پاسپورت استرالیا

 • پاسپورت استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت استرالیا و اعتبارش
 • پاسپورت استرالیا و نکات مهم در باب استرالیا
 • پاسپورت استرالیا و نحوه اخذ آن
 • پاسپورت استرالیا و شرایط اخذ از طریق کار
 • پاسپورت استرالیا از طریق تولد
 • پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت استرالیا و پناهندگی
 • پاسپورت استرالیا و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت استرالیا و کلام آخر
پاسپورت استرالیا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت استرالیا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت استرالیا و شرایط دریافت پاسپورت استرالیا ، مهاجرت به استرالیا ، اخذ اقامت و تابعیت استرالیا  در این مقاله مورد  بحث و بررسی علمی قرار میگیرد . در این مقاله نکته هایی مثل شرایط اخذ پاسپورت استرالیا ، مزایای این پاسپورت و راههای دریافت پاسپورت استرالیا  می پردازیم . استرالیا دارای رتبه و جایگاه بالایی در جهان است و هر ساله متقاضیان زیادی از سرتاسر جهان درخواست اقامت و پاسپورت استرالیا را دارند ،  موسسه حقوقی ملک پور درخصوص راههای اخذ پاسپورت استرالیا و تابعیت استرالیا شما عزیزان را راهنمایی می کند و برای رسیدن به این پاسپورت شما را یاری مینماید . با مطالعه این مقاله  صحیح ترین و بهترین راه و روشهای اخذ پاسپورت را با توجه به شرایط خود انتخاب بفرمایید . پس از مطالعه مقاله در صورت وجود سوال می توانید سوالات خودرادر قسمت پرسش های همگانی سایت و یا درزیر همین مقاله درج نموده و پاسخ خود را از کارشناسان ما به صورت رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در گوگل مقالات ما را با کلیدوازه ملک پور جستجو نموده و به مقالات و ویدیوهای رایگان موسسه حقوقی ملکپور بر روی وبسایتهای ما دست پیدا کنید.

پاسپورت استرالیا و اعتبارش

پاسپورت استرالیا معتبرترین پاسپورت در بین پاسپورت های بین المللی است و در رتبه هفتم قرار دارد . تقاضای دریافت این پاسپورت در سال 2007 به تعداد 1.4 میلیون  نفر رسیده است و پیش بینی می شود در سال 2021 این تعداد به 3 میلیون نفر افزایش یابد . پاسپورت استرالیایی دارای اعتبار بالایی در جهان است به طوری که شهروندان کشور استرالیا و کسانی که پاسپورت این کشور را بدست می آورند می توانند بدون نیاز به ویزا به 162  کشور دنیا سفر داشته باشند . رتبه پاسپورت استرالیا در جهان رتبه 7 می باشد که با وجود اعتبار بالای این پاسپورت ، کشور های کمی وجود دارند که ورود شهروندان استرالیایی به آن کشور ها نیاز به ویزا داشته باشند همین علت موجب شده است متقاضیان زیادی تقاضای اخذ این پاسپورت معتبر را داشته باشند ، می توانید برای دریافت بهترین روش با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما را یاری بفرمایند.

اعتبار پاسپورت استرالیا را در جدول زیر می توانید مشاهده بفرمایید.

کشور رتبه امتیاز
امارات متحده عربی 1 167
آلمان 2 166
 سنگاپور-دانمارک- سوئد 3 165
بلژیک – اتریش- یونان 4 164
چک- مجارستان 5 163
مالتا- ایسلند 6 162
اسلوونی- هلند- نیوزلند -استرالیا 7 161

پاسپورت استرالیا و نکات مهم در باب استرالیا

برای دریافت پاسپورت استرالیا در ابتدا باید تابعیت آن کشور را بدست آورد ، تابعیت استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که به مدت پنج سال حداقل 24 ماه  در استرالیا زندگی کرده و یا افرادی که  اقامت دائم آن کشور را دارند و سن آنها بالاتر از 18 سال است . فرزندان زیر 18 سال به واسطه والدین خود می توانند تابعیت و پاسپورت استرالیا را بدست آورند.

قانون تصویب شده در سال 2007 در استرالیا به این صورت است که افرادی که از جولای 2007 مقیم استرالیا شناخته شده اند  برای اخذ پاسپورت استرالیا و تابعیت آن باید به صورت قانونی در استرالیا اقامت داشته باشند و همچنین دارای شرایط زیر باشند:

 • تسلط به زبان انگلیسی
 • شناخت و آگاهی به حقوق استرالیا و امور شهروندی
 • داشتن اقامت دائم استرالیا
 • اثبات اقامت و زندگی در استرالیا
 • حضور 3 سال و بدون غیبت در خاک استرالیا

پاسپورت استرالیا و نحوه اخذ آن

برای بدست آوردن پاسپورت استرالیا اخذ اقامت دائم الزامی است ، که در صورت واجد شرایط بودن از طرف اداره مهاجرت استرالیا و پایبند بودن به این کشور می توان کارت هویت استرالیایی را اخذ نمود و پس از آن با مراجعه به دفاتر و تکمیل فرم های مربوط ، برای اخذ پاسپورت اقدامات لازم را انجام داد ، معمولا برای انجام  این پروسه ده الی 14روز زمان لازم است.

توجه داشته باشید اداره مهاجرت استرالیا قوانین مربوط به دریافت تابعیت را مورد بررسی دقیق قرار داده و فرد متقاضی باید به اثبات برساتد با قوانین مدنی کشور استرالیا آشنایی کامل دارد و برای این روند دولت استرالیا آزمونی در نظر گرفته است که موارد این آزمون شهروندی شامل مذهب ، برابری حقوق و آزادی می باشد ، همچنین نداشتن سابقه کیفری یکی از شرایط آن است . پس از دریافت اقامت دائم  ، پس از پنج سال زندگی در استرالیا ، می توانند پاسپورت استرالیا را اخذ نمایند.

پاسپورت استرالیا و شرایط اخذ از طریق کار

یکی از راههای دریافت پاسپورت و اخذ اقامت به استرالیا از طریق کار می باشد، برای مهاجرت کاری به استرالیا باید سیستم امتیاز دهی کاری آن محاسبه شود، اگر امتیاز به حد نصاب برسد برای ویزا های کاری 189 و 190 و 457 می توانند اقدام نمایند . با دریافت این ویزا های کاری فرد اصلی امکان همراه بردن خانواده را دارد و همچنین اقامت دائمی استرالیا  به واسطه ویزای کاری را بدست خواهند آورد و می توانند  برای تابعیت و پاسپورت استرالیا درخواست دهند . در جدول زیر به سیستم امتیاز دهی ویزای کار استرالیا می پردازیم:

سن- امتیاز تحصیلات -امتیاز نمره زبان IELTS/OET- امتیاز سابقه کاری- امتیاز
18 تا 24 – 25 دکترا – 20 6 – 0 3 تا 5 – 5
25 تا 32 – 30 فوق لیسانس – 15 7- 10 5 تا 8 – 10
33 تا 39 -25 لیسانس – 15 8-  20 8 تا 10 -15
40 تا 44 -15 فوق دیپلم – 10 زبان دیگر- 5 8 تا 10 در استرالیا-20
45 تا 49 – 0 دیپلم – 0 5 تا 8 در استرالیا- 15

توجه داشته باشید اگر فرد اصلی متاهل باشد ، 5 امتیاز به امتیازهای جدول اضافه خواهد شد و برای بیشتر شدن امتیازات اگر همسر فرد نمره زبان 6 داشته باشد و سن آن کمتر از 50 سال باشد محاسبه خواهد شد . همچنین اگر فرد اصلی یک سال در استرالیا سابقه کاری داشته باشد 5 امتیاز تعلق می گیرد.

*توجه داشته باشید حداقل امتیاز مورد نیاز برای  دریافت ویزا های کاری استرالیا  65 امتیاز می باشد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار:

 • سن بین 18 تا 49 سال
 • سطح زبان بالا
 • شرایط جسمی مناسب
 • داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته و رشته های مورد نیاز کشور استرالیا
 • بدست آوردن امتیاز 65

انواع ویزا های کاری کشور استرالیا:

ویزای کاری 189 استرالیا

این نوع ویزای کاری مورد استقبال متقاضیان زیادی قرار گرفته است ، مهمترین نکته این نوع ویزا رشته کاری و تحصیلی است که باید مورد نیاز کشور استرالیا باشد و پس از آن مدارک تحصیلی برای ارزیابی ارسال شود ،

مدت پروسه و بررسی بین یک تا 4 ماه است   و در انتها باید کل امتیاز ات محاسبه شود و بعد از رسیدن به حد نصاب برای این پروسه می توان اقدام کرد . از مزایای این ویزا دریافت اقامت 5 ساله دائم برای کار کردن و زندگی در استرالیا می باشد و محدود به استان و شهر خاصی نمی باشد.

ویزای کاری 190 استرالیا

این نوع ویزای کاری 190 استرالیا زیر شاخه ویزای 189 می باشد و تفاوت آن با ویزای 189 در مدت اقامت است که در 2 سال اول باید در ایالت مربوطه زندگی کنند ، این نوع ویزای کاری برای نیروی مورد نیاز ایالت ها می باشد.

ویزای کاری489 استرالیا

تفاوت این ویزای کاری با ویزا های 189 و 190 در نوع اقامت می باشد ، که در این ویزا اقامت موقت بوده و بعد از چند سال می توان اقامت دائم استرالیا را بدست آورد ، در این نوع ویزا به مدت 2 سال شخص باید در ایالت مربوطه  باشد که پس از 2 سال می تواند در بقیه استرالیا زندگی و کار داشته باشد.

پاسپورت استرالیا از طریق تولد

پاسپورت و تابعیت استرالیا  از طریق تولد امکان پذیر است و به دو طریق در دنیا  به کودک تابعیت تعلق می گیرد سیستم خاک و خون ، در سیستم خاک به این صورت است که  هر نوزادی که در خاک یک کشور به دنیا می آید به او تابعیت و پاسپورت تعلق می گیرد ولی در سیستم خون پدر یا مادر باید دارای تابعیت باشند ، و کودک متولد شده از طریق یکی از والدین خود تابعیت را دریافت می کند . در کشور استرالیا از قانون خون پیروی می کنند که به نوزادانی تعلق می گیرد که یکی از والدین او دارای تابعیت استرالیایی باشند ، در واقع کشور استرالیا از قانون خون پیروی میکند و تحت شرایطی ممکن است این اتفاق  براساس قانون خاک نیز انجام شود . این تصور اشتباه است که افراد تصور می کنند کودک متولد شده در استرالیا از والدین خارجی به طور خودکار شهروندی و پاسپورت استرالیا را دریافت میکند . این شرایط بستگی به نوع ویزا و اقامت دارد ، تا 20 اوت 1986 همه کودکان به دنیا آمده در استرالیا به عنوان شهروند استرالیا شناخته می شدند و پاسپورت به آنها تعلق میگرفت ، اما به علت افزایش مهاجرین و مهاجرت به استرالیا تغییر در قانون اساسی استرالیا صورت گرفت.

برای دریافت پاسپورت استرالیا از طریق تولد باید ثابت کنید که دارای تابعیت استرالیایی هستید . تابعیت در استرالیا از طریق سیستم خاک به این صورت است که کودک متولد شده در استرالیا پس از تولد در این کشور تحصیل و زندگی داشته باشد و همچنین تمایل به زندگی در استرالیا داشته باشند ، در این صورت به آنها تابعیت داده می شوند.

به صورت کلی تولد در استرالیا به طور خودکار موجب حق شهروندی نمی شود و از قانون خون پیروی می کند ، قانون خون به این صورت است که کودک متولد شده از پدر یا مادر دارای تابعیت استرالیایی باشند که در این حالت ، به صورت خودکار پاسپورت استرالیا به شخص داده خواهد شد

پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج

پاسپورت استرالیا و تابعیت این کشور از طریق ازدواج امکان پذیر است و شرایط کشور ها برای ازدواج متفاوت است  به طور مثال در ایران اخذ تابعیت فقط از طریق ازدواج مرد با زن خارجی امکان پذیر است و در صورت اینکه زن ایرانی با مرد خارجی ازدواج کند به مرد خارجی تابعیت ایرانی داده نمی شود ولی در استرالیا تفاوتی ندارند ، یکی از روش های اخذ پاسپورت و تابعیت استرالیا ازدواج با فردی که تابعیت استرالیایی دارد ، زن یا مرد خارجی می توانند به واسطه ازدواج اقامت دائم استرالیا را اخذ نمایند ،  در ابتدا باید به اثبات برسانند که ازدواج صوری نبوده و مدارک و شواهدی مبنی بر این ارائه دهند  و فرد دارای تابعیت استرالیایی درخواست ویزای ازدواج را بدهد ، اگر ازدواج ثبت شده باشد مدارک و سند ازدواج بایستی ارائه شود و برای ویزا اقدام نمود ، در جدول زیر به برخی از فرم هایی که باید  برای ویزای ازدواج تکمیل شود ، می پردازیم.

فرم sp40 این فرم برای درخواست ورود همسر  تکمیل شود
فرم sp47 این فرم برای افرادی که درخواست مهاجرت از طریق ازدواج دارند
ویزای 820 درخواست ویزای ازدواج دارند و ازدواج قانونی ثبت شده است
ویزای 801 2 سال بعد از ازدواج در صورتی که ازدواج برقرار باشد

بعد از دریافت ویزای صادر شده ازدواج ، به فرد خارجی اقامت موقت دو ساله داده می شود و پس از دو سال اگر همچنان ازدواج پایدار بود ، برای ویزای 801 می توان اقدام نمود و سپس  اقامت دائم را پس از به اثبات رساندن زندگی مشترک در خاک استرالیا ، دریافت کرد ، برای اخذ پاسپورت استرالیا و استفاده از مزایای شهروندی پس از چهار سال اقامت در استرالیا ، می توان درخواست را ارائه داد.

شرایط ازدواج در استرالیا

 • گواهی تجرد و عدم ازدواج با فرد دیگر
 • حداقل سن 18 سال باشد و در صورت اینکه بین 16 تا 18 سال باشند با اجازه دادگاه و قیم امکان پذیر است.
 • رضایت نامه ازدواج
 • گواهی کتبی قصد ازدواج

پاسپورت استرالیا و پناهندگی

اسپورت استرالیا به دلیل جایگاه بالا در بین پاسپورت های بین المللی و سطح رفاهی بالا مورد توجه قرار گرفته است ، برخی از افراد فکر میکنند تنها راه اخذ پاسپورت  و مهاجرت به استرالیا پناهندگی است ، موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را روش مهاجرتی مناسبی ندانسته و  پیشنهاد نمی کند به این دلیل که آثار روانی و منفی برای فرد  دارد و خطرناک و دشوار می باشد ، همچنین افراد باید به اثبات برسانند که جانشان در خطر است ، بسیاری از پناهندگان از طریق راههای آبی و خطرناک به استرالیا مهاجرت می کنند که این روش بسیار خطرناک می باشد و بعد از جان سالم به در بردن در مرزهای این کشور امنیت و شرایط بهداشتی مناسبی ندارند . افرادی که به عنوان پناهنده وارد استرالیا می شوند توسط دولت و سازمان مهاجرین باید تایید شوند که در کشور خود مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند و امنیت جانی ندارند و فرد پناهنده باید این موضوع را اثبات کند.

درصورت دارا بودن شرایط پناهندگی و تایید شدن توسط دولت استرالیا ، بعد از بررسی اولیه پرونده به پناهجویان اسکان داده می شود. و بعد از مدتی به فرد پناهجو طبق قانون استرالیا تابعیت و پاسپورت تعلق می گیرد.

اقامت استرالیا
ویزای استرالیا
خرید ملک در استرالیا
کارآفرینی در استرالیا

پاسپورت استرالیا و وکیل معتبر برای امور مهم

برای اخذ پاسپورت استرالیا و مهاجرت به استرالیا بهتر است از وکیل معتبر استفاده نمایید زیرا وکیل پرونده مهاجرتی  مدارک شما را به نحوه صحیح ارائه میدهد و نحوه برخورد با سفارت را با توجه به تجربیات در پروسه های مهاجرت در اختیار شما قرار می دهد ، موسسه حقوقی ملک پور با استفاده از مجرب ترین وکلا شما عزیزان را یاری خواهند کرد. برای مهاجرت کاری و دریافت اقامت استرالیا باید امتیاز ها و نحوه دریافت ویزای کار محاسبه گردد. موسسه حقوقی ملکپور با استفاده از وکلای مجرب ایرانی و بین المللی از ابتدا تا انتهای راه حامی و پشتیبان شما خواهد بود.

پاسپورت استرالیا و کلام آخر

پاسپورت استرالیا از اعتبار بالایی برخوردار است و به دلیل امکانات بالا و شرایط زندگی مطلوب ، مهاجران زیادی از سرتاسر جهان جذب شده اند ، در این مقاله بررسی راههای مختلف اخذ تابعیت و پاسپورت استرالیا بررسی شد ، در سال های اخیر دولت استرالیا قوانین سخت تری برای مهاجرین در نظر گرفته اند و به صورت نیروی متخصص کاری و سرمایه گذاری و همچنین تحصیلی می توان اقامت استرالیا را به صورت موقت و دائم دریافت نمود و سپس برای اخذ تابعیت و پاسپورت استرالیا تقاضا نمایند ، ما روش های قانونی و مطمئن را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم و روش هایی مانند پناهندگی و ازدواج صوری مورد تایید نمی باشد ، برای انتخاب بهترین و صحیح ترین مسیر مهاجرت می توانید ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و اطلاعات کامل و جامعی بدست آورید و تصمیم درستی اتخاذ نمایید ، همچنین موسسه حقوقی ملک پور با استفاده از تیم و مشاورین مجرب شما عزیزان را در خصوص راههای مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا ، یاری خواهند کرد ، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.