پاسپورت انگلستان

 • پاسپورت انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت انگلستان و شرایط عمومی
 • پاسپورت انگلستان و اعتبار آن
 • پاسپورت انگلستان روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت انگلستان ونتیجه گیری
پاسپورت انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت انگلستان و مقدمه ای بر آن

پاسپورت انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره پاسپورت انگلستان در این مقاله توضیح داده خواهد شد و ما در این مقاله به صورت مختصر راه های اخذ پاسپورت انگلستان را ارائه می دهیم. علاقه مندان به مهاجرت به انگلستان اصولا با این سوال مواجه می شوند که چگونه می توان تابعیت انگلستان را اخذ نمود. هدف ما در این مقاله این است که به سوالات ذهنی شما عزیزان به صورت مختصر پاسخ دهیم. انگلستان کشوری واقع در غرب اروپاست که از زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، نظام آموزشی از بهترین کشورها می باشد و با توجه به اینکه کشور ثروتمندی است شهروندان آن از سطح زندگی مطلوبی برخوردارند و مقصد مهاجرت بسیاری از متقاضیان مهاجرت می باشد. بنابراین اطلاع از طرق مختلف مهاجرت، اخذ اقامت وتابعیت این کشور لازم می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن مشاورین متخصص در این زمینه می تواند شما را در این مسیر یاری نماید.

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد
فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با تحصیل در انگلستان
فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با پناهندگی در انگلستان بخش اول
فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با پناهندگی در انگلستان بخش دوم
فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با پناهندگی در انگلستان بخش سوم
فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با پناهندگی در انگلستان بخش چهارم و پایانی

پاسپورت انگلستان و شرایط عمومی

کشور انگلستان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کشورها برای زندگی محسوب می شود. انگلستان در جنوب بریتانیای کبیر قرار دارد و با کشورهای اسکاتلند و ولز هم مرز می باشد و پایتخت این کشور شهر زیبای لندن است. جمعیت این کشور حدود 60 میلیون نفر و مساحت آن حدود220 هزار متر مربع می باشد. با توجه به  شرایط مطلوب کشور انگلستان از نقطه نظرهای مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، تحصیلی و گردشگری وعلاقه بالای افراد به مهاجرت به این کشور در این مقاله طرق مختلف مهاجرت به انگلستان بررسی می شود. روشهای اخذ پاسپورت انگلستان شامل تولد، ازدواج، تحصیل، کار و سرمایه گذاری و پناهندگی به صورت خلاصه شرح داده خواهد شد.

پاسپورت انگلستان و اعتبار آن

 پاسپورت انگلستان یکی از معتبرترین و قدرتمندترین پاسپورت های جهان محسوب می شود. شهروندان این کشور می توانند بدون ویزا به 120 کشور دنیا سفر کنند. هر چند اجرای رفراندم در کشور انگلستان و رای مثبت شهروندان به خروج این کشور از اتحادیه اروپا درصورتی که عملی شود در این جایگاه بی تاثیر نخواهد بود. کشور انگلستان از نظر اقتصادی بسیار قوی می باشد و در بین کشورهای دنیا در رده ششم قرار دارد و در اروپا رتبه سوم را از آن خود نموده است. این کشور در زمینه تحصیلی و نظام آموزشی یکی از برترین کشورهای دنیاست  و به لحاظ شرایط آب و هوایی فوق العاده مطلوب می باشد. همه این موارد موجب آن گردیده که افراد زیادی به دنبال اخذ اقامت و پاسپورت انگلستان باشند. اخذ پاسپورت انگلستان امتیازات فراوانی دارد و شما به عنوان تبعه این کشور از همه حقوق شهروندی برخوردار خواهید بود.

پاسپورت انگلستان روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت انگلستان و شهروندی این کشور از طرق مختلف به دست می آید. با توجه به اعتبار پاسپورت انگلستان و سخت گیری این کشور در زمینه اعطاء تابعیت، روش های اخذ پاسپورت این کشور محدود می باشد.طرق اخذ شهروندی انگلستان در لیست زیر بیان شده است و به تفصیل توضیح داده خواهد شد:

 • پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت انگلستان از طریق کار
 • پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت انگلستان از طریق تولد
 • پاسپورت انگلستان از طریق پناهندگی

پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل

برای تحصیل در انگلستان در کلیه مقاطع نیاز به اخذ پذیرش از مدارس، دانشگاه و یا کالج می باشد.  پس از آن متقاضی بایستی ویزای تحصیلی انگلستان را اخذ نماید تا بتواند در این کشوراقامت تحصیلی نماید، این اقامت هر مدتی باشد تبدیل به اقامت دائم نخواهد شد. در همه کشورها به دانشجو اجازه اقامت بعد از تحصیل داده خواهد شد تا در آن مدت تعیین شده در پی کار باشد، کشور انگلستان هم به همین صورت می باشد و پس از پایان مدت تحصیل به مدت سه تا شش ماه به شخص اجازه خواهد داد در این کشور بماند و پیشنهاد کاری دریافت کند، در صورتی که فرد موفق به دریافت پیشنهاد کاری شود بایستی از خاک انگلستان خارج شده و مجددا تقاضای ویزا نماید. در صورتی که شخص به مدت سه تا پنج  سال در انگلستان کار کند و مالیات پرداخت کند می تواند تقاضای اقامت دائم نماید. حدود سه سال پس از دریافت اقامت دائم اخذ پاسپورت انگلستان امکان پذیرمی باشد. بنابراین ویزای تحصیلی انگلستان به صورت مستقیم قابل تبدیل به اقامت دائم و پاسپورت نمی باشد.

بهترین دانشگاه های دنیا در انگلستان می باشد از جمله این داشگاه ها آکسفورد و کمبریج می باشد  که در رتبه اول و دوم جهانی قرار دارند. در جدول ذیل تعدادی از بهترین دانشگاه های انگستان قید گردیده است.

پاسپورت انگلستان از طریق کار

اخذ اقامت دائم و پاسپورت انگلستان از طریق کار در این کشور امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد کار کردن در انگلستان را دارند بایستی نسبت به اخذ ویزای انگلستان اقدام نمایند. برای گرفتن ویزای کاری انگلستان می بایست یک کارفرمای انگلیسی که مجوز استخدام نیروی خارجی و اسپانسرشدن را از اداره کار انگلستان دریافت کرده به شما پیشنهاد کاری بدهد و از سوی وی حمایت مالی شوید. البته کارفرما بایستی 3 ماه در انگلستان و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی نماید و در صورت نبود نیرو میتواند از کشورهای دیگر از جمله ایران جذب نیرو نماید. در پیشنهادی که کارفرما ارائه میدهد تاریخ شروع به کار مشخص شده که شخص سه ماه قبل از این تاریخ بایستی نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید. در ابتدا اقامت سه ساله صادر می گردد که قابل تمدید می باشد و پس از 3 تا 5 سال کار وپرداخت مالیات قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود. همچنین با گذشت حدود سه سال از اقامت دائم شخص می تواند تقاضای شهروندی و نهایتا اخذ پاسپورت انگلستان نماید.

بر اساس آخرین آمار گزارش شده نرخ بیکاری در کشور انگلستان حدود 4 درصد می باشد که نشانگر فرصت های شغلی فراوان در این کشور می باشد. در جدول زیر نرخ بیکاری در انگلستان در سال های اخیر نشان داده شده است.

پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت انگلستان واخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکانپذیر می باشد متقاضیان سرمایه گذاری در انگلستان از طرق مختلف سرمایه گذاری نمایند:

ویزای انگلستان
 • سرمایه گذاری دویست هزار پوندی

  در این روش متقاضی نیاز به ارائه طرح تجاری دارد که بایستی مورد تایید قرار بگیرد، به علاوه بایستی سرمایه به میزان دویست هزارپوند به مدت 90روز در حساب خود قرار دهد. در این نوع سرمایه گذاری شخص باید بتواند دو نفر را استخدام نماید و دو خانواده میتوانند از این طریق اقامت اخذ نمایند. در این روش اقامت به مدت سه سال و اندی اعطاء میگردد که به مدت دو سال تمدید می گردد و پس از آن شخص می تواند تقاضای اقامت دائم نماید.

 • سرمایه گذاری پنجاه هزار پوندی

  شخصی می تواند از این روش استفاده کند و با این مبلغ سرمایه گذاری که مدرک فوق لیسانس خود را از یکی از دانشگاه های انگلستان اخذ نموده باشد.

 • سرمایه گذاری دو میلیون پوندی

  در این روش متقاضی نیازی به ارائه طرح تجاری و استخدام نیرو ندارد ولی در زمان تمدید ویزا بایستی سرمایه خود را افزایش دهد.

  در روش سرمایه گذاری در انگلستان پس از5 سال متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم و 12 ماه پس از اقامت دائم درخواست پاسپورت انگلستان نماید.

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

اگر شخصی در انگلستان متولد شود به صرف تولد، شهروند این کشور محسوب نمی شود و  تحقق این امر به شرایط والدین کودک بستگی دارد. از اول ژانویه 1983 قانون تابعیت انگلستان تغییر نمود و در حال حاضر از اصل خون پیروی می کند به این معنا که هر کودکی که از پدر و مادر شهروند بریتانیا متولد شود شهروند این کشور محسوب می شود. در صورتی که یکی از والدین این شرایط را داشته باشد برای اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان کافی خواهد بود. درصورتی که این شرایط وجود داشته باشد حتی اگر فرزند در خارج از خاک انگلستان متولد شود باز هم شهروند این کشور محسوب می شود. بنابراین سیستم کشور انگلستان در خصوص اعطاء تابعیت به کودکی که در آن کشور متولد می شود سیستم خون می باشد. به علاوه اگر کودک از زمان تولد تا 10 سالگی در خاک انگلستان زندگی کند می تواند با حق طول عمر در این کشور ثبت نام کند و پاسپورت انگلستان را اخذ نماید.

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

ویزای ازدواج انگلستان به دو دسته کلی تقسیم می شود:

در صورتی که شما با یک شهروند انگلیس نامزدی یا ازدواج نموده باشید دو نوع ویزا صادر می شود: ویزای نامزدی و ویزای ازدواج

ویزای نامزدی انگلستان

در این نوع ویزا در صورت وجود شرایط یک ویزای شش ماهه برای شخص صادر می شود و طرفین در این شش ماه فرصت خواهند داشت با هم ازدواج کنند. در صورت ازدواج یک ویزای سه ساله به وی می دهند و در صورتی که ازدواج انجام نشود شخص به کشور خود بازخواهد گشت.

ویزای ازدواج انگلستان

در این نوع ویزا پس از ازدواج یک ویزای سی و سه ماهه برای شخص صادر می شود و پس از پایان این مدت شرایط متقاضی دوباره بررسی و برای 33 ماه دیگر تمدید می گردد. در این نوع ویزا شخص پس از گذشت 5 سال از اقامت خود در کشور انگلستان می تواند درخواست اقامت دائم نماید. 12ماه پس از اخذ اقامت دائم امکان اخذ پاسپورت انگلستان وجود دارد.

پاسپورت انگلستان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را پیشنهاد نداده و در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما و آگاهی دادن از خطرات پناهندگی نوشته شده است. با توجه به کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی گفته میشود که از کشور متبوع به دلیل فعالیت سیاسی، مسائل قومی و مذهبی ویا هر دلیل دیگری که تهدید کننده جان وی می باشد خارج گردیده و به کشوری دیگر پناه برده تا با شرایط بهتر اقتصادی اجتماعی بتواند زندگی راحت تری داشته باشد. بسیاری از حقوقدانان حقوق بین الملل معتقدند اخذ تابعیت انگلستان از طریق پناهندگی نسبت به طرق قانونی دیگر پر خطرتر، زمانبرتر وسخت تر می باشد. شخص ابتدا می بایست درخواست پناهندگی خود را به وزارت داخله انگلستان ارائه دهد سپس اداره مرزبانی بریتانیا بررسی می نماید آیا متقاضی شرایط پناهندگی دارد ویا خیر. اگرچه در مواردی شخص با طی مراحل بسیار دشوار می تواند تقاضای شهروندی و پاسپورت انگلستان را بدهد.

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج
تحصیل در انگلستان
کار در انگلستان

پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت انگلستان از معتبر ترین پاسپورت های  اروپایی می باشد و اخذ این پاسپورت ساده نخواهد بود. با توجه به این شرایط کسانی که در پی به دست آوردن پاسپورت کشور انگلستان می باشند قطعا نیاز به اخذ وکیل مهاجرت در این کشور دارند. به دست آوردن شهروندی این کشور مستلزم مراجع به مراکز رسمی انگلستان می باشد و متقاضی بایستی درخواست های خود را ثبت نماید. با این شرایط داشتن وکیل در این پروسه کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد.

پاسپورت انگلستان ونتیجه گیری

پاسپورت انگلستان وطرق مختلف اخذ آن در این مقاله به طور مختصر بررسی گردید. با توجه به اینکه هر شخصی بسته به شرایط خود باید روش آگاهانه را انتخاب نماید تا در این مسیر به مشکلی دچار نگردد آگاهی از روشهای مختلف اخذ پاسپورت انگلستان بسیار حائز اهمیت می باشد. با عنایت به شرایط ویژه انگلستان در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی واینکه در اعطاء تابعیت و پاسپورت از سیستم خون تبعیت میکند وهمچنین نسبت به اعطاء تابعیت و پاسپورت خود نگاه سخت گیرانه دارد اخذ اقامت و شهروندی این کشور امری دشوار خواهد بود. آگاهی کامل از امر مهاجرت به انگلستان و طرق مختلف اخذ شهروندی و پاسپورت انگلستان این دشواری را کاهش می دهد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت و دارا بودن مشاورین متخصص و حرفه ای شما را در این مسیر همراهی می نماید تا بتوانید با اخذ مشاوره بهترین روش مهاجرتی را انتخاب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *