پاسپورت قبرس

بررسی شرایط اخذ پاسپورت در کشور قبرس شمالی و جنوبی

 • پاسپورت قبرس و مقدمه
 • پاسپورت قبرس و شرایط عمومی
 • پاسپورت قبرس و اعتبار آن
 • پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت
  • اخذ پاسپورت قبرس از طریق کار
  • پاسپورت قبرس از طریق تحصیل
  • پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت قبرس از طریق تولد
  • پاسپورت قبرس از طرق ازدواج
  • پاسپورت قبرس و پناهندگی
 • پاسپورت قبرس و تغییرات قانونی
 • پاسپورت قبرس و نکات مهم در باب قبرس
 • پاسپورت قبرس و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت قبرس و سخن پایانی
پاسپورت قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت قبرس و مقدمه ای بر آن

پاسپورت قبرس ، مراحل و روش های اخذ این پاسپورت و ارزش و اعتبار پاسپورت این کشور در بین سایر کشورها، در این مقاله به صورت علمی، مورد بررسی قرار می گیرد. آیا قبرس، مکان مناسبی جهت اخذ پاسپورت است؟ اعتبار پاسپورت قبرس، چگونه است؟ ممکن است سوالاتی از این قبیل برایتان پیش بیاید. کشور قبرس یکی از جزایر بین آب های مدیترانه می باشد که نسبتا کوچک است و مردم آن معمولا به زبان ترکی و یونانی سخن می گویند. روش های مختلفی برای اخذ پاسپورت قبرس وجود دارد که می توان به کار و تحصیل و سرمایه گذاری و … اشاره نمود که در طی این مقاله به شرح هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت و مزیت ها و نقطه ضعف هرکدام از این روش ها را خدمتتان عرض می کنیم تا بتوانید انتخاب درستی جهت مهاجرت به این کشور داشته باشید. در صورت هرگونه سوال و ابهام در زمینه دریافت پاسپورت قبرس، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه Mie اتریش، تماس بگیرید و به صورت رایگان، مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

پاسپورت قبرس و شرایط عمومی

قبرس از جزایر شرقی مدیترانه است که در قاره ی سبز واقع شده است. قبرس به دلیل همجواری با مدیترانه، آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای دارد. کشور قبرس از اعضای اتحادیه ی اروپا است. افراد میتوانند از راههای متفاوتی اقامت و پاسپورت قبرس را بدست بیاورند. در حالت کلی بین اقامت و پاسپورت تفاوت هایی وجود دارد. افرادی که اقامت قبرس را دارند میتوانند به راحتی در این کشور زندگی کنند و از تمام حقوق شهروندی بهره ببرند، منتها نمیتوانند در مسائل سیاسی این کشور کوچکترین دخالتی داشته باشند. کسانی که پاسپورت قبرس را دارند، تحت تابعیت کشور قبرس قرار میگیرند و شهروند قبرس شناخته میشوند و این یعنی  علاوه بر اینکه میتوانند از تمامی حقوق شهروندی و زندگی استفاده کنند، میتوانند در تصمیم گیری های سیاسی نیز دخیل باشند. تابعیت به طور کلی بر دو اصل خاک و خون میباشد که در کشور قبرس از اصل خون پیروی میشود. در جدول زیر میتوانید اطلاعات تکمیلی درباره ی قبرس را مشاهده نمایید

قبرس
اطلاعات عمومی قبرس

پاسپورت قبرس و اعتبار آن

قدرت پاسپورت قبرس و اعتبار پاسپورت قبرس به تعداد کشورهایی است که میتوانید با داشتن پاسپورت قبرس، بدون دریافت ویزا به آن کشورها بروید. ارزش پاسپورت قبرس نسبتا بالا و معتبر میباشد به طوری که در جدول رتبه بندی اعتبار و ارزش پاسپورت های کشورهای مختلف در سطح جهان، در رتبه ی 15 از بین 104 رتبه ی موجود قرار دارد. با داشتن پاسپورت قبرس میتوانید به 173 کشور (از نوع بدون روادید، روادید فرودگاهی و روادید الکترونیکی) دسترسی داشته باشید و برای سفر به 27 کشور نیاز خواهید داشت تا قبل از سفر به آن کشورها ویزا درخواست نمایید. از مهمترین پاسپورت دنیا میتوان به ژاپن اشاره نمود که شهروندان ژاپنی میتوانند به 190 کشور دسترسی داشته باشند. با پاسپورت کشورمان ایران، میتوانیم به 42 کشور دسترسی داشته باشیم که این تعداد، کشورمان را در رتبه ی 96 قرار داده است. در جدول زیر میتوانید لیستی از پر قدرتمندترین و کم قدرتمندترین، پاسپورت ها را مشاهده نمایید.

اعتبار پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس و روش های اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت قبرس همانند بسیاری دیگر از کشورها، میتوان از راههای مختلفی اقدام نمود. که در زیر به توضیح مختصری در مورد هر کدام از این راهها، میپردازیم.

 • پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

  همانطور که میدانید تحصیل در هیج کشوری نمیتواند پاسپورت و تابعیت آن کشور را برای شما به ارمغان بیاورد. پس به طبع، تحصیل در کشور قبرس نیز، نمیتواند به شما در دریافت پاسپورت قبرس کمک کند. ولی شما میتوانید پس از آنکه مدت تحصیلی شما به اتمام رسید یک درخواست کاری از کارفرمای قبرسی، بدست بیاوردید سپس میتوانید اقامت خودتان را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهید و اجازه اقامت دریافت نمایید. باید شما حداقل 7 سال در کشور قبرس سکونت داشته باشید تا بتوانید اقامت این کشور را بدست آورید، توجه داشته باشید که این 7 سال، شامل سالهایی که شما دانشجو بوده اید نمیشود. در زیر میتوانید لیستی از دانشگاههای کشور قبرس را مشاهده نمایید.

ویزای تحصیلی قبرس
مهاجرت به سوئیس
کار در قبرس
تحصیل در قبرس
 • پاسپورت قبرس از طریق کار

  برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار ابتدا میبایست، یک درخواست کاری از یک کارفرمای قبرسی داشته باشید. یعنی در قبرس فقط میتوانید از طریق  ویزای job offer برای یافتن کار در قبرس اقدام نمایید. کارفرمای قبرسی نیز نمیتواند به آسانی یک کارگر خارجی استخدام نماید. وی باید پس از منعقد کردن قرار داد از وزارت کار قبرس، اجازه استخدام کارگر خارجی نماید. پس از بررسی های لازم توسط این وزارت خانه در باب اینکه این شغل از شغل های مورد نیاز کشور قبرس هست و یا اینکه شهروند قبرسی برای این کار متقاضی نیست، به کارفرما اجازه استخدام کارگر خارجی میدهند. مجوز کار و ویزای کار یرای افراد خارج از اتحادیه ی اروپا لازم است و  مجوز کاری ابتدایی که صادر میگردد از 3 ماه تا یک سال اعتبار دارد و تا 4 سال نیز میتواند تمدید گردد. ولی بیشتر از 4 سال تمدید نمیگردد. مگر اینکه شغل شما تخصصی باشد و در یک شرکت معتبر با گردش مالی زیاد، استخدام شده باشید. پس از 2 سال وارد قبرس شدید میتوانید خانواده خودتان را همراه خود ببرید. اگر شما به میزان 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید میتوانید درخواست پاسپورت قبرس را بدهید. از مهمترین مسائلی که ذهن همه ی افراد مشتاق به کار در قبرس را به خود مشغول نموده است، میزان حقوق و نرخ بیکاری می باشد. به طور کلی میزان حقوق 870 یورو در ماه است که با افزایش سابقه ی کاری به 924 یورو نیز میرسد. در زیر نیز میتوانید نمودار نرخ بیکاری در قبرس را مشاهده نمایید که طی سالهای اخیر روندی نزولی را طی کرده است.

نرخ بیکاری در قبرس
سرمایه گذاری در قبرس
 • پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

  به دلیل سیستم مالیاتی که در کشور قبرس موجود هست، همواره میتوان سرمایه گذاری در قبرس را بسیار مطلوب دانست. قبرس از معدود کشورهایی است که پاسپورتش را از طریق سرمایه گذاری در اختیار افراد قرار میدهد. میتوان از طریق های مختلف در این کشور سرمایه گذاری نمود و به طبع اسپورت این کشور را بدست آورد. از مزایای سرمایه گذاری در قبرس نیاز نبودن حضور فرد در این کشور میباشد. سرمایه گذاری میتواند از طریق خریدن ملک یا اوراق قرضه دولتی و یا سپرده گذاری در بانک، یا ترکیبی از این راهها باشد. فرد سرمایه گذار ابتدا میبایست یک ملک به میزان 500هزار یورو به علاوه مالیات بخرد. سپس از طریق های مختلف سرمایه گذاری یکی را انتخاب نماید و به مدت 3 سال ادامه دهد. فرد میتواند سهام یا اوراق قرضه دولتی را به میزان 500 هزار یورو، به مدت سه سال و یا 5 میلیون یورو در خرید ملک یا دارایی مالی و تجاری به مدت سه سال و یا حداقل 5 میلیون یورو در یک بانک قبرسی به همین مدت و یا با ترکیبی از این سه راه به میزان 5 میلیون یورو، سرمایه گذاری نماید.

 • پاسپورت قبرس با تولد نوزاد

  اخذ تابعیت با تولد  به دو قانون خاک و خون تقسیم میشود. در اصل خاک به این صورت اقدام میشود که، هر نوزادی که در خاک کشوری که از این اصل پیروی میکند به دنیا بیاید، تابعیت آن کشور را دریافت خواهد کرد و در اصل خون به نوزادانی که از والدینی که تابعیت آن کشور را دارند، متولد بشوند، تابعیت همان کشور داده میشود یعنی والدین تابعیت خودشان را به فرزندانشان انتقال میدهند. در کشور قبرس، اصل خون استوار است و کودکانی که از والدین مهاجری که تابعیت قبرس را ندارند، به دنیا بیایند، پاسپورت قبرس را دریافت نخواهند کرد. همچنین اگر فرزندان، پاسپورت قبرس داشته باشند، هیچ سودی برای والدین آنها در دریافت پاسپورت قبرس ندارد.

 • پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

  ازدواج با تبعه و شهروندان قبرسی، از دیگر راههای دریافت پاسپورت قبرس میباشد. برای ازدواج ابتدا میبایست سن شما بیشتر از 18 سال باشد و شما ثابت نمایید که هدفتان واقعا ازدواج میباشد و به مدت 2 تا 3 سال با یکدیگر به طور مشترک زندگی نمایید سپس درخواست تابعیت و پاسپورت قبرس را نمایید. درضمن تا شما درخواست ندهید و پرونده را ارائه ندهید به شما تابعیت داده نخواهد شد.

 • پاسپورت قبرس و پناهندگی

  پناهندگی از خطرناک ترین راه های دریافت پاسپورت قبرس میباشد. شما در این امر باید اثبات نمایید که جانتان در کشور خود در خطر میباشد. حال این خطرات میتواند به دلیل گرایش ها و اقدامات سیاسی، مذهبی و یا جنسی، باشد. به دلیل اینکه کشور قبرس عضوی از کنوانسیون ژنو یا همان پناهندگی است، پناهندگان زیادی به این کشور رجوع میکنند. پس از پناهنده شدن باید دلایلتان را ارائه نمایید، اگر درخواستتان را قبول نمودند، میتوانید پاسپورت خاکستری و پس از مدتی پاسپورت قبرس را دریافت کنید.

پاسپورت قبرس و تغییرات قانونی

از مهمترین تغییراتی که در پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری رخ داده است، مدت زمان سرمایه گذاری میباشد و این مدت از 3 سال به 5 سال رسیده است و اوراق قرضه دولتی دیگر ارائه نمیگردد.

پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس و نکات مهم در باب قبرس

یکی از مهمترین نکات، دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری میباشد که نیاز نیست، فرد سرمایه گذار حتما در قبرس ساکن باشد. در دریافت تابعیت و پاسپورت قبرس نیز نیازی نیست که به زبان خاصی تسلط داشته باشید. همچنین برخلاف برخی کشورها، نیاز نیست که برای دریافت پاسپورت قبرس، ملیت کنونی خودتان را نادیده بگیرید. مراکز بهداشتی و مراقبت های پزشکی در این کشور در سطح مطلوب و خوبی قرار دارد. و شما با داشتن پاسپورت قبرس میتوانید مالکیت زمینی را در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا داشته باشید. از دیگر مزایای قبرس میتوان به میزان کم جرم و جنایات و همچنین پایین بودن نرخ مالیات اشاره نمود.

پاسپورت قبرس و وکیل معتبر برای امور مهم

دریافت پاسپورت قبرس و اقامت در این کشور امری بسیار پیچیده میباشد که نیازمند این هست تا فردی که به همه امور قانونی تسلط کافی داشته باشد در کنار شما باشد و شما را برای این امر و تهیه مدارک مورد نیاز یاری رساند و  اگر به مشکلی برخوردید کمک دهنده شما باشد تا بتوانید این مسیر را به راحتی طی نمایید و موفق به دریافت اقامت و تابعیت قبرس بشوید. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ای درخشان در زمینه مهاجرت می تواند با بررسی شرایط شما به صورت دقیق، شما را در امر مهاجرت که یک امر سرنوشت ساز است، راهنمایی و مشاوره تخصصی دهد.

ویزای قبرس
اقامت قبرس
پاسپورت قبرس و سخن پایانی

پاسپورت قبرس، مراحل اخذ این پاسپورت و اعتبار و ارزش دریافت پاسپورت قبرس، در این مقاله به صورت کامل شرح داده شد. امیدواریم که تمامی سوالات شما در باب اخذ پاسپورت قبرس و روش های مختلف دریافت آن، پاسخ داده شده باشد. همان گونه که دیدیم قبرس کشور کوچکی است که به علت نزدیکی به ایران، نسبت به سایر کشورهای اروپایی، همواره مورد توجه بسیاری از افراد، جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت، بوده است و افراد بسیاری تلاش می کنند تا بتوانند از یکی از روش های کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ای درخشان، می تواند شما را در این زمینه راهنمایی و همراهی کند. در صورت هرگونه سوال و ابهام در رابطه با پاسپورت قبرس، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، تماس بگیرید و مشاوره رایگان تخصصی، دریافت نمایید یا می توانید در قسمت دیدگاه همین مقاله سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی آن باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *