پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و بررسی انواع راههای دریافت پاسپورت

 • پاسپورت برزیل و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت برزیل و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت برزیل و اعتبار آن
 • پاسپورت برزیل از طریق کار
 • پاسپورت برزیل از طریق تحصیل
 • پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت برزیل از طریق تولد
 • پاسپورت برزیل از طریق ازدواج
 • پاسپورت برزیل از طریق پناهندگی
 • پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب پاسپورت برزیل
 • پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت برزیل و سخن پایانی
پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و مقدمه ای بر آن

پاسپورت برزیل، طرق مختلف اخذ آن و چگونگی دریافت اقامت و تابعیت این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه روش هایی می توان پاسپورت برزیل را اخذ نمود؟ پاسپورت این کشور در بین کشورهای جهان از چه جایگاه و اعتباری برخوردار می باشد؟ شهروندی برزیل چه امتیازاتی را برای شخص به دنبال دارد؟ در صورتی که هدف شما از مهاجرت به کشور برزیل اخذ پاسپورت این کشور باشد ممکن است این سوالات به ذهنتان متبادر شود. در این مقاله سعی شده است کلیه نکات مهم و اساسی پیرامون پاسپورت برزیل به صورت ساده و تفصیلی بیان شود. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره و اطلاعات رایگان در این زمینه برخوردار شوید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را ذیل همین مقاله مطرح نموده مشاورین ما با کمال میل پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در برزیل

پاسپورت برزیل و شرایط عمومی آن

کشور برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور در بین کشورهای آمریکای جنوبی می باشد. این کشور جمعیتی بیش از 200 میلیون نفر با ملیت های گوناگون از جمله اروپایی، آسیایی، افریقایی و سرخ پوستان آمریکایی را در خود جای داده است. پایتخت برزیل شهر برازیلیا و زبان رسمی این کشور پرتغالی می باشد. برزیل به دلیل داشتن منابع طبیعی فراوان و گسترده و نیروی کار زبده دارای قدرتمندترین اقتصاد در بین کشورهای آمریکای جنوبی می باشد. کشور برزیل به جز اکوادور و شیلی با دیگر کشورهای امریکای جنوبی هم مرز بوده و مساحت آن 717/515/8 کیلومتر مربع می باشد.

ویزای برزیل

پاسپورت برزیل و اعتبار آن

یکی از مهم ترین مواردی که در راستای اخذ پاسپورت کشورهای مختلف معمولا مد نظر قرار می گیرد، اعتبار و جایگاه آن در بین کشورهای دنیا می باشد. پاسپورت برزیل در بین کشورهای جهان رتبه 10 را به خود اختصاص داده که جایگاه نسبتا مناسبی می باشد. دارندگان پاسپورت این کشور می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به 111 کشور دنیا سفر نمایند، به علاوه شهروندان این کشور برای سفر به 41 کشور نیاز به اخذ ویزا دارند. در ادامه به روش های مختلف اخذ پاسپورت برزیل می پردازیم.

پاسپورت برزیل از طریق کار

برای اخذ ویزای کار در کشور برزیل و دریافت پاسپورت این کشور از این طریق، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی متقاضی بایستی از یک کارفرمای معتبر واجد شرایط در برزیل پیشنهاد کاری یا JOB OFFER دریافت نماید. به علاوه متقاضی در صورتی موفق به اخذ پیشنهاد کاری می گردد که برای آن شغل از بین شهروندان کشور برزیل شخص واجد شرایط یافت نگردد. از آنجا که برای هر نوع شغل خاصی در برزیل نوعی ویزا صادر می گردد، پروسه اخذ ویزای کار این کشور طولانی می باشد. برای دریافت ویزای کار برزیل بایستی قرارداد کاری، رزومه کاری و تحصیلی و سایر مدارک مورد نیاز از جمله مدارک هویتی در اداره کار این کشور تائید و ثبت گردد. ویزای کار برای مدت دو سال صادر شده که پس از آن نیز متقاضی می تواند نسبت به تمدید آن اقدام نماید. همچنین پس از این دو سال امکان درخواست اقامت دائم برزیل نیز وجود دارد. یکی از ملزومات برای کاریابی در کشور برزیل تسلط به زبان پرتغالی می باشد. هر چند در صورت تسلط به زبان انگلیسی نیز امکان کاریابی وجود دارد اما شخص شانس چندانی ندارد. ساعت کاری در کشور برزیل 40 ساعت در هفته می باشد. در نمودار ذیل نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر نمایش داده شده است که در حال حاضر 12.7می باشد. اگر چه نرخ بیکاری در ماه های اخیر کاهش قابل ملاحظه ای داشته است اما باز هم بالا می باشد.

شرایط و مدارک ویزای کار در برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تحصیل

یکی از طرق مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت این کشور روش تحصیلی می باشد. متقاضی می تواند با تحصیل در دانشگاه های برزیل با رنکینگ بالای جهانی و کسب دانش لازم در مقاطع مختلف تحصیلی شغل مورد نظر خود را یافته و از این طریق نسبت به اخذ اقامت و پاسپورت این کشور اقدام نماید. با این توضیح که دانشجو پس از فارغ التحصیلی می تواند به مدت 12 ماه در کشور برزیل بماند و کار مورد نظر خود را جستجو نماید و در صورت کاریابی اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. در صورتی که شخص 5 سال در این کشور کار نموده و بیمه و مالیات پرداخت کند می تواند درخواست اقامت دائم نماید.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  آموزش در مقطع کارشناسی در کشور برزیل به زبان پرتغالی می باشد. سطح زبان دانشچو با برگزاری آزمون ارزیابی می شود. رشته های بسیار کمی به زبان انگلیسی ارائه می گردد. طول

پاسپورت برزیل

مدت تحصیل در این مقطع 4 سال می باشد. در صورتی که متقاضی سابقه تحصیلی در نظام آموزش و پرورش برزیل نداشته باشد، برای ورود به اکثر دانشگاه های این کشور بایستی در آزمون ورودی شرکت نماید. دانشجو اجازه کار حین تحصیل به مدت 10 ساعت در هفته را دارد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در برزیل به زبان های پرتغالی و انگلیسی امکان پذیر است. طول مدت تحصیل دو سال می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی برزیل در این دوره رایگان و در دانشگاه های خصوصی مستلزم پرداخت هزینه می باشد. دانشجو اجازه کار به  مدت 20 ساعت را در هفته دارد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  در برزیل نیز مانند کشورهای دیگر تحصیل در مقطع دکترا مستلزم داشتن سوپروایزر و یا استاد راهنما می باشد. پس از اخذ تائیدیه از استاد راهنما متقاضی می تواند جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام نماید. تحصیل در این دوره 5-3 سال به طول می انجامد. با توجه به اینکه دانشجو در این مقطع تحصیلی مشغول انجام پروژه و تحقیق می باشد از دانشگاه حقوق دریافت می نماید. داشتن رزومه تحصیلی قوی از جمله مقالات بین المللی، پروژه های تحقیقاتی و معدل بالا در دریافت پذیرش بسیار موثر می باشد.

مهاجرت تحصیلی به برزیل

پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری

امکان اخذ پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. برای سرمایه گذاری در کشور برزیل می توان از طریق ثبت شرکت و خرید ملک اقدام که در هر دو روش می توان جهت اخذ اقامت و تابعیت برزیل درخواست نمود. برای ثبت شرکت در هر کشوری نیاز به داشتن حداقل سرمایه اولیه می باشد. برای ثبت شرکت در کشور برزیل نیز سرمایه اولیه به میزان 150.000 رئال مورد نیاز است که شخص باید در حساب های بانکی خود در کشور برزیل نشان دهد. پس از ثبت شرکت اقامت موقت به مدت یک سال به متقاضی اعطاء می گردد که هر ساله می توان آن را تمدید نمود و پس از گذشت 5 سال و در صورت پرداخت مالیات شخص می تواند درخواست اقامت دائم نماید. خانواده شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال نیز می تواند به تبعیت از شخص اصلی جهت اخذ پاسپورت برزیل اقدام نمایند. اکثرا پزشکان و دندانپزشکان با ثبت شرکت در برزیل سرمایه گذاری می نمایند. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در برزیل و اخذ اقامت و تابعیت این کشور خرید ملک در این کشور می باشد. قیمت املاک در برزیل با توجه به محل استقرار آن و همچنین قدمت ساخت آن متغیر است. برای اینکه بتوان با خرید ملک اقامت و تابعیت برزیل را به دست آورد باید ارزش ملک حداقل 150 هزار دلار باشد.

ویزای سرمایه گذاری برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تولد

در صورتی که طفلی در خاک برزیل متولد شود صرف نظر از اینکه پدر و مادرش تبعه کدام کشور باشند، اقامت و تابعیت این کشور به طفل اعطاء می گردد و می تواند از امتیازات شهروندی برزیل برخوردار شود. بنابراین کشور برزیل از جهت قانون حاکم بر اطفال متولد شده در این کشور از جمله کشورهای معدودی است که از سیستم خاک تبعیت می نماید. این مقاله توسط مشاورین مووسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است. هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع و یا استفاده از محتویات با تغییرات اندک بدون ذکر منبع غیر قانونی و شرعا حرام می باشد.  همچنین مطابق قوانین بین المللی این کشور، علاوه بر اینکه طفل متولد شده در خاک برزیل شهروند این کشور محسوب می شود پدر، مادر، خواهر و یا برادر این طفل نیز می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند که این یک استثناء می باشد. با این وصف در صورتی که پدر و مادر طفل با هر نوع ویزایی حتی ویزای توریستی وارد برزیل شده و صاحب فرزند شوند این مقررات اعمال می گردد.

پاسپورت برزیل از طریق ازدواج

در صورتی که شخص یا یک فرد تبعه برزیل ازدواج نماید می تواند جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور درخواست نماید. طبق قوانین این کشور در صورتی که متقاضی با یک فرد تبعه برزیل ازدواج کند، می تواند بلافاصله نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نماید. همچنین پس از گذشت یک سال از دریافت اقامت دائم امکان درخواست پاسپورت برزیل نیز وجود دارد. علاوه بر آنکه متقاضی باید نشان دهد که ازدواج واقعی می باشد، برای درخواست اقامت این کشور از طریق ازدواج بایستی مدارک ذیل نیز ارائه گردد:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت و ترجمه آن
 • سند ازدواج
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • شخص تبعه کشور برزیل بایستی اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های همسر خود را دارد.
مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

پاسپورت برزیل از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در باب پناهندگی ارائه نمی نماید و بیان این مطالب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان نسبت به سختی های پناهندگی می باشد. در صورتی که قصد دارید به کشور برزیل مهاجرت نمایید، توصیه می گردد از یکی از طرق قانونی اقدام نمایید. عده ای گمان می کنند با مهاجرت غیرقانونی به کشورهای دیگر از تمامی مشکلات موجود در کشور خود رهایی می یابند. غافل از اینکه علاوه بر خطراتی که در مسیر، جان و مال آنها را تهدید می نماید با ورود به کشور مقصد مشکلات آنها آغاز می شود. خطرات و سختی های زندگی در کمپ ها از نظر بهداشتی و امنیتی از یک سوء و مواجه شدن با افراد قاچاقچی و سودجو در مسیر رفتن از سوی دیگر مشکلات و خطرات عدیده ای برای شخص به دنبال دارد. چه بسا عده ای در راه رسیدن غیرقانونی به کشورهای مختلف از جمله کشور برزیل و عبور از اقیانوس اطلس جان خود را از دست بدهند. حتی در صورت عبور از تمامی این خطرات و رسیدن به خاک برزیل ممکن است با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت نگردد. در کشور برزیل کمیته پناهندگان برای رسیدگی به پرونده های پناهجویان بخش ویژه ای را مشخص نموه است که به صورت تخصصی به پرونده پناهجویان رسیدگی می نماید. در صورتی که شخص پناهجو خطرناک تشخیص داده شود به کشور خود بازگردانده می شود. برای اطلاع از طرق قانونی مهاجرت به کشورهای مختلف شما می توانید با تهیه ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت مربوط به موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

پناهندگی در برزیل

پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل

در بخش های قبلی روش های مختلف اخذ پاسپورت برزیل بیان شد. برای اخذ پاسپورت این کشور از کلیه روش های مذکور، وجود شرایطی ضروری می باشد. از جمله اینکه متقاضی دریافت پاسپورت برزیل بایستی در جامعه ادغام شده باشد. بدین منظور شخص بایستی به قانون اساسی برزیل اشراف داشته و نسیت به آن متعهد باشد. نداشتن سوء سابقه در طول مدت اقامت در برزیل از دیگر ضروریات می باشد. به علاوه متقاضی بایستی به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشد. اشخاصی که از طرق کار، تحصیل و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به برزیل نموده اند ابتدا به آنها اقامت موقت اعطاء می شود که قابل تمدید می باشد. پس از 5 سال شخص می تواند اقامت دائم این کشور را درخواست نماید. پس از دریافت اقامت دائم و در صورت احراز شرایط پیش گفته متقاضی می تواند نسبت به اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نماید.

پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم

به منظور اخذ پاسپورت برزیل و مهاجرت به این کشور شخص بایستی اطلاعات کاملی در مورد روش های دریافت تابعیت برزیل، جزئیات آن و قوانین بین المللی مربوطه داشته باشد تا در این مسیر دچار گمراهی نشود. چه بسا افراد با داشتن شرایط مناسب و مدارک کامل به دلیل عدم آگاهی در این زمینه و رعایت ننمودن قوانین بین المللی در این راستا با شکست مواجه شده اند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات توصیه می شود از مشاورین آگاه در این زمینه و وکلای معتبر اطلاعات لازم را کسب نمایید. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با داشتن 15 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت در این مسیر همراه شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات تخصصی در این زمینه مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت این کشور شما می توانید بامشاورین ما در دفاتر مختلف تماس حاصل نمایید.

دفتر حقوقی ملک پور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت برزیل و سخن پایانی

پاسپورت برزیل، طرق مختلف اخذ اقامت و تابعیت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. روش های مختلف مهاجرت به کشور برزیل شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی بیان گردید. اخذ پاسپورت برزیل و در نتیجه برخورداری از امکانات شهروندی این کشور ساده نخواهد بود و نیاز به داشتن اطلاعات و آگاهی کامل در این راستا می باشد. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید توصیه می شود دانش خود را در این زمینه به صورت تخصصی تکمیل نموده تا با توجه به شرایط خود بتوانید بهترین راه را انتخاب نموده و در این مسیر به درستی گام بردارید. بدین منظور شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور معتبرترین موسسه حقوقی در امر مهاجرت در خاورمیانه مشاوره انجام دهید و از اطلاعات کامل در زمینه اخذ پاسپورت برزیل برخوردار شوید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را ذیل همین نوشتار مطرح نموده مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *