پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و بررسی روشهای اخذ پاسپورت

 • پاسپورت ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت ارمنستان و شرایط عمومی
 • پاسپورت ارمنستان و اعتبار آن
 • پاسپورت ارمنستان و روش های اخذ پاسپورت ارمنستان
  • پاسپورت ارمنستان از طریق کار
  • پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل
  • پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت ارمنستان از طریق تولد
  • پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج
  • پاسپورت ارمنستان از طریق پناهندگی
 • پاسپورت ارمنستان و نکات مهم در باب پاسپورت ارمنستان
 • پاسپورت ارمنستان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت ارمنستان و سخن پایانی
پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت ارمنستان، راه های اخذ پاسپورت ارمنستان و تابعیت ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. آیا با تولد فرزند در ارمنستان می توان پاسپورت ارمنستان را اخذ کرد ؟ مراحل اخذ پاسپورت کشور ارمنستان به چه صورت است ؟ روش های دریافت پاسپورت کشور  ارمنستان به چه صورت است ؟ پاسپورت ارمنستان از زاویه های بسیار قابل بررسی و تحلیل است که به صورت دقیق مهم ترین نکات در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پاسپورت ارمنستان را می توان یکی پاسپورت هایی دانست که به دلیل نزدیکی این کشور به کشور ایران سوالات بسیاری در ارتباط با آن وجود دارد . امیدواریم این مقاله که به وسیله متخصصین موسسه حقوقی ملک پور به تحریر در آمده است تمامی پرسش های شما را پاسخ دهد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و تکمیل اطلاعات خود دارید میتوانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح نموده تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن را به رایگان دریافت نمایید یا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان برترین مشاورین خاور میانه بهره مند گردید .

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و شرایط عمومی

پاسپورت ارمنستان را میتوان به لحاظ موقعیت کشور ارمنستان در منطقه یکی از پاسپورت هایی لحاظ کرد که شاید افراد مختلفی به دنبال کسب آن باشند. ارمنستان در منطقه خاورمیانه و نزدیک به اروپا واقع شده و وسعت این کشور ۲۹٬۸۰۰ کیلومترمربع و جمعیت آن جمعیت آن ۳٬۰۱۸٬۸۵۴  نفر می باشد . زبان رسمی ارمنستان ارمنی و واحد رسمی پول ارمنستان درام (AMD) می باشد . پایتخت این کشور شهر ایروان در نزدیکی مرز مشترک با ایران قرار دارد . جهت دریافت پاسپورت ارمنستان در ابتدا با اقامت موقت ارمنستان، پس از آن اقامت دائم ارمنستان و پس از آن جهت دریافت پاسپورت ارمنستان اقدام نمایید .

هر کشور از دو اصل جهت اعطای تابعیت پیروی می نماید :

 1. اصل خاک                    2.اصل خون
ارمنستان
 • اصل خاک

  به این معنا می باشد که اگر فرزندی در کشوری که قانون خاک (اصل خاک) را دارا می باشد در صورت تولد می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید

 • اصل خون

  به این معنا می باشد که اگر فرزندی در کشور متولد شده باشد باید از پدر و مادر دارای تابعیت آن کشور باشد که بتواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید .

  قوانین خاک و خون بسیار قوانین دقیق و منطقی می باشد که ما در بخش پاسپورت ارمنستان از طریق تولد به صورت کامل به آنها پرداخته ایم .

پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و اعتبار آن

پاسپورت ارمنستان یکی از پاسپورت میان رده در جهان محسوب می گردد و دارای رنکینگ 62 هم رده کشورهایی نظیر گامبیا و مغولستان می باشد . افرادی که پاسپورت ارمنستان را دارا می باشند می توانند به 29 کشور جهان بدون دریافت ویزا و به 24 کشور نیز به ویزای ورودی رفت و آمد داشته باشید . دارندگان پاسپورت ارمنستان برای رفت و آمد به سایر نقاط دنیا باید ویزای الکترونیکی یا ویزای اصلی را دریافت نمایند .

پاسپورت ارمنستان
تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان

پاسپورت ارمنستان و روش های اخذ پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان را میتوان از راه های زیادی اخذ نمود . باید در ابتدا در نظر داشته باشید که در هر یک از مسیرهای زیر شخص مستقیما نمی تواند پاسپورت ارمنستان را کسب نماید بلکه باید در طول فرآیندی طولانی مدت یا کوتاه مدت شخص می تواند پاسپورت این کشور را دریافت نماید . کشور ارمنستان ماننده کشورهایی همچون جزایر کارائیب و یا کشور قبرس طرح اهدای پاسپورت نداشته و باید از طریق راه های زیر اقدام به کسب پاسپورت نمایند :

 • پاسپورت ارمنستان از طریق کار

  پاسپورت ارمنستان از طریق کار در صورتی که به مدت زمان 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید قابل اخذ می باشد . در ارتباط با نحوه پیدا کردن کار در ارمنستان باید به این نکته اشاره نماییم که شما باید در ابتدای امر یک دعوت نامه کاری از کشور ارمنستان و کارفرمای ارمنستانی داشته باشید . نکته بسیار مهم در خصوص نرخ بیکاری ارمنستان است که در نمودار زیر به صورت دقیق به آن پرداخته ایم :

پاسپورت ارمنستان

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می فرمایید در ماه ژانویه 2019 میزان نرخ بی کاری در کشور ارمنستان بر روی عدد 16.9 نمایش داده می شود . با توجه به نرخ بی کاری بالا در این کشور کارفرما در صورتی که تمایل داشته باشد برای اشخاصی که اقامت ارمنستان را ندارند دعوت نامه کاری صادر نماید در ابتدای امر باید این کار در ارمنستان آگهی نماید و سپس در صورتی که شخص مناسبی برای کار تفاضا نکرد برای متقاضی در خارج از کشور دعوت نامه کاری صادر نماید . اگر شما دارای سوابق کاری خوب و به دنبال کشورهایی هستید که دارای نرخ بی کاری بالا هستند می توانید برای کشورهایی همچون آلمان یا اتریش تقاضای ویزای جست و جو کار نمایید .

 • پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل

  پاسپورت ارمنستان از طریق تحصیل را می توان یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت موقت ارمنستان دانست . البته در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه دانشگاه های ارمنستان دارای هزینه است بهتر است برای کشورهای اروپایی و دارای شرایط بسیار بهتر اقدام نمایید . از این رو پیشنهاد میگردد که در ابتدا شرایط خود را به صورت دقیق بررسی نمایید و در صورت امکان و داشتن شرایط کافی برای دانشگاه های اروپا اقدام نمایید . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE ارمنستان تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

  افرادی که در ارمنستان مشغول به تحصیل می گردند بعد از فارغ التحصیلی توسط دولت ارمنستان به آنها مهلتی جهت پیدا کردن کار داده می شود که در صورت پیدا کردن کار روند اقامت موقت آنها آغاز می گردد.

  تحصیل در ارمنستان و دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و یا ارمنی صورت می گیرد از این رو جهت دریافت پذیرش تحصیلی ارمنستان داشتن مدرک زبان انگلیسی جزو مدارکی است که دانشگاه ممکن است تقاضا نماید .

  بهترین دانشگاه های این کشور در شهر ایروان پایتخت ارمنستان واقع شده است . تحصیل در ارمنستان در مقاطع مختلف تحصیلی صورت می گیرد که ما در بخش زیر به صورت مختصر به آن اشاره می نماییم :

 • تحصیل کارشناسی در ارمنستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی در ارمنستان در مقطع لیسانس حدودا به مدت زمان 4 تا 6 سال است . دانشگاه های این کشور به دو صورت دولتی و یا خصوصی تشکیل و در ابتدا نیاز است که شخص زبان تحصیل مورد نظر خود را انتخاب و مدارک خود را جهت ارائه به دانشگاه تکمیل نماید . پیشنهاد می گردد جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور زبان ارمنی را فرا گرفته زیرا زبان رسمی این کشور ارمنی می باشد و برای ادامه زندگی و یا پیدا کردن کار در این کشور به این زبان نیازمند هستید . شایان ذکر است دانشگاه های خصوصی این کشور دارای زبان های انگلیسی،فرانسوی و روسی نیز هستند .

  هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی حدودا دو تا دو هزار پانصد دلار  در طول سال تحصیلی می باشد.

 • تحصیل کارشناسی ارشد در ارمنستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ارمنستان بسته به رشته تحصیلی از یک سال تا دو سال متغیر است، البته ممکن است تحصیل در بعضی از رشته مدت زمان بیشتری را طلب نماید . تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و ارمنی امکان پذیر است و همان طور که قبلا ذکر شده است در صورت انتخاب زبان انگلیسی باید مدارک زبان مناسب به دانشگاه ارائه گردد .

  هزینه تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد حدودا دو تا دو هزار پانصد یورو در طول یک سال تحصیلی است .

 • تحصیل دکترا در ارمنستان

  تحصیل دکترا در ارمنستان نیازمند سوپروایزر و یا استاد راهنما (مشاور) است . تحصیل در این مقطع هماننده دوره ی کارشناسی ارشد به دو زبان ارمنی و انگلیسی می باشد . مدت زمان تحصیل در این مقطع تحصیلی حدودا بین 4 تا 5 سال می باشد .

  تحصیل دکترا در ارمنستان و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور نیازمند داشتن سوپروایزر می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در کشور ارمنستان مانند کارشناسی ارشد در صورت تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان دارد. این دوره ها وابسته به نوع رشته بین 4 تا 5 سال است. .هزینه دوره های تخصص در رشته های پزشکی حدود 5000 تا 6000 دلار در سال می باشد.رشته هایی غیر از پزشکی در مقطع دکترا حدود 2500 تا 4000 دلار میباشد.

دانشگاه های زیادی در کشور ارمنستان وجود دارد که عمده این دانشگاه ها در شهر ایروان پایتخت این کشور قرار دارد. ما در جدول زیر بهترین دانشگاه های ارمنستان را قرار داده ایم ولی باز هم تاکید می کنیم که در صورتی که شرایط تحصیل در کشورهای دیگر را دارید برای کشورهایی همچون اتریش، کانادا و … اقدام نمایید

پاسپورت ارمنستان
 • پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

  پاسپورت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری یکی از سوالاتی است که افراد ممکن است به دنبال پاسخ آن باشند . باید به این مورد اشاره کرد که اگر شما قصد سرمایه گذاری در ارمنستان را دارید باید مواردی همچون میزان ریسک، نرخ بی کاری، میزان سود در سرمایه گذاری و … را در نظر داشته باشید . بنابراین ما همواره پیشنهاد می کنیم افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارند بهترین کشور را جهت سرمایه گذاری انتخاب نمایند .

  سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق های زیر امکان پذیر می باشد :

  • ارز خارجی
  • اموال منقول و غیر منقول
  • سهام ، اوراق قرضه ، و سایر اوراق بهاداری
  • پرداختن به فعالیتهای اقتصادی ، از جمله حق اکتشاف ، استخراج ، توسعه ، یا بهره برداری از منابع طبیعی.
  • خدمات کارمزدی
  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

  میزان نرخ معاملات در کشور ارمنستان در سال های اخیر با نوسانات بسیاری همراه بوده که در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید :

پاسپورت ارمنستان

همان طور که مشاهده می فرمایید در ماه اکتبر 2018 حدودا 300 میلیون دلار معاملات ارزی در این کشور صورت گرفته است ولی این رقم به واسطه افزایش نرخ بیکاری در ماه ژانویه 2019 به حدود 183 میلیون دلار رسیده است .

روش های سرمایه گذاری همان طور که مطالعه نمودید بسیار گوناگون است و شما میتوانید از طریق یکی از راه های فوق سرمایه خود را به این کشور منتقل دهید .

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ارمنستان

  امکان ثبت شرکت در ارمنستان وجود دارد ولی باید در نظر داشته باشید که در ابتدای امر برای ثبت شرکت در ارمنستان شخص متقاضی باید محلی را برای مستقر شدن شرکت اجاره نماید و سپس در مرحله ی بعد به اداره ثبت شرکت ها مراجعه و اساسنامه شرکت و نام شرکت را به اداره مذکور اعلام نماید . در انتها متقاضی می تواند جهت باز کردن حساب بانکی برای شرکت به بانک مراجعه نماید .

  مدارک لازم برای ثبت شرکت در ارمنستان :

  مدارک مختلفی جهت ثبت شرکت در ارمنستان ممکن است از متقاضی طلب گردد ولی به صورت پیش فرض مدارک زیر برای ثبت شرکت از متقاضی تقاضا می گردد :

 • تعیین نام شرکت
 • مشخص کردن صورت جلسه سهامداران شرکت، تعیین سهام هریک از اعضا شرکت وزمیه فعالیتشان
 • مشخصات مدیر عامل
 • آدرس محل شرکت
 • گذرنامه وترجمه رسمی آن

به طور استاندارد اشخاصی که اقدام به سرمایه گذاری در ارمنستان می کنند بعد از 5 سال می توانند تقاضای پاسپورت ارمنستان را داشته باشند که البته باید در این مدت تمامی قوانین مالیاتی ارمنستان را رعایت کرده باشند .

 • پاسپورت ارمنستان از طریق تولد

  پاسپورت ارمنستان از طریق تولد را می توان به یکی از موارد نسبتا با اهمیت نسبت داد . البته باید در نظر داشته باشید که تولد فرزند در خاک کشور ها به دو صورت کلی است و شامل دو قانون کلی می گردد :

  • قانون خون
  • قانون خاک

  اغلب کشورهای جهان قانون خون را برای اعطای پاسپورت به فرزند متولد شده در نظر گرفته اند . قانون خون به این معنا می باشد که فرزند متولد شده باید از پدر و مادر دارای تابعیت آن کشور باشد تا فرزند بتواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید .

  کشورهایی که قانون خاک را دارا می باشند به این معنا است که فرزند بدون توجه به تابعیت پدر و مادر می تواند تابعیت کشور را اخذ نماید . البته شایان ذکر است که این نوع دریافت تابعیت بر روی اخذ تابعیت پدر و مادر فرزند هیچ گونه تاثیری ندارد .

  کشور ارمنستان دارای قانون خون می باشد و باید فرزند متولد شده از پدر و مادر ارمنستانی و دارای تابعیت این کشور باشند .

 • پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج

  پاسپورت ارمنستان از طریق ازدواج را می توان یکی دیگر از راه های دریافت پاسپورت ارمنستان به شمار آورد . این مورد به صورت کلی در جهان پذیرفته شده است که در صورتی که شخص با شخصی که تابعیت کشور دیگر را دارد برای دریافت تابعیت خود نیز میتواند اقدام نماید و ارمنستان نیز این مورد را پذیرفته است، لذا اگر شخص با فردی که دارای تابعیت یا اقامت ارمنستان است ازدواج نماید می تواند جهت دریافت تابعیت و یا اقامت خود اقدام نماید .

  مدارک مورد نیاز جهت تقاضای ویزای ازدواج از ارمنستان

  *عکس رنگی از گذرنامه در ابعاد ۳۵ * ۴۵ میلی متر

  *گذرنامه باید برای ۶ ماه بعد از اقامت اعتبار داشته باشد و حداقل یک صفحه خالی برای صدور ویزا و استیکر دارا باشد .
  *فرم درخواست اصلی فرد متقاضی و یک نسخه از فرم اصلی را برای خود متقاضی و همسر پر و امضاء نمایید

  *فرد اصلی و همسر متقاضی باید دلایل محکم و مستدلی برای انجام این مهم ارائه و به صورتمکتوب تسلیم نمایند .
  *صدور گواهی عدم ازدواج ، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند  محضری
  *سند تایید لغو ازدواج قبلی در صورتی که فرد در گذشته ازدواج نموده است ، توسط نهادهای قانونی خارجی مورد تأیید ابستل توسط کنوانسیون لاهه ، انتقال ارمنی سند  محضری
  *کپی از گذرنامه تایید شده در دفتر اسناد رسمی از RA.

  سایر موارد مورد نیاز برای یک کارت اقامت موقت اگر هدف اقامتی باشد که بیش از ۱۲۰ روز است ، می تواند در بخش صدور ویزا از خدمات پلیس در ارمنستان کسب شود .

 • پاسپورت ارمنستان از طریق پناهندگی

  پاسپورت ارمنستان از طریق پناهندگی یکی از راه های بسیار پر خطر و دارای پیچیدگی ها بسیار زیادی است و موسسه حقوقی ملک پور نیز به هیچ عنوان این راه را پیشنهاد نمی نماید و باید این نکته را نیز اضافه نماییم که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در ضمینه پناهندگی ندارد و هیچ گونه مشاوره ای نیز در این ضمینه ارائه نمیکند و این راه را نیز به هیچ عنوان پیشنهاد نمی نماید .

  کشور ارمنستان یکی از کشور هایی است که جزو کنفدراسیون ژنو و قانون پناهندگی را نیز مورد قبول دارد و اگر شخص بتواند کیس خود را به صورت کامل و صحیح به کشور ارمنستان ارائه نماید این کشور نیز کیس را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورتی که تمامی موارد در کیس رعایت شده باشید در ابتدا پاسپورت خاکستری به شخص اعطا می گردد و بعد از مدتی شخص می تواند جهت دریافت پاسپورت ارمنستان اقدام نماید .

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد
مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج
مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

پاسپورت ارمنستان و نکات مهم در باب پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان را در مدت زمان 6 ماه یا کمتر بعد از درخواست رسمی دریافت نمود و در این در صورتی است که شخص پرونده ی خود را در ارمنستان ثبت نموده باشد . نکته ی مهم در دریافت پاسپورت ارمنستان گذراندن دوره ی سربازی در این کشور است . افرادی که بین 18 تا 26 سال دارند و تابعیت ارمنستان را کسب نموده اند باید برای خدمت سربازی ثبت نام نمایند و این مورد نیز فقط برای مردان ارامنه است . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE ارمنستان تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. اگر شخص متقاضی پاسپورت ارمنستان دارای سن 27 سال به بالا باشد نیازی به گذراندن دوره ی سربازی نیست . به طور کلی روند دریافت پاسپورت ارمنستان به این صورت است که شخص باید در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم و بعد از آن برای دریافت پاسپورت ارمنستان اقدام نمایند .

پاسپورت ارمنستان و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت ارمنستان و دریافت شهروندی ارمنستان از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که به صورت مختصر در این مقاله به آن ها اشاره شد . اشخاص متقاضی می توانند از طریق وکیل مهاجرتی مجرب در زمینه حقوق بین الملل جهت دریافت و اخذ پاسپورت ارمنستان مشاوره و پرونده خود را به صورت تخصصی به وکیل مهاجرتی واگذار نمایند. اخذ پاسپورت ارمنستان در زمینه های مختلف نیازمند اطلاعات دقیق و تخصصی است و به طور حتم پیشنهاد می گردد که پرونده خود را با وکیل مهاجرتی معتبر در میان بگذارید .

دفتر حقوقی ملک پور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت ارمنستان و نتیجه گیری

پاسپورت ارمنستان و نحوه اخذ آن در این مقاله به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت . از آنجایی که کشور ارمنستان در نزدیکی کشور ایران قرار دارد نحوه ورود و اخذ پاسپورت ارمنستان از طریق های مختلف برای بسیاری از افراد مورد پرسش قرار گرفته و بر آن شدیم که مسائل پاسپورت ارمنستان، مهاجرت به ارمنستان، ویزای کار ارمنستان و اعتبار پاسپورت ارمنستان در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم . امید است که بعد از مطالعه این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم شده است به اطلاعات جامع و کامل و پاسخ پرسش های خود در ارتباط با پاسپورت ارمنستان دست پیدا نموده باشید ، همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب پاسپورت ارمنستان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده تا از مشاورین برترین مشاورین خاور میانه به صورت رایگان بهره مند گردید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *