پاسپورت فنلاند

بررسی روش های اخذ اقامت فنلاند و زندگی در فنلاند

پاسپورت فنلاند، اعتبار و طرق مختلف اخذ آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. روش های اخذ پاسپورت فنلاند کدامند؟ اقامت فنلاند پس از چند سال تبدیل به پاسپورت می گردد؟ آیا با تحصیل در فنلاند می توان به پاسپورت این کشور دست یافت؟ در صورتی که قصد مهاجرت به کشور فنلاند را دارید این سوالات ممکن است در ذهنتان مطرح شود. در این مقاله سعی شده است کلیه نکات مهم و اساسی در خصوص پاسپورت فنلاند و زندگی در فنلاند به صورت ساده و تفصیلی بیان شود. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIEاتریش )تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. همچنین می توانید سوالات خود را ذیل همین مقاله مطرح نموده مشاورین ما با کمال میل پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • پاسپورت فنلاند و شرایط عمومی
 • پاسپورت فنلاند و اعتبار آن
 • پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل
 • پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت فنلاند از طریق تولد
 • پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج
 • پاسپورت فنلاند از طریق پناهندگی
 • پاسپورت فنلاند و نکات مهم در باب پاسپورت فنلاند
 • پاسپورت فنلاند و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت فنلاند و سخن پایانی
پاسپورت فنلاند

آنچه در ویدیوی زیر می توانید مشاهده نمایید:

 • پناهندگی در فنلاند چگونه است؟
 • موقعیت استثنایی دریافت بورسیه در فنلاند
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان چه شرایطی دارد؟
 • چگونگی بردن همراه به فنلاند
 • تضمین کار پس از تحصیل در فنلاند
 • مهاجرت با سرمایه گذاری
 • آثار بلندمدت تصمیمات صحیح مهاجرتی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند
ویدیوی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند

پاسپورت فنلاند و شرایط عمومی آن

کشور فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناویست که در شمال اروپا واقع گردیده است. نظام سیاسی حاکم بر فنلاند جمهوری خواه می باشد و تصمیمات مجلس این کشور تعیین کننده است. زبان رسمی کشور فنلاند دو زبان فنلاندی و سوئدی می باشد. این کشور از نظام آموزشی شناخته شده ای برخوردار شده است و تحصیل در این کشور به زبان فنلاندی و سوئدی مجانی و بدون پرداخت شهریه می باشد. کشور فنلاند از رفاه اجتماعی بسیار مطلوبی برخوردار است و در بالاترین سطح استانداردهای بین المللی قرار دارد. با توجه به اینکه کشور فنلاند وابسته به صادرات می باشد شرایط اقتصادی این کشور متاثر از وضعیت اقتصادی دیگر کشورهای اروپایی است. کشور فنلاند دارای 6 میلیون نفر جمعیت می باشد و پایتخت این کشور شهر هلسینکی است. علی الاصول هدف از مهاجرت به کشور فنلاند اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور می باشد. در ادامه روش های مختلف اخذ پاسپورت فنلاند شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی ارائه می گردد.

مهاجرت به فنلاند
تحصیل در فنلاند

پاسپورت فنلاند و اعتبار آن

یکی از موارد مهمی که در اخذ پاسپورت کشورهای مختلف مطرح می گردد و مد نظر قرار می گیرد، موقعیت و رنکینگ آن در بین کشورهای مختلف جهان می باشد. پاسپورت فنلاند از معتبرترین پاسپورت ها محسوب شده و از نظر ارزش و اعتبار رتبه 6 جهانی را به خود اختصاص داده است. دارندگان پاسپورت این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به حدود 165 کشور دنیا سفر نمایند که خود مؤید ارزش و اعتبار جهانی پاسپورت فنلاند می باشد. به علاوه کشور فنلاند قانون دو تابعیتی را پذیرفته است. بدین معنا که متقاضی می تواند بدون ترک تابعیت سابق خود، تابعیت این کشور را نیز بدست آورد که این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد.

پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق کار

یکی از طرق مهاجرت به فنلاند و اخذ پاسپورت این کشور روش کار می باشد. از آنجا که نیروهای کار در فنلاند از سوی دولت در این کشور حمایت می شود شاید کار کردن در فنلاند مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد٬ ولی بایستی این موضوع مد نظر قرار گیرد که برای کار در این کشور دانستن زبان فنلاندی به عنوان زبان رسمی کشور فنلاند لازم می باشد و معمولا کارفرمایان سعی دارند نیروهای مورد نیاز خود را از افراد بومی جذب نمایند. متقاضیان کار در این کشور جهت ورود بایستی مجوز اقامت را اخذ نمایند. بنابراین شخص بایستی ابتدا مجوز کار کردن دریافت نموده سپس نسبت به درخواست اقامت اقدام نماید.

در صورتی که متقاضی از یکی از دانشگاه های فنلاند فارغ التحصیل شده باشد می تواند جهت دریافت مجوز اقامت برای جستجوی کار اقدام نماید. در غیر اینصورت به منظور کار در فنلاند و دریافت مجوز اقامت٬ متقاضی نیازمند داشتنoffer   job یا پیشنهاد شغلی می باشد. البته فنلاند مانند دیگر کشورهای اروپایی نیست که آگهی به مدت 6 ماه از سوی کارفرما نیاز باشد، بلکه شخص به صرف داشتن پیشنهاد شغلی و تائید آن از سوی اداره مهاجرت می تواند مجوز اقامت را کسب نماید. متقاضی با 4 سال کار کردن در فنلاند و پرداخت بیمه و مالیات می تواند درخواست اقامت دائم نماید و با گذشت 5 سال از اقامت خود می تواند نسبت به اخذ پاسپورت این کشور اقدام نماید. در صورتی فرد موفق به اخذ پاسپورت فنلاند می شود که در جامعه فنلاندی ادغام شده و زبان رسمی این کشور را فرا گرفته باشد.

در نمودار ذیل نرخ بیکاری در سال 2018 در فنلاند و در مقایسه با سوئد و نروژ نمایش داده شده است.

ویزای فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل

یکی از طرق اخذ پاسپورت فنلاند تحصیل در این کشور می باشد. نظام آموزشی فنلاند از برترین نظام های آموزشی در بین کشورهای اروپایی می باشد. تحصیل در این کشور به زبان فنلاندی برای شهروندان این کشور و اتباع کشورهای دیگر رایگان می باشد. به دلیل اینکه سیاست آموزشی فنلاند بر مبنای فرصت های برابر برای همه افراد پایه گذاری شده است. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است، هر گونه کپی برداری و یا استفاده از مطالب با تغییرات جزئی بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد. موسسه در این خصوص هیچ رضایتی ندارد. تحصیل به زبان انگلیسی برای متقاضیان با پرداخت هزینه همراه خواهد بود. با اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجوز اقامت در فنلاند برای شخص صادر می شود تا بتواند تا پایان تحصیل خود در این کشور اقامت نماید. دانشجویان تا قبل از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند نسبت به جستجوی کار اقدام کنند. این اقامت برای مدت 12 ماه اعطاء می گردد که قابل تمدید نمی باشد. بنابراین متقاضی می تواند بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی با یافتن شغل مورد نظر اقامت تحصیلی خود را به اقامت کار تبدیل نماید و در صورتی که تا زمان فارغ التحصیلی موفق به کاریابی نشده باشد می تواند اقامت خود را مدت 12 ماه  تمدید نموده و به دنبال یافتن کار مورد علاقه خود باشد. به علاوه در صورتی که شخص از دانشگاه های فنلاند فارغ التحصیل شده و این کشور را ترک نموده باشد باز هم می تواند از این امتیاز استفاده نموده و از طریق کار، مجوز اقامت را درخواست نماید. شخص با 4 سال کار کردن در فنلاند و پرداخت بیمه و مالیات می تواند اقامت فنلاند را درخواست نموده و 5 سال پس از اقامت در این کشور جهت اخذ پاسپورت فنلاند اقدام نماید.

پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی از طرق اخذ پاسپورت فنلاند تحصیل در این کشور می باشد. نظام آموزشی فنلاند از برترین نظام های آموزشی در بین کشورهای اروپایی می باشد. تحصیل در این کشور به زبان فنلاندی برای شهروندان این کشور و اتباع کشورهای دیگر رایگان می باشد به دلیل اینکه سیاست آموزشی فنلاند بر مبنای فرصت های برابر برای همه افراد پایه گذاری شده است. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است، هر گونه کپی برداری و یا استفاده از مطالب با تغییرات جزئی بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی می باشد. موسسه در این خصوص هیچ رضایتی ندارد. تحصیل به زبان انگلیسی برای متقاضیان با پرداخت هزینه همراه خواهد بود. با اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجوز اقامت در فنلاند برای شخص صادر می شود تا بتواند تا پایان تحصیل خود در این کشور اقامت نماید. دانشجویان تا قبل از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند نسبت به جستجوی کار اقدام کنند. این اقامت برای مدت 12 ماه اعطاء می گردد که قابل تمدید نمی باشد. بنابراین متقاضی می تواند بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی با یافتن شغل مورد نظر اقامت تحصیلی خود را به اقامت کار تبدیل نماید و در صورتی که تا زمان فارغ التحصیلی موفق به کاریابی نشده باشد می تواند اقامت خود را برای مدت 12 ماه  تمدید نموده و به دنبال یافتن کار مورد علاقه خود باشد. به علاوه در صورتی که شخص از دانشگاه های فنلاند فارغ التحصیل شده و این کشور را ترک نموده باشد باز هم می تواند از این امتیاز استفاده نموده و از طریق کار، مجوز اقامت را درخواست نماید. شخص با 4 سال کار کردن در فنلاند و پرداخت بیمه و مالیات می تواند اقامت فنلاند را درخواست نموده و 5 سال پس از اقامت٬ در این کشور جهت اخذ پاسپورت فنلاند اقدام نماید.

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک :

  برای خرید ملک در فنلاند توسط افراد غیر بومی، دولت الزاماتی را در سال 2000 مقرر نمود. طبق این الزام، در صورتی که افراد غیر بومی و خارجی بخواهند در کشور فنلاند ملک خریداری نمایند بایستی مجوز خرید یک ملک را اخذ نموده تا همانند افراد فنلاندی محسوب شوند. برای افراد غیر فنلاندی در برخی نواحی این کشور از جمله جزایر آلنده محدودیت وجود دارد و برای خرید ملک بایستی رضایت آلان فین ها را اخذ نمایند. برای خرید ملک در فنلاند امکان اخذ وام از وزارت مسکن فنلاند وجود دارد. از طریق خرید ملک در فنلاند نمی توان اقامت این کشور را اخذ نمود.

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت:

  برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری مورد تایید دولت ضروری می باشد. ثبت شرکت در فنلاند انواع مختلفی دارد که شامل شرکت با مسوولیت محدود، شرکت سهامی عام و ثبت شرکت از طریق نمایندگی می باشد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۲۵۰۰ یورو و شرکت سهامی عام ۸۰۰۰۰ یورو می باشد.

 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی:

  شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی برای افراد مختلف متفاوت است. اتباع کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اقامت می توانند کسب و کار راه اندازی نموده و در این زمینه فعالیت نمایند. اما افراد خارج از اتحادیه اروپا برای کارآفرینی در فنلاند ابتدا بایستی اقامت این کشور را اخذ نمایند. اثبات سوددهی و اشتغال در شرکت برای افراد خارج از اتحادیه اروپا ضروری می باشد.

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه:

  افراد متقاضی می بایست اوراق قرضه را از دولت فنلاند خریداری نموده و به واسطه آن اقامت این کشور را به دست آورند. هر چند سرمایه گذاری در فنلاند از روش خرید اوراق قرضه و کسب اقامت این کشور از این طریق به میزان سرمایه گذاری توسط شخص بستگی دارد. در نمودار ذیل میزان رشد سرمایه گذاری در کشور فنلاند نمایش داده شده است که بیانگر افزایش میزان علاقه مندی افراد در این کشور به دلایل ذکر شده می باشد. در نمودار ذیل رشد سرمایه گذاری در فنلاند در سال های اخیر نمایش داده شده است.

 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه:

  افراد متقاضی می بایست اوراق قرضه را از دولت فنلاند خریداری نموده و به واسطه آن اقامت این کشور را به دست آورند. هر چند سرمایه گذاری در فنلاند از روش خرید اوراق قرضه و کسب اقامت این کشور از این طریق به میزان سرمایه گذاری توسط شخص بستگی دارد. در نمودار ذیل میزان رشد سرمایه گذاری در کشور فنلاند نمایش داده شده است که بیانگر افزایش میزان علاقه مندی افراد در این کشور به دلایل ذکر شده می باشد. در نمودار ذیل رشد سرمایه گذاری در فنلاند در سال های اخیر نمایش داده شده است.

پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تولد

کودکی که در فنلاند متولد می شود در صورتی می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد که پدر و یا مادر وی تبعه فنلاند باشند. با این وصف، کشور فنلاند در زمینه تابعیت فرزند متولد شده در این کشور از سیستم خون تبعیت می نماید. هر چند در این اصل استثنائی وجود دارد و آن در صورتی است که کودکی در خاک فنلاند متولد شود ولی تابعیت والدین وی محرز نباشد. برای جلوگیری از بی تابعیتی کودک دولت فنلاند به کودک پاسپورت کشور خود را اعطاء می نماید. مطابق قانون کسب پاسپورت و اخذ تابعیت کشور فنلاند که از تاریخ اول ژوئن ۲۰۰۳ اجرایی گردیده، در صورتی که شخص خارجی در فنلاند متولد شده و به صورت غیر مداوم اقامت داشته باشد، مدت زمانی که در فنلاند اقامت داشته محاسبه می گردد. برای دریافت پاسپورت شخص بایستی حداقل 7 سال در این کشور زندگی نموده و دو سال آن به صورت متوالی باشد. در این دو سال شخص می تواند 4 ماه از خاک فنلاند خارج شود.

پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ پاسپورت و تابعیت فنلاند ازدواج می باشد. در صورتی که شخص با یک فرد تبعه فنلاند ازدواج نماید می تواند اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورد. البته برای کسب پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج طرفین بایستی شرایط لازم را داشته باشند از جمله اینکه:

 • فردی که با تبعه فنلاند ازدواج می نماید برای ورود به این کشور نباید محدودیتی داشته باشد.

 • متقاضی بایستی تقاضای خود را در فرم های مربوطه ارائه نماید و مدارک لازم را پیوست تقاضای خود کند.

 • - متقاضی بایستی تقاضای خود را در فرم های مربوطه ارائه نماید و مدارک لازم را پیوست تقاضای خود کند.

 • در صورتی که شخص قبلاً متاهل بوده و اکنون مجرد می باشد بایستی گواهی فوت همسر خود و یا اسناد مربوط به طلاق از همسرش را ارائه نماید.

 • شخص تبعه فنلاند نیز بایستی اثبات نماید که می تواند از عهده مخارج خود و همسرش برآید.

 • علاوه بر احراز شرایط فوق، زوجین بایستی اثبات نمایند که دو سال را به صورت مشترک زندگی نموده اند به عنوان مثال می توانند از ساکنان منطقه محل زندگی خود استشهاد نمایند. با وجود همه شرایط مذکور متقاضی می تواند نسبت به اخذ اقامت و تابعیت فنلاند اقدام نماید.

پاسپورت فنلاند از طریق پناهندگی

پاسپورت فنلاند

موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در باب پناهندگی ارائه نمی نماید و بیان این مطالب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از دشواری و خطرات پناهندگی می باشد. شخصی که به عنوان پناهجو وارد خاک فنلاند می شود به محض ورود بایستی درخواست پناهندگی خود را به پلیس اطلاع دهد تا مشخصات وی به عنوان متقاضی پناهندگی ثبت گردد. تا زمانی که پرونده متقاضی توسط اداره کل مهاجرت در حال بررسی می باشد، شخص حق خروج از کشور فنلاند را ندارد و در کمپ نگهداری می 

شود. در صورت خروج از این کشور درخواست پناهندگی وی توسط اداره مهاجرت لغو می گردد. به علاوه، در صورتی که با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت نشود وی تا 10 سال نمی تواند در کشورهای دیگر اروپا درخواست نماید.

پاسپورت فنلاند و نکات مهم در باب پاسپورت فنلاند

هدف اکثر افرادی که به طرق مختلف به کشورهای دیگر از جمله فنلاند مهاجرت می نمایند اخذ پاسپورت آن کشور می باشد که بایستی ملزومات آن رعایت گردد. برای اخذ پاسپورت فنلاند و استفاده از امتیازات شهروندی این کشور فاکتورهایی نظیر میزان تسلط به زبان فنلاندی و مدت زمان اقامت در این کشور مد نظر قرار می گیرد. در صورتی که شخص کمتر از 15 سال سن داشته باشد و بخواهد پاسپورت و تابعیت کشور فلاند را به دست آورد نیازی نیست به زبان فنلاندی تسلط داشته باشد، اما بایستی به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشد. در صورتی که متقاضی سنش بیش از 15 سال باشد باید 4 سال بدون وقفه در کشور فنلاند زندگی نماید به علاوه باید به زبان فلاندی تسلط داشته باشد تا بتواند نسبت به اخذ پاسپورت و تابعیت فنلاند اقدام نماید.

پاسپورت فنلاند و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت فنلاند از روش های مختلفی امکان پذیر است که بیان گردید. یقینا شما عزیزان نیز به این نتیجه رسیده اید که دست یابی به پاسپورت این کشور ساده نخواهد بود و برای دریافت تابعیت فنلاند بهتر است با وکیل متخصص و متبحر در امور مهاجرت مشورت نموده و یاری بگیرید تا با توجه به شرایط سنی تحصیلی و سایر شرایط خود از روش های کاملا قانونی اقدام به مهاجرت نمایید.

مقالات مرتبط

پاسپورت فنلاند و سخن پایانی

پاسپورت فنلاند، اعتبار آن و روش های مختلف اخذ تابعیت این کشور در این مقاله به صورت علمی بررسی گردید. با توجه به اعتبار جهانی پاسپورت فنلاند دست یابی به آن راحت نمی باشد و نیازمند اطلاعات کافی در این زمینه است. توصیه می گردد دانش خود را در این خصوص کامل نمایید تا با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت به فنلاند انتخاب نموده و در این مسیر دچار گمراهی نشوید. بدین منظور شما می توانید از طریق مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت اطلاعات خود را به صورت کاملا علمی و تخصصی تکمیل نمایید. به علاوه شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب پاسپورت فنلاند ذیل همین مقاله مطرح نمایید، مشاورین موسسه ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *