از روش های اخذ اقامت دائم آمریکا و پاسپورت آمریکا اخذ اقامت کاری این کشور است. در صورتیکه توانایی فوق العاده ای در در زمینه علوم طبیعی، هنر، ورزش و کسب و کار دارید، استاد یا محقق برجسته ای هستید، کارگر ماهر با حداقل 2 سال آموزش و تجربه کار حرفه ای هستید، کارگر حرفه ای با حداقل مدرک لیسانس هستید، در یک بخش سرمایه گذاری با حداقل یک میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اید می توانید برای ویزای کار آمریکا درخواست دهید. در صورت پذیرش شما می توانید اقامت دائم آمریکا و پس از آن پاسپورت آمریکا را دریافت کنید.

البته با تمامی این شرایط در صورتی امکان مهاجرت کاری وجود دارد که متقاضی توسط کارفرمایی در ایالات متحده آمریکا پذیرفته شود که شرایط کامل اخذ ویزای کار آمریکا و مهاجرت کاری به آمریکا را می توانید در بخش ویزای کار آمریکا در سایت مؤسسه حقوقی ملکپور مطالعه بفرمایید.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل

یکی از روشهای اخذ پاسپورت آمریکا و مهاجرت به آمریکا تحصیل در این کشور است. دانشجویانی که در دانشگاههای آمریکا تحصیل می کنند در صورت گذراندن شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم موفق به اخذ پاسپورت آمریکا خواهند شد. دانش آموزان و دانشجویان می توانند برای تحصیل از مدارس و دانشگاههای معتبر آمریکا پذیرش بگیرند که در صورت تمایل به انجام این کار می توانید در مقاله تحصیل درآمریکا، شرایط تحصیل درآمریکا و مدارک لازم برای پذیرش دانشگاههای آمریکا در همین سایت و سایت های معتبر مؤسسه حقوقی ملکپور به طور کامل فرایند تحصیل در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را بدانید. همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می توانید مدارک لازم برای اخذ ویزا و مراحل آن را در مقاله مرتبط با ویزای تحصیلی آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا مطالعه بفرمایید.

توجه داشته باشید دانشجویان بین المللی برای اخذ پاسپورت آمریکا باید وارد بازار کار شوند و مالیات این کشور را پرداخت کنند. در صورت اخذ اقامت دائم آمریکا از این طریق می توانید برای پاسپورت آمریکا درخواست دهید به همین دلیل تحصیل در آمریکا یکی از روشهای اخذ پاسپورت آمریکا معرفی می شود. در صورت تمایل به اخذ مشاوره در زمینه تحصیل در آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که در پروژه های کارآفرینی آمریکا اقدام به سرمایه گذاری بیش از یک میلیون دلار (یا سرمایه گذاری 500 هزار دلار در پروژه های پیشنهادی دولت آمریکا) می نمایند می توانند برای اقامت دائم یا گزین کارت آمریکا درخواست دهند که منتج به اخذ پاسپورت آمریکا نیز خواهد شد. البته در صورتی سرمایه گذاران موفق به اخذ اقامت دائم می شوند که حداقل 10 کارمند استخدام کرده باشند. در صورتیکه تمایل به سرمایه گذاری در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از این طریق را دارید می توانید به مقاله سرمایه گذاری در آمریکا در سایت مؤسسه حقوقی ملکپور مراجعه نمایید و مراحل سرمایه گذاری و انواع سرمایه گذاری در آمریکا را بدانید.

همچنین ما در ویدیوی آموزش گام به گام مسیر مهاجرت در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به طور علمی و مفصل توضیح داده ایم. توجه داشته باشید اولین مرحله پس از انجام سرمایه گذاری و کارآفرینی در آمریکا اخذ اقامت دائم و پس از آن اخذ پاسپورت این کشور است.  برای اخذ پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید حداقل 500.000 دلار در پروژه های پیشنهادی دولت و در مناطق خاص سرمایه گذاری کنید و حداقل 10 کارمند آمریکایی استخدام کنید.

اخذ پاسپورت آمریکا از سایر روش ها

در صورتیکه شرایط خاصی من جمله شرایط زیر را داشته باشید می توانید برای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت_Green card) و پس از آن پاسپورت آمریکا درخواست دهید:

_افرادی کع قربانی قاچاق انسان هستند

_افرادی که مورد آزار و شکنجه همسر آمریکایی و پدر و مادر شهروند آمریکا قرار می گیرند

_افرادی که در برنامه مهاجرتی قرعه کشی گرین کارت آمریکا (DV Program) انتخاب می شوند.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
“ لاتاری DV Lottery 2018 “
اخذ تابعیت آمریکا از طریق خون و خاک

پاسپورت آمریکا از طریق خانواده

برای اخذ پاسپورت آمریکا از طریق خانواده خود که شهروندی آمریکا را دارند سه حالت می توان متصور شد:

_رابطه نسبی با یک شهروند آمریکایی: اگر همسر شما تابعیت آمریکا را داشته باشد، فرزند زیر 21 سال تبعه آمریکا داشته باشید، والدین شما شهروند آمریکا باشند و سن شما زیر 21 سال باشد می توانید برای اقامت دائم و پس از آن پاسپورت آمریکا درخواست دهید.

_در صورتی که فرزند شما شهروند آمریکا باشد، برادر یا خواهر شهروند آمریکا با سن بالاتر از 21 سال داشته باشید، فرزند شما در هر سنی اقامت دائم آمریکا را داشته باشد می توانید اقامت دائم آمریکا و پس از آن پاسپورت آمریکا را درخواست کنید.

با توجه به این موارد در صورتی که بستگان درجه یک شما اقامت دائم یا تابعیت آمریکا را داشته باشند می توانید برای اقامت دائم (گرین کارت) درخواست دهید و پس از آن طبق شرایط اعلام شده در بخش الزامات اخذ پاسپورت درخواست پاسپورت آمریکا را داشته باشند.

پاسپورت آمریکا با شرایط خاص

در صورتیکه عضو مذهب خاصی باشید و برای یک سازمان مذهبی در آمریکا مشغول به کار هستید میتوانید برای اقامت دائم آمریکا و پس از آن برای پاسپورت آمریکا در صورت داشتن شرایط لازم پاسپورت درخواست دهید. همچنین در صورتیکه به عنوان یک مترجم افغانی یا عراقی برای دولت آمریکا کار میکنید، عضو رسانه آمریکا مشغول به کار باشید، عضو یک سازمان بین المللی خاص یا ناتو باشید می توانید برای گرین کارت آمریکا و پس از آن پاسپورت آمریکا درخواست دهید.

ویزای آمریکا

پاسپورت آمریکا و هزینه های آن

در این پخش هزینه های اخذ پاسپورت آمریکا برای سنین مختلف را بررسی خواهیم نمود:

_برای فرد 16 سال و بالاتر

هزینه رزرو و صدور پاسپورت: 140 دلار

فرم DS-11

_برای تمدید پاسپورت فرد 16 سال و بالاتر

هزینه رزرو و صدور پاسپورت: 140 دلار

فرم DS-82

_برای افراد زیر 16 سال

رزرو و صدور پاسپورت: 95 دلار

فرم DS-11

پاسپورت آمریکا و دوتابعیتی

پاسپورت آمریکا برای افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارند مجاز است. بدین معنا که قانون ایالات متحده آمریکا تابعیت دوگانه را می پذیرد لذا فردی که پاسپورت آمریکا را اخذ می نماید مجاز است یک گذرنامه غیر آمریکایی نیز داشته باشد. افرادی که تبعه کشورهای آسیایی، اروپایی و یا سایر کشورهای خارج ایالات متحده آمریکا هستند برای دریافت تابعیت آمریکا ملزم به سلب تابعیت اولیه خود نیستند. طبق قانون آمریکا این موضوع در رابطه با شهروندان ایالات متحده آمریکا نیز صدق می کند که برای دریافت تابعیت دیگر این افراد ملزم به سلب تابعیت آمریکا نیستند مگر اینکه قانون کشور دوم دوتابعیتی را نپذیرد.

پاسپورت آمریکا و نحوه درخواست

شما باید شخصا برای دریافت پاسپورت آمریکا درخواست دهید. اگر در خاک آمریکا ساکن هستید و نیاز به صدور سریع پاسپورت ظرف 2 هفته یا کمتر را دارید باید طبق فرایند سریع درخواست دهید و هزینه بیشتری پرداخت می کنید. اما اگر نیاز سریع به پاسپورت ندارید می توانید از فرایند نرمال استفاده کنید. اگر خارج از خاک آمریکا ساکن هستید باید با نزدیکترین کنسولگری یا سفارت آمریکا تماس بگیرید. برای درخواست پاسپورت فرم درخواست گذرنامه (DS-11) را به صورت دستی یا آنلاین تکمیل و چاپ کنید. همچنین مدرک اصلی شهروندی، عکس پاسپورتی و مدارک هویتی دیگر را نیز به همراه داشته باشید.

گرین کارت آمریکا

پاسپورت آمریکا و الزامات حقوقی آن

در صورتی که گرین کارت (Green card) آمریکا را داشته باشید با داشتن شرایط زیر می توانید برای پاسپورت آمریکا اقدام کنید:

_سن شما 18 سال یا بالاتر باشد

_حداقل 3 ماه قبل از درخواست پاسپورت در ایالات متحده آمریکا یا در منطقه USCIS زندگی کرده باشید.

_در مدت 5 سال اعتبار اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) حداقل 30 ماه حضور فیزیکی در آمریکا داشته باشید.

_قادر به خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی باشید و اطلاعات کامل در زمینه تاریخ و حکومت آمریکا داشته باشید.

_به قوانین حکومتی و اصول قانون اساسی آمریکا پایبند باشید.

استثنائات تسلط به زبان انگلیسی:

_در صورتیکه سن متقاضی 50 سال یا بیشتر باشد و به مدت 20 سال با کارت اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا زندگی کرده باشد.

_در صورتیکه سن متقاضی 55 سال یا بالاتر باشد و حداقل 15 سال در ایالات متحده آمریکا زندگی کرده باشد.

_در صورتیکه شخص معلولیت فیزیکی، رشدی و یا اختلال ذهن داشته باشد. در این مورد گواهی پزشک مورد نیاز است.

پاسپورت آمریکا و کلام آخر

پاسپورت آمریکا و شرایط اخذ آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که در این مقاله مطالعه فرمودید اخذ پاسپورت آمریکا از روشهای مختلفی امکانپذیر است که برای رسیدن به مرحله دریافت پاسپورت آمریکا باید اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) را داشته باشید. بنابراین توجه داشته باشید در ابتدا شرایط اخذ گرین کارت آمریکا را بررسی نمایید که در این زمینه می توانید به طور تخصصی با وکیل مهاجرت به آمریکا و کارشناسان حقوقی مشورت نمایید و شانس خود را با توجه به شرایط خود برای ویزای آمریکا بسنجید. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور پاسخگوی شما در زمینه سؤالات حقوقی و مهاجرت هستند. در پایان می توانید در بخش پایانی مقاله دیدگاه ها و نظرات و سؤالات خود را مطرح نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان هستند. همچنین می توانید برای اینکه اطلاعات دقیقی از جزییات مهاجرت به کشورهای مختلف بدست آورید و با دیدی بهتر و اطلاعات دقیقتر برای مهاجرت خود تصمیم بگیرید می توانید ویدیوی انتخاب مسیر مهاجرت را از سایت های ما تهیه نموده و بهترین تصمیم را برای مهاجرت خود اتخاذ نمایید.

8 پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ارادت
   با توجه به کشور مقصد مدت زمان اقامت برای اخذ پاسپورت متفاوت است. سوال شما بسیار کلی است و پیشنهاد ما اینست که در صورت تمایل اطلاعات خود را درلینک زر ثبت نمایید تا مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.
   https://mie.company/contact-us/

   پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام
  از طریق لاتاری پاسپورت بلافاصله می دهند یانه؟
  و من سن بالای 50 سال را متوجه نشدم یعنی پدر و مادرم 50 سال به بالا دارند باید 20 در امریکا زندگی کرده باشند؟
  3-مدت زمان که می توان خارج از امریکا ماند چقدر است برای لاتاری ها؟
  4-وایت پاس چند بار صادر می شه؟
  5-و وقتی از طریق لاتاری برنده می شی و می ری مدت زمان برای خروج است یا برای نامحدود می شه امدیکا را ترک کرد؟
  6-اسپانسر ما ایالت جورجیا است می توان ما بریم نیویورک زندگی کنیم و کار هایمان در از طریق نیویورک پی گیری کنیم ممنون لطفا سریع جواب بدید.
  ممنون

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب همراه گرامی
   جهت اخذ اقامت هر کشور از جمله آمریکا باید یک بهانه ای مانند کار یا تحصیل یا سرمایه گذاری داشته باشید. لاتاری امکان اقامت آمریکا بدون واسطه های نوشته شده است و با برنده شدن در لاتاری پروسه اخذ پاسپورت را باید طی نمایید. چون اسپانسر شما ایالت جورجیا است باید در این ایالت امور اداری خود را طی نمایید.وایت پاس یک مجوز خروج از آمریکا می باشد که تا 2 سال معتبر است.

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  باسلام
  ببخشید شما سوالات مرا بصورت کامل پاسخ ندادید
  1-از طریق لاتاری اگر گرین کارت دریافت کنیم چقدر می تونیم خارج از امریکا باشیم در سال؟
  2-درباره سن بالای 50 سال اگر تسلط به انگلیسی نداشته باشند باید 20 سال در آمریکا زندگی کنند یا اگر تسلط به انگلیسی داشته احتیاج به 20 سال زندگی در آمریکا نیست برای دریافت پاسپورت؟
  3-پاسپورت چند روزه آماده است؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   در مورد سوال اول باید سالی 6 ماه در آمریکا حضور داشته باشید در مورد سوال دوم برای اخذ پاسپورت باید زبان انگلیسی بلد باشند بعد از 10 سال می توانند درخواست پاسپورت نمایند.در مورد سوال سوم اینکه پاسپورت چند روزه آماده می شود بستگی به شرایط دارد معمولا بین 14 روز تا 1 ماه و یا شاید بیشتر متغیر است

   پاسخ
 3. سعید
  سعید گفته:

  1-کدام ایالت برای ایرانیان بهتره؟
  ۲-کدام ایالت در امریکا در سن سن ۱۵ سالگی گواهینامه می دهد؟
  ۳-چه جوری فقط در امریکا حساب بانکی باز کنیم؟
  لطفا کامل توضیح دهید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *