پاسپورت بلاروس

 • پاسپورت بلاروس و مقدمه ای بر آن
 • پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلاروس و اعتبار آن
 • پاسپورت بلاروس و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت بلاروس از طریق کار
 • پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل
 • پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت بلاروس از طریق تولد
 • پاسپورت بلاروس از طرق ازدواج
 • پاسپورت بلاروس و پناهندگی
 • پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت بلاروس و سخن پایانی
پاسپورت بلاروس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت بلاروس و مقدمه ای بر آن

پاسپورت بلاروس ، روش های اخذ آن و بهترین روش دریافت پاسپورت این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. روش های اخذ پاسپورت بلاروس چیست؟ اعتبار پاسپورت این کشور به چه صورت می باشد؟ شرایط دریافت پاسپورت بلاروس چیست؟ آیا می توان پاسپورت بلاروس را از طریق سرمایه گذاری یا کار به دست آورد؟ اخذ پاسپورت کشور بلاروس از جهات مختلفی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، مهمترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان ارائه می گردد. پاسپورت این کشور از روش های متعددی همچون سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و کار به دست می آید که در ادامه هر یک آنها به صورت مفصل بیان شده شده است. امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مؤسسه حقوقی ملکپور نوشته شده است تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف کرده و اطلاعات کاملی در مورد روش های اخذ و دریافت پاسپورت بلاروس، شرایط آن و اخذ اقامت و تابعیت بلاروس خدمت شما ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات مفید و کامل می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمائید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بلاروس

پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی

پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل ، پناهندگی، کار ، ازدواج، سرمایه گذاری،تولد قابل بررسی میباشد. در حقوق بین الملل دریافت پاسپورت به معنای دریافت تابعیت آن کشور است و بالاترین سطح شهروندی میباشد. فردی که پاسپورت کشوری را دریافت کرده است شهروند آن کشور شناخته می شود و تحت حمایت حاکم و دولت آن کشور قرار می گیرد. در حقوق بین المللی می بایست ما بین اقامت و تابعیت تفاوت هایی را در نظر گرفت. با اخذ اقامت شخص تبعه آن کشور محسوب نمی شود ولی می تواند از همه ی خدمات شهروندی استفاده کند جز اینکه نمی تواند در امور سیاسی آن کشور دخالت کند و همچنین پست های دولتی و سیاسی مهم را اخذ کند. با دریافت تابعیت شخص می تواند رای بدهد و در سرنوشت کشور دخالت کند. برای دریافت پاسپورت، متقاضی نیاز دارد اثبات کند که با فرهنگ و رسوم و همچنین زبان آن کشور آشنایی دارد و آنرا یاد گرفته است.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و اعتبار آن

پاسپورت بلاروس و اعتبار آن به تعداد کشورهایی است که شخص می تواند بدون ویزا به آنها سفر کند. این پاسپورت به شهروندان بلاروسی داده می شود که در رفت و آمد به کشورهای دیگر از آن استفاده کنند. بر خلاف روسیه و اوکراین تا سال 2016  ، بلاروس پاسپورت داخلی ندارد و فقط برای سفرهای خارجی صادر می شود. پاسپورت این کشور در هر سنی به فرد تابع بلاروس اعطا می شود اما بهتر این است که شخص تا سن 14 سالگی پاسپورت خود را دریافت کند. امروزه قوی ترین پاسپورت، پاسپورت کشور امارات می باشد و یک شخص اماراتی میتواند به 167 کشور دیگر،  بدون دریافت ویزا سفر کند. اما از این نظر کشور بلاروس آمار خیلی خوبی ندارد و به همراه کشور بولیوی در مرتبه 54 قرار دارد. با پاسپورت کشور بلاروس به 42 کشور بدون نیاز به ویزا می توان سفر کرد و 37 کشور نیز ویزا هنگام ورود صادر می کنند ولی یک فرد بلاروسی  برای 119 کشور  نیاز به دریافت ویزا دارد که این نشان دهنده اعتبار کم پاسپورت بلاروس می باشد.

در جدول زیر رتبه جهانی پاسپورت کشور بلاروس را مشاهده می کنید که بعد از عمان و قزاقستان در رتبه ۵۵ ام قرار دارد.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و نحوه اخذ آن

پاسپورت بلاروس را همانند سایر کشورها، میتوان از شش روش مهاجرتی اخذ کرد. تولد ، کار ،  ازدواج ، تحصیل، پناهندگی و سرمایه گذاری شش روش جهت دریافت اقامت و تابعیت کشورها می باشند. برای هر فردی که قصد مهاجرت دارد، باید بتوان از طریق یکی از این روش ها، جهت دریافت اقامت کشور بلاروس اقدام کرد و بهتر است شخص از شرایط و روش های ممکن اطلاعات مناسب را داشته باشد. مقاله پیش رو توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش، تهیه و جمع آوری گردیده و هرگونه کپی برداری، بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

پاسپورت بلاروس از طریق کار

مهاجرت از طریق کار یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به کشور های مختلف می باشد. نرخ بیکاری در کشور بلاروس 5.6 % میباشد که نشان دهنده شرایط مناسب کار در این کشور است. البته برای دریافت اقامت کاری در کشور بلاروس، شخص نیاز به مجوز کاری دارد. مجوز کار در کشور بلاروس Special permission  و یا مجوز مخصوص نامیده می شود توسط اداره کار به متقاضی کار در این کشور اعطا می شود. شهروندان بعضی از کشورها مانند اوکراین و روسیه از دریافت این مجوز معاف هستند ولی معمولا افراد نیاز به دریافت این مجوز دارند و برای دریافت این مجوز ابتدا باید جاب آفر و کارفرمای خود را پیدا کنند و کارفرما در صورتی که مایل به استخدام او می باشد، درخواستی به اداره کار بلاروس بدهد. برای افرادی که دارای تخصص و مهارت خاصی هستند، مجوز کار 2 ساله صادر می شود و برای اشخاصی که مهارت و تخصص خاصی ندارند 1 ساله صادر می شود. مشاغل مورد نیاز کشور بلاروس به ترتیب نیاز بازار کار عبارتند از : پرستار، دکتر متخصص، نقاش، آشپز، مهندسی در امور مختلف، نجار بتنی، راننده، فروشنده و متخصص فروش.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل

تحصیل در بلاروس به علت هزینه های کم در تحصیل و راحت بودن در اخذ پذیرش، یکی از روش های مورد علاقه اشخاص برای اخذ اقامت این کشور می باشد. بلاروس دارای 48 دانشگاه می باشد که بیشتر آن ها در شهر مینسک، پایتخت کشور بلاروس قرار دارند. بین دانشگاه های بلاروس 4 دانشگاه رنک بالاتری دارند و در رنکینگ های جهانی جزو دانشگاه های برتر بلاروس محسوب میشوند: دانشگاه دولتی بلاروس، دانشگاه فنی ملی بلاروس، دانشگاه دولتی اطلاعات و رادیوالکترونیک بلاروس، دانشگاه یانکا کوپالا گروندو بلاروس معمولا دوره های تحصیلی در کشور بلاروس، به زبان روسی بوده و فرد متقاضی برای اینکه بتواند وارد دوره تحصیلی در این کشور بشود حداقل باید 8 ماه دوره زبان روسی را بگذراند که این دوره ها حدود 1800 دلار هزینه دارد.

در بعضی از دانشگاه ها دوره هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود که حتی دوره های پزشکی نیز به زبان انگلیسی در کشور بلاروس ارائه می شوند که هزینه مناسبی دارند ولی به دلیل اینکه مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست معمولا برای متقاضیان در اولویت اول قرار نمی گیرد. تحصیل در بلاروس در دوره های پزشکی سالیانه 4500 دلار هزینه دارند. می بایست به این نکته توجه کرد که با تحصیل در کشور بلاروس فرد متقاضی نمی تواند اقامت دائم یا پاسپورت دریافت کند.

بعد از تحصیل شخص دانشجو باید با پیدا کردن کار و یافتن کارفرما اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری بکند و بعد از 7 سال اقامت دائم در کشور بلاروس می تواند درخواست پاسپورت بدهد. نکته ای که وجود دارد این است که تازه شخص پس از 7 سال کار یا تحصیل و اقامت موقت در کشور بلاروس، می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و پس از 7 سال اقامت دائم در کشور بلاروس درخواست پاسپورت بدهد. در جدول مورد نظر نام و رتبه 5 دانشگاه برتر بلاروس در جهان و کشور بلاروس نشان داده می شود.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های اخذ اقامت و پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری در بلاروس در این کشور می باشد. تابعیت در بلاروس مستقیما از طریق سرمایه گذاری اعطا نمی شود و متقاضی ابتدا باید با دریافت اقامت موقت چند سال در این کشور زندگی کند و بعد درخواست پاسپورت بدهد. یادگیری زبان روسی هم از شرایط اخذ تابعیت بلاروس می باشد. شاید سریع ترین راه و منطقی ترین راه برای دریافت اقامت موقت بلاروس خرید ملک یا آپارتمان و یا خرید کسب و کار در کشور بلاروس باشد که از این طریق اقامت موقت یک ساله به شخص اعطا شود و پس از 7 سال اقامت در این کشور، شخص بتواند درخواست اقامت دائم بدهد. مدت زمانی که طول میکشد شخص متقاضی بتواند در بلاروس به اقامت دائم و پاسپورت برسد بسیار بلند مدت می باشد و سخت گیری هایی که در اعطای اقامت دائم و پاسپورت کشور بلاروس وجود دارد باعث شده که این کشور جزو کشورهای ایده آل برای سرمایه گذاری نباشد.

خرید ملک در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تولد

پاسپورت بلاروس

اخذ پاسپورت از طریق تولد معمولاً به دو صورت امکان پذیر است. روش خون و روش خاک که اخذ تابعیت در بیشتر کشورها از طریق خون می باشد و در صورتی که والدین شخصی تابعیت کشوری را داشته باشند این تابعیت به فرزند نیز اهدا می شود. روش دیگر اخذ تابعیت از طریق تولد، تابعیت روش خاک می باشد که در برخی کشورها نظیر کانادا و برزیل از این روش پیروی می کنند و شخصی که در داخل خاک آن کشور متولد شود تابعیت کشور مورد نظر به وی اعطا می شود. تابعیت کشور بلاروس از طریق سیستم خون می باشد و شخصی که پدر یا مادر وی تابعیت بلاروس داشته باشند فرزند نیز تبعه بلاروس خواهد بود.

پاسپورت بلاروس از طریق ازدواج

پاسپورت بلاروس به طور مستقیم از طریق ازدواج اخذ نمی شود و شخص ابتدا باید اقامت دریافت کند و پس از چند سال زندگی درخواست پاسپورت بلاروس را بدهد. ازدواج قبل از 18 سالگی یا ازدواج دوم در بلاروس ممنوع می باشد. در ثبت ازدواج مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ترجمه پاسپورت شخص به زبان روسی

 • مدارک اقامت قانونی شخص در بلاروس

 • مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن شخص متقاضی ازدواج با فرد بلاروسی می باشد.

برای اینکه شخصی اجازه اقامت بلاروس را دریافت کند همسرش بایستی تبعه بلاروس باشد و یا اقامت دائم بلاروس را داشته باشد و درآمد ثابتی را نیز نشان دهد که در این موارد اجازه دارد همسر خارجیش را به خود ملحق کند.

پاسپورت بلاروس از طریق پناهندگی

پناهندگی از روش های غیر صحیح  و پر خطر مهاجرت می باشد و بلاروس در سالهای اخیر در قبول و پذیرش پناهنده سخت گیری های بسیاری داشته است که اکثرا پرونده های دروغین رد می شوند . متقاضی قبل از اقدام جهت این روش بهتر است روش های قانونی مهاجرت را بررسی کرده و مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کند. روش پناهندگی یکی از راه های اخذ اقامت و پاسپورت بلاروس می باشد. پناهنده شخصی را گفته می شود که در کشور خود به دلایلی مثل دین، نژاد ، عضویت در گروه اجتماعی خاصی، ملیت و یا به دلایل سیاسی ، از نظر جسمی  یا مالی یا روحی مورد تهدید باشد و در صورت بازگشت به کشور خود محاکمه شود. در صورت اثبات این موضوع، شخص مورد نظر پناهنده می باشد و پناهندگان پس از دریافت اقامت با 7 سال زندگی درکشور بلاروس اجازه دارند درخواست پاسپورت بدهند. در کشور بلاروس اکثر پناهندگان تقریبا طبق آمار رسمی از اتباع کشور اوکراین می باشند و برخی هم از کشورهایی نظیر سوریه افغانستان ایران و… هستند. موسسه حقوقی ملک پور هیچ مشاوره و خدماتی در خصوص پناهندگی در کشور های مختلف ارائه نمی دهد و در این مورد خدماتی از سوی مشاورین ارائه نمی گردد.

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب بلاروس

پاسپورت بلاروس در جلد رنگ آبی با سه زبان انگلیسی، روسی و بلاروسی اطلاعات زیر را دارد:

نام شخص، جنسیت، تاریخ تولد، محل تولد، شماره ملی، تاریخ صدور پاسپورت ، امضای شخص متقاضی، محل اقامت،  ویزاهای شخص، استمپ کنسولگری، مهر رسمی، تاریخ اعتبار پاسپورت، مشخصات فرزندان زیر 16 سال، وضعیت تاهل فرد، گروه خونی، منشاء قومی.

شرایط عمومی و مهم درخواست تابعیت بلاروس طبق قانون :

 • تسلط به زبان روسی یا بلاروسی

 • حداقل اقامت در کشور بلاروس به مدت 7 سال

 • اثبات درآمد کافی

 • ابطال تابعیت قبلی متقاضی

پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت بلاروس و اخذ اقامت دائم یک بحث مهم در حقوق بین الملل خصوصی می باشد و افراد می توانند در مورد دریافت پاسپورت و اقامت کشور بلاروس از نظرات وکیل متخصص در حقوق بین الملل استفاده کنند تا کار پرونده به صورت موفق طی شود. اخذ اقامت و پاسپورت به خصوص در روش هایی مثل سرمایه گذاری نیازمند وکیل معتبر و بین المللی می باشد تا به شرایط و شاخصه های اقتصادی از قبیل رکود و تورم و…  این کشور مسلط بوده باشد تا بتواند پرونده را به انجام برساند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش و با داشتن دفتر در کشور بلاروس آماده قبول پرونده های حقوقی شما عزیزان می باشد که می توانید در صورت داشتن سوال جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های دفاتر تماس بگیرید.

پاسپورت بلاروس و سخن پایانی

پاسپورت بلاروس ، انواع روش های مهاجرت به بلاروس و اخذ اقامت و پاسپورت در مقاله بالا به صورت مفصل بررسی شد، برای دریافت پاسپورت این کشور روش ها و راه های متعددی مانند سرمایه گذاری و کارآفرینی در بلاروس ، اخذ ویزای کار بلاروس ، پناهندگی در بلاروس و ازدواج وجود دارد که هر کدام از این روش ها به صورت کامل مورد بررسی و تحصلیل علمی قرار گرفت و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این روش ها را برگزینند، البته تحصیل در بلاروس هم می تواند یکی از راه های مهاجرت به این کشور تلقی گردد. پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدامی با وکلای متخصص و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته باشید تا بتوانید اطلاعات لازم و کافی برای دریافت پاسپورت بلاروس را داشته باشید. شما عزیزان می توانید در قسمت انتهای این مقاله و در قسمت دیدگاهها، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *